Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 176978 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #135 Dátum: 2018.07.02 22:24:00 »
Onlányról jut eszembe. Juni 18 hétfôn reggel jöttünk Bécsnek és jajjgat a Toyota navi, hogy 41 perc stau van, kívánok-e alternatívát. Nem akartam, de az osztrák rádió is bekapcsolt, hogy száradjon le annak ... aki nem megy inkább a kerülön, igy amikor újra feldobta az alternatívát elfogadtam és simán elhozott egy másik kijárathoz az elkerülô A21-re. Tök jó volt.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #136 Dátum: 2018.07.03 09:41:44 »
Meglepő lehet, de tényleg jó és tényleg működik  ;).
És online  :excl:, ami a mai M1 felújítgatós időkben nagyon jól jön .
Nem használnék ma már letöltött, csak offline módon működő navit forgalom információk nélkül   :nono: . Ma már elvárható egy navigációtól, hogy ne csak tudja az utat, de a jobb utat adja és ha menet közben változnak a körülmények, arra reagáljon azonnal. A TMC-t hagyjuk, gyakorlatilag semmire sem jó kishazánkban  :no:
A Mio pont ebben erős, hogy nem online és mégis van live forgalmi info. ;)
Fedélzeti navi hogy tehető online módba? Okostelefonos WIFI megosztás?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #137 Dátum: 2018.07.03 10:39:37 »
A Mio pont ebben erős, hogy nem online és mégis van live forgalmi info. ;)
Fedélzeti navi hogy tehető online módba? Okostelefonos WIFI megosztás?
Az online és a nem online dolgot nem értem. Ha előttem baleset van tudom. Ha csak TCM van bekapcsolva, akkor csak a nagy dugókrol tudok és azt is csak méretes csúszással. Tehát azt nem hiszem, hogy online kapcsolat nélkül van szinte azonnali közlekedési infód.
Pl az M1-en elindulok Óvárról, majd kb 10-15 percenként ad más adatot, útvonalat aszerint, hogy,éppen hogyan alakul a forgalom előttem. Ne már, hogy ezt a Mio tudja [emoji6]
Igen, Bluetooth internet megosztás van automatikusan. 10 GB havi netem van, onnan megy a zene is (google play), de így sem használok el 5 Ft-ot.

Tapatalkkal küldve


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #138 Dátum: 2018.07.03 13:24:19 »
Az online és a nem online dolgot nem értem. Ha előttem baleset van tudom. Ha csak TCM van bekapcsolva, akkor csak a nagy dugókrol tudok és azt is csak méretes csúszással. Tehát azt nem hiszem, hogy online kapcsolat nélkül van szinte azonnali közlekedési infód.
Pl az M1-en elindulok Óvárról, majd kb 10-15 percenként ad más adatot, útvonalat aszerint, hogy,éppen hogyan alakul a forgalom előttem. Ne már, hogy ezt a Mio tudja [emoji6]
Igen, Bluetooth internet megosztás van automatikusan. 10 GB havi netem van, onnan megy a zene is (google play), de így sem használok el 5 Ft-ot.

Tapatalkkal küldve
TomTom-ot akartam írni, de koffein hiányos állapotban voltam még. Szóval. TomTom. Offline is meg nem is. Felhasználó szempontjából offline. Lényeg, hogy nincs havidíj, de jön az adat. Live traffic a szolgáltatás neve. Az eszközben van egy hozzáférhetetlen SIM amivel ezt megoldják. Netről jön az adat, de nem fizetsz érte havonta díjat. A TomTom Go széria ma már tartalmaz SIM-et, 2 éve még telefonhoz kellett csatolni, hogy jöjjön az adat. Sőt, ha otthon számítógéppel a TomTom fiókodban megtervezel útvonalat, vagy felveszel saját POI-kat, azokat is letölti a saját SIM elérésén át. Elvileg 50€ egy alkalommal és ezért élettartam szolgáltatás jár. Ha ez csak 5-6 évet jelent, akkor is jó vétel szerintem, azok számára akik nem akarnak havidíjas netet előfizetni.  :hug:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #139 Dátum: 2018.07.03 15:37:23 »
TomTom-ot akartam írni, de koffein hiányos állapotban voltam még. Szóval. TomTom. Offline is meg nem is. Felhasználó szempontjából offline. Lényeg, hogy nincs havidíj, de jön az adat. Live traffic a szolgáltatás neve. Az eszközben van egy hozzáférhetetlen SIM amivel ezt megoldják. Netről jön az adat, de nem fizetsz érte havonta díjat. A TomTom Go széria ma már tartalmaz SIM-et, 2 éve még telefonhoz kellett csatolni, hogy jöjjön az adat. Sőt, ha otthon számítógéppel a TomTom fiókodban megtervezel útvonalat, vagy felveszel saját POI-kat, azokat is letölti a saját SIM elérésén át. Elvileg 50€ egy alkalommal és ezért élettartam szolgáltatás jár. Ha ez csak 5-6 évet jelent, akkor is jó vétel szerintem, azok számára akik nem akarnak havidíjas netet előfizetni.  :hug:
Akkor így már nagyon más, mert nem offline, mint ahogy írtad.  :D
Gyakorlatilag ugyanazt használod, mint a gyári rendszer. Mert a Touch2 and Go szintén TomTom alapú és szerintem ugyanazt a traffic rendszert kapom én Toyota Traffic néven.  :yes:  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.03 15:40:20 írta Nagycitrom »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #140 Dátum: 2018.07.04 15:05:33 »
Ha jol emlekszem akkor a navi beallitasakor meg kellett adni, hogy honnan szedje a forgalmi informaciokat es en a radios csatornat valasztottam a beepitett navinak, mivel nincs mobil internetem.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #141 Dátum: 2018.07.05 07:05:14 »
Akkor így már nagyon más, mert nem offline, mint ahogy írtad.  :D
Gyakorlatilag ugyanazt használod, mint a gyári rendszer. Mert a Touch2 and Go szintén TomTom alapú és szerintem ugyanazt a traffic rendszert kapom én Toyota Traffic néven.  :yes:  ;)
Az offline általában azért lényeges, mert nem kell a netért fizetni. :D Legalábbis a nagy átlag emiatt akarja, nem azért, hogy az erdei vargányát ne szennyezzük rádióhullámokkal. :D
Az mindenképpen dícséretes a Toyotától, hogy végre normális navigációt használ, az előző generációk nem virítottak tulságosan.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #142 Dátum: 2018.07.05 09:29:27 »
Eppen kaptam egy figyelmeztetest adatvedelem ugyben a Toyota-Tech.eu -tol, meg hogy nem leptem be mar 2 eve. Nos, hogy most raneztem latom a navigacioval kapcsolatban a kovetkezo figyelmeztetest. Mivel szabadsag/nyaralas idoszak van, akik Franciaorszagba igyekeznek, jo, ha tudjak ezt:

French Speed Camera Law
A new law is prohibiting Speed Camera notifications whilst driving in France. All forms of radar detectors are illegal in France including location information – systems with any of these features will be confiscated even if switched off, and you will be fined (up to € 1.500). Therefore Toyota provides map updates which remove all radar locations in France from the navigational map. Please update your system here by clicking the link belonging to your navigation system. In any event, Toyota cannot be held responsible for any consequence of any use of the navigation system.


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #143 Dátum: 2018.07.05 12:05:08 »
Eppen kaptam egy figyelmeztetest adatvedelem ugyben a Toyota-Tech.eu -tol, meg hogy nem leptem be mar 2 eve. Nos, hogy most raneztem latom a navigacioval kapcsolatban a kovetkezo figyelmeztetest. Mivel szabadsag/nyaralas idoszak van, akik Franciaorszagba igyekeznek, jo, ha tudjak ezt:

French Speed Camera Law
A new law is prohibiting Speed Camera notifications whilst driving in France. All forms of radar detectors are illegal in France including location information – systems with any of these features will be confiscated even if switched off, and you will be fined (up to € 1.500). Therefore Toyota provides map updates which remove all radar locations in France from the navigational map. Please update your system here by clicking the link belonging to your navigation system. In any event, Toyota cannot be held responsible for any consequence of any use of the navigation system.



A telefonon futó navigációt is érinti az intézkedés?
Kíváncsi leszek, hogy mennyi bugyifejűt + hiperpigmentált worms-ot fognak le majd a frank zsandárok!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #144 Dátum: 2018.07.05 12:44:52 »
French Speed Camera Law
A new law is prohibiting Speed Camera notifications whilst driving in France. All forms of radar detectors are illegal in France including location information – systems with any of these features will be confiscated even if switched off, and you will be fined (up to € 1.500). Therefore Toyota provides map updates which remove all radar locations in France from the navigational map. Please update your system here by clicking the link belonging to your navigation system. In any event, Toyota cannot be held responsible for any consequence of any use of the navigation system.
Ez màr régi, több éves dolog, intézkedés... Ugy jàtszottàk ki, hogy a navigàciokhoz adott radar-adatbàzisokat àtnevezték "veszélyes zonàknak", amivel megtalàltàk a kiskaput.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

avill

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #145 Dátum: 2018.07.18 22:19:24 »
Új tagként szeretnék információt kérni a Toyota Touch 2 With Go működésével kapcsolatba. A tervezett utat illetve a megadott útvonal arternativákat nem lehet a kijelzőn kézzel nagyítani ( úgy mint a telefonon). Ha még is sikerül, megy össze vissza a térkép. Lehet csak nálam nem müködik rendesen, vagy csak én vagyok béna.
Sokszor pedig jó lenne le ellenőrizni részleteibe merre is halad a tervezett útvonal. Jelenleg  6.10.0WL verzió van a készüléken. Tudom van már frissebb is! Szerintem ennyi pénzért lehetne sokkal jobb is.

 

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #146 Dátum: 2018.07.19 08:24:28 »
Nem támogatja a két v több újjas érintest

Alex2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #147 Dátum: 2018.08.03 15:55:15 »
Közben megtudtam, sokra emlékeztem, Trotter anno túlzott :whistling:, 110 ezer a tükrözés, bocsi!
Még ezt az összeget is túlzónak találom. Én egy kis interneten történő utánanézéssel + ebay rendeléssel kb. 25eFt anyagköltségből kihoztam a "Touch2 with Go" készülékkel.

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #148 Dátum: 2018.08.03 16:09:14 »
Még infót még ....

Alex2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7