Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 176979 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #45 Dátum: 2017.11.10 20:56:07 »
Nem értitek Ti a működését a “Na haladjunk, nincs itt semmi látnivaló, egy, 2” rendszernek. 🤓
A TNS az fapados volt, fejete-feherben mutatta az utat és mondta, hogy kanyarodj, stb, minden köntörfalazás nélkül....(310-es TNS)
A mostaniban meg ez az entertainment/szórakoztatási funkció működik, ellenőrzi, hogy figyelsz-e. Nekem, csak kétszer mondta a mostani 3000 km-en, hogy balra, miközben a képernyőn mutatta, hogy jobbra. És igen, Pesten próbálkozott bujócskával is, mást mutatott, pedig nem voltak magas épületek....
Nem tom, hogy erről a Toyota tud-e, de jó lenne, ha valamit csinálnának, mert nem mindig vicces.. 😥

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #46 Dátum: 2017.11.10 21:27:29 »
Csak kíváncsiság: TCE-nek küldtetek panaszlevelet?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #47 Dátum: 2017.11.10 21:49:54 »
 :no:  :surrender: megfejtést plííz

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #48 Dátum: 2017.11.10 21:55:42 »
Viszont azt szívesen beállítanám valahol a Settingben, hogy egy hangyapöcsnyivel alacsonyabb átlagsebességekkel számoljon. Ha jól emlékszem a TNSben volt ilyen opció, és reálisabb is volt mint a Go vagy a TomTom...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #49 Dátum: 2017.11.11 08:35:43 »
Csak kíváncsiság: TCE-nek küldtetek panaszlevelet?
Mondom, szerintem ez "normális" dolog, mert minden offline GPS eszköznél is előjön időnként. Nem hiba, hanem tulajdonság, ez ilyen.
A Toyota Central Europe-nak ilyen ügybe nem írnék, mert az tuti, hogy nem foglalkoznának ilyen pitiáner üggyel. Sokkal inkább megfognám jómagam, és áthelyezném az antennát a műszerfalon belül jobb helyre, mert ahogy látom a doksit, a kábelhossz bőven megengedné (amúgyis mögé akarok nézni más okok miatt).

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #50 Dátum: 2017.11.11 10:11:24 »
Viszont azt szívesen beállítanám valahol a Settingben, hogy egy hangyapöcsnyivel alacsonyabb átlagsebességekkel számoljon. Ha jól emlékszem a TNSben volt ilyen opció, és reálisabb is volt mint a Go vagy a TomTom...
Be lehet allitani a szamitott atlagtempot. Nalam legalabbis van ilyen opcio valahol a navi setting menuben

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #51 Dátum: 2017.11.11 11:07:53 »
Mondom, szerintem ez "normális" dolog, mert minden offline GPS eszköznél is előjön időnként. Nem hiba, hanem tulajdonság, ez ilyen.
A Toyota Central Europe-nak ilyen ügybe nem írnék, mert az tuti, hogy nem foglalkoznának ilyen pitiáner üggyel. Sokkal inkább megfognám jómagam, és áthelyezném az antennát a műszerfalon belül jobb helyre, mert ahogy látom a doksit, a kábelhossz bőven megengedné (amúgyis mögé akarok nézni más okok miatt).
Azért kérdezem, mert a 2006-os Garmin Nüvi nem csinált ilyet, igaz hogy a maga idejébe annyiba került mint a tiétek listaára. Ha gyárilag nem jó helyen van az antennája és ezért rossz, az erősen a gyártó felelőssége és foglalkoznia kéne vele.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #52 Dátum: 2017.11.11 12:03:34 »
Na, most leellenőriztem a beállitásokat, de nem találtam olyan opciót amivel az átlagsebességet lehetne állitani.  :no:
Lehet, hogy valami rejtett setting? pl féllábon ugrálva 4x kinyitom az ajtót?  :surrender:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #53 Dátum: 2017.11.11 14:32:31 »
A Garmin másképp hibázott annak idején (nekem is van, Nüwi 255w). Egy iGO8-as PNA és a Nüwi egymás mellé cuppantva ugyanabban az autóban azt produkálták, hogy a Nüvi azt írta ki nincs GPS jel, az iGO8-nak volt jele, de pontatlan volt ugyanazzal a jelenséggel mint ami itt is le van írva. Egyszerűen az iGO toleránsabb volt, ő már akkor is elkezdett navigálni, amikor kevesebb holdat is látott az ideálisnál, a Garmin ennél szigorúbb.

A Touch Go rendszer pedig iGO alapú, tehát örökli ezt a tulajdonságot, ennyi az egész...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #54 Dátum: 2017.11.11 14:49:04 »
Node, akkor arra van-e varázslat, hogy jobbra, vagy balra?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #55 Dátum: 2017.11.11 20:07:25 »
Na, most leellenőriztem a beállitásokat, de nem találtam olyan opciót amivel az átlagsebességet lehetne állitani.  :no:
Lehet, hogy valami rejtett setting? pl féllábon ugrálva 4x kinyitom az ajtót?  :surrender:

setup - navigáció - átlagsebesség

csak a te kedvedért még egy fotót is csináltam :)
az enyém nagy navis

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #56 Dátum: 2017.11.11 21:13:56 »
1, köszi,  :clap:
2, kép az iPadon nem jött be  :no:
3, ezek szerint a Priusban nagyon más, mert nekem ez a beállitás nem jött elő ay Aurisban  :no:
de holnap uj nap, uj reményekkel  ::)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #57 Dátum: 2017.11.12 16:34:17 »
Most végigpróbáltam az összes opciót a settingben és semmi nem hozta fel az átlagsebesség állitását.  :cry:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #58 Dátum: 2017.11.12 17:13:08 »
csufáré úgy néz ki mintha Toyota Touch (1) lenne. A mostaniak meg már Touch 2-ők.

Ezekben nincs átlagsebesség állítási lehetőség. A térképadatbázis tartalmazza hogy az adott útszakaszokon mennyi a maximális megengedett, illetve az iGO-alapú térképekben van statisztikai adat is, hogy egy év adott periódusában, adott hét és napszakban, főbb útvonalakon mennyi szokott lenni az átlagsebesség. Ezt korrigálja még a valósidejű közlekedési infó, ami RDS-TMC-n vagy Online TMC-n jön. Ezek miatt egy alapértelmezett átlagsebesség beállítására már nincs szükség.

Nálam a Verso-ban, amikor már letöltötte az összes közelekedési infót (ami azért picit több időt vesz igénybe), akkor minden infót korrigál, várható menetidőt, áttervezi az útvonalat stb. és Waze-közeli értékekeket mutat. Eddig városban is, pályán is, ha baleset volt és le kellett téríteni, mindig ugyanarra vezetett el, amerre a Waze is. Visszatéréskor az eredeti útvonalra (baleset utáni szakaszon) volt némi differencia, pl. a Touch egy faluval ódébb küldött vissza volna a pályára stb. Tapasztalatom szerint a várható menetidő Budapesten belül (egyik végből a másikba, pl. Óbuda-Délpest) amikor minden közlekedési infója megvan, akkor max 1-2 percet téved, ennyit téved a Waze is. Pályán ez több, pl. Győrig 20 perccel többet jósol még az M0-ról (4-es út magasságából) Tatabányánál ez 10 perc még, de az nem az ő hibája, hogy nem 130-al tolom neki.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #59 Dátum: 2017.11.12 17:22:40 »
Nagyuram, köszönöm! Igen, ez már életszerűbb. Engem csak az zavart, hogy úgy tűnt, hogy elvárja, hogy a németeknél is toljam ezerrel, miközben egy csomó útépités van...
akkor belenyugszom és majd egyszer ezt a kerülést is kipróbálom, eddig mindig visszautasitottam és nem is volt vele gond.