Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 177063 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

T_Auris

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #465 Dátum: 2020.12.22 08:14:58 »
Sziasztok! Az Aurisom (hybrid) meglepett, mert sem a pendrive-t, sem az aux verziót nem játsza le. Az auxot felismeri, de ennyi, nem tudok zenét lejátszani, az USB-re pedig fel sem ismeri. Mi lehet a gond? Segítségeteket előre is köszönöm!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #466 Dátum: 2020.12.22 12:04:36 »
Sziasztok! Az Aurisom (hybrid) meglepett, mert sem a pendrive-t, sem az aux verziót nem játsza le. Az auxot felismeri, de ennyi, nem tudok zenét lejátszani, az USB-re pedig fel sem ismeri. Mi lehet a gond? Segítségeteket előre is köszönöm!
Működött, de most nem vagy új szerzemény?

Az AUX nem "játszik le" semmit csak úgy. Az eszközön kell elindítani, csak ott tudod vezérelni, az AUX csak egy hang bemenet a fejegységen.

Az USB  drive-ot FAT32-re formázd  le, úgy írd ki a támogatott formátumban a fájlokat.

Tapatalkkal küldve.


hg001

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #467 Dátum: 2021.02.13 09:24:25 »
A magyar TMC használatához magyar térképlicensz kell, tehát vagy teljesen hivatalosan le kell frissítened, vagy teljesen "okosban". Úgy nem megy hogy külföldről behozott autó csak beindítva elindul.
Ha hivatalosan befrissíted, akkor online TMC is megy 1 vagy 3 évig (attól függ melyik csomagot választod), azt követően már nem tölti le online. Az RDS-TMC viszont működőképes marad további frissítés nélkül is. Gondolom okosban frissítve ugyanez lesz (online nuku, de RDS-TMC menni fog).

Sziasztok!

Az én Prius Plus Premium 2012-es autómban is TouchPro fejegység van, és érdekes módon Budapesten látja az RDS-TMC-t az Info rádió állomásáról, viszont lakhelyemen (Miskolc) nem lát semmilyen TMC adót. Pedig ha jól tudom, az MR2 Petőfi adja országosan.
Mi lehet a gond?
Térképszoftver a legfrissebb (2020, ami valójában 2019 évvégi), ebay-es forrásból frissítve.

Köszi előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2021.02.13 09:26:27 írta hg001 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #468 Dátum: 2021.02.13 11:10:49 »
Szia! Lehet licenszprobléma miatt nem hajlandó a fejegységeden futó navigációs alkalmazás dekódolni a TMC-t a Petőfiről. Sajnos a szürke forrásokban előfordulhat ilyen hiba. Akitől vetted a frissítést, oda kell panaszt írni.

Bumba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #469 Dátum: 2021.04.16 11:32:29 »
Sziasztok!

Bocsánat, ha ez másnak esetleg triviális, de tegnap óta elérhető a 2021 v1 térképfrissítés, ami elsőre nekem nem ment fel (az volt a hibaüzenet, hogy "a frissítés nem érvényes erre az eszközre"), este írtam is a Toyotának, aztán ma újra megpróbáltam a telepítést, és sikerült, mégpedig egy felesleges file (KaliSWDL.log) törlése után.

Üdv:
Bumba

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #470 Dátum: 2021.04.18 08:22:02 »
Sziasztok!

Bocsánat, ha ez másnak esetleg triviális, de tegnap óta elérhető a 2021 v1 térképfrissítés, ami elsőre nekem nem ment fel (az volt a hibaüzenet, hogy "a frissítés nem érvényes erre az eszközre"), este írtam is a Toyotának, aztán ma újra megpróbáltam a telepítést, és sikerült, mégpedig egy felesleges file (KaliSWDL.log) törlése után.

Üdv:
Bumba

Köszi, töltődik is lefele! Majd figyelem, hogy simán felmegy-e.

blueye

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #471 Dátum: 2021.04.23 08:23:05 »
Siman felment tegnap, C-HR 2018-ra. Meg most is free volt  :)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #472 Dátum: 2021.04.24 21:32:34 »
Siman felment tegnap, C-HR 2018-ra. Meg most is free volt  :)
Elfelejtettem jelezni, hogy nekem is sikerült, frissítették a sebességkorlátozáokat, mivel nálunk 30-as az alap :hmmmm:

karicsek

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #473 Dátum: 2021.04.27 14:59:16 »
Siman felment tegnap, C-HR 2018-ra. Meg most is free volt  :)
Szia. Mikori vásárlás az autó, mert nekem 2018 március 19.-i és már fizetnem kellene.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #474 Dátum: 2021.04.28 10:19:44 »
Szia. Mikori vásárlás az autó, mert nekem 2018 március 19.-i és már fizetnem kellene.
Persze, mert elmúlt 3 éves.
Az üzembe helyezés dátumától számított 3 év, napra pontosan.

Az enyém 2017. június 5. Így tavaly tavasszal még frissíthettem ingyen.

levus74

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #475 Dátum: 2021.05.06 17:19:22 »
Ismét 129 EUR a Touch & Go 2 navira a 3 éves térképfrissítési csomag akciós ára. Az ápr.15-i megjelenés óta 229 EUR volt az ára, amikor legalábbis néztem a toyota.hu E-boltjában.

Hypper

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #476 Dátum: 2021.05.26 07:52:30 »
Üdv!
Kis segítséget kérnék!
2019 Corolla térkép frisitésében!
Itt írjátok,hogy 2021v1 fent van de nálam csak 2020v2 tölthető!
Viszont amit letöltötem 12Gb zip fájl ezt ha kicsomagolom
Kapok egy mappát azon belül 4 fájl ezt másoltam fel de az autó nem ismeri fel!
Mit rontottam el?
Előre is köszi!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #477 Dátum: 2021.05.26 09:33:07 »
Üdv!
Kis segítséget kérnék!
2019 Corolla térkép frisitésében!
Itt írjátok,hogy 2021v1 fent van de nálam csak 2020v2 tölthető!
Viszont amit letöltöttem 12Gb zip fájl ezt ha kicsomagolom
Kapok egy mappát azon belül 4 fájl ezt másoltam fel de az autó nem ismeri fel!
Mit rontottam el?
Előre is köszi!
A MyToyota.hu oldalon megveszed a neked megfelelő térképet vagy csomagot, majd:
(a hivatkozott képek az oldalon megtalálhatóak, csak itt nem illeszte be)
1. lépés

Lépjen be a ‘Vásárlások’ menübe, és a ZIP fájlt töltse le számítógépére.
2. lépés

Csatlakoztasson egy üres pendrive-ot számítógépéhez. Használjon FAT 32 fájlrendszerű, legalább 8 GB kapacitású pendrive-ot. A pendrive-nak üresnek kell lennie. A fentiek ellenőrzéséhez, illetve további részletekért csatlakoztassa a pendrive-ot az asztali / hordozható számítógéphez, és az egér jobb oldali gombjával kattintson rá.
3. lépés

Csomagolja ki a letöltött ZIP fájl tartalmát (nem a mappát, hanem annak tartalmát!) a pendrive gyökérkönyvtárába, majd ha a kicsomagolás véget ért, biztonságosan távolítsa el a pendrive-ot a számítógépből.
4. lépés

Az előkészített pendrive-ot csatlakoztassa gépjárművéhez. Megkezdődik a telepítés a navigációs rendszerre. Türelem, eltelik egy kis idő, míg a rendszer felismeri, hogy egy telepítő drive van bedugva és automatikusan elindul a telepítés menete
5. lépés

Amint a pendrive-ot csatlakoztatja a navigációs rendszerhez, megjelenik a fenti képernyő. Kövesse az alábbi lépeseket.
6. lépés

A térképfrissítési folyamat megkezdéséhez nyomja meg az Igen gombot.
7. lépés

Be kell írnia azt az aktiváló kódot, amelyet az ügyfélportál 'Megvásárolt termékek' képernyőjén, az adott termék mellett lát.
8. lépés

A rendszer ellenőrzi a beírt aktiváló kódot
9. lépés

Miután a rendszer ellenőrizte az aktiváló kódot, adja meg a kívánt régiót (kelet vagy nyugat)
10. lépés

Lehetőség van a térség ország szerinti megadására a 'Válasszon országot' gomb megnyomásával. Itt beállíthatja kedvenc országait, valamint ellenőrizheti, hogy a kiválasztott országok mennyi tárhelyet foglalnak a rendszermemóriából ('Az Ön százaléka’). Ugyanitt azt is megtudhatja, mennnyi ideig fog tartani a változások feltöltése; a fenti példán 23 percre becsüli a rendszer.
11. lépés

A 'Rendben' gomb megnyomásával elindul a frissítés, ami a kiválasztott elemektől függően akár 90 percig is eltarthat. Kérjük, ez idő alatt ne használja a rendszert, mert elveszhetnek a frissítések
12. lépés

A frissítés végeztével a rendszer felkéri Önt, hogy távolítsa el a pendrive-ot a csatlakozó nyílásból. Ezt követően máris elkezdheti használni új térképét. Figyelmeztető: továbbra is megvalósítható egy keletről nyugatra, vagy nyugatról keletre tartó utazás, amennyiben az útvonalra eső országok szerepelnek a konfigurált térképen.

A szöveggel ellentétben nem kell feltétlenül járó motor mellett csinálni, ha az akksi alapvetően jó állapotban van. A teljes telepítés akár bő 1 óra is lehet, de ha kiveszed a nem használt országokat (nálam kb 80%-a nem kell), akkor 15-20 perc alatt kész.

https://www.toyota.hu/tme#/my-toyota/eStore/purchased  innen van a használati útmutató ;)
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.26 09:35:21 írta Nagycitrom »

Hypper

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #478 Dátum: 2021.05.26 09:41:29 »
Akkor lehet ott hibáztam hogy én gépre töltöttem le és onnan másoltam a pendrivera nem közvetlenül a pendrivera?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #479 Dátum: 2021.05.26 10:04:30 »
Akkor lehet ott hibáztam hogy én gépre töltöttem le és onnan másoltam a pendrivera nem közvetlenül a pendrivera?
Nem, azt a leírás is így írja (letöltöd a gépre, kicsomagolod a pendrive-ra).

Nálam 1 mappa ("nav") és 7 fájl található a telepítő drive-on:
activationCode
KaliSWDL
swdl
swdl.iso.md5
swdlInstall
swdlInstall.iso.md5
swdllog