Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Kenéstechnikai kérdezz-felelek  (Megtekintve 32597 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

• Klubtag
  • Megszállott
Re:Kenéstechnikai kérdezz-felelek
« Válasz #15 Dátum: 2016.02.09 08:18:42 »
Ne Trollkodj! -)
Azon kevés cégek közé tartozik ahol mindig maximális, kifogástalan kiszolgálást kaptam, pedig én szőrös szívű vagyok.
Egyedül az 1,4 és dizelbe való magasabb API teljesítmény szintű 0W30 as olajat hiányolom a forgalmazott termékeik közül.
Örülök viszont a 0W20-asnak, az ára azonban egyenlőre nem versenyképes a többi 0W20-as hoz képest, bár még mindig kedvezőbb mint a márkaszervízes TGMO. 

Az adatlapok a termékeknél vannak.
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.09 08:21:57 írta Agyarka »

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
  • Autó: Toyota Tercel 4WD, Toyota Yaris, Toyota Hiace, Toyota Verso, Lexus GS250
« Válasz #16 Dátum: 2016.02.09 09:43:59 »
Hazai forgalmazásba bevont termékek MSDS és PDS doksik elérhetősége, esetleg linkelhetnéd?!!

Ha felmész a castrolmintabolt pont hu oldalra, a webshopon belül, minden termék aloldalán elérhető a technikai- és biztonsági adatlap ;) Sajnos 1az1-ben nem tudom linkelni a pár száz termék doksiját :)
Több mint olaj. Ez folyadéktervezés. Castrol Mintabolt és Castrol Autószerviz.

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
  • Autó: Toyota Tercel 4WD, Toyota Yaris, Toyota Hiace, Toyota Verso, Lexus GS250
« Válasz #17 Dátum: 2016.02.09 09:51:51 »
Hamisítással kapcsolatos kérdés!
Álláspontod szerint melyik webshopban lehet ma magyarországon eredeti Castrol olajat vásárolni? Tekintettel a sok hamis olajos pletykára...
Nehéz-nehéz dolog ez...de őszintén: a saját webshopunkban. Ez ilyen egyszerű. Mivelhogy: nekünk minden terméken rajta van a saját garancia matricánk. És számlát adunk róla. És garantáljuk, hogy a termékek a gyárból érkeznek.

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
« Válasz #18 Dátum: 2016.02.09 09:53:16 »
Nem érzem egészen fairnek a kérdést, hiszen a válasz nyilván az, hogy a Csatrol Mintabolttól. És logikus is.
Van számtalan viszonteladójuk, gondolom, rajuk vagy kiváncsi...
A kérdés jó volt, köszönjük :) Csak a lényegre világítanék rá, hogy miért is a Castrol Mintaboltból. De remélem világos, ez a "mintaboltság" alapja.

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
« Válasz #19 Dátum: 2016.02.09 09:55:24 »
Ne Trollkodj! -)
Azon kevés cégek közé tartozik ahol mindig maximális, kifogástalan kiszolgálást kaptam, pedig én szőrös szívű vagyok.
Egyedül az 1,4 és dizelbe való magasabb API teljesítmény szintű 0W30 as olajat hiányolom a forgalmazott termékeik közül.
Örülök viszont a 0W20-asnak, az ára azonban egyenlőre nem versenyképes a többi 0W20-as hoz képest, bár még mindig kedvezőbb mint a márkaszervízes TGMO. 

Köszönjük!
Melyik API teljesítmény szintre gondolsz? Már a 0W-30-on belül.
Igen-igen, érkezett 0W-20 is (hibrid kocsikba) ez a legújabb gyöngyszem :)

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
  • Autó: 2003 TCT HB 1,4 not too shabby
« Válasz #20 Dátum: 2016.02.09 10:25:30 »
Ne Trollkodj! -)

Amennyiben nekem szólt a felszólítás, akkor hárítom azzal, hogy a megjegyzésemet azzal a szándékkal írám, hogy várjuk meg míg a kérdezett ad választ, ha már konkrétan megszólításra került!
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
« Válasz #21 Dátum: 2016.02.09 10:37:42 »
Ha felmész a castrolmintabolt pont hu oldalra, a webshopon belül, minden termék aloldalán elérhető a technikai- és biztonsági adatlap ;) Sajnos 1az1-ben nem tudom linkelni a pár száz termék doksiját :)

Castrol Edge TITANIUM FST 0W30 miből készül?  (EWC 13 02 08)
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
« Válasz #22 Dátum: 2016.02.09 10:53:34 »
Castrol Edge TITANIUM FST 0W30 miből készül?  (EWC 13 02 08)
Az az EWC szám nem tudom mi, gondolom a gyártás dátuma.
Az Edge 0W-30 egy ACEA C3 minősítésű olaj (részecskeszűrő- és katalizátor kompatibilis, nagy teljesítményű motorolaj). HTHS viszkozitása 3,5 mPas-nál nagyobb, szokásos alapolaja API Group III-as.

Agyarka

• Klubtag
  • Megszállott
« Válasz #23 Dátum: 2016.02.09 11:33:58 »
Amennyiben nekem szólt a felszólítás,
:hug: Vajon miből jöttél rá?-))) Tudom, hova akarsz kilyukadni.
Az adatlapok részletessége a sajnos megszokottnak mondható (hiányos), de erről nem a kereskedő tehet.
Náluk legalább az API minősítések érvényesek ... .
(Az ACEA-hoz meg még sajnos mindig nem találtam nyilvános oldalt.)

Melyik API teljesítmény szintre gondolsz? Már a 0W-30-on belül.
Az 1,4 D-4D (1ND) motorhoz B1 minősítésű, olaj van előírva amiből jelenleg API SL teljesítményszintű kapható. Korábban forgalomban volt API SM ill SN (talán Proffesional megjelöléssel?). Saját kocsinál ragaszkodom a 0W-s olajokhoz.
Érdekes, hogy a Mobil1 AFE is csak API SL minősítéssel vásárolható meg az EU-ban (a tengerentúlon SN).

Az az EWC szám nem tudom mi,
Az EWC szám a hulladékgazdálkodási kód. Mi mezei felhasználók az MSDS-ben feltüntetett szám alapján próbálunk tájékozódni az adott olaj összetevőíről.
EWC 13 02 08 nesze semmi, fogd meg jól "Egyéb motor-, hajtómű- és kenőolajokat" jelent, nyilván a gyártó nem akarja feltüntetni, hogy Group III -as azaz hidrokrakkolt ez az EDGE olaj, de köszönjük a plusz információt.

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
« Válasz #24 Dátum: 2016.02.09 12:06:03 »
Idézet
Az 1,4 D-4D (1ND) motorhoz B1 minősítésű, olaj van előírva amiből jelenleg API SL teljesítményszintű kapható. Korábban forgalomban volt API SM ill SN (talán Proffesional megjelöléssel?). Saját kocsinál ragaszkodom a 0W-s olajokhoz.
Igazából egy termék van most a palettánkon, ami szóba jöhet. Ez 0W-30-as, tudja a B1-et, viszont API SL. Konkrétan ez az Edge Prof. A5 0W-30 nevű termék: http://goo.gl/RqQ9CX

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
« Válasz #25 Dátum: 2016.02.09 13:28:25 »
Az az EWC szám nem tudom mi, gondolom a gyártás dátuma.
Az Edge 0W-30 egy ACEA C3 minősítésű olaj (részecskeszűrő- és katalizátor kompatibilis, nagy teljesítményű motorolaj). HTHS viszkozitása 3,5 mPas-nál nagyobb, szokásos alapolaja API Group III-as.

:no: :no: :no: Júrópien Wést Kód, vagy illesmi. A termék alapanyagáról is ad információt.
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
« Válasz #26 Dátum: 2016.02.09 13:48:26 »
:hug: Vajon miből jöttél rá?-))) Tudom, hova akarsz kilyukadni.
Az adatlapok részletessége a sajnos megszokottnak mondható (hiányos), de erről nem a kereskedő tehet.
Náluk legalább az API minősítések érvényesek ... .
(Az ACEA-hoz meg még sajnos mindig nem találtam nyilvános oldalt.)
Érdekes, hogy a Mobil1 AFE is csak API SL minősítéssel vásárolható meg az EU-ban (a tengerentúlon SN).
Az EWC szám a hulladékgazdálkodási kód. Mi mezei felhasználók az MSDS-ben feltüntetett szám alapján próbálunk tájékozódni az adott olaj összetevőíről.
EWC 13 02 08 nesze semmi, fogd meg jól "Egyéb motor-, hajtómű- és kenőolajokat" jelent, nyilván a gyártó nem akarja feltüntetni, hogy Group III -as azaz hidrokrakkolt ez az EDGE olaj, de köszönjük a plusz információt.
:yes: :yes: :yes: Ásványi olaj és ez is csak szőrmentén hámozható ki az MSDS-ből (3. és 8. szakasz)
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.09 13:51:36 írta micila »
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu

bepi81

• Megszállott
  • Szakmérnök :-)
    • www.kozut.hu
  • Autó: '00 facelfit Avensis Kombi 1,8 vvt-i SOL
« Válasz #27 Dátum: 2016.02.09 14:19:34 »
A kérdés jó volt, köszönjük :) Csak a lényegre világítanék rá, hogy miért is a Castrol Mintaboltból. De remélem világos, ez a "mintaboltság" alapja.
Persze, számomra nyilvánvaló az, hogy amennyiben Castrol terméket keresek, Tőletek veszem és pont.  :hug:

Jómagam, egyébként nem, de tesóm használ Castrolt az off VW Sharanjába. Ha olajcseréhez közeledik, beajánlom neki a Ti forrásotokat, azaz, Ti magatokat.  :) ;)

Castrol Mintabolt

• Moderátor
  • Kezdő
    • Castrol Mintabolt
« Válasz #28 Dátum: 2016.02.09 14:23:54 »
Persze, számomra nyilvánvaló az, hogy amennyiben Castrol terméket keresek, Tőletek veszem és pont.  :hug:

Jómagam, egyébként nem, de tesóm használ Castrolt az off VW Sharanjába. Ha olajcseréhez közeledik, beajánlom neki a Ti forrásotokat, azaz, Ti magatokat.  :) ;)

Megtisztelsz :)

micila

• Megszállott
  • épGÉPész
« Válasz #29 Dátum: 2016.02.09 14:25:39 »
Igazából egy termék van most a palettánkon, ami szóba jöhet. Ez 0W-30-as, tudja a B1-et, viszont API SL. Konkrétan ez az Edge Prof. A5 0W-30 nevű termék: http://goo.gl/RqQ9CX
Ez is ásványi de szintetikusnak feltüntetve!!
Az AUTÓ az TOYOTA!?! MI?
Nouă ouă ouă nu