Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 177053 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Benpe

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #495 Dátum: 2021.08.08 21:45:35 »
Maradok a sima angol nyelvűnél. Nem zavar, sőt. Angolból nem vagyok jó, de ez megy simán.
A telefon párosítása volt picit hosszadalmas, mire rájöttem volt 1 óra legalább a telefonkönyv szinkronizálással, illetve média lejátszással együtt.

Tolatókamera van, a nyitó panel melletti búbusban picit balra. Jó is ;) Este is meglepően jól lehet vele látni. :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #496 Dátum: 2021.08.29 22:39:16 »
Erről tud valaki valamit?
https://www.toyota.hu/service-and-accessories/genuine-accessories/retrofit.json

2020 őszétől bizonyos Toyota Touch 2 & Go fedélzeti mutlimédia rendszerrel felszerelt járművek esetén lehetőség van a multimédia egység frissítésével, az Andoid Auto és Apple Car Play funkciók használatára. Gyári fedélzeti navigáció esetén a frissítés tartalmazza az over-the-air navigációs térkép adatbázis frissítés lehetőségét is. A fejegység frissítését kizárólag megfelelő képzési minősítéssel rendelkező szakemberek végezhetik el (a Toyota Márkaszervizekben), ezáltal biztosítjuk azt, hogy Ügyfeleink a lehető legmagasabb színvonalú kiszolgálásban részesüljenek.
Mindazon autók esetén, melyek Toyota Touch 2 & Go fedélzeti multimédia készülékkel vannak felszerelve (Multimedia 17, 17MM, CY17, 17CY) van lehetőség a fejegység frissítésére.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #497 Dátum: 2021.08.30 09:04:00 »
Erről tud valaki valamit?
https://www.toyota.hu/service-and-accessories/genuine-accessories/retrofit.json

2020 őszétől bizonyos Toyota Touch 2 & Go fedélzeti mutlimédia rendszerrel felszerelt járművek esetén lehetőség van a multimédia egység frissítésével, az Andoid Auto és Apple Car Play funkciók használatára. Gyári fedélzeti navigáció esetén a frissítés tartalmazza az over-the-air navigációs térkép adatbázis frissítés lehetőségét is. A fejegység frissítését kizárólag megfelelő képzési minősítéssel rendelkező szakemberek végezhetik el (a Toyota Márkaszervizekben), ezáltal biztosítjuk azt, hogy Ügyfeleink a lehető legmagasabb színvonalú kiszolgálásban részesüljenek.
Mindazon autók esetén, melyek Toyota Touch 2 & Go fedélzeti multimédia készülékkel vannak felszerelve (Multimedia 17, 17MM, CY17, 17CY) van lehetőség a fejegység frissítésére.

De jó lenne ... Az utolsó TMH-s infó szerint csak a 2019 (inkább 2020) gyártott modellek esetén teszik lehetővé az AA éd CP használatát USB-n keresztül.

Megkérdeztem.
még mindig csak bizonyos típusoknál, 2019. valamelyik hónapja után gyártott autókban érhető el frissítéssel.  :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2021.08.30 09:11:26 írta Nagycitrom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #498 Dátum: 2021.08.31 15:05:43 »
Problémám akadt a Touch 2 & Go rendszerrel.
A szofterek között ott van a Coyote, a közösségi traffipax-tájékoztató alkalmazás, ami már 2 éve nem frissíthető, gyakorlatilag halott program.
Valami viszont bekattant, mert minden indításkor próbál elindulni automatikusan, majd közli, hogy látogassak el a MyToyota.com oldalra az előfizetésért. Természetesen teljes képernyőn próbál elinulni és kob 20 mp mire kiírja, hogy nem megy és nekem kell mindig leokéznom.
Próbáltam az utolsó frissítést újra telepíteni, de nem engedi (ugyanaz az USB drive, amiről áprilisban telepítettem sikeresen)
Próbáltam az e-bolt-ban törölni (webes felületen és autóban is), nem látja ezt az appot.

Valakinek bármi ötlete, hogy miként írthatom ki ezt a programot vagy hogyan kapcsolhatnám ki az automatikus indulását?

Köszi!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #499 Dátum: 2021.08.31 15:57:06 »
Nekem is ugyanez volt miután lejárt az előfizetés, valahogy mégis sikerült törölnöm, a kocsiban.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #500 Dátum: 2021.08.31 22:14:28 »
Nekem is ugyanez volt miután lejárt az előfizetés, valahogy mégis sikerült törölnöm, a kocsiban.
Bármi ötlet, hogy kb mit cseszegessek  :?:

Az ikon megjelenik, hosszan nyomva ugyanaz, mintha simán rábökök, tehát elindul.
Az e-Boltban meg sem jelenik.
Amikor megjelenik az ikon, lesz rajta egy X, amivel ugyan megszakíthatom a betöltését, de a következő indításkor ugyanúgy aktiválódik  :cry:

Október már csak 2 hónap, de nem szeretném addig naponta sokszor lejátszani ezt (sajnos egy ideje sokat megyek városban, sok alkalommal - bölcsi, munka). Mert remélem az októberi frissítéssel megszűnik ez a problémám.

Köszi!


Update:

Setup - Toyota online - Saját fiók, Saját alkalmazások - Alkalmazás kiválasztása - Törlés  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2021.09.01 10:14:48 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #501 Dátum: 2021.09.01 21:33:45 »
Setup - Toyota online - Saját fiók, Saját alkalmazások - Alkalmazás kiválasztása - Törlés
:D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #502 Dátum: 2021.09.01 21:44:55 »
:D
Nagyon más logikára jár az agyam, mint ennek a kütyünek a menürendszere  :lol: :tt2:

Utólag, értem, én voltam a hülye user.

huszi1

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #503 Dátum: 2021.10.04 22:34:59 »
Üdvözletem, Sziasztok, Jó napot!


Most ismerkedem a toyotával, nem igazán tudok eligazodni a fejegységek tipusai között…  :eek:
touch, touch2, go, go plus,…   stb.
Szeretném tudni melyik van az autómban, mert a lenti linken alvázszám alapján lekérdezett adatok szerint az audio egység: Da/bt/ysb fr4sp rr2sp  ez azonban számomra nem mond semmit.
https://www.toyota-tech.eu/euro5search/VehicleSpecifications
Az autóm Toyota Auris (SB1ZE3JE70E113231), gyártási év: 2018. Mo. – i, első üz. hely.: 2019
Audio egység szoftver verziója: 0101B9, eszköz azonosítója: 13TFDAEU-DA07
Problémám a következő:
Az audio egység nem jeleníti meg az album borítókat, ezért a kérdésem:
Természetes-e ez, esetleg van-e valamilyen megoldás arra, hogy megjelenítse a borítókat, vagy van-e lehetőség firmware-t frissíteni, navigációs bővítő modul telepítése nélkül. Navigációra nincs szükségem!
Végig olvastam ezt a topic-ot, találkoztam ilyen kérdéssel, de mivel azt sem tudom melyik „touch” –ra hallgat a fejegység, gondoltam megkérdezem…..

Minden segítséget Köszönök!
Üdvözlettel

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #504 Dátum: 2021.10.05 05:05:53 »
Hát így elsőre:
- ha nincs navigáció, akkor Touch 2
- ha van navigáció 3D-vel, akkor Touch 2 & Go
- ha van 3D, akkor Touch 2 & Go Plus

Ha van hely az album borító kijelzésére, akkor nem a frissítés, hanem az MP3 file-ok konvertálása segíthet - szerintem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #505 Dátum: 2021.10.05 11:02:57 »
Próbáld meg a MyToyota oldalon regisztrálni az autódat, és ott beazonosítani a fejegységedet.
Egyébként biztos, hogy Touch 2 valamelyik változata van nálad, ahogyan előttem is említették  :yes:

MP3 tag beállítási probléma, ha nem jeleníti meg az album borító képét.

Frissíteni regisztrált autó esetén ugyanitt tudod az eBoltban. Évente 2x jön ki frissítés, áprilisban és októberben. 2018-as, tehát valamikor idén járt/jár le az ingyenes időszak. Érdemes megvárni az akciós csomagot, amikor is egy év áráért adnak 3 évet (129 EUR).  Egyéb lehetőséged egyedül a Navilexnél van, ott utolsó infóm szerint 15.000/ év. Értelem szerűen akkor, ha navi is van a rendszeren (Touch 2 & Go)

huszi1

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #506 Dátum: 2021.10.05 18:20:23 »
Próbáld meg a MyToyota oldalon regisztrálni az autódat, és ott beazonosítani a fejegységedet.
Egyébként biztos, hogy Touch 2 valamelyik változata van nálad, ahogyan előttem is említették  :yes:

MP3 tag beállítási probléma, ha nem jeleníti meg az album borító képét.

Frissíteni regisztrált autó esetén ugyanitt tudod az eBoltban. Évente 2x jön ki frissítés, áprilisban és októberben. 2018-as, tehát valamikor idén járt/jár le az ingyenes időszak. Érdemes megvárni az akciós csomagot, amikor is egy év áráért adnak 3 évet (129 EUR).  Egyéb lehetőséged egyedül a Navilexnél van, ott utolsó infóm szerint 15.000/ év. Értelem szerűen akkor, ha navi is van a rendszeren (Touch 2 & Go)

Köszönöm a válaszokat, de sajnos nem lettem okosabb....
Még néhány info: Navigáció nincs a m.média központban, regisztrálni nem tudom, mert amit ki tudok olvasni belőle (device id) eszköz azonosítót, nem fogadja el a rendszer...., a TCE - hez írott levelemre (ugyan ezzel a problémával fordultam hozzájuk), olyan "semmit mondó" választ kaptam, hogy szoftver, vagy firmware - t frissítést kizárólag hiba esetén végeznek a márka szervizekben. Namármost azt sem tudom melyik típusú fejegységem van, következésképpen azt sem, hogy ez most hiba, vagy sem. Gondolom a "vas" mindegyikben ugyan az, szoftver kédése hogy go, vagy nem go:-)....
Mp3 tag beállítás: Ebben a témában kicsit jártasabb vagyok, kipróbáltam az összes lehetséges variációt: gyökérkönyvtárba menteni az albumot, ugyan oda a borítót, az .srt fájlokhoz hasonlóan elnevezni, u.úgy mint az album címe, fájl formátumok .jpeg, .jpg, .bmp, stb.... eredmény nélkül. (windows alatt mind működik, bár tudom hogy ez nem u.az a szoftver...)
Nem mintha ezen múlna a világ dicsősége, de rühellem, ha van egy eszközöm, aminek egy funkciója ott van, és nem működik....
Bocs, ha kicsit hosszú voltam...
Esetleg az mp3 tag szerkesztésben van-e v.mi újabb ötlete v.kinek, hátha....

kösz.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.05 18:37:09 írta huszi1 »

huszi1

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #507 Dátum: 2021.10.05 18:31:25 »
Hát így elsőre:
- ha nincs navigáció, akkor Touch 2
- ha van navigáció 3D-vel, akkor Touch 2 & Go
- ha van 3D, akkor Touch 2 & Go Plus

Ha van hely az album borító kijelzésére, akkor nem a frissítés, hanem az MP3 file-ok konvertálása segíthet - szerintem.

Nincs navigáció,
Az album borító üres ablaka ott virít a kijelzőn,
Mp3 konvertálása alatt mit értesz, ebben kicsit jártasabb vagyok...

kösz
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.05 18:36:54 írta huszi1 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #508 Dátum: 2021.10.05 22:03:34 »
A borító képe nem külön fájl, hanem ugynúgy bele van ágyazva az hangfájlba mint az ID3 szöveg... Bele kell nyomni minden hangfájlba hiába ugyanaz az album.
https://www.google.com/search?q=add%20cover%20art%20to%20mp3&ie=utf-8&oe=utf-8
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.05 22:07:33 írta robi (Robi) »

huszi1

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #509 Dátum: 2021.10.06 11:37:51 »
A borító képe nem külön fájl, hanem ugynúgy bele van ágyazva az hangfájlba mint az ID3 szöveg... Bele kell nyomni minden hangfájlba hiába ugyanaz az album.
https://www.google.com/search?q=add%20cover%20art%20to%20mp3&ie=utf-8&oe=utf-8

Köszi, de ez volt az első, amit kipróbáltam, mert számomra is ez volt a leg egyértelműbb, de miután ez nem jött be, akkor kezdtem bele a fentebb leírtakba.
A fura az, hogy a lakásban bármelyik eszközbe bedugom a kártyát, (TV, DVD lejátszó, windows), mindben ott van a borító.