Szerző Téma: Verso 2009-2013  (Megtekintve 67164 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Verso
« Válasz #15 Dátum: 2009.03.05 12:25:06 »
De érdekes ez a középkonzol és a középre helyezett műszerek. :hmmmm: Űgy tűnik, mintha egy alacsonyabb vezetőnek beletakarna a konzol "púpja" a műszerekbe.  :whistling:
És lőn automata váltó. :yes:

Satriani

  • Vendég
Re:Verso
« Válasz #16 Dátum: 2009.03.05 12:50:37 »
Ez a felemelt váltókar praktikus, anyám Hondájában is jól kézre esik. Kár, hogy az Auris és a Prius nyomán ebben is ilyen furcsa ormány van középen, ami csak a helyet foglalja, de pakolásra nem igazán alkalmas.

Remélem, anyagminőségben ez nem a Yaris-Auris betonkemény, karcolódó horrort követi, hanem inkább az Avensist.

Itt van pár élőkép.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 13:56:32 írta Satriani »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Verso
« Válasz #17 Dátum: 2009.03.05 18:41:37 »
Nekem speciel bejön. Nagyon hasonlít számomra az SCII-őnk belterére, igaz abban full digit a műszelfal.
Őszintén? Kellene!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Verso
« Válasz #18 Dátum: 2009.03.05 18:49:24 »
Őszintén? Kellene!
Én nagyon tartok attól, hogy valami irreális ára lesz majd az új COV-nak. Ha egy kereskedő most rendel belőle, hogy a nyári induló készlet meglegyen, akkor ugye ezzel a potom 315 HUF/EURO árfolyammal kell kalkulálni a kocsit. :gun_bandana:
Ha pl. olyan 25.000 EURO lesz az ára, akkor az mostanság 7.875.000 HUF. Ez egy éve még 6.250.000 HUF volt. :whistling: A különbség majdnem egy kis kategóriás kocsi alapára. :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.05 18:51:07 írta Sanyesz »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Verso
« Válasz #19 Dátum: 2009.03.05 19:02:18 »
Ahogy nézem hét üléssel jelentősen megnőtt a csomagtartó. Ez pozitív. Persze kérdés a hátsó sorok lábtere...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Verso
« Válasz #20 Dátum: 2009.03.05 19:28:59 »
Még nem rendelhető az új Verso. Majd nyáron.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Verso
« Válasz #21 Dátum: 2009.03.05 20:19:25 »
Még nem rendelhető az új Verso. Majd nyáron.
Úgy érted, hogy a kereskedők is csak nyáron rendelhetik? ...mert akkor lehet, hogy már 350 HUF lesz egy EURO. Fő az optimizmus! :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Verso
« Válasz #22 Dátum: 2009.03.05 20:42:42 »
Igen úgy, de a kereskedők forintban fizetnek a Toyota Motor Hungarynak. Szóval a kereskedőknek totál mindegy, hogy milyen az árfolyam...
Az importőr az, aki Euróban számol el az európai importőrrel, a Toyota Motor Europe-al.
Tudtommal még nem is gyártják a Versot.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re:Verso
« Válasz #23 Dátum: 2009.03.18 17:34:35 »
szörnyen néz ki az új Verso. aki kitalálta ezt a "kockás gömbölyű" fílinget azt le kéne lőni! nem tudom melyik autógyár kezdte, de most mindegyik autó ilyen, az új Mazda 2, az új Fiesta és most az új Verso is, biztos van több is, de katasztrófa. egyszerűen nem szép a szemnek imho. nem tudom a Toyotának miért kell e hülyeség után mennie....nem volt szép gömbölyűn a verso??? vakarimaszu-ka?:))))
igen a belső konzol valóban egy kicsit bumfordi.

hát nem tudom. az az érzésem, hogy a corollákkal nem igazán tudnak mit kezdeni és nem tudom miért. ugye kezdődött a kereklámpás szériával, az sem volt sokaknak/sokunk szíve csücske, aztán végülis a legutolsó szériás Corollák már elég szépek lettek, szerintem ha azt is bekockásítják, az visszalépés...bár csak modernek akarnak lenni, értem én...

...én meg minden nap csodálattal ülök bele a 2002-es Versomba és megcsodálom, hogy milyen gyönyörű, mint egy Beethoven-szimfónia, az utolsó tankolásnál 6,5-t mértem:))) Ha leveszem a téli gumit, lehet sikerül 6 alá vinnem, na az szép lesz. Hál Istennek az enyém nem nyökög, nem nyikorog, minden patent rajta egy dolog kivételével: a hátsó kalaptartó nem illeszkedik a két szélső műanyag ***ra és nem tudom az okát, ha felhajtom és visszahajtom, az a hátsó-utolsó elem nem fekszik rá a műanyagra, hanem van ott egy 1-2 cm-es rész, ezért "beesik", más is tapasztalt ilyet?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Re:Verso
« Válasz #24 Dátum: 2009.03.18 22:12:32 »
Szerintem várjuk meg amíg eljut a kereskedésekbe az új Verso, az Avensis III kapcsán is beigazolódott, hogy ami rondácskának tűnt fényképen, az élőben nem is néz ki olyan rosszul.

És ahogy olvastam végre lesz hozzá gyári Xenon, és a hátsó oldalablakokon napfényvédő roló (igaz csak a magasabb felszereltségnél, ahogy már megszokhattuk). De legalább végre lesz.  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re:Verso
« Válasz #25 Dátum: 2009.03.20 08:33:39 »
Ami miatt én biztos, hogy nem cserélem le a régit erre, az a középre helyezett km óra... hogy ez minek kellett. Ez nem is csak az uj versoba nem tetszik nekem, de egyetlen autóba se - valahogy szerintem nem ott a helye :-D Még talán egy matchboxban elmegy, de nem egy Versoba... Amugy a kinézetével annyira nem is lenne bajom

robi (Robi)

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Verso
« Válasz #26 Dátum: 2009.03.25 16:28:05 »
Na ma voltam egy rövid kört a városban az új Verso-val (tender-teszt). Sajna 1,6-os benzinmotros csak. Egyedül ültem benne - elmegy, de ha még telipakolom csomaggal, ahogy szoktam, meg még beülnek körém, akkor el nem tudom képzelni mi történne. Tehát motorikusan nincs véleményem, egy nagyobb mocist kellene próbálni. :hmmmm: 800km volt benne csak, szóval még zsírúj.

Pozitívumok:  :hug:
- kellemes tágas érzés a vezetőülésből
- nagyon pofás beltér, műszerfal. minden a helyén van, könnyen megtalálható és kezelhető.
- csendes motor (na jó ha rátaposok az búg)
- a külső lenyűgöző. Állati jól néz ki. Hatalmas ajtók, wow
- az indító gomb, meg a kulcs 'tartó' nyílás pont, mint a Prius-é.

Negatívumok:  :?:
- nem jött, hogy elhiggyem: nem férek be magam mögé. Kevés a lábtér! Végre egy szép autó, ahol hátra ülve nem vágom be a fejem, erre tessék! A Prius-ban pont fordítva volt. Az anyósülés szűk nagyon, azt hiába próbáltam, nem tudtam ugyanolyan kényelmesre beállítani mint a vezetőülést. Ez nagy baj, mert a családban mindenki vezet.
- A csomagtérben a keresztben álló kihúzható kalaptartó nagyon rossz helyen van. Miért nem lehetett 10cm-vel közelebb rakni a hátsó üléshez? Nem lehet azt hátrébb tólni úgysem. Nem értem... Az egész szerkezetet kőkemény kűzdelmek árán el lehet távolítani (az asszonynak nem sikerülne), akkor még a csomi méret elfogadható lenne.
- a váltó nem olyan kellemes mint a 13 éves E10-emé. Fura, de ez olyan 'gagyibb' érzést keltett a kezelésben.
- ugyanezt kell mondjam sajnos a kárpitról is. Az ajtók borítása is olyan rideg. Jaj.
- a két hátsó gyerekülés használhatatlan.

Nagyon sajnálom, mert eddig 100% meg voltam győződve, hogy a legközelebbi autóm ilyen lesz. Hát úgy tűnik mégsem... No nem mintha ez a 'veszély' fenyegetne,  :cry: csak elviekben mondom... :D

Kár hogy Prius-t vezettem. Most nagyon fent van a léc. A rohadt életbe, sose lesz új kocsim...  :D :tt2: :lol: :cry: :cry: :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.25 16:30:13 írta robi »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Verso
« Válasz #27 Dátum: 2009.03.25 16:39:44 »
Tenyleg az uj Uj Versoval voltal, vagy azzal, ami 2004 ota van gyartasban?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Verso
« Válasz #28 Dátum: 2009.03.25 18:31:43 »
Na ma voltam egy rövid kört a városban az új Verso-val (tender-teszt). Sajna 1,6-os benzinmotros csak. Egyedül ültem benne - elmegy, de ha még telipakolom csomaggal, ahogy szoktam, meg még beülnek körém, akkor el nem tudom képzelni mi történne. Tehát motorikusan nincs véleményem, egy nagyobb mocist kellene próbálni. :hmmmm: 800km volt benne csak, szóval még zsírúj.


Negatívumok:  :?:
- A csomagtérben a keresztben álló kihúzható kalaptartó nagyon rossz helyen van. Miért nem lehetett 10cm-vel közelebb rakni a hátsó üléshez? Nem lehet azt hátrébb tólni úgysem. Nem értem... Az egész szerkezetet kőkemény kűzdelmek árán el lehet távolítani (az asszonynak nem sikerülne), akkor még a csomi méret elfogadható lenne.

Korábban mintha azt írtá(to)k volna, hogy csak a nyáron érkezik a kereskedőkhöz. Most meg már próbálgatjátok? :eek:
Jól értem, hogy az új Verso-ban nem lehet tologatni a hátsó ülést vagy csak annyira hátra nem megy, hogy összeérjen a kalaptartóval? :whistling:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Verso
« Válasz #29 Dátum: 2009.03.25 18:42:04 »
Negatívumok:  :?:
- nem jött, hogy elhiggyem: nem férek be magam mögé. Kevés a lábtér! Végre egy szép autó, ahol hátra ülve nem vágom be a fejem, erre tessék! A Prius-ban pont fordítva volt. Az anyósülés szűk nagyon, azt hiába próbáltam, nem tudtam ugyanolyan kényelmesre beállítani mint a vezetőülést. Ez nagy baj, mert a családban mindenki vezet.
- A csomagtérben a keresztben álló kihúzható kalaptartó nagyon rossz helyen van. Miért nem lehetett 10cm-vel közelebb rakni a hátsó üléshez? Nem lehet azt hátrébb tólni úgysem. Nem értem... Az egész szerkezetet kőkemény kűzdelmek árán el lehet távolítani (az asszonynak nem sikerülne), akkor még a csomi méret elfogadható lenne.
- a váltó nem olyan kellemes mint a 13 éves E10-emé. Fura, de ez olyan 'gagyibb' érzést keltett a kezelésben.
- ugyanezt kell mondjam sajnos a kárpitról is. Az ajtók borítása is olyan rideg. Jaj.
- a két hátsó gyerekülés használhatatlan.

Hány cm vagy? Nekem volt Versom, és a 174 cm-re beállított első ülés mögött bukfencezni lehetett. Ügyfélnél sem emlékszem olyanra, akinek gondja lett volna hátul.
Persze nem mondom, hogy nem lehet...
A hátsó ülések teljesen hátra voltak tolva?
A kalaptartó dologról: Az ülések valóban csak egy fokig tolhatóak hátra, de a támla elég nagy szögben dönthető. A kalaptartón ezért van egy toldat az ülések irányába, amit a fejtámla rúdjaira kell csíptetni, így ha előrébb van állítva az ülés, akkor is takarva vannak a csomagok.
A motorból az 1.8-as az ideális választás ebben az autóban (benzines), a fogyasztása decire annyi, mint az 1.6-osé, de 19 lóerővel több.

Amúgy az "Új Verso" alatt nyilván a második generációsra gondolsz, mert az Újat, a harmadikat még nem is gyártják.
 ;)