Szerző Téma: Verso 2009-2013  (Megtekintve 67205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Verso
« Válasz #30 Dátum: 2009.03.25 18:45:25 »
Amúgy az "Új Verso" alatt nyilván a második generációsra gondolsz, mert az Újat, a harmadikat még nem is gyártják.
 ;)
Hát erre gondoltam én is... :wacko:
Ha viszont a második generációról van szó, akkor én sem értem, hogy helyhiánnyal kellene küzdeni, mert magam kb. 192 cm vagyok és vígan elférek. Az ülésem (azt hiszem) teljesen hátra van tolva, de mögötte még bőven van hely. A 6-7. ülést nem használjuk. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.25 18:48:23 írta Sanyesz »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Verso
« Válasz #31 Dátum: 2009.03.25 18:52:49 »
Nekem sem volt az üléspróba alatt gondom "magam mögött". Elfértem, pedig 189 cm vagyok és nem ún. majom pozícióban vezetek, igaz nem is fekve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso
« Válasz #32 Dátum: 2009.03.25 19:11:14 »
Tenyleg az uj Uj Versoval voltal, vagy azzal, ami 2004 ota van gyartasban?
Aminek a nagy kerek sebességmérő órája van középen, és Start gombbal indul, meg a kucs-távírányítót mindenestől egy nyílásba kell elhelyezni. Nem vagyok annyira képben, hogy mi az új, és mi nem - ez egy vadiúj pédlány volt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.25 20:34:57 írta robi »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso
« Válasz #33 Dátum: 2009.03.25 19:12:34 »
Jól értem, hogy az új Verso-ban nem lehet tologatni a hátsó ülést vagy csak annyira hátra nem megy, hogy összeérjen a kalaptartóval? :whistling:
Lehet tologatni, még külön-külön is. De nem ér össze a kalaptartóval a leghátsó poziban.

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso
« Válasz #34 Dátum: 2009.03.25 19:17:02 »
Hány cm vagy? Nekem volt Versom, és a 174 cm-re beállított első ülés mögött bukfencezni lehetett. Ügyfélnél sem emlékszem olyanra, akinek gondja lett volna hátul.
Persze nem mondom, hogy nem lehet...
A hátsó ülések teljesen hátra voltak tolva?
A kalaptartó dologról: Az ülések valóban csak egy fokig tolhatóak hátra, de a támla elég nagy szögben dönthető. A kalaptartón ezért van egy toldat az ülések irányába, amit a fejtámla rúdjaira kell csíptetni, így ha előrébb van állítva az ülés, akkor is takarva vannak a csomagok.
192 cm vagyok. Hátra amikor beültem akkor a hátsó ülést max hátra toltam.
A kalaptartó csíptetéses megoldás szimte minden egyterű autóban létezik már - nem nagyon izgat, mer lelóg, meg beleakadsz, etc - szerintem nem egy praktikus megoldás. Túl alacsonyra rakták (alá alig fér be pl egy nagy bőrönd állítva), és túl hátra (vagy előre, ha a hátsó ajtó felöl nézzük). A ki-be szerelés egyszerűnek tűnik, de nem az!
A háttámla döntést nem próbáltam, de azon a szűk ülésen eszembe sem jutott, hisz a mellettem lévőt is le kell döntenem, hogy ne bökje az oldalamat. Akkor meg minek...
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.25 19:23:24 írta robi »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso
« Válasz #35 Dátum: 2009.03.25 19:21:05 »
Amúgy az "Új Verso" alatt nyilván a második generációsra gondolsz, mert az Újat, a harmadikat még nem is gyártják.
 ;)
Hát erre gondoltam én is... :wacko:
Ha viszont a második generációról van szó, akkor én sem értem, hogy helyhiánnyal kellene küzdeni, mert magam kb. 192 cm vagyok és vígan elférek. Az ülésem (azt hiszem) teljesen hátra van tolva, de mögötte még bőven van hely. A 6-7. ülést nem használjuk. :hmmmm:
Hát ha az 'elférek' alatt azt érted, hogy a térdeddel kilógsz az előtted lévő ülés két oldalára, akkor igen. Egy 400 km-s utat így végig beskatujázva nem szívesen tennék azért meg.
Szerintem akkor férek el hátul, ha a térdemet össze tudom tenni, úgy, hogy az előttem lévő hátát, az ülésen keresztül, nem tolom ki.
Az OFF Prius-ban ez meglepően jól volt megoldva, csak ott meg a fejem púposította ki a kasznit belülről...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Verso
« Válasz #36 Dátum: 2009.03.25 19:46:36 »
Amúgy az "Új Verso" alatt nyilván a második generációsra gondolsz, mert az Újat, a harmadikat még nem is gyártják.
 ;)
Hát erre gondoltam én is... :wacko:
Ha viszont a második generációról van szó, akkor én sem értem, hogy helyhiánnyal kellene küzdeni, mert magam kb. 192 cm vagyok és vígan elférek. Az ülésem (azt hiszem) teljesen hátra van tolva, de mögötte még bőven van hely. A 6-7. ülést nem használjuk. :hmmmm:
Hát ha az 'elférek' alatt azt érted, hogy a térdeddel kilógsz az előtted lévő ülés két oldalára, akkor igen. Egy 400 km-s utat így végig beskatujázva nem szívesen tennék azért meg.
Szerintem akkor férek el hátul, ha a térdemet össze tudom tenni, úgy, hogy az előttem lévő hátát, az ülésen keresztül, nem tolom ki.
Az OFF Prius-ban ez meglepően jól volt megoldva, csak ott meg a fejem púposította ki a kasznit belülről...
Hát nem tudom... Én eddig a két Verso-val kb. 70 ezer km-t mentem és nem volt helyprobléma. Bár magam mögött nem ültem vezetés közben. :D ;)  Biztos, hogy Te egy (legújabb) Verso-ban ültél?  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.25 19:48:23 írta Sanyesz »

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso
« Válasz #37 Dátum: 2009.03.25 20:28:54 »
Biztos, hogy Te egy (legújabb) Verso-ban ültél?  :censored:
Az biztos, hogy Verso volt  :D most is ott áll a telephelyünk udvarán.  :cry:
Rá van matricázva: Corolla Verso - száguld a család
Új volt, hisz szinte nullkilóméteres. Hogy új-e a modell, azt nem tudom - de nincs is jelentősége - ezt a típust ajánlották be a gépkocsi tenderre - ebből akarnak nekünk eladni 30 darabot flottára.
Egyébként nem is kellene egy új, ismeretlen típus. Nagyon nem kellene a gyerekbetegségeit pont nálunk kiélni...
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.25 20:33:55 írta robi »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Verso
« Válasz #38 Dátum: 2009.03.25 21:35:42 »
A kalaptartót szerintem x ki be rakod és rutinszerűen megy.
Szerintem én egy éve nem nyúltam Verso kalaptartóhoz, de teszek rá egy ezrest, hogy max másodpercen belül elpakolom.
Megszokás kérdése.
Volt ott valaki hozzáértő, aki mindent megmutatott az autón?

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Verso
« Válasz #39 Dátum: 2009.03.25 22:28:22 »
Biztos, hogy Te egy (legújabb) Verso-ban ültél?  :censored:
Az biztos, hogy Verso volt  :D most is ott áll a telephelyünk udvarán.  :cry:
Rá van matricázva: Corolla Verso - száguld a család
Új volt, hisz szinte nullkilóméteres. Hogy új-e a modell, azt nem tudom - de nincs is jelentősége - ezt a típust ajánlották be a gépkocsi tenderre - ebből akarnak nekünk eladni 30 darabot flottára.
Egyébként nem is kellene egy új, ismeretlen típus. Nagyon nem kellene a gyerekbetegségeit pont nálunk kiélni...

Nem a legújabb volt kipróbálva, mert azt nem Corolla Verso-nak hívják, hanem (Toyota) Verso-nak. Egy kép az új hátuljáról, a feliratról és a "régiről"

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.25 22:39:49 írta benike6110 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Re:Verso
« Válasz #40 Dátum: 2009.03.26 12:18:25 »
Az új Versót most tesztelték az újságírók.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso
« Válasz #41 Dátum: 2009.03.26 12:48:57 »
Az új Versót most tesztelték az újságírók.
Amit én próbáltam a tegnap, nem ez volt.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Verso
« Válasz #42 Dátum: 2009.03.26 13:39:36 »
Az új Versót most tesztelték az újságírók.
Amit én próbáltam a tegnap, nem ez volt.
Akkor mi? Ugyanis ezt írtad: "Aminek a nagy kerek sebességmérő órája van középen...". Ezért kérdeztem, hogy biztosan Verso volt? :hmmmm:
A most futó COV-nak nem középen van a műszerfala, hanem "szokványosan" a kormány mögött és nincs külön kiemelve a sebességmérő, azaz akkora, mint a fordulatszámmérő. Na mindegy... :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.26 13:46:00 írta Sanyesz »

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Verso
« Válasz #43 Dátum: 2009.03.26 18:59:55 »
Ennek a kormány mögött volt, 'szokványosan', de a sebességmérő óra nagy és a közepén van, balra tőle kissebb a fordulatszámmérő. Erre mondtam azt, amit beidéztél. Nem a konzol fölött középen van a műszerfal, hanem a műszerfalon belül van középen a nagy kerek sebességmérő óra. Számomra ez új, mert eddig én is egyenlő méretű órákat láttam (sebességmérő+fordulatszámmérő) - ezesetben a fordulatszámmérő óra bal oldalt van és kissebb.
Azt hittem, Te egy ilyennel mentél, de aztán kiderült, hogy nem. Nem is mehettél volna, mert Misi szerint még nincs az országban. :)

(Forrás: vezess.hu)
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.26 19:04:43 írta Sanyesz »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Verso
« Válasz #44 Dátum: 2009.03.26 19:36:31 »
Tudtommal még csak elő széria van, az éles gyártás most fog indulni.