Szerző Téma: Verso 2016 után Facelift II  (Megtekintve 67985 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Verso 2016 után Facelift II
« Dátum: 2016.09.23 11:25:19 »
Itt a "Facelift utáni facelift-es": 2016 Februártól legikább belülről változott a Verso. Megkapta a "Safety Sense" biztonsági rendszert, így már az alap modell is figyelmeztet, és ha kell, korrigál sávelhagyásnál, vagy fékez, ha túl közel hajtunk az előttünk lévőhöz. A modellfrissítés keretein belül elérhetővé vált a platina bronz színárnyalat és két új felni is. Jobb minőségű anyagokból készült a kormány és a váltó, valamint megújult a központi szórakoztató rendszer ("Toyota Touch 2" lett), amihez nagyobb kijelző jár.

Forrás
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.13 11:36:42 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #1 Dátum: 2016.09.23 11:33:20 »
Ezek a színek rendelhetők:


Van a szürke 50 árnyalata, és összesen 2 normális szín. De kár... emlékszem, annak idején (15 évvel ezelőtt) az I. Yaris-nál volt vagy 20 választható tényleges szín.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #2 Dátum: 2016.09.23 11:37:48 »
Meg sajnos elérte a Toyotát is ez a pótkerék-helyett-legyen-defektjavító-készlet őrület. Alapból a vadonat új Verso-hoz nem jár pótkerék, sem emelő, sem kulcs, csak egy defektjavító spray meg egy pumpa.
Szerencsére extraként rendelhető "helytakarékos pótkerék" de nem túl olcsó. Még azt mondom tiszta szerencse, hogy fizikailag ki van alakítva neki a hely a csomagtartó aljában. Mi lesz később?

Egy családi autóba, mely használata ténylegesen gyerekes/családi, sztem életveszély egy defektjavító szettre támaszkodni...

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #3 Dátum: 2016.09.23 13:37:58 »
Magyar kézikönyv még nincs, de van más nyelveken: https://carmanuals2.com/brand/toyota/verso-2016-9789

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #4 Dátum: 2016.10.05 19:37:47 »
Tadáááám! Ma átvettük az új családtagot! Holnap majd írok még, most koccintunk  :D

« Utoljára szerkesztve: 2016.10.06 12:20:30 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #5 Dátum: 2016.10.06 12:34:13 »
Szóval ez egy Toyota Verso, 1.8 Valvematic benzines, 108KW/147LE, Active Trend 5 üléses, 6 M/T, +2év extracare gari, Touch & Go 2 navigáció, vonóhorog és extra pótkerék (mert manapság már csak defektjavító jár alapból), riasztó és váltózár, metálfény.
Szerződés aláírva, KIA cee'd_sw beszámítva, boldogság. 2.1M-ért számították be, többért, mint reálisan gondoltam. Elég jó kedvezményeket tudtam kapni az új autóra (kp. több, mint 1.5M, a listaárhoz képest, ez közel 20%) ezért nem cicóztam a beszámítással, az idő rövidsége miatt sem.

A vicc az egészben csak az, hogy ezt az egész autóvételes ügyet tulajdonképpen a KIA márkaszerviz robbantotta be, két hete hétfőn bevittem a cee'd_sw-t az 5 éves szervizre +jeleztem a hibákat és kértem a garanciás javításukat, adminisztráció alatt a szalonban ücsörögve (Duna Autó) gyönyörködtem az áhitott KIA Carens-be (mert mindigis Carens-t szerettünk volna, csak már nem volt kapható anno amikor eljutottunk odáig, hogy új autót vegyünk). Készletkisöprés okán majdnem 1M engedménnyel adták a raktáron lévőeket, csomó extrákkal - mert megint megszűnni készül ez a Carens modell.
Kértem és kaptam szóban ajánlatot beszámítással és lízinggel, mondtam akár bele is vághatnánk, hazamentünk, gondoljuk át. Írásos beszámítási ajánlatot csak szerdára tudtak vállalni.
Nézegetve a Duna Autó kínálatát majd összehasonlítva a KIA Motors Hungary oldalán lévő árlistával, vicces volt látni hogy központilag nagyobb akció van ugyanerre a modellre, mint amit a Duna Autó a saját készletében lévő példányokra ad. Ez elkeserített, mert a kereskedés komolytalanságát sugallja. Már egyszer megjártam egy KIA márkakereskedővel (másik cég volt).
Végig nézve az amúgy extravagáns extralistát sajnos azt láttam, hogy van a Carens-be rengeteg fölösleges cucc (pl. 3 fokozatban állítható kormányszervó, vagy hátsó ülések alja fűtött, meg számos más, ami gyerekes családi autóba tök értelmetlen), de hiányoznak olyan dolgok, amelyeket praktikusabbnak tartottam volna (pl. elektromosan behúzódó tükrök, vagy elektrokromatikus belső visszapillantó, vagy akár navi mint opció). Ezért aztán elhessegettük ezt az álmot.

A Duna Autó mellett viszont van egy Toyota szalon is (Sakura), így másnap kedd reggel gondoltam egyet, hogy legalább megnézem magamnak közelebbről is ezt a Versot - mert bár brutál drágák a Toyoták, legalább hasonlítsam már össze a friss élményű Carens-el, hogy mit tud és mennyiért. Hát úgy kábé fél óra altt lehidaltam, hogy szinte fillérre ugyannyiért mint a Carens, pont azt kapom extrákban amire ésszerűen szükségem van, csak erősebb motorral (listaár persze magasabb, de a kedvezmény is nagyobb).
Toyota már volt régebben a családba, a márkát imádjuk, most is van még egy Yaris-unk mint másodautó, így nem volt kérdés, hogy ez egy komolyan veendő lehetőség.
Szerda reggel bementem a Duna Autó az ő beszámítási ajánlatukért a cee'd_sw-re. 1,8M-t adtak volna érte. Az ajánlatot tevő úriember el is ismerte, hogy valóban labdába se rúghat az egy utcával arrébb adott ajánlattal szembe, így hát a Carens-projekt végleg elbukott.

Egy nap gondolkodás után aláírtam a szerződést, a szalonban kiállított példányra. Nem tesztautó, csak szalonban volt kitéve. Másfél hét alatt lefutott az adminisztráció, és a megrendelt extrák beszerzése/felszerelése.
Amikor átvettem, 9km volt benne. Most van benne kb. 50.

Pár szubjektív szó az új vasról, így kevesebb mint 24 óra után:
- nagyon kellemes vezetni. A nagy méretéből adódóan sugallja azt hogy bombabiztonságban vagy.
- futóműve a kedvencem, végre nem esnek ki a fogaim a kátyúkon.
- a bőr kormány hihetetlenül kellemes tapintást ad, nem egy cingár karikát fogsz, hanem érzed is, hogy kezedben tartod a családod életét
- automatikus a DRL és fényszóró kapcsolás. Lemész a mélygarázsba, ügyesen felkapcsol, dimmeli a műszerfalat, stb. Kimész, vissza. Tök logikus és jó funkció, hogy erre miért nem gondoltak akár 20 évvel ezelőtt az autógyártók?
- automatikus ablaktörlő. Ettől féltem, hogy túl önálló lesz - pontosan olyan ütembe törli az ablakot, ahogyan kell. Ha lassítasz vagy megálsz a lámpánál, akkor ritkábbra veszi, ha elindulsz, akkor visszanöveli a törlés gyakoriságát. Szintén attól is függ, mennyire esik. Ha csak szemerkél, akkor ritkábban töröl. Imádnivaló.
- sávelhagyást-figyelmeztető nagyon ügyes. Olyan kopott sáv-felfestést is felismer, amiről tényleg nem gondolnád, hogy egy kamera látná. Pedig de! És nagyon korrekten figyelmeztet, diszkrét csipogással, és a kijelzőn felrajzolja, hogy melyik oldali sávra hajtottál rá, ha nem indexeltél előtte.
- brutál látószöge van a tolatókamerának. Gyakorlatilag teljesen függőlegesen lefelé is látsz, a vonóhorgot is, és vízszintesen is, a kamera magasságában mindent.
- a rádiója, médialejátszója brutál jól szól. Gyári hifitől ezt azért nem gondoltam volna, ez tényleg kellemes csalódás. Itt egyetlen furcsaság van, ha egy pendrive csupa zenével rá van dugva, amin mappákba vannak rendezve a zenék, alapesetbe nem is veszi figyelembe a mappákat, hanem az összes fájlt ABC szerint jeleníti meg és játssza le. Ez butaság. Pár percet tudtam csak ezzel foglalkozni, de így első blikkre nem láttam benne opciót erre vonatkozóan.
- sajnos az ajándék navigáció még nem érkezett meg a márkakereskedésbe, vissza kell menjek valamikor a napokba hogy beszereljék. Így most sima Toyota Touch 2 van benne, a "with Go" rész nélkül.

Motorikusan hogy mit tud, azt nyilván még nem tudom véleményezni, egyrészt mert még ilyen kevés km-el nem akarom kinyomni a szemét, másrészt még igazi alkalmam se volt rá.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.06 13:27:50 írta robi (Robi) »

johnwillow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #6 Dátum: 2016.10.08 16:43:24 »
Üdv! Lehet tudni hol gyártják a hazánkba szállított szériát?  ... és hol szerelik össze az 1.8-as benzines motort? Köszi!

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #7 Dátum: 2016.10.08 18:23:48 »
Szerintem törökben az autó, a motorja meg japánban, mintha úgy olvastam volna valahol....

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #8 Dátum: 2016.10.11 22:32:52 »
Az autó születési helye kiderül az alvázszám betűiből, ha NMTER az eleje, akkor török. Valószínűleg az, legalább is az elődje az volt.
music     

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #9 Dátum: 2016.10.12 08:57:49 »
NMTDG... az első három betű Törökországot jelzi.
1994 óta van itt Toyota gyár, így hát azon túl, hogy eleve Toyota tulajdonában lévő, Toyota-módszer és minőségbiztosítás mellett dolgoznak, nem tegnap kezdték.

johnwillow

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #10 Dátum: 2016.10.12 09:28:17 »
#robi Gratula az új autóhoz!  :clap: Sok sok tízezer balesetmentes kilométert a családnak! A Török gyártás miatt annyira nem aggódom, bár a beszállítók miatt lehet, hogy nem a legjobb régió. ( De ez csak sztereotíp feltételezés.) Mi is berendeltünk egy 1.8 manuális váltós Executive felszereltségű Versot, azonban a faceliften túli facelift (Exe) miatt csak novemberben kerül gyártásra. Addig is szemezgetek az elérhető információk között. Szívesen venném pl. ha kicsit bővebben írnál az új biztonsági Safety Sense megoldásokkal kapcsolatos személyes tapasztalataidról. Ezen kívül kérdésem lenne, hogy a kézi fék elektronikus automata, v. manuális. Valahol olvastam, hogy automata lesz, de a legújabb képek sem erről árulkodnak. Bár lehet ez is az Exe részelesz... Előre is köszönöm! Üdv: johnwillow

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #11 Dátum: 2016.10.12 10:04:52 »
Szia! Köszönjük!

Miénk is facelift-en túli facelift, csak mi szerencsére konkrétan a szalonban kiállított példányra csaphattunk rá, így 2 héten belül már el is hozhattuk.

A kézifék ebben hagyományos fajta. Én is olvastam hogy elvileg elektromos, de csak egy helyen, szerintem az sajtóhiba (vagy csak exe-be jár).
A Safety Sense a 2016-os Verso-nál az alábbi 3 elemből áll:
- Sávelhagyás-figyelmeztető rendszer (kormányzási beavatkozás nélkül) (LDA)
- Ütközés-megelőző rendszer (PCS)
- Automatikus távolságifény-vezérlés (AHB)

A sávelhagyás-figyelmeztető rendszer kikapcsolható. Én nagyon szeretem, diszkrét csipogással jelzi amikor indexelés nélkül hagyod el a sávot, és a információs-kijelzőn fel is rajzolja és villogtatja hogy melyik oldalon lépted át a vonalat.
Az ütközés-megelőző rendszer érzékenysége három fokozatban állítható, de nem kapcsolható ki. Amikor túl gyorsan közelítesz egy álló kocsihoz (pl. útolérsz egy lámpánál álló kocsisort), akkor figyelemfelhívóan csipog és "BRAKE" feliratot tól az arcodba. Az én vezetési stílusommal ezt még csak párszor láttam, illetve azt még nem tapasztaltam meg, hogy milyen amikor ő fékez magától (vagy legalábbis rásegít a fékerőre).
Az automatikus távolságifény-vezérlést még nem volt szerencsém megtapasztalni de pénteken valószínűlóeg lesz rá alkalmam.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.12 10:13:12 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #12 Dátum: 2016.10.12 15:48:06 »
Ma volt lehetőségem picit tesztelni a tempomat-ot meg a sebességlimitert is a rakparton, nagyon jók. Pályára e héten végül nem kell menni, így csak szerényen tesztelgetünk...  :innocent:

gaben76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #13 Dátum: 2016.11.02 20:16:43 »
Szia Robi,

Most nézem csak, hogy 1 hónapja sincs amióta átvetted az új gépet.  :clap:
Grat hozzá, ez tényleg egy komoly családi autó, amit nagyon megszerettem én is így 3 hónap után. (2500km)
Mi augusztus 3-án vettük át a fehérvári Toyotamayer-nél és nem csalódtunk benne.
Napról-napra jobban élvezem a masinát, tényleg brutál nagy dög, a Golf 6 után és az ember biztonságban érzi magát és a családját is.
Csajok nem tudnak sumákolni az övvel, mert egyből csipog ha valaki kimaradt a hátsó sorban.  :D
A futómű is szenzációs, úgy nyeli el a ***ott nagy kátyúkat, hogy öröm rajtuk áthajtani.  [rohog]
Na ez persze túlzás, mert nem szoktam direkt belehajtani, de néha elkerülhetetlen.
Az 1.8-asban tényleg van erő bőven és az autópályán nem kell villogni az előttem lévőknek, húzódnak le szépen ha dinamikusabban érkezem.
Természetesen nem tolok le senkit az útról (főleg a gyerekekkel), inkább hagyom hadd menjen aki siet, ráérünk, addig is élvezzük a frankó hifit és a tempomatot.
A Golfban nem volt, bár nem ismeretlen, mert Feleségemnek van egy céges Yaris-a és az fullos, atomjó kis kocsi.
A Versó-hoz mondjuk erőben nem fogható, de azért egyedül vezetve azt is meghajtottam már és olyankor bizony tud fürge lenni.

üdv, Gábor

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Verso Facelift II 2016 után
« Válasz #14 Dátum: 2016.11.03 18:27:06 »
Mi ma gördültünk át a 2000-en, tegnap és ma volt kb. 800km pálya, ez az első tartósabb pálya-teszt (eddig csak város volt). Hát elég közhelyesen mondva, valóban annyira kényelmes a futómű, hogy 130-nál úgy érzed, alig mész... nagyon szeretjük ahogy csak suhan. A gyerekek is sokkal kevésbé nyűgösek az úton, valszeg ők is megérzik a komfortot e tekintetben.
Már téli gumival gurulunk, M0-án tankolva, M3 végéig tempomattal 130-ra beállva kb 8.3 a fogyasztás 2 gyerekkel és csomival fullra pakolva (a roló felfelé dudorodva feszíti le a csomagokat) az 1.8-as benzin motornak semmi meg se kottyan, 6-osban is lazán vesz minden akadályt.
Zenéltünk közben, eszement diszkó hangulat volt, a hangzást nagyon eltalálták, brutál jól szól a kocsi.