Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Kenéstechnikai kérdezz-felelek  (Megtekintve 5671 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MiCKEY

• The Boss
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
    • http://www.mickey.hu
  • Autó: Lexus NX300h, Toyota Yaris III., Toyota Corolla E11
Re:Kenéstechnikai kérdezz-felelek
« Válasz #90 Dátum: 2016.04.14 18:54:46 »
(Micila kolléga témarombolásért és trollkodásért 7 napig nem tud a fórumba hozzászólni. Azért mindennek van határa  :censored: )

Soma01

• Megszállott
  • Autó: Corolla 1.8 TS 2ZZ-GE és Yaris 1.0 1KR-FE
« Válasz #91 Dátum: 2016.05.27 22:23:15 »
Szervusz!
Mint ahogy visszakövethető, magam még csak hasonlót sem állíték!
A pöttyökhöz. A nevezett szabványos eljárások szerinti eredmények (elvégzésüket követően nyert eredemények) és mértékegységgel ellátott mérőszámok- a kenőanyaggal szemben támasztott igény v. elvárás megfogalmazásakor - között kell e összefüggést feltételezni, keresni és találni, a megfelelő kiválasztás(á)hoz?
Ez engem is érdekel. Kicsit hosszasabban, de már más fórumon is megkérdeztem, de nem tolongtak a válasszal.

"A C-s olajok TBN száma miért kisebb mint a A/B-s olajoké? Ez valami dízel vs benzines tulajdonságból adódik? Vagy gázolaj vs benzin tulajdonságból? Mert a kén tartalom sokkal kisebb a benzinben, de úgy tudom, hogy az el nem égett benzin valami miatt (kevésbé viszkózus?)  könnyebben lefolyik a hengerfalon, indításkor mint a gázolaj és így nagyobb eséllyel kerül be az olajba. Ez lenne az ok? De a gázolajban eleve több a kén. Milyen tényezők befolyásolják az olaj elsavasodását?" Én itt jönne még az hozzá, hogy a SAPS szint csökkentéséhez szükséges esetleg csökkenteni a TBN-t?

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
  • Autó: Toyota Tercel 4WD, Toyota Yaris, Toyota Hiace, Toyota Verso, Lexus GS250
« Válasz #92 Dátum: 2016.05.30 14:22:38 »
Hivatalosan kértem a Castrol Hungária kenéstechnikai szakértőjének véleményét a kérdésekkel kapcsolatban, ezt a választ kaptam:
"Szerintem kitenné vagy akár meg is haladná egy doktori disszertáció kereteit ha valaki megkísérelne ezekre a kérdésekre átfogó, egzakt választ adni én pedig távolról sem állok ezen a szinten. 
Van még egy ok amiért nem szeretnék most belefolyni ebbe a dologba: az Index fórumon egy ideje megy már egy elég alapos vita erről a kérdésről, alapos gyanúm hogy onnan keresett meg benneteket valamelyik “okos ember” a kérdéseivel, nekik pedig úgysem felelne meg egyetlen válasz sem.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9014426"

Szerintem a lényeg, hogy a Kalkulátornak megfelelően válasszunk Castrol olajat, cseréljük megfelelelő csereciklussal, és pont. Ez és a "Toyota megbízhatóság" garancia a hibamentességre.

Ez engem is érdekel. Kicsit hosszasabban, de már más fórumon is megkérdeztem, de nem tolongtak a válasszal.

"A C-s olajok TBN száma miért kisebb mint a A/B-s olajoké? Ez valami dízel vs benzines tulajdonságból adódik? Vagy gázolaj vs benzin tulajdonságból? Mert a kén tartalom sokkal kisebb a benzinben, de úgy tudom, hogy az el nem égett benzin valami miatt (kevésbé viszkózus?)  könnyebben lefolyik a hengerfalon, indításkor mint a gázolaj és így nagyobb eséllyel kerül be az olajba. Ez lenne az ok? De a gázolajban eleve több a kén. Milyen tényezők befolyásolják az olaj elsavasodását?" Én itt jönne még az hozzá, hogy a SAPS szint csökkentéséhez szükséges esetleg csökkenteni a TBN-t?
Több mint olaj. Ez folyadéktervezés. Castrol Mintabolt és Castrol Autószerviz.

Trotter66

• Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
  • Autó: Toyota Prius Mk 3, Toyota Corolla E110 1,8 USDM
« Válasz #93 Dátum: 2016.05.30 19:21:37 »
Csak tájékoztatásul: az adminok és a modik is figyelik ezen topicban folyó eszmecserét, ha kell beavatkoznak.  :yes: ;)

Az alapos gyanú tekintetében viszont maradjuk az ok nélküli feltételezésnél.  :surrender: :surrender:

Minden másban egyetértek a HSZ tartalmával.

Szerintem ezt a vonalat itt zárjuk is le, foglalkozzunk az olajokkal, amennyiben a topicgazda is egyetért.
UFF.
Sors bona nihil aliud

bepi81

• Megszállott
  • Szakmérnök :-)
    • www.kozut.hu
  • Autó: '00 facelfit Avensis Kombi 1,8 vvt-i SOL
« Válasz #94 Dátum: 2016.05.30 19:47:12 »
Nagyon bízom a modikban és adminokban, hogy idejében észreveszik az összes nem témába illő hszt és időben törlik.

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
  • Autó: Toyota Tercel 4WD, Toyota Yaris, Toyota Hiace, Toyota Verso, Lexus GS250
« Válasz #95 Dátum: 2016.06.01 10:34:23 »
Teljes az egyetértés :)
Hamarosan (ebben a hónapban) lesz új Magnatec családunk, erről lesz egy bemutató anyag is.

Nagyon bízom a modikban és adminokban, hogy idejében észreveszik az összes nem témába illő hszt és időben törlik.

Soma01

• Megszállott
  • Autó: Corolla 1.8 TS 2ZZ-GE és Yaris 1.0 1KR-FE
« Válasz #96 Dátum: 2016.06.10 07:43:54 »
Hivatalosan kértem a Castrol Hungária kenéstechnikai szakértőjének véleményét a kérdésekkel kapcsolatban, ezt a választ kaptam:
"Szerintem kitenné vagy akár meg is haladná egy doktori disszertáció kereteit ha valaki megkísérelne ezekre a kérdésekre átfogó, egzakt választ adni én pedig távolról sem állok ezen a szinten. 
Van még egy ok amiért nem szeretnék most belefolyni ebbe a dologba: az Index fórumon egy ideje megy már egy elég alapos vita erről a kérdésről, alapos gyanúm hogy onnan keresett meg benneteket valamelyik “okos ember” a kérdéseivel, nekik pedig úgysem felelne meg egyetlen válasz sem.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9014426"

Szerintem a lényeg, hogy a Kalkulátornak megfelelően válasszunk Castrol olajat, cseréljük megfelelelő csereciklussal, és pont. Ez és a "Toyota megbízhatóság" garancia a hibamentességre.

Köszönöm a "szakértő" válaszát! Én olyan "okos" vagyok, hogy biztosan nem fogadtam volna el semmiféle választ sem. Jó, hogy végre megtudtam, hogy ilyen vagyok.  ::) De hogy erre, hogy jött rá? Ennek ellenére bármiféle érdembeli választ szívesen vettem volna. Eddig úgy gondoltam, hogy ha valamit nem tudok, azt megkérdezem és aki tud válaszolni vagy hozzásegíteni, hozzátenni a válaszhoz, azt szívesen veszem. Pont azért kérdeztem meg itt is, mert itt másra számítottam és nem titkoltam, hogy már máshol is feltettem azt a kérdést, sőt idéző jelbe is tettem a kérdést. Nem gondoltam, hogy ez baj. Ja, és ez nem személyesen neked szól, hanem csak pár gondolat a szakértő válaszával kapcsolatban.

Remélem nem baj, ha megkérdezem, itt is (igen, itt is), hogy milyen Castrol olaj lenne a legjobb az autóm motorjába!? De ezt inkább az "Olaj" témába teszem fel ezen kérdésemet.

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
« Válasz #97 Dátum: 2016.06.10 08:43:58 »
Köszönöm a "szakértő" válaszát! Én olyan "okos" vagyok, hogy biztosan nem fogadtam volna el semmiféle választ sem. Jó, hogy végre megtudtam, hogy ilyen vagyok.  ::) De hogy erre, hogy jött rá? Ennek ellenére bármiféle érdembeli választ szívesen vettem volna. Eddig úgy gondoltam, hogy ha valamit nem tudok, azt megkérdezem és aki tud válaszolni vagy hozzásegíteni, hozzátenni a válaszhoz, azt szívesen veszem. Pont azért kérdeztem meg itt is, mert itt másra számítottam és nem titkoltam, hogy már máshol is feltettem azt a kérdést, sőt idéző jelbe is tettem a kérdést. Nem gondoltam, hogy ez baj. Ja, és ez nem személyesen neked szól, hanem csak pár gondolat a szakértő válaszával kapcsolatban.

Remélem nem baj, ha megkérdezem, itt is (igen, itt is), hogy milyen Castrol olaj lenne a legjobb az autóm motorjába!? De ezt inkább az "Olaj" témába teszem fel ezen kérdésemet.
Köszönjük, az Olaj topicban a válasz!

peetii

• Néha itt van
  • Autó: Toyota Camry 3.0 v6 1998'
« Válasz #98 Dátum: 2016.11.30 13:45:00 »
Sziasztok!

Van 98-as 3.0 v6 + automatába a váltóba és a diffijébe különösen ajánlott olaj óra szerinti 338ekm futás esetén?

Köszönöm!