Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 176958 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #60 Dátum: 2017.11.12 19:55:58 »
csufáré úgy néz ki mintha Toyota Touch (1) lenne. A mostaniak meg már Touch 2-ők.
En ezeket nem ismerem de van tmc, mukodik is, as enyem a nagy navis verzio stb.
Testverem vezeto informatikus sok eve, es a legnagyobb ivben xarik az autos multimediara, neki egy dolog szamit: a tukrozes. Ha az megvan akkor kipipalra az egesz kozepkonzol temat :)

dutra

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #61 Dátum: 2017.11.13 20:34:15 »
Hello,

Köszi a választ! Kb. 8 éve Garmin nüvit használtunk még a Verso előtti kocsiban, nem emlékszem, hogy egyszer is csinált volna ilyet (max alagútban vinnyogott, hogy nincs jel). A mostani Touch 2 meg az óvodába vezető úton (kb. 12 km) 2-3x eltéveszti a pozíciót. Még szerencse, hogy ismerjük már az utat :)
Bejelentettük a Toyota Mo-nak, kaptak videót is a jelenségről, kíváncsi vagyok mit mondanak.
Ha odajutok, megnézem tablettel (nincs benne simkáryának a helye sem) kikapcsolt wifivel.
Service manualt nem találtam sehol. Elérhető esetleg vhol?


thx
Roland

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #63 Dátum: 2017.11.13 23:11:14 »
Hello,

Köszi a választ! Kb. 8 éve Garmin nüvit használtunk még a Verso előtti kocsiban, nem emlékszem, hogy egyszer is csinált volna ilyet (max alagútban vinnyogott, hogy nincs jel). A mostani Touch 2 meg az óvodába vezető úton (kb. 12 km) 2-3x eltéveszti a pozíciót. Még szerencse, hogy ismerjük már az utat :)
Bejelentettük a Toyota Mo-nak, kaptak videót is a jelenségről, kíváncsi vagyok mit mondanak.
Ha odajutok, megnézem tablettel (nincs benne simkáryának a helye sem) kikapcsolt wifivel.
Szerintem semmit nem fognak csinálni. Garminnak egy hibája volt csak, nem bírta az országhatáron át tervezést, egyébként szuper volt. Bugriportoltam többször, nem javították.
Tablet nem lesz olyan jó, Garmin Nüvi 660 Sirfstar III-asához képest sehol nincsenek. Rendeltem új akksit meg tappancsot, úgy tervezem hogy visszatér a masina a kocsiba. :)

dutra

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #64 Dátum: 2017.11.16 15:26:17 »
Visszajeleztek a Toyota Mo-tól, a szervizzel közösen kivizsgálják a GPS problémát.
Tegnap lecseréltem az Avensisem egy újabbra, abban is már Touch 2 van. Kipróbáltam, gond nélkül navigált, egyszer sem "tévedett".
A tabletet csak egy tesztre gondoltam, nem akarom fixen - ha már kicsengettük anno a touch 2 go árát...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #65 Dátum: 2017.11.17 21:37:44 »
Alighanem meg kell szokni az ujat, és beletörődni, hogy a mai tecnikával már nem lehet olyan bonyolult információt feldolgozni mint amit 2005-ben  a Tns300, meg utána a 310-es tudott.
Pl a német autópályán az utirányba eső parkolókat kiirta úgy, hogy melléjük tette a piktogramot, hogy tank, kávé, pisi... A touch 2 go meg kiir egy rahedli parkolót és melléteszi, hogy az utirányban van, vagy a környéken.
Te kit választanál?
Ugye csak én vagyok szuper béna, hogy eddig nem találtam meg ezt az opciót ebben az új naviban!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #66 Dátum: 2017.11.18 17:08:07 »
A Touch 2 with Go melyik van meg neked? A sima vagy a "+"-os?
Touch rendszerből 3 változat van. Az általad keresett fícsörök szerintem a "+" verzióban vannak.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #67 Dátum: 2017.11.18 17:37:23 »
Jó kérdés, Toyota Touch 2 with Go szerintem. Most frissitettem a terkepet es 2019-ig van frissites egy csomó szolgáltatásra.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #68 Dátum: 2017.11.18 17:41:54 »
Ja és javitanom kell a kiejtésemet, vagy valamit mert a hangvezérlás eddig nem igazán jött be  :no: (igaz eddig nem sokat gyakoroltam)

czene

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #69 Dátum: 2017.11.23 20:41:30 »
Üdv Mindenkinek !

Két kérdésem lenne, hátha tud valaki segíteni - ez egy olyan "palackposta"...:

Toyota Verso 2.0 diesel autóm van, TNS510 multimédia/nacvigációs rendszerrel. Vettem hozzá egy friss 2017-18-as "okosított" SD kártyát, amely ha "holland" nyelvre kapcsolom, akkor magyar lesz a menü, és a navi hangja is. Ez O.K. Működik.
De...

Mellékelem a tolatókamera képét, és egy, a netről letöltött másik tolatókamera képet is. A különbség, hogy nálam hiányzik a kék-piros tolatási segédvonal... Fogalmam sincs, miért... Nem azt mondom, hogy nem lehet élni nélküle, de bosszant. Bementem a szervíz menübe is, de ott sem találtam olyan opciót, hogy hogyan lehetne bekapcsolni. Azt sem tudom, hogy ez a segédvonal statikus-e, vagy dinamikus? (Igazábóül csak az utóbbinak van/lenne értelme...

A másik: Elvben a TNS510 tudja a TMC-t (Traffic Messige service), amit elvben a Petőfi Rárió FM adása szór. De, hiába próbálom bekapcsolni, nem élesedik be.

Ha valakinek van ötlete, válasza a fenti két problémámra, és ír pár sort, azt előre is köszönöm!


üdv.: István


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #70 Dátum: 2017.11.23 20:52:16 »
A tolatási segédvonal a Touch 2-ben statikus, többi passz. Elhiszem hogy bosszant, mert referenciának mindenképp jó, pl. én belőttem a falon egy csíkot, ha a középső vonallal elérem a csíkot a képernyőn, akkor tudom hogy a helyén van az autó.
Az utólagosan beszerelhető tolatókamerák némelyike maga rajzolja fel ezt a vonalat, pl. amit a Yaris-ba vettem eBay-ről, eleve vonallal adja ki magából a videójelet.

A TMC működéséhez több feltétel teljesülése szükséges:
- a navinak legyen saját TMC vevője (kis FM tuner melynek nincs hangkimenete, csak az RDS adatokat továbbítja a navi felé), ez beépített vagy külön modulként jelenik meg, lényeg hogy antenna bemenete van
- a térképadatbázisban benne kell legyen a TMC lokációs tábla (olyan verziójú térképfájl kell, amely tartalmazza ezt az infót)
- a navigációnak meg kell legyen a licesze arra, hogy a magyar TMC-t dekódolhassa, tehát hiába teljesül a kettő fenti pont technikailag, ha nincs "megvéve" rá a licensz (mert különben ki fizetne a szolgáltatásért). Simán lehet hogy Ausztriában megy, nálunk nem.
Ha ezeket mind "okosítva" szerezted be, akkor könnyen lehet hogy a művelet nem teljes...

czene

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #71 Dátum: 2017.11.23 23:43:18 »
Köszi a választ! Bár, nem lettem túl boldog tőle...  :-)  üdv.: István

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #72 Dátum: 2017.11.24 20:59:33 »
Alighanem meg kell szokni az ujat, és beletörődni, hogy a mai tecnikával már nem lehet olyan bonyolult információt feldolgozni mint amit 2005-ben  a Tns300, meg utána a 310-es tudott.
Pl a német autópályán az utirányba eső parkolókat kiirta úgy, hogy melléjük tette a piktogramot, hogy tank, kávé, pisi... A touch 2 go meg kiir egy rahedli parkolót és melléteszi, hogy az utirányban van, vagy a környéken.
Te kit választanál?
Ugye csak én vagyok szuper béna, hogy eddig nem találtam meg ezt az opciót ebben az új naviban!

Tudna valaki felrakni egy képet a régi fekete-fehér, pl. TNS310, navi képernyőről amin az utba eső parkolókat mutatja? Arra gondoltam, hogy irok a Toyota Europenak, hogy mielőtt az önvezető autót berakják a kínálatba, a fent emlitett funkciót a Touch 2 go-ba bele fejleszthetnék....😡

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #73 Dátum: 2017.11.24 21:21:47 »
Tudna valaki felrakni egy képet a régi fekete-fehér, pl. TNS310, navi képernyőről amin az utba eső parkolókat mutatja? Arra gondoltam, hogy irok a Toyota Europenak, hogy mielőtt az önvezető autót berakják a kínálatba, a fent emlitett funkciót a Touch 2 go-ba bele fejleszthetnék....😡
Túldolgoztatnád őket a lehetetlen elvárásaiddal? Ejnye-ejnye...

dutra

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #74 Dátum: 2017.12.13 19:37:46 »
Nos, a Toyota Mo. segítségének köszönhetően volt egy GPS antenna csere, ami ugyan nem rontott a helyzeten, de nem is javított. Bő egy hete kicserélték az egész miskulanciát, és láss csodát: azóta egyszer sem tévedt el (grátiszként még az online forgalmi infók letöltése is működik). Szóval fejlődik a technika : )