Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 177248 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #195 Dátum: 2018.10.26 10:14:09 »
Ha gonosz lennék, lefotóznám a kocsim jobb elejét új profilképnek ;)

Nekem amúgy 7,8 GB a frissítés, és kerek 64 percig tartott ma hajnalban feltenni... Szerintem felárat fizetnek, hogy ennyire lassú navi rendszert gyártassanak a kocsikba (biztos fogyasztásra van optimalizálva).

Nem mertem még menet közben frissíteni, de ahogy olvasom, nem szokott gond lenni. Legközelebb megpróbálom.
Azért ilyen nagy, mert Andorától Seholsincsországig az összes felesleges térképet is felpakoltad  ;)
Válaszd legközelebb az egyéni telepítést és vedd ki a pipát az összes olyan ország mellől, amibe tuti nem mész kocsival.


Jah. Hadd pörögjön a szerviz óradíja.  :no:
Attól nem pörög. 3 perc alatt elindul a telepítés, utána csak pöfög alapjáraton a kocsi, semmi dolguk. Ha erre bármelyik szerviz egy petákot is felszámol, oda nem mennék még egyszer, az tuti.
Természetesen nálam is ingyen volt.

tomimidi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #196 Dátum: 2018.10.26 10:43:13 »
Mar a masodik fat32 alap foglalasi egyseggel formazott 8gb-os pendrivera masolom ki a frissitest es nem indul el. Nem latja az usb egyseget media alatt. De menteni tud ra, mert "Kedvencek mentese usbre" menupont aktiv lesz es ki is menti a konfigot. Mit csinalok rosszul? A zipet mappastol masolom ki a flashre. Vagy fontos a foglalai egyseg merete?

By Tapatalk....


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #197 Dátum: 2018.10.26 10:46:48 »
Mar a masodik fat32 alap foglalasi egyseggel formazott 8gb-os pendrivera masolom ki a frissitest es nem indul el. Nem latja az usb egyseget media alatt. De menteni tud ra, mert "Kedvencek mentese usbre" menupont aktiv lesz es ki is menti a konfigot. Mit csinalok rosszul? A zipet mappastol masolom ki a flashre. Vagy fontos a foglalai egyseg merete?

By Tapatalk....
Hogyan csomagoltad ki? Így kell kinéznie a pendrive-on, tehát ne a mappát másold rá, hanem a mappa tartalmát!

tomimidi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #198 Dátum: 2018.10.26 10:49:26 »
Hogyan csomagoltad ki? Így kell kinéznie a pendrive-on:
Akkor elqrtam. Nalam a fomappaval egyutt ment ahogy a leirasban van es akkor ez a baj. Ahogy irtak "zip tartalmat masold a pen gyokerbe."

By Tapatalk....


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #199 Dátum: 2018.10.26 10:52:46 »
Akkor elqrtam. Nalam a fomappaval egyutt ment ahogy a leirasban van es akkor ez a baj. Ahogy irtak "zip tartalmat masold a pen gyokerbe."

By Tapatalk....
Ja, szarul van megfogalmazva. Így menni fog

És ha már gép elé ülsz, a letöltött aktivációs kódot rögtön bemásolhatod az activationCode xml fájlba:
<?xml version= "1.0" ?><ACTIVATIONCODES><map code= "ide másold be a PDF-ből a kódot"/></ACTIVATIONCODES>
és mentsd el így. Akkor nem kell az autóban pötyögni.

tomimidi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #200 Dátum: 2018.10.26 10:54:25 »
Ja, szarul van megfogalmazva. Így menni fog

És ha már gép elé ülsz, a letöltött aktivációs kódot rögtön bemásolhatod az activationCode xml fájlba:
<?xml version= "1.0" ?><ACTIVATIONCODES><map code= "ide másold be a PDF-ből a kódot"/></ACTIVATIONCODES>
és mentsd el így. Akkor nem kell az autóban pötyögni.
Igy mar menni fog koszi. Kodot xmlbe mar beirtam en is. Köszönöm az infokat.

By Tapatalk....


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #201 Dátum: 2018.10.28 11:35:27 »
Sziasztok:)
1 hónapja vettem egy új CH-R Executive felszereltséggel és kértem is bele egy gyári Toyota Touch® 2 with Go rendszert is:)
Toyota honlapján, katalógusban stb. úgy hirdetve , hogy 3D- s térképmegjelenítés meg sms olvasás, hangvezérlés, wi-fi meg ilyesmi:)
Na gondoltam ez jó is lesz Nekem, de jött a csalódás...:((
Olvasott sok "extra funkció" sehol sincs....Megrendeléskor nem is lehetett választani ilyen vagy olyan készülék vagy akár funkciók között,
volt az alap : Touch 2 és plusz 195 e Ft ért a with Go hirdetve a sok "funkcióval"
Tehát se wi-fi , se hangfelismerés, se 3D s épületek , se sms ...stb.
Szalonban rákérdeztem , hogy is van ez? " jah a CH-R nem tudja ezt " meg " lehet fejegységet kell cserélni" volt a válasz.
Mutatom a katalógusban nem igy van leírva...
Véleményetek? Vagy valakinek van ilyen funkció?
Köszi : )
Szia!

Először is ez nem CH-R specifikus, ezért jobban jársz ITT a gyári multimedia topikban.

Illetve van pár dolog, ami nem világos nekem.
3D megjelenítés lesz, jelenleg nincs.
SMS megjelenítés működik (legalábbis nálam). User manual, szépen le van írva hogyan kell beállítani (letöltheted a típus azonos manualt a te saját multimédiás rendszeredhez)
Hangvezérlés típus és felszereltség függő (spec nálam ninics)
Wi-FI ...itt mire gondoltál? Van lehetőség mobil wi-fi hotspoton keresztül netet adni a rendszernek (de ennél sokkal praktikusabb a bluetooth-os netmegosztás, ami szintén elérhető )
Esetleg javaslom a FB CH-R csoportját, ott van szakavatott ember, aki nagyon ismeri a CH-R specifikus dolgot.


Akkor folyassuk itt ezt a beszélgetést!
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.28 11:41:47 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #202 Dátum: 2018.10.28 20:40:37 »
A csalódás oka: neked Toyota Touch® 2 with Go van, amire áhitozol az pedig a Toyota Touch® 2 with Go Plus. Azt kellett volna rendelni, katalógus is így mutassa  ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #203 Dátum: 2018.10.28 23:12:05 »
A csalódás oka: neked Toyota Touch® 2 with Go van, amire áhitozol az pedig a Toyota Touch® 2 with Go Plus. Azt kellett volna rendelni, katalógus is így mutassa  ;)
Igen, itt van a bibi. Ha jól látom, a CH-R-hez csak a Touch 2 with Go rendelhető, a Plus nincs az árlistában  :hmmmm:

De ez is tudja az SMS megjelenítést, tud wi-fi hálózatra kapcsolódni. 

Van egy külön User Manual a multimédiához, ahol részletesen le van írva minden, mit hogyan kell használni ...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #204 Dátum: 2018.10.29 06:49:14 »
Wifi-re nrm tud csatlakozni, hanem Bluetooth-on kell neki megosztani a netet. Ami kézenfekvő, mert a kihangosítóval együtt kapcsolódik, és töredéke az energiaigénye a WiFi hotspot-hoz képest.

dutra

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #205 Dátum: 2018.10.30 15:07:08 »
Idézet
Válaszd legközelebb az egyéni telepítést és vedd ki a pipát az összes olyan ország mellől, amibe tuti nem mész kocsival.

Persze, ez tiszta sor. Csak ha már kifizettem, felteszem :D
Sajnos viszont okosabb nem lett a cucc, sőt... Pl. most sosem képes ugyanott folytatni a zenelejátszást a motor indítása után, ahol leállításkor abbahagyta. Látszólag egy véletlenszerűen kiválasztott filet folytat, de "beletekerve", azaz, mintha az időpozíció meglenne, csak a helyes file nem. Attól is agyf.t kapok, hogy ha beszél a navi és pont akkor piszkálom a hangerőt, akkor a navigáció hangerejét állítom el.


Idézet
Hangvezérlés típus és felszereltség függő (spec nálam ninics)

Ez meg jól hangzik, de azért azt érdemes tudni, hogy magyarul nem ért (legalábbis az enyém). Ha a rendszer által támogatott idegen nyelvek valamelyikén akarsz hozzá beszélni, akkor a teljes rendszert át kell állítani az adott nyelvre. Szóval nekem van is hangvezérlés, meg nincs is.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #206 Dátum: 2018.10.30 15:13:51 »
Na, a felhasználó azonosítóimat Totoya-Europe még nem tudta megoldani, de legalább a térkép frissítést a veszprémi szervízben pöpecen megcsinálták. Viszont a hangvezérlést nekem is tanulni kell meg logopédushoz menni, hogy jobb legyen az angolom. De, hogy oldják ezt meg a skót tengerészekkel?🤔

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #207 Dátum: 2018.10.30 15:25:36 »
Persze, ez tiszta sor. Csak ha már kifizettem, felteszem :D
Hát, ez is felfogás. Meg hát ugye ki tudja melyik éjjel kell soványmalacvágtában Észtországba vagy Portugáliába mennem - kocsival. Teljesen reális :lol:  Mert ugye bármikor megváltoztathatod a térképeket, felteheted a hiányzót (igaz, nem 2 perces művelet)

Sajnos viszont okosabb nem lett a cucc, sőt... Pl. most sosem képes ugyanott folytatni a zenelejátszást a motor indítása után, ahol leállításkor abbahagyta. Látszólag egy véletlenszerűen kiválasztott filet folytat, de "beletekerve", azaz, mintha az időpozíció meglenne, csak a helyes file nem.
Ott viszont nálad van a hiba. Nálam is csinálta, majd másik drive - újra kiír - és helyrejött. Azóta pontosan onnan folytatja, ahol abbahagyta.

Attól is agyf.t kapok, hogy ha beszél a navi és pont akkor piszkálom a hangerőt, akkor a navigáció hangerejét állítom el.
Ez előfordul, de ez nem baj. Így megteheted, hogy pl telefonálás közben hangosíthatod a hangot. Mindig azt a hangforrást szabályozod, amelyik szól.
Menj vissza a menübe és állítsd vissza ott a navi hangerejét (nálam is előfordult egyszer). Kb 30 mp és gondolom nálad sem napi probléma ez  ;)

« Utoljára szerkesztve: 2018.10.30 15:32:04 írta Nagycitrom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #208 Dátum: 2018.10.30 15:27:50 »
Na, a felhasználó azonosítóimat Totoya-Europe még nem tudta megoldani, de legalább a térkép frissítést a veszprémi szervízben pöpecen megcsinálták. Viszont a hangvezérlést nekem is tanulni kell meg logopédushoz menni, hogy jobb legyen az angolom. De, hogy oldják ezt meg a skót tengerészekkel?🤔
A skót tengerész ne beszéljen - úgysem érti senki  :D

Ez olyan, mint amikor a német vagy osztrák tv feliratozza a hegyi gazda interjúját a híradóban  :lol:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #209 Dátum: 2018.10.31 12:40:54 »
Hát, ez is felfogás. Meg hát ugye ki tudja melyik éjjel kell soványmalacvágtában Észtországba vagy Portugáliába mennem - kocsival. Teljesen reális :lol:  Mert ugye bármikor megváltoztathatod a térképeket, felteheted a hiányzót (igaz, nem 2 perces művelet)
Én nem javaslom hogy mindig csak egy részét frissítsük a térképadatbázisnak. Ideig-óráig okés, de ha minden esetben ezt játszod el, az lesz a végeredmény hogy bizonyos országok nagyon elavultak lesznek verzióban, miközben mások meg naprakészek - ami a szoftver szempontjából problémaforrás tud lenni. Elég csak annyi, hogy pl. két ország között új határátkelő nyílik, de csak az egyik ország térképén szerepel ez, mert a másik elavult. Elvileg ez nem gond ha nem tervezel sose arra menni, gyakorlatilag meg már láttunk annak idején iGO szoftver lefagyásokat emiatt (és mint ismeretes, a Toyota Touch 2 iGO alapú...). Nyilván a szoftvert sem tudják úgy tesztelni hogy minden új meg régi térképadatbázis kombinációt egymás mellé tudnának tenni. A teljesen megfelelő állapot az, amikor az egész térképadatbázis naprakészen van.
Nulla időveszteség frissíteni a teljes térképet egy 40 perces útszakasz közben.
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.31 12:44:34 írta robi (Robi) »