Szerző Téma: Verso 2016 után Facelift II  (Megtekintve 67338 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #60 Dátum: 2017.02.07 12:06:45 »
Ez minden 5ajtós/kombi/egyterűnél ahol a rendszám a hátsó ajtón van, botrányos sajnos. Az összes eddigi autómon ezt úgy oldottam meg, hogy csomagolásból megmaradt kb. 3-4mm vastag polifoam darabot kivágtam picivel kisebbre mint a rendszámtábla tartó keret, kétoldalú ragasztószalaggal hozzárögzítettem, majd az egészet visszacsavaroztam. 6-os alátétet (nagyobb átmérőjűt) raktam a polifoam és a keret közé is, meg a csavar feje alá is, hogy a csavar meghúzásakor a keret ne kunkorodjon felfelé.
Ettől még mindig fittyeg az egész amikor lecsapódik a csomagtartó ajtaja, de legalább nem ad ki csattogó hangot, és nem karcolja a fényezést.


« Utoljára szerkesztve: 2017.02.14 09:49:33 írta robi (Robi) »


robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #62 Dátum: 2017.02.07 17:32:43 »
Én nem ragasztanék semmit a fényezésre...

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #63 Dátum: 2017.02.13 16:18:09 »
Sziasztok!
Szeretnék még egy teljes értékű kulcs, a kocsihoz. Azt honnan lehetne megtudni, ha rendelek hozzá, azt pluszban hozzá lehet-e tanítani, vagy kilővi a másikat? Mert elég szép ára van, a fióknak nem rendelnék. Köszönöm a választ!

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #64 Dátum: 2017.02.13 17:59:20 »
Mennyibe kerül?
Amúgy biztos hozzá lehet tanítani, mert az eljárás kétféle képpen szokott lenni: az összes kulcs kitörlése a rendszerből és új kulcs hozzáadása, vagy csak szimplán új kulcs hozzáadása. A Yaris II esetén ez így van (saját magam taníttattam hozzá).

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #65 Dátum: 2017.02.13 20:17:11 »
Egyik helyen 47 a kulcs, plusz 15 a tanítás. A másik helyen 41 a kulcs, és "pár ezer" a tanítás! De mindenhol személyesen kell megrendelni, és a kódlap, forgalmi másolat után rendelik csak meg. Itt egy picit más árak vannak, de nem biztos, hogy el merném vinni!!!! http://autokulcsmasolas.hu/toyota-kulcsmasolas/

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #66 Dátum: 2017.02.13 20:34:28 »
Robi! Azt elfelejtettem megkérdezni, te márkaszervizben intézted a Yaris kulcsot? Köszi!

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #67 Dátum: 2017.02.14 09:48:35 »
Nem, hanem mindent magam intéztem mert az eredeti kulcs tönkrement. Itt írtam le, hogyan.
A Verso esetén lehet más a tanítás metódusa, rá kell keresni.

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #68 Dátum: 2017.02.14 10:10:48 »
Felhívtam a Kulcskirályt azért... Ők már nem tudnak kulcsot adni az újakhoz... Verso-hoz nem találtam leírást, de a 2016-os Corolla-hoz már azt írják nincs metódus, irány a szerviz! :(

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #69 Dátum: 2017.03.08 11:59:36 »
Végül nem kellett a kulcs. Jó lesz a második buta kulcs is. A riasztó miatt lett volna rá szükség, de meg tudják oldani egy extra távirányítóval a buta kulcshoz (a bicska kulcs meg vezérli a riasztót). Így lesz két teljes értékű kulcsom, kb. a gyári kulcs áráért + egy riasztó, rablásgátló funkcióval! :)

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #70 Dátum: 2017.03.16 09:35:12 »
Sziasztok! Azt lehet tudni, hogy mire jó az USB csati a Verso-ban? Mert az egy dolog, hogy a telefonomat (iPhone 6s) nem látja meg, de nem is tölti! :( Ez így elég gáz...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #71 Dátum: 2017.03.16 10:05:35 »
Sziasztok! Azt lehet tudni, hogy mire jó az USB csati a Verso-ban? Mert az egy dolog, hogy a telefonomat (iPhone 6s) nem látja meg, de nem is tölti! :( Ez így elég gáz...
Biztosíték? Mert hogy nem disznek tervezték, az biztos. Nálad van a hiba.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #72 Dátum: 2017.03.16 10:38:59 »
Sziasztok! Azt lehet tudni, hogy mire jó az USB csati a Verso-ban? Mert az egy dolog, hogy a telefonomat (iPhone 6s) nem látja meg, de nem is tölti! :( Ez így elég gáz...
Nézd meg a kézikönyvet, elég részletesen le van írva hogy mit hogy kezel. Egy érdekességet linkeltem is korábban, de ennél sokkal több van a manuálban.
Én amúgy nem javasolnám ennek a csatinak a töltéshez való használatát, mert szabvány szerint egy USB2-es port maximum 500mA-t adhat, miközben az okostelefonok töltői legalább 1000mA-esek. Ilyenkor vagy az van, hogy leég az USB port túlterhelés miatt (ha gagyibb mögötte az elektronika), vagy el se indul a töltés, mert felismeri, hogy a fogyasztó több áramot kér, mint a megengedett, és akkor letilt. Illetve a fogyasztó maga is lehet elég okos ahhoz, hogy észrevegye, nincs elég áram az aljzatban, akkor nem is próbálkozik vele. Mivel ezek egyike sem szabványosított eljárás, mind gyártó-specifikus, jobb elkerülni a hibalehetőséget (általában nem szokott üres duma lenni az a megjegyzés az elektronikai cuccok kézikönyvében, hogy lehetőleg mindig a saját töltőt használjuk a töltéshez, vagy gyártó által jóváhagyottat).

Levcike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #73 Dátum: 2017.04.05 15:15:53 »
Sziasztok! Olvasgattam itt a postokat, de egy valami nem világos.  Nekem a kocsiban egy sima Touch 2 van navi nélkül... Ha navisat kértem volna, az egy másik fejegység, vagy csak a szoftver más rajta. Illetve, ha később szeretnék rá, rá lehet tölteni a navit? (Mondjuk halkan jegyzem meg, ennyit nem ér, akkor elnavigálok telóról. Akkor inkább egy ilyet: https://car-solutions.com/en/oem-navigation-system-for-toyota-with-touch-2-head-units.php , mert ez nem csak a navival tud többet). Köszi!

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2016 után Facelift II
« Válasz #74 Dátum: 2017.04.05 15:27:19 »
Az általad belinkelt "OEM" kiegészítés tulajdonképpen egy az egyben a gyári navigáció. Ha a leírást elolvasod, meg is van a válasz a kérdésedre! A sima Touch 2 fejegységben nincs meg a GPS vevő meg a navigációt futtató hardver/memória/stb sem. A "with Go" tulajdonképpen a navigációs modult tartalmazza, ami hardver és szoftver is egyben. Azaz az eredeti fejegységre kell szerelni, van neki kialakított hely erre a célra. Nem tudsz más navit "tölteni" rá.

Ezt a topikot is olvasd végig.