Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 177005 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #75 Dátum: 2018.02.18 16:14:55 »
Toyota Touch2 with Go navigációs rendszerrel kapcsolatban lenne kérdésem az ezt használókhoz.
  • Az AUPEO! és az AHA rádió zenei szolgáltatást használjátok? Jelenleg a google play zene szolgáltatást használom a telefonról. Érdemes valamelyiket telepíteni?
  • A Coyote szolgáltatás itthon használható?
  • A Toyota real-time traffic online közlekedési infó szolgáltatás tud többet nyújtani a TMC-nél (itthon)?

2 napja ismerkedek a rendszerrel. Még nagyon nem látom, hogy megérné a 230 EUR-t a 3 éves csomag  :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #76 Dátum: 2018.02.18 22:11:17 »
Toyota Touch2 with Go navigációs rendszerrel kapcsolatban lenne kérdésem az ezt használókhoz.
  • Az AUPEO! és az AHA rádió zenei szolgáltatást használjátok? Jelenleg a google play zene szolgáltatást használom a telefonról. Érdemes valamelyiket telepíteni?
  • A Coyote szolgáltatás itthon használható?
  • A Toyota real-time traffic online közlekedési infó szolgáltatás tud többet nyújtani a TMC-nél (itthon)?

2 napja ismerkedek a rendszerrel. Még nagyon nem látom, hogy megérné a 230 EUR-t a 3 éves csomag  :hmmmm:

Nálad még fent van az Aupeo? Akkor valszeg a rendszered is régi még, frissítened kell, ugyanis az Aupeo megszűnt. Az Aha-t hosszabb utakon használom, budapesti lefedettségű rádiót szoktam hallgatni amikor pályázok távolabbra.
A Coyote sajnos Magyarországon nem elérhető.
A Toyota real-time traffic online közlekedési infó pedig egészen jól megy nálunk, simán veri a TMC-t egyszerűen azért, mert sokkal több, és pontosabb benne az infó (jellegéből adódóan is). Szoktam összehasonlítani a Waze-val, majdnem olyan jó! Tényleg!

Új autóhoz elvileg az első 3 év ingyen jár, ezt a csomagot grátisz adják elsőre, csak aktiválni kell.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #77 Dátum: 2018.02.18 22:29:41 »
Nálad még fent van az Aupeo? Akkor valszeg a rendszered is régi még, frissítened kell, ugyanis az Aupeo megszűnt. Az Aha-t hosszabb utakon használom, budapesti lefedettségű rádiót szoktam hallgatni amikor pályázok távolabbra.
A Coyote sajnos Magyarországon nem elérhető.
A Toyota real-time traffic online közlekedési infó pedig egészen jól megy nálunk, simán veri a TMC-t egyszerűen azért, mert sokkal több, és pontosabb benne az infó (jellegéből adódóan is). Szoktam összehasonlítani a Waze-val, majdnem olyan jó! Tényleg!

Új autóhoz elvileg az első 3 év ingyen jár, ezt a csomagot grátisz adják elsőre, csak aktiválni kell.
Köszi!

Az Aupeo-t csak leírásokban találtam meg, telepíthető appként nem. Gondolom váltotta az AHA.
Azóta a My Toyota oldalon meg tudtam nézni, hogy mi is van aktiválva nálam és örömmel vettem észre, hogy a komplett elérhető lista aktív nálam. Töröltem az előző reget, bejelentkeztem az enyémmel és megvan minden  :D

Egyébként a telefonnal összekapcsolás simán, egyszerűen ment, a netet is megkapta Bluetooth-on keresztül. Egyenlőre csak ismerkedek vele (péntek óta van nálam a kocsi), de van elég jó magyar nyelvű manual hozzá.

« Utoljára szerkesztve: 2018.02.18 22:35:52 írta Nagycitrom »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #78 Dátum: 2018.02.19 07:34:00 »
Az Aupeo-t csak leírásokban találtam meg, telepíthető appként nem. Gondolom váltotta az AHA.
Nem váltotta. Volt mindkettő, aztán az Aupeo megszűnt (nem a Toyota miatt). Ebben a topikban elég részletesen próbáltam leírni a tapasztalataimat a Touch2-ről, fusd át!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #79 Dátum: 2018.02.19 09:33:27 »
Nem váltotta. Volt mindkettő, aztán az Aupeo megszűnt (nem a Toyota miatt). Ebben a topikban elég részletesen próbáltam leírni a tapasztalataimat a Touch2-ről, fusd át!
Nem olyan sok, elolvasom. Köszi!

Tapatalkkal küldve


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #80 Dátum: 2018.02.19 13:25:00 »
Nem tudom, volt-e már róla szó, meg egyáltalán érdekes-e, a Tomtom saját honlapja szerint ők készítik a Toyota gyári navit.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #81 Dátum: 2018.02.19 14:05:42 »
Az biztos, hogy nem az itteni modellekbe! Meghát aztán még simán lehet az is, hogy rajtuk keresztül van "átszámlázva"...

lzolka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #82 Dátum: 2018.03.03 13:22:18 »
A navigációs modulokat a Harman cég készíti, a kezelőprogram NNG, a térképeket 2016-tól a Tomtom adja.

A TNS510 kamera képe gyárilag csak egy figyelmeztető üzenetet jelenít meg alul, minden más a kamerától függ.
Egyes kamerákba be van építve a piros-sárga-zöld kalibráló vonal, másikba nincs.
És vannak a kamera és a kijelző közé beépített külön egységek (pl. Toyota Parking Assistant) ami akár a kormány forgatására görbíti a vonalakat a képen, mutatva hova fog betolatni, vagy éppen majdnem magától beparkolja az autót.

TNS510 készülékben benne van a TMC vevő, Magyarországon is működött rendesen egészen tavaly nyárig.
Most a gyári kártyával sem működik, nem a magyarítás az oka.
Valószínűleg valami változás történt a TMC működésében, azóta nem csak az SD kártyás, de a DVD lemezes és a HDD-s navikban is megállt a TMC, nem talál adót vagy nem jönnek a jelzések. Remélhetőleg ezt a változást a későbbi frissítésekben lekövetik, de az őszi frissítésben még nem volt benne.

Ha a magyarított kártyát olyan helyről vetted ahol a programozó meg tudja csinálni a következő frissítést akkor remélhetőleg nyáron már működni fog. Ha valami okosabb helyről akkor nem....

Ez a változás nem érinti sem a Touch&Go sem a Touch2&Go készülékeket, ott most is működik a TMC.



bubibaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #83 Dátum: 2018.03.11 12:37:45 »
Sziasztok! Most vettem át az új Yarisomat. Érdemes bele utólag venni gyári navigációt? 7 colos kijelzője van, de nem kértem bele alapból a szalonban navit.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #84 Dátum: 2018.03.11 18:28:03 »
A Verso-ban nekünk van gyári (akció volt és ingyen adták hozzá), és nem adnám semmiért. 3 év ingyen térképfrissítéssel és online közlekedési adatokkal működik, egészen akkurátus adatokkal. Nem egy Waze, de majdnem (tényleg!).

SzZoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #85 Dátum: 2018.03.19 13:55:42 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, Toyota Touch2 nem veszi át a telefon kontaktokat az Iphone-omról.
Valami hülye üzenet jön, hogy nincs engedélyezve vagy valami ilyen baromság.
Van valakinek ötlete?
Előre is köszönöm!

Qqtyn

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #86 Dátum: 2018.03.19 15:11:01 »
Hali!
Nekem nem sikerül a naviba a telefon(Androidos) címlistából behívni címeket. Azt írja a cím nem található. Mi lehet az oka?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #87 Dátum: 2018.03.19 15:37:22 »
Android esetén a kontaktok átvitele rendben működik. A telefonon párosítás után nem sokkal felugrik egy külön engedélyező ablak amiben jóvá kell hagyni hogy a Touch átszívja a kontaktokat, híváslistákat. Ha ezt nem engedélyezted akkor többé nem kérdezi meg, ezért érdemes lehet törölni a párosítást mind a fejegységen mind a telefonon, és újrapárosítani, közben figyelni mit ír ki a telefon.

Jómagam Android 4.4.4.,  5.1.1, 6.0.1, és 7.1.2-vel a család tagjai által használtuk amióta megvan az autó, különféle márkájú készülékekkel (Samsung és noname, meg főzött ROM-os is) és mind átvitte a kontaktokat. Néhány esetben (6.0.1-es BlackView BV6000 esetén) volt hogy a kontakt fotót nem emelte át (Touch2 with Go), de a nevet, telefonszámot azt minden esetben.

A híváslistákat szinkronizálja a telefonnal minden egyes csatlakozáskor, a kontaktlistát csak párosítás után, de a fejegység menüjéből lehet kérni manuálisan hogy újraszinkronizálja (ha netán azóta új névjegyet vettél fel vagy töröltél).

Címlistát (mármint lakcímeket) nem tudom hogy átvisz-e, én azokat nem probáltam. Régi iGO-ba mentett kedvenceket át importáltam egy kis konverter szkript-el, pendrive-ról.
« Utoljára szerkesztve: 2018.03.19 15:41:44 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #88 Dátum: 2018.03.19 15:41:31 »
Nálam ha meg van adva cím a kobaltban, akkor azt is átveszi, a navi abból is tud célt keresni

Tapatalkkal küldve


Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #89 Dátum: 2018.03.19 17:40:43 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, Toyota Touch2 nem veszi át a telefon kontaktokat az Iphone-omról.
Valami hülye üzenet jön, hogy nincs engedélyezve vagy valami ilyen baromság.
Van valakinek ötlete?
Előre is köszönöm!
Esetleg érdemes lehet elolvasni, hogy mi az a hülye üzenet amit kiír, és aszerint eljárni. Én egy éve használom iPhone-nal, egyszer párosítottam, azóta minden tökéletesen működik.