Szerző Téma: Verso 2009-2013  (Megtekintve 67166 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #135 Dátum: 2016.09.23 13:35:42 »
Bőséges manuál választék (service és használati): https://carmanuals2.com/brand/toyota/verso-2009-4815

googyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #136 Dátum: 2016.12.20 17:04:42 »
Üdv!

Van egy 2009-es Versom a d4d 2.0 motorral.
Olyan gondom van, hogy néha el-el folyik egy ~fél deci fagyállóm, amit a garázs padlóján találok meg utána.
Márkafüggetlen szervízben már jártam vele, nyomáspróbázták, de az nem mutatott semmit, hogy lyukas lenne valahol a rendszer.
Neten találtam arra utaló dolgokat, hogy a láncos 2.0 d4d-knek nem erőssége a vízpumpa, hogy tudok meggyőződni róla, hogy az e a gond?
Vagy van valakinek tippje, hogy mi lehet?
Legutóbb éjszaka beraktam egy újságpapírt a motor alá, hátha látom, hogy kb honnan csöpög, persze semmit nem eresztett...

Előre is kösz minden tippet!

G


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #137 Dátum: 2016.12.21 05:49:37 »
Szia!
A fagyálló általában színes nyomot hagy maga után, többször fehéres kiválásokkal együtt. Ilyet kellene keresni, az elvezet a forrásához.

TtkRN2


lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #138 Dátum: 2017.11.10 15:30:47 »
Üdv!

Van egy 2009-es Versom a d4d 2.0 motorral.
Olyan gondom van, hogy néha el-el folyik egy ~fél deci fagyállóm, amit a garázs padlóján találok meg utána.
Márkafüggetlen szervízben már jártam vele, nyomáspróbázták, de az nem mutatott semmit, hogy lyukas lenne valahol a rendszer.
Neten találtam arra utaló dolgokat, hogy a láncos 2.0 d4d-knek nem erőssége a vízpumpa, hogy tudok meggyőződni róla, hogy az e a gond?
Vagy van valakinek tippje, hogy mi lehet?
Legutóbb éjszaka beraktam egy újságpapírt a motor alá, hátha látom, hogy kb honnan csöpög, persze semmit nem eresztett...

Előre is kösz minden tippet!

G

Biztos, hogy az a folyadék nem kondenzvíz a légkondiból?
A lánc szerencsére jelez: elkezd kopottságtól, lógástól zenélni. Na amikor elkezdi, akkor még van egy csomó idő(nk), elkezdjük gyűjteni a papír és a fémet, mert nemsokára csere lesz... De pár ezer még bőven van benne akkor is.

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #139 Dátum: 2018.02.08 09:32:45 »
Sziasztok!

Eddig D-4D 2,2 Corolla Versom volt, ha a vízpumpa hibás akkor forralná a vizet. Azt észre vennéd.  Esetleg azt tudom elképzelni ha valóban fagyálló ami a földön van, hogy a kiegyenlítő tartályod záró sapkája nincs a toppon és időnként elengedi a nyomást ezért a túlfolyón kienged egy minimális folyadékot. Vagy járatni kell alapjáraton nézegetni a csöveket hogy mindegyik rendesen melegszik, ha nem akkor tuti termosztát. Viszont termosztát miatt meg nem biztos hogy csöpögne.

   

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #140 Dátum: 2018.02.08 09:39:29 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, Vásároltam egy 2009-es Versot 1,8 benzines.
Sajnos nincs hozzá könyv. van valakinek magyar nyelvű kézikönyve esetleg?

Nagy segítség lenne. mert nem jövök rá hogyan lehet a telefont párosítani, meg amúgy is érdekelne egy két dolog, szeretem megismerni a jószágot ha már "rá bízom" az életemet :-)

Nagyon köszönöm előre is! .. 

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #141 Dátum: 2018.02.08 09:57:21 »
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, Vásároltam egy 2009-es Versot 1,8 benzines.
Sajnos nincs hozzá könyv. van valakinek magyar nyelvű kézikönyve esetleg?

Nagy segítség lenne. mert nem jövök rá hogyan lehet a telefont párosítani, meg amúgy is érdekelne egy két dolog, szeretem megismerni a jószágot ha már "rá bízom" az életemet :-)

Nagyon köszönöm előre is! ..
Forgalmi (alvázszám), valamelyik márkaszervíz meglátogatása egy adathordozóval (pendrive). Ingyen és bérmentve kapsz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #142 Dátum: 2018.02.12 19:34:04 »
Forgalmi (alvázszám), valamelyik márkaszervíz meglátogatása egy adathordozóval (pendrive). Ingyen és bérmentve kapsz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről




Szia!

Köszönöm a segítséget, sikerült. Igaz nem a szervizben hanem az ott javasolt elérhetőségnek írt levél után.
Erre a címre : infohu@toyota-ce.com ... Kellett írnom itt válaszban elkérték az alvázszámot, és PDF formátumban át is küldték. A nagy méret miatt egy file megosztó hely linkjén keresztül lehetett letölteni.

Mindenkinek ajánlom akinek szüksége van a könyvre.

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy meglepődve tapasztaltam nincs a műszerfalon olajnyomás visszajelző. Az a kis piros kanna jel. No az nincs.  :eek: Nem hittem el ezért átvilágítottam a műszerfalat, kikapcsolt állapotban de még a forma sincs ott.  :no: Ki lehet nevetni vállalom de nekem ez nagyon fura.  :cry: Már csak azt nem tudom mi van ha tényleg ilyen jellegű hiba lenne (tudom a toyotának nincs ilyen betegsége) csak akkor fogom tudni ha már késő és csapágyas a motor?.. :surrender: :surrender:


 :?: :?: :?:

 

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #143 Dátum: 2018.07.13 08:09:05 »

Szia!

Köszönöm a segítséget, sikerült. Igaz nem a szervizben hanem az ott javasolt elérhetőségnek írt levél után.
Erre a címre : infohu@toyota-ce.com ... Kellett írnom itt válaszban elkérték az alvázszámot, és PDF formátumban át is küldték. A nagy méret miatt egy file megosztó hely linkjén keresztül lehetett letölteni.

Mindenkinek ajánlom akinek szüksége van a könyvre.

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy meglepődve tapasztaltam nincs a műszerfalon olajnyomás visszajelző. Az a kis piros kanna jel. No az nincs.  :eek: Nem hittem el ezért átvilágítottam a műszerfalat, kikapcsolt állapotban de még a forma sincs ott.  :no: Ki lehet nevetni vállalom de nekem ez nagyon fura.  :cry: Már csak azt nem tudom mi van ha tényleg ilyen jellegű hiba lenne (tudom a toyotának nincs ilyen betegsége) csak akkor fogom tudni ha már késő és csapágyas a motor?.. :surrender: :surrender:


 :?: :?: :?:


Szerintem az olajnyomás-visszajelző egy meghaladott dolog. Sokkal-sokkal nagyobb szükség lenne egy olajszint-jelzőre. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ha nem világít a lámpa, akkor minden OK az olajjal. Hát nem, nagyon nem. Olyan sincs benne?

Nowika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #144 Dátum: 2018.08.23 14:59:05 »
Sziasztok!

EGy kis tanácsot kérnék mert nem vagyok teljesen biztos benne..

Családban Toyota Verso 2012 3 havi 2.0 D4D vásárlás merült fel.. TAláltak egy itteni kereskedesben egy behozott szép darabot.

nagyjából 160e km-el különösebb külső belső hiba nélkül... 

A kérdés igy látatlanban is meg érdemes ezt evvel a motorral venni?? vannak valamiféle "betegségei" amit érdemes figyelni ??

akiknek már volt vagy van ha pár infot adnának azt megköszönném.. :D

 :clap: :clap:

csülök

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #145 Dátum: 2018.10.17 20:55:53 »
sziasztok 1.8-as benzines verson kell e szelep hézagot állítani vagy hydrotőkés válaszokat előre is köszönöm.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #146 Dátum: 2018.10.18 06:49:04 »
sziasztok 1.8-as benzines verson kell e szelep hézagot állítani vagy hydrotőkés válaszokat előre is köszönöm.
a nem hidrotőkés válaszokra nem lesz köszönet?  ::) :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #147 Dátum: 2019.03.01 16:18:29 »
Sziasztok!

Érdeklődnék hogy 1,8 benzines 2010-es Versoval kinek milyen tapasztalata van.
Fordulatszám tartás , váltás, és ilyenekkel kapcsolatban.
Korábban 2,2 D4-D -m volt ott nem tapasztaltam ilyet.
Váltásoknál nem esik úgy vissza a fordulat ahogy számítanék rá. Van hogy kilököm üresbe és gurulok de akkor is magasan tartja a fordulatot.
Van mikor csak kinyomom a kuplung pedált és nem esik vissza a fordulat csak egy kis idő elteltével ami több mint ami érthető lenne.
Aztán szépen lassan vissza megy az alapjáratra, szóval nem akad fel, vagy ilyesmi.
Ráadásul a fogyasztás is magasnak tűnik .   8.8 és 9.4 között mozog.  Vegyes használatban gurulok vele nap mint nap.  Egy éve vigyázunk egymásra de ezt a fordulatszám mizériát nem tudom megszokni.
Egyébként imádom és szuper kis autó. Kérlek osszátok meg velem a ti tapasztalataitokat, mert nem tudom eldönteni hogy ez normális, vagy esetleg hiba.

Kerékkel kapcsolatban is lenne kérdésem,  Ha jól emlékszem ET39-es a gyári felni. ET45 -jelőlésüt fel lehet tenni a kocsira vagy bele ér a dobbetétbe kanyarodásnál, van valakinek esetleg tapasztalata ilyen méretű felnivel? 


Előre is köszönöm a leírásokat.


vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #148 Dátum: 2019.03.08 11:29:51 »
Üdv,

nekem 2009, de ugyanaz a modell, 1.8 benya.
Vegyesben a fogyasztásom 8.2-8.5, ha csak városban használódik, akkor 9 körül. De nem taposom.
A légszűrőre piszok érzékeny, ha elkoszolódik (és gyorsan elkoszolódik), akkor szépen kúszik felfelé a fogyasztás. Én elsőnek ezt nézném meg.
A légtömegmérője is hajlamos piszkolódni, érdemes olajcserék idején azt is kitisztíttatni. Márkaszervízbe hordom, ott nem is kérdeztek sokat, említettem a hibát (2-esbe vagy 3-asba rakás után, gázadásra nem történt semmi legalább egy nyomasztó 6-8 tized másodpercig, aztán persze ugrott, mint a bolond), és kapásból légtömegmérő pucolást meg légszűrő ellenőrzést írtak fel a munkalapra.
Gyertyacsere mikor volt?

Borso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Verso 2009-2013
« Válasz #149 Dátum: 2019.03.11 09:58:15 »
Szia vanRobert!

Gyertya csere 114e Km-nél volt, gyári denso -ra. 
Légszűrőt minden második olaj cserével egyszerre szoktam cserélni. Ami az én esetemben 20eKm-et jelent.
A légtömeg mérő jó ötletnek tűnik. Megnézem
Köszönöm.

Kerékkel kapcsolatban valami ötlet?