Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2694 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MiCKEY

• The Boss
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
    • http://www.mickey.hu
  • Autó: Lexus NX300h, Toyota Yaris III., Toyota Corolla E11
Szerviz
« Dátum: 2016.02.06 14:25:54 »
Témaindító...

Denilke

• Újonc
  • *
Re:Szerviz
« Válasz #1 Dátum: 2016.06.17 09:49:24 »
Sziasztok!
Úgy olvastam, itt válaszoltok az elektromos dolgokkal kapcsolatban is, az alábbiak érdekelnének:

2002-es Yarisom van, Linea Luna.(1.0) 1 hete  a műszerfalon nincs világítás, pontosabban, csak a sebesség mérő és a fordulatszámmérő valamint az üzemanyagszint jelző nem világit, a többi kis apró ikon bekapcsoláskor világít, illetve az index is villog ha használom. Tudom sokan elvezetnek "vakon", engem nagyon idegesített. Biztosítékok rendben voltak, elvittem szerelőhöz. Ott kiderült, hogy kiégett a panel, csere, bontóban sikerült beszerezni egyet A km órát beállítják, csak azt pl. nem tudom , hogy? Honnan veszik az infót, ha minden digitális? Csere után nagyon erősen világított a műszerfal, illetve elkezdett vibrálni. Villanyszerelő bemérte kiderül túltölt a generátor. Erre nincs semmi biztosíték, vagy szabályzó, hogy ilyen ne forduljon elő?? Illetve ha túltölt miért nem a biztosíték ment tönkre előbb? Ha tovább használtam volna az autót elképzelhető, hogy kiég, leég benne más is? Természetesen rákérdeztem az autószerelőnél, nem tudta a választ, mivel ő nem ért az elektronikus részéhez, amikor megy az autóért rákérdez a szerelőnél. Engem az érdekelne egy független hozzáértő válasz is.

A másik, olajcsere aktuális. Azt tudom, hogy mindig Castrol olajat vettem, de most a sok választék teljesen elbizonytalanított.
OW30 vagy 5W30 vagy 10 W30 való az én autómba, és azon belül melyik? A netes oldalakon ha, rákeresek mindenki mást mond, mindenki másra esküszik. Érdekelne egy szakértő véleménye is.

A válaszokat előre is köszönöm  ::)

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
  • Autó: Toyota Tercel 4WD, Toyota Yaris, Toyota Hiace, Toyota Verso, Lexus GS250
« Válasz #2 Dátum: 2016.06.23 16:33:51 »
Sziasztok!
Úgy olvastam, itt válaszoltok az elektromos dolgokkal kapcsolatban is, az alábbiak érdekelnének:

2002-es Yarisom van, Linea Luna.(1.0) 1 hete  a műszerfalon nincs világítás, pontosabban, csak a sebesség mérő és a fordulatszámmérő valamint az üzemanyagszint jelző nem világit, a többi kis apró ikon bekapcsoláskor világít, illetve az index is villog ha használom. Tudom sokan elvezetnek "vakon", engem nagyon idegesített. Biztosítékok rendben voltak, elvittem szerelőhöz. Ott kiderült, hogy kiégett a panel, csere, bontóban sikerült beszerezni egyet A km órát beállítják, csak azt pl. nem tudom , hogy? Honnan veszik az infót, ha minden digitális? Csere után nagyon erősen világított a műszerfal, illetve elkezdett vibrálni. Villanyszerelő bemérte kiderül túltölt a generátor. Erre nincs semmi biztosíték, vagy szabályzó, hogy ilyen ne forduljon elő?? Illetve ha túltölt miért nem a biztosíték ment tönkre előbb? Ha tovább használtam volna az autót elképzelhető, hogy kiég, leég benne más is? Természetesen rákérdeztem az autószerelőnél, nem tudta a választ, mivel ő nem ért az elektronikus részéhez, amikor megy az autóért rákérdez a szerelőnél. Engem az érdekelne egy független hozzáértő válasz is.

A másik, olajcsere aktuális. Azt tudom, hogy mindig Castrol olajat vettem, de most a sok választék teljesen elbizonytalanított.
OW30 vagy 5W30 vagy 10 W30 való az én autómba, és azon belül melyik? A netes oldalakon ha, rákeresek mindenki mást mond, mindenki másra esküszik. Érdekelne egy szakértő véleménye is.

A válaszokat előre is köszönöm  ::)

Szia!
A generátor túltöltésére nincs megoldás mert viszonylag ritka jelenség. Több dolog okozhatja, nem feltétlen generátor hiba.
A biztosítékok túlméretezése miatt azok nem égnek el, ezt általában a kisáramú elektronikák sínylik meg. Valószínű, hogy a panel is ezért ment tönkre.
A km óra beállítására nem tudunk mit mondani, lehet géppel szinkronizálni a computer memóriáját.

Az olaj részéről annyi a fontos, hogy rendelkezzem A3/B4 minősítéssel, ezen kívül lehet a viszkozitása 0W40, 5W30, 5W40 vagy 10W40 is. Ezt a motor állapota befolyásolja, de általánosságban elmondható hogy a két legelterjedtebb, ajánlható olaj ebbe az autóba 5W30 vagy 10W40-es.
Több mint olaj. Ez folyadéktervezés. Castrol Mintabolt és Castrol Autószerviz.

Denilke

• Újonc
  • *
« Válasz #3 Dátum: 2016.06.26 17:48:12 »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Idöközben megtaláltam a tavalyi olaj flakonunkat. Castrol EDGE FST, sajnos ezen nem szerepel ilyen minősítés, ez nagy probléma?  Sajnos ugyan ezt tettük a férjem 2006-os 1.3-as Ignisébe is :(. Most az oldalatokon találtam Castrol  magnetik olajat ilyen mínősítéésel, akkor ezt fogom megrendelni.  Valamint, kellene olajszűrő, légszűrő, és pollenszűrő, mind a két autóhoz ebben is tudnátok segíteni?
Bocsi, hogy itt kérdezek rá és nem az olaj oldalon, de itt  kezdtünk el róla beszélni :( Valamint, olvastam, hogy van nálatok Toyota fórumos kezdvezmény, azt, hogy tudom igénybe venni, vagy azt csak személyesen lehet a mintaboltban? :D Köszönöm a válaszaitokat.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.26 17:54:37 írta Denilke »

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota C-HR Hybrid 2018, Toyota Corolla E110 1,8 USDM 1998
« Válasz #4 Dátum: 2016.06.26 17:52:48 »
Valamint, olvastam, hogy van nálatok Toyota fórumos kezdvezmény, azt, hogy tudom igénybe venni ? :D Köszönöm a válaszaitokat.

Toyota fórumos kedvezmény nincsen, csak Toyota Klub tagsági kedvezmény.  Ha azonban a Castrol Neked ad egyéni kedvezményt, abba a Klub nem szól bele.  :D
A Klubtagságról meg a vonatkozó oldalon, vagy a honlapunkon kapsz tájékoztatást.  És ha a nyári nagy talira eljössz, akkor triplán is jól járhatsz: beléphetsz a Klubba, vehetsz olajat a Castrol Mintabolttól, kedvezményesen - ők is kint lesznek tudtommal-, valamint személyesen is megismerkedhetsz a Toyotások családjával.  :flowers:
Sors bona nihil aliud

Denilke

• Újonc
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2016.06.26 17:57:33 »
 :clap: Köszi! Jól benéztem akkor!  ::) Akkora tételben nem vásárolok, hogy külön kedvezményt kapjak, sajnos :(

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
  • Autó: Toyota Tercel 4WD, Toyota Yaris, Toyota Hiace, Toyota Verso, Lexus GS250
« Válasz #6 Dátum: 2016.07.01 10:23:58 »
:clap: Köszi! Jól benéztem akkor!  ::) Akkora tételben nem vásárolok, hogy külön kedvezményt kapjak, sajnos :(

Kérlek írj az szg@ripca címre, és minden alábbi dologban segítünk!
Több mint olaj. Ez folyadéktervezés. Castrol Mintabolt és Castrol Autószerviz.