Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 177242 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #540 Dátum: 2022.05.25 22:18:04 »
Nálam a navinak a kisebbik szerepe, hogy mutatja az utat (azzal még azért az ország 90%-án el lehet navigálni, ha a táblát is el tudod még olvasni ;) ). Az online forgalom infó fontosabb, az meg az online rendszereken van.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #541 Dátum: 2022.05.26 17:53:21 »
Ez számomra kifejezetten irritáló. Mármint, hogy leállnak a frissítéssel. Az OFF Zafirámba vettem egy gyári navis fejegységet, nem is elsősorban a navi miatt, hanem a jobb hangzás miatt. A navi is használható, de a legutolsó térkép frissítés 2015-ös. EZ a dühítő. Mi a fenéért nem tudnak évente 1db update-et kiadni és elkérni a frissítésért mondjuk 5000Ft-ot. Kifizetném, mert, bár a kijelzőn nyilak jelzik az utat, nem térkép, de adatforgalom nélkül, lemezről működik, azaz, belföldön-külföldön (Teljes EU) ingyen és megbízhatóan használható. Piti dolog ez, hogy leállnak a frissítésekkel...  :cry:
Irritáló és dühítő, de a szoftverfejlesztés világában ezek irdatlan hosszú idők, ennyi idő alatt komplett fejlesztési technológiák gyökerestül cserélődnek ki, a régieket pedig számtalan objektív ok miatt szükséges kidobni és leselejtezni, életben tartásuk az csak hagyján hogy egyre növekedő költséget jelent (5000 Ft.-nál biztos sokkal, de sokkal többe kerülne a végfelhasználónak), nagyobb probléma az, hogy számos rendszerbe olyan biztonsági problémahalmaz van, amire fejlesztésük során még koncepciózusan nem is gondoltak, így ezeket életben tartani egy az egyben kockázatot jelent.
Sajnos az offline rendszereknek egyre inkább befellegzett, az 5G előretörésével pedig már fel sem merülhet más, mint a valósidejű online megoldások használata.
Az autóipar kénytelen lesz felzárkózni ide és tudomásul venni hogy a vezérlések és a multimédia/navigációs rendszerek fejlesztése és értékesítése nem mehet tovább azzal a ráérős, "biztos ami tuti" és közben spórolós megközelítéssel, a csiphiány pedig ezt a területet még inkább sújtja, aminek egyenes következménye az, hogy még inkább csak szoftver, még inkább csak felhő és online, és még kevesebb specifikus, dedikált hardver. Itt most már nem az autóipar fogja diktálni hogy mit szeretne látni a kocsikban, hanem a IT szektor diktálja majd, hogy mit kell betenni egy kocsiba hogy az megfelelő legyen az ügyfélnek, aki egyre inkább fontosnak fogja ezt tartani. Az autógyártó majd csak annyit mondhat meg hogy milyen színű legyen a nyomógomb meg a beépítőkeret, kb. minden egyebet az IT határoz majd meg...
« Utoljára szerkesztve: 2022.05.26 18:13:27 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #542 Dátum: 2022.05.26 18:01:11 »
Frissíteni akartam a TNS 510-es gyári Navigáció SD térképét, és sajnálattal hallom, hogy a Toyota befejezte a rendszer támogatását, az utolsó kiadott térkép a 2020-2021 ver 2.

Persze így is szép, hogy eddig is támogatva volt ez a már öregnek (de korántsem elavultnak) számító rendszer.  :yes:
Azért kidobni nem fogom a kocsiból.  ;)
Annak idején a Toyota egy jó alkut kötött, jó előre úgy szerződött, hogy a navi rendszer beszállítójának ennyi ideig kötelező biztosítani az update-eket. Hogy a beszállítónak ez azóta mekkora ráfizetés vagy nem az persze más kérdés, a TNS-el nyilván a Toyota járt jól.
Nem véletlen a Touch & Go rendszerekben a magyar NavNGo szállította a szoftvert. Abban az időben az iGO fejlesztője nagyon büszke volt hogy a Toyota beszállítója lehet globálisan és feltörekvő magyar startupként ez valóban nagy szó volt. Az viszont látható, hogy új üzletet már nem fog kötni senkivel erre a termékre... viszont ki tudja mennyi ideig kell életben tartania, és erre embereket fizetni hogy az egyre bővülő és egyre részletesebb térképadatbázist folyamatosan bútítsák vissza a régi formátumra, mindemellett licenszeket fizetni (amúgy a teljes adathalmazért) stb...

A globalizáció és kapitalizmus velejárója, a régit ki kell dobni, újat kell venni, sajnos erre épült az egész...
« Utoljára szerkesztve: 2022.05.26 18:28:40 írta robi (Robi) »

ngrenus

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #543 Dátum: 2022.07.10 09:07:42 »
Toyota Corolla Sedanom van, 2019-es. Külföldről behozott. Behozatalkor megkapta a szoftverfrissítést, tudja elvileg az Android Autot és az Apple Carplayt.
Eddig Android Autoval használtam gond nélkül. A héten kaptam egy új céges Iphone-t, azt rádugtam és nem történik semmi.
Bluetoothon keresztül kapcsolódnak, megy is a szinkronizáció.
Amit próbáltam, hogy a beállításokban az előnyben részesített szolgáltatásnak az Android Auto volt kiválasztva, ezt áttettem Carplayre, de nem segített.

Van bárkinek valami használható ötlete?

Bumba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #544 Dátum: 2022.09.23 13:11:03 »
Sziasztok!
Annak, akit érint (nekem nyáron lejárt a 3 év ajándék MapCare előfizetésem), már fent vannak az őszi térképfrissítések. :-)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #545 Dátum: 2022.09.24 17:56:28 »
Sziasztok!
Annak, akit érint (nekem nyáron lejárt a 3 év ajándék MapCare előfizetésem), már fent vannak az őszi térképfrissítések. :-)
Korán jött - október elején szokták kiadni -, telepítettem, gond nélkül ment.
Köszi az infót  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2022.09.24 22:09:48 írta Nagycitrom »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #546 Dátum: 2022.10.16 09:52:34 »
Pont ezért ugrottam be, hogy van-e hír. Most meg hibát jelez ki a rendszer, egyik korábbi vásárlásomat se hozza be.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #547 Dátum: 2022.10.17 14:45:11 »
Valami kehe lehet az Erőben, ugyanis végül sikerült letöltenem, kiirni USBüre, átirni a kódot, hogy ne kelljen manuálisan, és el is indult szépen, először frissítette a rendszert, majd miután elkezdte a térképek frissítését hibaüzenettel leállt.

Azaz, letöltöttem a szokásosat:  Map Update 6.20.0H
Single Map Update for MapCare Customers Autumn 2022 for Toyota Touch 2 with Go 

és kicsomagoltam az USB-re.

A képernyőn kiirta, hogy Update system to version v 6.20.0WH, Navigation database to version 2ö22 v2?

erre mondtam, hogy OK és elkezdte, de amikor a térképekre került a sor ez jött:

Oops! Navigation database update of version 6.20.0WH has failed due to an error.
Error text: Update not valid for this device.
Remove the USB stb... :(

Hiaba vettem ki az USB-t meg inditottam ujra a rendszert, ujra előjött most már egyből ez a hibaüzenet.

Most próbálom újra letölteni a 8 gigát és újra kicsomagolni....

Mi lehet a baj? :helpsmilie:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #548 Dátum: 2022.10.17 15:24:01 »

Azaz, letöltöttem a szokásosat:  Map Update 6.20.0H

Mi lehet a baj? :helpsmilie:
Neked pontosan melyik fejegységed van?


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #549 Dátum: 2022.10.17 17:18:50 »
Megfogtál, gondolom, hogy a válasz az hogy Toyota Touch 2 with Go ?
Eddig ezek például:  Map Update 6.19.0H Single Map Update for MapCare Customers Spring 2022 for Toyota Touch 2 with Go
felmentek.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #550 Dátum: 2022.10.17 20:44:30 »
Megfogtál, gondolom, hogy a válasz az hogy Toyota Touch 2 with Go ?
Eddig ezek például:  Map Update 6.19.0H Single Map Update for MapCare Customers Spring 2022 for Toyota Touch 2 with Go
felmentek.
Én a 2017-es Toyota Touch 2 Go & Go-ra mindig az L-es verziót telepítem (most a 6.20.0L).
Nem biztos, hogy ez e bibi, de egy próbát megérne, hátha ...  :hmmmm:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #551 Dátum: 2022.10.17 20:52:31 »
Én a 2017-es Toyota Touch 2 Go & Go-ra mindig az L-es verziót telepítem (most a 6.20.0L).
Nem biztos, hogy ez e bibi, de egy próbát megérne, hátha ...  :hmmmm:

Holnap megnezem (mert most lassu rendszeren vagyok), hogy "ingyen" le tudom-e tolteni az L-es verziot. Mivel eddig mindig H volt.  :eek: :hmmmm:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #552 Dátum: 2022.10.18 09:32:34 »
Holnap megnezem (mert most lassu rendszeren vagyok), hogy "ingyen" le tudom-e tolteni az L-es verziot. Mivel eddig mindig H volt.  :eek: :hmmmm:

Még annyi, hogy ha csak raneyek az E-shopra, akkor látom az L-es verziókat, de ha már bejelentkezek mint regisztrált vásárló és a kocsi adatait is látom, akkor már csak a H-s verziókat és a korábban vásárolt H-s csomagokat látom.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #553 Dátum: 2022.10.18 10:27:51 »
Még annyi, hogy ha csak raneyek az E-shopra, akkor látom az L-es verziókat, de ha már bejelentkezek mint regisztrált vásárló és a kocsi adatait is látom, akkor már csak a H-s verziókat és a korábban vásárolt H-s csomagokat látom.
Én bejelentkezve mindkettőt látom, de a H verszönt kiválasztva "Hiba - a termék nem használható az ön készülékéhez" üzenetet kapok.
Eszerint nálad a H-s a nyerő, csak valahol valami hibás. Az ügyfélszolgálat nem a leggyorsabb, de én őket cseszegetném.
Előtte még egy próbát megérne egy másik USB adathordozó  :hmmmm:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #554 Dátum: 2022.10.18 10:31:11 »
Találtam ilyen hibajelzést a hozzászólások között, ott pl az volt a megoldás, hogy Mac helyett Windows-on végezte el a zip USB-re kibontását.