Szerző Téma: Verso 2016 után Facelift II  (Megtekintve 67336 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #30 Dátum: 2016.12.10 21:49:50 »
Tudsz egy fotót csinálni róla?

johnwillow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #31 Dátum: 2016.12.10 21:53:56 »
Szerintem ez egyértelműen garanciális hiba. Arra a területre sem elméletileg, sem gyakorlatilag nem kerülhetne be párásodást okozó folyadék. Az következetesen a szenzor hibáját, hibás müködését okozza. Akár cserével is orvosolniuk kell. Nem merült fel a csere?

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #32 Dátum: 2016.12.11 13:58:25 »
Én is ezt mondanám, de azért kizárnék előbb némi személyes hiba lehetőséget... pl.
- automata klíma van?
- automata üzemmódban a légkondi is működik vagy csak a fűtés (menüből állítható)?
- a légbefúvók kézileg vannak beállítva? Mikor merre fújnak és mennyit?
- külső vagy belső a levegő keringtetés jellemzően?

stv326

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #33 Dátum: 2016.12.11 15:51:20 »
Sziasztok, ma reggel mentem vele a fotó kedvéért, de 30 km alatt nem produkálta a párásodást (amikor egész nap kint van, akkor az esti hazajövetelnél fordul elő a "vakoskodása".)
Automata klíma van benne. Induláskor még nem, majd néhány kilométer után szoktam a klímát bekapcsolni akkor mikor előjön és addig amíg el nem tűnik a hátsó oldalablakokról a pára. Ilyenkor az automata mód egyből kapcsolja a klímát is. Ha végzett akkor a levegőt a lábakra és a szélvédőre terelem 3-4 fokozatban (nem használom a belső légkeverést.) Ilyenkor a középső műszerfali fúvókákból nem jön levegő, a két szélső pedig középmagasságban, kicsit az ajtóüvegre terelődik.
Ha produkálja hétfőn este a párásodást, akkor készítek fényképet és felrakom.


robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #34 Dátum: 2016.12.11 17:58:07 »
Próbáld meg úgy, hogy a menüből kikapcsolod a klíma automatikus használatát (ráér nyáron klímázni). Utána pedig mindig csak Auto üzemmódba hagyd a levegőrendszert. Csak a hőmérsékletet állítsd. Ez magátol fogja szabályozni, hogy melyik befúvókon mennyi hőmérsékletet kell adjon. Így hatékonyabb lesz a páramentesítés, gyakorlatilag sehol el se kezd párásodni.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #35 Dátum: 2016.12.11 19:19:28 »
Touch 2 rendszeren a menüben így kell kikapcsolni a klíma automatikus bekapcsolását:
Setup gomb > Jármű (második oldalon) > Jármű testreszabása > Klíma testreszabása > Automatikus klíma (legfelső pipát) kikapcsol.
A Setup > Jármű menüpont kb 1 perccel a motor beindítása után lesz aktív, azaz ennyi idő után engedi babrálni ezeket a beállításokat.

stv326

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #36 Dátum: 2016.12.12 18:55:38 »
Megcsináltam a javasolt beállítást: nincs változás és csatolom a fényképet is

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #37 Dátum: 2016.12.12 19:59:51 »
Ezzel a fényképpel kinyomtatva odamennék a Toyota márkaszervizhez és kiverném a balhét. Addig ütném az asztalt, míg meg nem oldódna a probléma.
Nagyon durva, hogy gyakorlatilag csak az érzékelők előtti területen párásodik. Valószínűleg hibás példányt fogtál ki. Ablaküveg rendesen illeszkedik? Gyári, nem volt cserélve? Esetleg nem szivárog be nedvesség vagy nedves levegő felül valahol?

Én is hasonló körülmények közt használom az autót (+10-15 fokos garázs, nappal szabad ég alatt, minden nap közlekedik), és szerencsére ilyen még nem fordult elő. Ha ez típushiba lenne, akkor nem kevés felhördült felhasználó pampogna mindenhol.

Szerk: ezen a képen látszik hogy alul kap egy szigetelést az érzékelőket tartó konzol-egység, gondolom pont a pára blokkolása miatt. Feltételezem, hogy oldalt is vannak hasonló szigetelések, csak azok a tágabb, körülvevő burkolatban lehetnek. Sajnos az üveg festett azon a részen, így nem nagyon látni kívülről, de valszeg nem illeszkedik rendesen a helyén az egység, vagy hasonló probléma lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.12 20:19:32 írta robi (Robi) »

stv326

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #38 Dátum: 2016.12.15 10:08:18 »
Fejlemények TSS párásodás ügyben: beszéltem a szerviz vezetőjével, már ismerik a jelenséget (itt egy Auris mutatott hasonló problémát) Elmondása szerint cserét javasoltak, de a belgiumi központ letiltotta kivizsgálásig a folyamatot, most is a megoldást keresik (???). A téli szünetben azért személyesen is bemegyek és küldünk a belgáknak még egy fényképet, hogy komolyabban vegyék, meg nekem is bent legyen (dokumentálva is) a panaszom. Januári választ ígértek nekik. Egyelőre ennyi, sziasztok.


robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #39 Dátum: 2016.12.15 11:29:26 »
Igen, határozott fellépés szükséges ilyenkor sajna... csinálj több képet, lehetőleg jobb minőségben, több szögből és mindet told oda nekik.
Melyik szervizbe intézed?

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #40 Dátum: 2016.12.23 10:44:47 »
Sziasztok,

Csatlakoznék én is a táborhoz, egy hete vettük át az új családtagot :)
@robi (Robi): köszi a hasznos linkeket, illetve az eddigi írásokat, teljesen egyetértek mindegyikkel :)

Kellemes ünnepeket, üdv.
Robi

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #41 Dátum: 2016.12.23 12:44:52 »
Gratulálunk és sok balesetmentes kilómétert!

johnwillow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #42 Dátum: 2016.12.23 13:04:17 »
Belehúztak az év végi átadásokba! Tegnap végre én is átvettem a réges rég megrendelt Versot. Mivel már a rendeléskor közölték velem, hogy a felszereltség miatt facelift utáni facelift ( 2017-es modell ), és az átadás december közepére várható ( a visszaigazolást dec 31.-re állították ki ) így nem aggódtam. Ennek ellenére nagyon korrekten megoldották: Egy levélben elnézést kértek a hosszadalmas várakozásért és kiterjesztették +1 évvel a garanciát. Na ez olyan Toyotás!  :clap:

A szenzorok előtti párásodásra máris léptek. A szenzor műanyag dobozának aljára légbeömlő nyílásokat tettek, így biztosítva a szellőzését és páramentesítését. Így ha a régin nincs ilyen szellőző ablak, szerintem lehet kérni az új típusúra a garanciális cserét...

További élvezetes családi autózást mindenkinek! szerintem majd még jövök kérdésekkel...

Boldog Karácsonyt!   


mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #43 Dátum: 2017.01.03 10:30:34 »
Fejlemények TSS párásodás ügyben: (...) már ismerik a jelenséget (...) Januári választ ígértek nekik.

Szia,

A decemberben átvett autómon nekem is produkálta a dolgot a mai napon. Mi hír azóta? Egyelőre még nem riasztottam a szervizt :)

Köszi,
Robi

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #44 Dátum: 2017.01.04 10:11:10 »
Tegnap leltár miatt nem tudtak segíteni, de ma már jelezték, hogy megrendelik a szükséges alkatrészt, és jeleznek, amint megérkezik. Szerintük a december óta gyártott autókban már a jó cumó van, tehát az öszes előtte lévő ilyen problémával szembesülhet.