Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 176975 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Parker72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 121
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #270 Dátum: 2019.05.08 20:34:58 »
Most frissítettem a térképet, illetve a kp adatbázisban járt le, online írta felül a kocsiban szerintem. Az a gáz, hogy nincs opció se venni se frissíteni. Más is járt így, FB-n olvastam. Hétfőn felhívom a Toyota Mo-t.

Megszűnt a Google és a Toyota együttműködés.  :cry:
Szép lassan mindenkinél off...  :no:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #271 Dátum: 2019.05.12 16:14:02 »
Megszűnt a Google és a Toyota együttműködés.  :cry:
Szép lassan mindenkinél off...  :no:
Én még nem frissítettem. Jövő hét végén indulok Horvátországba pár napra, akkor jobb is ha addig nem frissítek?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #272 Dátum: 2019.05.12 17:22:30 »
Én még nem frissítettem. Jövő hét végén indulok Horvátországba pár napra, akkor jobb is ha addig nem frissítek?
Frissítsd a térképek  miatt

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #273 Dátum: 2019.05.13 15:02:32 »
Frissítsd a térképek  miatt
Oké, köszi!
Amúgy az normális, hogy tök sok idő, mire talál gps jelet? Tegnap Budapesten belül használtam volna, de már odaértem (telefonon is el kellett indítani a navit) 20 perc alatt, és még mindig nem volt meg a pozícióm.

Másik kérdés: Az usb-n van feszültség? Értsd tudok róla telefont tölteni?

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #274 Dátum: 2019.05.13 15:07:49 »
Oké, köszi!
Amúgy az normális, hogy tök sok idő, mire talál gps jelet? Tegnap Budapesten belül használtam volna, de már odaértem (telefonon is el kellett indítani a navit) 20 perc alatt, és még mindig nem volt meg a pozícióm.

Másik kérdés: Az usb-n van feszültség? Értsd tudok róla telefont tölteni?
Nem normális, ha csak nem vagy egy nagyon sűrű épülethalmaz között. Ha ez máskor és máshol is jelentkezik, akkor garanciálisan vidd be egy szervizbe.

Passz, próbáld ki (sosem használtam arra)!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #275 Dátum: 2019.05.13 15:10:23 »
Nem normális, ha csak nem vagy egy nagyon sűrű épülethalmaz között. Ha ez máskor és máshol is jelentkezik, akkor garanciálisan vidd be egy szervizbe.

Passz, próbáld ki (sosem használtam arra)!
Köszi!
A múltkor a budai rakparton mentem a petőfi hídtól és már majdnem a margit hídnál jártam mire magához tért (este 10 körül, nem volt nagy forgalom), az ott nem annyira sűrű. Oké, beviszem, köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #276 Dátum: 2019.05.13 15:17:57 »
Köszi!
A múltkor a budai rakparton mentem a petőfi hídtól és már majdnem a margit hídnál jártam mire magához tért (este 10 körül, nem volt nagy forgalom), az ott nem annyira sűrű. Oké, beviszem, köszi!
Én még csak nagyon a belvárosban jártam így, de akkor is 1-3 percen belül összeszedte magát.

Nálad az nem normális, nézzék meg.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #277 Dátum: 2019.05.13 16:39:16 »
Köszi!
A múltkor a budai rakparton mentem a petőfi hídtól és már majdnem a margit hídnál jártam mire magához tért (este 10 körül, nem volt nagy forgalom), az ott nem annyira sűrű. Oké, beviszem, köszi!
Antennád a helyén van? Kijelzi az eszköz a detektált műholdak jelét valahol? Ha igen, akkor azt össze tudnád vetni pl. egy garmin hidegindítású PNA-val, vagy akár egy telefonnal.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #278 Dátum: 2019.05.13 22:01:59 »
Oké, köszi!
Amúgy az normális, hogy tök sok idő, mire talál gps jelet? Tegnap Budapesten belül használtam volna, de már odaértem (telefonon is el kellett indítani a navit) 20 perc alatt, és még mindig nem volt meg a pozícióm.

Másik kérdés: Az usb-n van feszültség? Értsd tudok róla telefont tölteni?
Esetleg fontos info lehet: Tölt az USB-ről.
GPS jel: most lementem kipróbálni tölt-e az usb-ről és kíváncsiságból benyomtam a navit és most egyből pontos pozíciót adott.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #279 Dátum: 2019.05.13 23:44:34 »
benyomtam a navit és most egyből pontos pozíciót adott.
Igaz nem gyàri navi, de nàlam is fordult màr elö ilyen vàrosban, hogy nagyon sokàra talàlt müholdat és kezdett el navigàlni (kb. 15 perc utàn), màskor meg szinte azonnal... Lehet idöjàràs függö? Vagy az épületek zavarnak be? Mindenesetre furcsa...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #280 Dátum: 2019.05.14 00:22:32 »
Igaz nem gyàri navi, de nàlam is fordult màr elö ilyen vàrosban, hogy nagyon sokàra talàlt müholdat és kezdett el navigàlni (kb. 15 perc utàn), màskor meg szinte azonnal... Lehet idöjàràs függö? Vagy az épületek zavarnak be? Mindenesetre furcsa...
Kétféle indítás van. Hidegindítás és melegindítás. Melegindítás az, amikor ott kapcsolod be ahol kikapcsoltad, ilyenkor szinte azonnal talál pozíciót, mert megvan neki, hogy honnan milyen jel valószínű, ilyenkor lényegében csak ellenőrzi az idő alapján, hogy az elvárt műhold jelek foghatóak-e? Hidegindítás az amikor mozgásban vagy. Ilyenkor lassabban tér magához, mert analizálja a jelerősségekből, hogy hol van éppen. Ha vannak zavaró tényezők, mint pl. épületek körben, akkor még lassabb a befogás.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #281 Dátum: 2019.05.14 00:58:20 »
Az én esetemben hideginditàs soràn, itthonrol indulva (tehàt szokàsos ùtvonalon) volt az, amikor lassabban talàlt jelet, pedig àltalàban pàr màsodperc...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #282 Dátum: 2019.05.14 10:11:05 »
Az időjárás (felhős, esős idő) valóban megnehezíti a vételi körülményeket.

Amúgy nálam is lehallt a Google-alapú POI keresés, meg a közlekedési információk sem jönnek többé. Ha ez tartósan így marad, akkor biztos hogy pénzt nem fogok kiadni az amúgy is gagyi frissítésre, inkább kicserélem a gyyári modult valami ehhez hasonlóra, amire tetszőleges navigációs alkalmazás telepíthető.
Én szeretem a gyári megoldást, csak az az egy bajom vele hogy a gagyi HERE térképeket használja, ezt kompenzálta az eddig jól működő online dugóinfó. A hazai Topmap/NNG terkép klasszisokkal jobb minőségű és részletezettségű, illetve az utak építését, forgalmi rend változásokat sokkal gyorsabban frissítik benne. Hiába ugyanaz a technikai formátum, nem lehet megetetni a gyári navival.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #283 Dátum: 2019.05.14 10:40:15 »
valami ehhez hasonlóra
Ez csak egy kiegészitö a gyàri navihoz vagy egy teljes fejegység? Lehet rà telepiteni minden màs navigàciot, térképet stb.? Nincs esetleg a gyàri fejegységgel teljesen megegyezö Android-os (utàngyàrtott kinai) megoldàs, mint amit pl. a màsik autodba vàsàroltàl a netröl?
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.14 10:44:59 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #284 Dátum: 2019.05.14 10:50:21 »
Kiegészítő. Mint a gyári is, ami a fejegységnek csak egy modulja.
Teljesen helyettesítő egység is biztos van, Aliexpress tele van ilyenekkel. Sokezerből kell nyálazni...
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.14 10:59:25 írta robi (Robi) »