Szerző Téma: 2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring  (Megtekintve 91424 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #180 Dátum: 2016.10.12 00:07:31 »
Íme a FUBA-val megtett körünk. Sajna, a kamera fénymérője inkább a benti fényekhez alkalmazkodott, így több helyen kiégette a külvilágot, de a hangulat talán így is átjön. Ajánlom figyelmetekbe a legelső váltás idejét. DSG-ket megszégyanítő...  :D

https://youtu.be/k5p4LueAhVI
De jó, hogy beültél, így van belső videó! Köszi!
A hangulat jó lett a végére, élveztem én is nagyon, ez a baj ezzel a "rohadt" autósporttal, ha elkezded, nem lehet abbahagyni...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #181 Dátum: 2016.10.12 00:09:01 »
Ezen a videón nem titkoltan a gépészkedésed bemutatása volt a cél. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #182 Dátum: 2016.10.12 00:12:09 »
Igazából az FWD-király-császár-legenda Jean Ragnotti volt a 90-es évek elején a Clio-val. Azt a szintet nem tudom, elérheti-e valaha más ember...
Így van, rally-versenyzők között Colin McRae után Ő a második kedvencem, de elsőkerekes kocsival Ragnotti a király-császár-legenda ahogy mondod!  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #183 Dátum: 2016.10.12 00:16:39 »
"Hát melléd Attila nem fog beülni"  [rohog]

3 kört ültem utána a jobb1-ben

Amúgy meg:
http://www.vezess.hu/vezetunk/2016/10/11/ez-a-renault-mutatja-hogy-a-drifthez-nem-hatsokerek-hajtas-kell-hanem-mazsanyi-mogyorok/

Aminek azt a címet is adhatnánk: FUBA-mutatja-hogy-a-drifthez-nem-hatsokerek-hajtas-kell-hanem-mazsanyi-mogyorok
Szuperül bírtad! ;)
Ezzel a mázsányi-mogyorók "jelzővel" mindjárt elbüszkélkedem az asszonynak.  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #184 Dátum: 2016.10.12 07:27:00 »
És itt van a saját autómról a felvétel, 3 kör erejéig. Nem annyira látványos, de már tudom, hogy jövőre hol helyezzem el a kamerát ahhoz, hogy több minden látszódjon.  :otlet:

https://youtu.be/vDeFHh-t1jY

Páratlan (1 deka ) párod a jobb egyben. ::) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #185 Dátum: 2016.10.12 08:55:43 »
Íme a FUBA-val megtett körünk. Sajna, a kamera fénymérője inkább a benti fényekhez alkalmazkodott, így több helyen kiégette a külvilágot, de a hangulat talán így is átjön. Ajánlom figyelmetekbe a legelső váltás idejét. DSG-ket megszégyanítő...  :D

https://youtu.be/k5p4LueAhVI

Köszönöm az elején a megemlékezést!  :) :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #186 Dátum: 2016.10.12 10:31:02 »
Köszönöm az elején a megemlékezést!  :) :clap:
azért vagy...[emoji104] [emoji104] [emoji104]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #187 Dátum: 2016.10.12 15:00:07 »
Köszönöm az elején a megemlékezést!  :) :clap:
Én meg így utólag is köszönöm a bólya visszarakás(oka)t!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #188 Dátum: 2016.10.12 15:36:44 »
Volt pár döntögetés.  ;)
A nagy szünet alatt Kerivel bejártuk gyalog az egész pályát, és akkor kb 5 bóját raktunk vissza. Gyalogosan kicsit macerásabb volt.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #189 Dátum: 2016.10.12 18:41:31 »
Én meg így utólag is köszönöm a bólya visszarakás(oka)t!

Szívesen. De bója. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #190 Dátum: 2016.10.12 18:54:25 »
Szívesen. De bója. :)
jóvammá...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #191 Dátum: 2016.10.12 21:46:57 »
Szívesen. De bója. :)
Ups, I did it again...
Mea culpa mea maxima culpa.
Mán elfelejtek magyarul lassan, vagy meg sem tanultam?  :?:   :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #192 Dátum: 2016.10.12 22:13:58 »
Ups, I did it again...
Mea culpa mea maxima culpa.
Mán elfelejtek magyarul lassan, vagy meg sem tanultam?  :?:   :D
lényeg,h vezetni tudsz még...[emoji48] [emoji48] [emoji48] [emoji14]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #193 Dátum: 2016.10.12 22:57:32 »
lényeg,h vezetni tudsz még...[emoji48] [emoji48] [emoji48] [emoji14]
Diszgráfiás vagyok, de nincs papírom róla, sajnos örökölte a lányom, most intézzük, hogy neki legyen róla papírja, ne kínlódjon annyit az életben emiatt mint az apja bár így is elboldogultam...
Köszönöm a megvédést és a biztatást, azért szeretek vezetgetni autós nyílt napokon, hogy valami megmaradjon még egy ideig a vezetési tudásból, de írtam már, hogy volt lehetőségem összehasonlítani magam top magyar és külföldi autóversenyzőkkel és nagyon nem vagyok velük egy szinten finoman fogalmazva... Igaz, hogy licences hivatalos versenyző voltam 1998 és 2000 között, de az már régen volt és szponzorok nélkül mindent saját pénzből kicsengetve nagyon amatőr szinten tudtam azt is akkor régen csinálni... Élvezni kell a vezetést, nem pedig versenyezni, pláne ha üres a buksza! Erre jutottam öreg fejjel és ezért nagyon jók az ilyen találkozók, ahol olcsón lehet gyakorolni és élvezkedni egész nap, nagyon jól is éreztem/éreztük sokan magunkat ahogyan látom a visszajelzésekből!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #194 Dátum: 2016.10.13 07:50:19 »
Diszgráfiás vagyok, de nincs papírom róla, sajnos örökölte a lányom, most intézzük, hogy neki legyen róla papírja, ne kínlódjon annyit az életben emiatt mint az apja bár így is elboldogultam...
Köszönöm a megvédést és a biztatást, azért szeretek vezetgetni autós nyílt napokon, hogy valami megmaradjon még egy ideig a vezetési tudásból, de írtam már, hogy volt lehetőségem összehasonlítani magam top magyar és külföldi autóversenyzőkkel és nagyon nem vagyok velük egy szinten finoman fogalmazva... Igaz, hogy licences hivatalos versenyző voltam 1998 és 2000 között, de az már régen volt és szponzorok nélkül mindent saját pénzből kicsengetve nagyon amatőr szinten tudtam azt is akkor régen csinálni... Élvezni kell a vezetést, nem pedig versenyezni, pláne ha üres a buksza! Erre jutottam öreg fejjel és ezért nagyon jók az ilyen találkozók, ahol olcsón lehet gyakorolni és élvezkedni egész nap, nagyon jól is éreztem/éreztük sokan magunkat ahogyan látom a visszajelzésekből!

Ugyan már, ne szerénykedj, aki nézte, hogy hogyan pályázol, az úgyis levonja a megfelelő tapasztalatot.  :clap: :clap:
Amíg az egyesület talpon van és van rá igény, minden évben lesz ilyen találkozó.

Én csak három kört mentem a "Safety Car"-al, de az is jól esett, pláne, hogy egy "gumilefordítós"  képet is csináltak rólunk. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.