Szerző Téma: 2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring  (Megtekintve 90904 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #150 Dátum: 2016.10.09 20:44:35 »
Az a gondjuk a drifttel, hogy ha valaki e közben besokall és kicsúszik, akkor le kell állítani az egész futamot és takarítani utána, amire nincs emberük, sem kedvük.
Meg, ugye, ez pálya nap, nem drift nap, a kettő között sebesség én is jelentős a különbség, emiatt a kelleténél balesetveszélyesebb. Lásd a grafit Suprát...
Jah. A balesetmegelőzés miatt komolyabb védelemre volna szükség az előírás szerint, meg rendezvény-tervekre stb. ezek valószínűleg nem álltak rendelkezésre a helyszínen, ezért is...
Lehetne ilyeneket is biztosítani, csak akkor valszeg jóval drágább móka lenne egy ilyen találkozó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #151 Dátum: 2016.10.09 21:24:56 »
Az a gondjuk a drifttel, hogy ha valaki e közben besokall és kicsúszik, akkor le kell állítani az egész futamot és takarítani utána, amire nincs emberük, sem kedvük.
Meg, ugye, ez pálya nap, nem drift nap, a kettő között sebesség én is jelentős a különbség, emiatt a kelleténél balesetveszélyesebb. Lásd a grafit Suprát...
A sebesség különbséggel kapcsolatban vitatkoznék, hiszen látod, hogy szinte ugyan olyan időt mentünk, csak én driftelve/csúszkálva, te meg íveken.
A grafit Supra, meg azért gyorsabb talán, mert nem 1.6-os 115 pacis moci van benne, azzal íveken autózva is gyorsabbnak kellene lennie mint nekünk, meg driftelve is, de hidd el íveken autózva a Suprával valószínű jobb időt kapsz mint driftelve, de ki szeret menni egyenesen?  ;)
Az lehet, hogy a takarító személyzet elment imolába euróért sepregetni, de mondjuk mikor mi voltunk drift edzésen a kakucs-ringen régen, nem volt egy fikarcnyi takarítás sem egész nap, hogy zárás után legőzborotvázták volna az egész pályát azt nem láttuk ugye már...:

Marad a balesetveszéy, csak ez azért dől meg ismét, mert régen volt drift edzés a Kakucs-ringen, gondolom megfelelő biztosítás mellett, de egy ideje már nincs! Ugyan ez van a Euroringen is, ha jól tudom. Hungaroringről is kitiltottak már párszor, ott sosem volt engedve, kivéve a drifteseknek egy rendezvény amiről biztosan tudok...
Mindegy, nem sírok tovább, csak találunk majd megfelelő helyet...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #152 Dátum: 2016.10.09 21:26:47 »
Jah. A balesetmegelőzés miatt komolyabb védelemre volna szükség az előírás szerint, meg rendezvény-tervekre stb. ezek valószínűleg nem álltak rendelkezésre a helyszínen, ezért is...
Lehetne ilyeneket is biztosítani, csak akkor valszeg jóval drágább móka lenne egy ilyen találkozó.
Nagyon érződik, hogy évek óta csak a profitot hajtják, nagyjából filléreket sem költenek fejlesztésre. Már az odavezető út is durván kátyús, sok helyen az út szélén lehet 1-esben, gyökkettővel haladni.
Minden hétvégén van vmi rendezvény, tehát pénznek is kell, hogy legyen.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #155 Dátum: 2016.10.09 23:22:00 »
Köszi, whis a képeket, jééé, én is fel-feltűnök rajtuk néha.  :D

Külön köszönet a szervezőknek, egytől-egyig, mert részükről a munka hibátlan volt és külön öröm volt számomra, hogy ennyien kijöttek.
Szuperül éreztem magam, Dekával együtt mentünk és jöttünk is haza, mini-konvojban. Remélem, jövőre is legalább ennyien leszünk.

Meglepő volt számomra az 51:xx időm, amit futottam a szlalomon, de a szívemre téve a kezem, a hétköznapi használat illik ehhez a dülöngélő bódéhoz leginkább.

FUBA, nem volt szerény az a kör, rövidesen megosztoma  videót is, de sajnos a kamera kis dinamikaátfogása miatt bentről kifelé elég változó minőségben örökítettük meg a menetet. A hangokból, egyébként lehet következtetni, hogy az első kerekeid jelentősen gyorsabban forogtak, mint a hátsók...  ::) :D
Köszi mégegyszer az élményt!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #156 Dátum: 2016.10.09 23:36:53 »
FUBA, nem volt szerény az a kör, rövidesen megosztoma  videót is, de sajnos a kamera kis dinamikaátfogása miatt bentről kifelé elég változó minőségben örökítettük meg a menetet. A hangokból, egyébként lehet következtetni, hogy az első kerekeid jelentősen gyorsabban forogtak, mint a hátsók...  ::) :D
Köszi mégegyszer az élményt!
Örülök ha tetszett, kíváncsian várom a videót, neked meg én köszönöm a képeket!
Sajnálom, hogy nem ültem be melléd végül, hazarohantam a vége előtt, hogy a gyerekekkel is kimenjek biciklizni amíg süt a nap.
Legközelebb bepótoljuk...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Demeter Zoltán

  • Vendég
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #157 Dátum: 2016.10.10 05:54:12 »
Régebben jártunk mi is csuszkálni (driftrlgetni) de az ok amiért már nem lehet állitolag a polgármester csere miatt van! Legalább is mi ezt hallotuk. Volt egy élményosztó nap amikor rám szóltak hogy menjek lassabban mert ebből baj lesz (coffos köcsög) igaz volt amikor le estünk a pályáról háttal. Mondtam neki oké figyeld a következö kört!!! Meg csináltam gyorsabban majd megint oda jött de akkor már mondam neki hogy legyen egy öcsse és ő legyen az apja!!! Soha többé nem mentem fel a pályára találtunk másik pályát ahol kimondottan lehet driftelni!!! Bezova gokart land sokkal jobb!!! Van drift taxi gokart opel corsa suzuki swift amiket ki lehet bérelni!!! Javasolná a rendezőknek hogy egy lehetséges új helyszinek!!! Sok minden más programot lehet ott szervezni pl toyta club gokart versnyt pl. Pálya versenyt,stb ha érdekel  benneteket szívesen segítek!!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #158 Dátum: 2016.10.10 07:19:35 »
Szutival történt élményautózás videója...  :clap:

https://youtu.be/DfhHeIde-NY
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #159 Dátum: 2016.10.10 08:40:00 »
Régebben jártunk mi is csuszkálni (driftrlgetni) de az ok amiért már nem lehet állitolag a polgármester csere miatt van! Legalább is mi ezt hallotuk. Volt egy élményosztó nap amikor rám szóltak hogy menjek lassabban mert ebből baj lesz (coffos köcsög) igaz volt amikor le estünk a pályáról háttal. Mondtam neki oké figyeld a következö kört!!! Meg csináltam gyorsabban majd megint oda jött de akkor már mondam neki hogy legyen egy öcsse és ő legyen az apja!!! Soha többé nem mentem fel a pályára találtunk másik pályát ahol kimondottan lehet driftelni!!! Bezova gokart land sokkal jobb!!! Van drift taxi gokart opel corsa suzuki swift amiket ki lehet bérelni!!! Javasolná a rendezőknek hogy egy lehetséges új helyszinek!!! Sok minden más programot lehet ott szervezni pl toyta club gokart versnyt pl. Pálya versenyt,stb ha érdekel  benneteket szívesen segítek!!!

Örülök, hogy megy a drift, bár a nyelvtan is(ige és igekötő kapcsolata, mássalhangzó kettőzés...) mehetne ennyire! :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #160 Dátum: 2016.10.10 08:48:31 »
Sajnálom, hogy ki kellett hagynom, pedig már nagyon vártam. :(
Lebetegedtem és sem a helyzeten rontani, sem titeket fertőzni nem szerettem volna.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #161 Dátum: 2016.10.10 08:54:32 »
Örülök, hogy megy a drift, bár a nyelvtan is(ige és igekötő kapcsolata, mássalhangzó kettőzés...) mehetne ennyire! :flowers:
maraggy má...ugy kötexel mintha te tudnál irni olvasni......[emoji14] [emoji14] [emoji104] [emoji104] [emoji104]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #162 Dátum: 2016.10.10 08:54:59 »
Sajnálom, hogy ki kellett hagynom, pedig már nagyon vártam. :(
Lebetegedtem és sem a helyzeten rontani, sem titeket fertőzni nem szerettem volna.
pálinka szanrájz...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #163 Dátum: 2016.10.10 09:00:57 »
Az is örvendetes, hogy sok OFF autó is volt, és milyen jól elfértünk együtt.  :clap:

Pl a kis Clio Sport is nagyokat ment a pályán.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:2016. október 08. Toyotaclub találkozó Kakucs-ring
« Válasz #164 Dátum: 2016.10.10 09:05:47 »
...megint oda<->jött (,) de akkor már mond(t)am neki (,) hogy legyen egy öcCse és ő legyen az apja!!!
jól meg a szontad neki zotya...
amugy meg teheti simán amit ki vántál...
hisz ö jézus...[emoji48] [emoji48] [emoji48]
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.10 09:08:01 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки