Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 180362 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #420 Dátum: 2020.05.28 08:13:51 »
Van valami érdemi frissítés, vagy most is az átlagnak kb. észrevehetetlen?  :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #421 Dátum: 2020.05.28 09:39:56 »
Van valami érdemi frissítés, vagy most is az átlagnak kb. észrevehetetlen?  :hmmmm:
Térkép frissítés. És mivel mostanában 5 km-es körzetben mozgok, azt is főleg bringával, így nem tapasztaltam semmi változást [emoji16]

Tapatalkkal küldve.


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #422 Dátum: 2020.05.28 19:59:24 »
A 2005-ös COV-ot TNS300- al vettük (Toyota Navigation System) azzal, illetve a 310-es fekete fehér kisképernyős verzióval majd’ jobban meg voltunk elégedve mint a mostanival.

Ma egy óra alatt felment a Nyugat Europa verzio, beleirtam a kodfájlba a kapott kódot, igy azt sem kellett a kocsiban pötyörészni. Egyelőre nem látok így változást. Menni kell majd vele :hug:

Kildus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #423 Dátum: 2020.05.30 22:55:53 »
Sziasztok! Tudna vki segíteni? Miért van az, hogy sikeresen csatlakoztatattam a telot a navigációhoz tehát tudok hívást indítani, de kihangosított hívás közben atkapcsol magától a rádióra majd vissza a beszélgetésre. Ezt 2 percenként eljátsza. Toyota Hilux. Köszönöm szépen a segítséget!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #424 Dátum: 2020.06.27 20:11:48 »
Ismét 129€ a 3 éves komplett frissítési csomag.

Tapatalkkal küldve.


p2pp2p

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #425 Dátum: 2020.07.01 14:41:26 »
Toyota Prius+ 2017/4.
Nincs rajta Navi.
Hogyan lehet rátenni?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #426 Dátum: 2020.07.01 17:29:59 »
Toyota Prius+ 2017/4.
Nincs rajta Navi.
Hogyan lehet rátenni?
Közel 300-ért megoldják a márkaszervizben.
Biztos hogy kell neked? [emoji848]

Tapatalkkal küldve.


Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #427 Dátum: 2020.07.02 20:54:36 »
Ismét 129€ a 3 éves komplett frissítési csomag.

Tapatalkkal küldve.
És amit tavaly vettem azt tényleg lehetett most frissíteni, azaz működik :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #428 Dátum: 2020.07.02 21:53:36 »
És amit tavaly vettem azt tényleg lehetett most frissíteni, azaz működik :clap:
Nagyon remélem, most én vettem ilyet [emoji16]

Tapatalkkal küldve.


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #429 Dátum: 2020.07.22 17:47:03 »
Lehetséges tolatókamerát utólag úgy beszerel(tet)ni, hogy az kijelzőnek az autó már meglévő műszerfali kijelzőjét használja? (ez azt is jelenti, hogy amúgy gyárilag is lehetne bele kérni, tehát a lehetőség ki van alakítva)
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #430 Dátum: 2020.07.22 20:22:47 »
Lehetséges tolatókamerát utólag úgy beszerel(tet)ni, hogy az kijelzőnek az autó már meglévő műszerfali kijelzőjét használja? (ez azt is jelenti, hogy amúgy gyárilag is lehetne bele kérni, tehát a lehetőség ki van alakítva)

Van lehetőség a lehetőségre, a fent leírtak alapján.!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #431 Dátum: 2020.07.23 09:44:42 »
Kösz, sokat segítettél. Nyilván nem az a kérdés, hogy össze lehet-e két drótot dugni, hanem a gyártók sokszor élnek azzal a fegyverrel saját termékeiket védendő, hogy csak bizonyos (általuk gyártott) csatlakozóval használható a terméke, pl. porszívócső csatlakozásnál egyik márka terméke sem kompatibilis a másikkal, hogy az övét vedd meg aranyáron. Itt is simán felmerülhet az, hogy gyárilag van valamifajta kódolás, titkosítás, ami miatt szoftverileg nem működne az összedugott két drót. A régebbi Opeleknél pl. egy akksicsere után néma maradt a rádió, ha nem írtad be a megfelelő kódot.
Vagy ahogy egy mezei, "márkafüggetlen" hibakód-kiolvasó kütyü kevesebb infót ad, mint amit a márkaszervizek birtokolnak.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #432 Dátum: 2020.07.24 09:08:11 »
Lehetséges tolatókamerát utólag úgy beszerel(tet)ni, hogy az kijelzőnek az autó már meglévő műszerfali kijelzőjét használja? (ez azt is jelenti, hogy amúgy gyárilag is lehetne bele kérni, tehát a lehetőség ki van alakítva)
Sajnos ez nem válaszolható meg univerzálisan. Hiába van gyári tolatókamera mint lehetőség, valószínűleg ez ma már nem pusztán egy utólag belebuherálható csatlakozó dugó kérdése. A választható tolatókamerák is különféle képminőségben is rendelhetők: van az alapmodell, van egy HD minőségű és éjjellátó verzió és van az is amelynek a képére rávetíti a kormány állásától függően a várható nyomvonalat ahova kanyarodni fog az autó tolatás közben. Technikailag ez ma már sok esetben nem csak egy szabad videó meg +12V vezérlő bemenet a fejegységen (mint a régi Scart csatikon volt), amit a rüki lámpáról le kell párhuzamosítani.

Én egy új autónál, manapság már nem szívesen lépnék erre a buherálós pályára. Ami tolatókamerát kaptam a Versohoz gyárilag az még a középső verzió, de olyan képminősége van, hogy az tuti nem pusztán az analóg RCA/scart kategóriájú dugón keresztül képes átjönni.

Arról nem is beszélve, hogy a szerződés apró betűs része kitér ám az efféle utólag (nem márkaszerviz által) beszerelt dolgokra is, melyekre rá lehet húzni egy garanciavesztést simándi alapon.
« Utoljára szerkesztve: 2020.07.24 09:33:20 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #433 Dátum: 2020.07.24 23:13:46 »
Közben körvonalazódott a mindenkinek jó megoldás: a hivatalosan márkaszerviz megfizethető áron maga beszereli és a visszapillantó fog kijelzőként funkcionálni. Természetesen ki is cserélik a tükröt a célnak megfelelőre.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #434 Dátum: 2020.07.25 17:02:12 »
 :clap: Egy nyilatkozatot azért adjanak hogy a garanciát nem érinti.