Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 177251 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #30 Dátum: 2017.07.08 16:42:41 »
Próbált valami normálisabb böngészővel. Nincs egy képernyőképed róla?

Gmanus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #31 Dátum: 2017.07.08 17:15:44 »
 :clap: Köszönöm, megoldódott.

avensis imre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #32 Dátum: 2017.07.08 20:17:32 »
Sziasztok.

A navim azóta sem üzemel, már majdnem kiszedtem mert többen azt írták-mondták, hogy elég a térlép dvd és betölt.
(már 4 térkép dvd-t próbáltam bele)
De kaptam egy képet egy program dvd-ről, és újra elbizonytalanodtam.

Csatolom a fotóját.
Valaki esetleg tudja, hogy mire való ez?
Nekem a kérdéses Mester dvd-nek tűnik.
(azért csak találgatok mert egyelőre még élőben nem sikerült ilyet látnom sem. :( )


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #33 Dátum: 2017.07.09 13:54:14 »
Sziasztok.

A navim azóta sem üzemel, már majdnem kiszedtem mert többen azt írták-mondták, hogy elég a térlép dvd és betölt.
(már 4 térkép dvd-t próbáltam bele)
De kaptam egy képet egy program dvd-ről, és újra elbizonytalanodtam.

Csatolom a fotóját.
Valaki esetleg tudja, hogy mire való ez?
Nekem a kérdéses Mester dvd-nek tűnik.
(azért csak találgatok mert egyelőre még élőben nem sikerült ilyet látnom sem. :( )
Kihez mentél el vele azóta? (márkaszervíz, navilex, stb?)

JSZ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #34 Dátum: 2017.08.15 11:14:41 »
Sziasztok!

Most csatlakoztam egy Toyota Prius+-szal (2013) a Toyotás közösséghez. Felmerült egy kérdés, amire nem találtam választ a bejegyzések között.
Priusunkban nincs telepített navi - ezt ki is írja amikor a Navi gombot megnyomom. Van arra lehetőség hogy utólag felkerüljön rá? Vagy a gps-t be sem szerelik? Válaszokat előre is köszi!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #35 Dátum: 2017.08.15 11:37:43 »
A Verso-ban ez egy külön fizikai modul amit extraként bele kell szerelni (GPS antennával, benne a futó szoftverrel és a térképekkel), feltételezem, hogy a többi modellnél is így működik...

JSZ

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #36 Dátum: 2017.08.15 12:07:16 »
Köszi az infót!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #37 Dátum: 2017.10.20 10:54:39 »
Touch és Touch 2 rendszerek esetén frissítés: Változott a Toyota Touch frissítési weboldala!

A korábbi (https://customerportal.toyota-europe.com/login/index.html) átirányításra kerül egy új URL-re. Itt e-mail címmel kér belépni. A régi rendszerben egy saját magad által megadott azonosítóval kellett belépni. Ezért most itt annak ellenére, hogy e-mail címet kér, be kell írni a régi azonosítót meg a jelszavat (mármint azoknak, akik a korábbi rendszerbe regisztráltak). A rendszer fel fogja ismerni hogy ez egy korábbi bejelentkezéshez tartozó fiók, ezért jelezni is fogja, hogy a konverzió sikerült, azaz innentől kezdve az új felületen a megadott e-mail címmel és korábbi jelszóval kell belépni (de az autóban a fejegységben továbbra is marad a régi azonosító!).

Ha ezen túlverekedtünk, akkor már az új felület jön be, amit az alábbi URL-en lehet közvetlenül elérni:
https://www.toyota.hu/tme#/my-toyota/eStore
Itt fura mód nem ingyenesként jeleníti meg a frissítést (mármint azoknak, akiknek amúgy ingyen jár), hanem fizetősnek 119EUR-ért. De ha rákattintasz, akkor már kiírja hogy 'Map Update 6.10.0L' és 'Free Via Map Care' (kis 'i' ikonkra kattintva el is magyarázza:  'Mi az a MapCare? A MapCare hároméves ingyenes térképfrissítést kínál.').

Itt aztán 'Kosárba rak', majd felhasználási feltételek elfogadása (pipa be), felugrik egy ablak hogy 'Tétel kosárba rakva 0EUR'. Katt a 'Pénztárhoz', majd még egyszer, majd számlázási adatok pontosítása, majd 'Mentés és folytatás', majd felugrik egy ablak benne "Vásárlások áttekintése".

Megjelenik egy lista az összes eddigi letöltéseddel ("vásárlásoddal" LOL), a tetején az van amit most éppen "vettél". Három gomb van: 'Aktiválási kód nyomtatása', ezt ha nem is nyomtatod ki, jegyezd fel vagy másold át egy TXT fájlba vagy a telefonodra mert kell frissítéshez! A következő a 'Letöltés pendrive-ra', ezzel maga a frissítés 4.1GB-ja (6.10.0WL verziónál most) lejön a gépedre.

Ezt egy legalább 8GB-os frissen FAT32-re formázott pendrive-ra ki kell csomagolni (közvetlenül a gyökérbe). Lesz rajta néhány rendszerkép ISO formátumban stb, és lesz rajta pár almappa a 'nav\7718\nng' útvonal alatt, az iGO-ból jól ismert 'content' és 'license'. Ezekben pedig a jól ismert mappa-elrendezésben a térképadatbázis elemei: a térképek maguk, poi-k, domborzat, nyelvi fájlok, hangutasítás, sebességmérő kamerák, tmc, országinfó.

Az előkészített pendrive-ot csatlakoztatva az autóhoz, a fejegység egyből felismeri hogy ezen frissítés van, felkínálja annak lehetőségét. Ha az ember elfogadja, akkor nyújtja a lehetőséget, hogy a térképeket csoportosan frissítse: nyugat-európai, kelet-európai, vagy egyéni válogatásban. Tehát össze lehet válogatni, hogy az összes térkép közöl, melyik országokét szeretnéd, hogy legyenek fent a rendszeren. Ezt leokézva bekéri az aktivációs kódot, és onnan kb. 35 perc míg bedarálja. Kezdetkor kiírja, hogy a motornak a frissítés ideje alatt járnia kell, ezért ezt úgy érdemes megoldani, hogy reggel induláskor elindítja az ember, és útközben szépen lefrissíti magát. Az elején kell néhány dologra kattintani, aztán többet nem kérdez semmit, a legvégén meg csak pendrive eltávolítását kéri. Fölöslegesnek tartom, hogy egy frissítés miatt 35 percen át üresben pöfögjön a motor, embernek kedve sem lenne ennyi időt semmittevéssel tölteni az autóban (pláne ilyen hidegben). Ha van kilátásban egy 35-40 perces út, akkor aközben nyugodtan lehet frissítgetni  ;)

Egy kis apró trükk - a letöltött és pendrive-ra kicsomagolt kb. 4GB-os adathalmazban van egy fájl, 'activationCode.xml'. Ha a benne lévő '1111-2222-3333-4444' kamukódot kicseréljük a sajátunkra amit az 'Aktiválási kód nyomtatása' kattintva ad a rendszer, és úgy mentjük vissza a pendrive-ra, akkor a frissítés során nem kell ezt az autóban ülve a képernyőt bökdösve begépelni, hanem csak ellenőrzi és megy is tovább  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.20 11:22:23 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #38 Dátum: 2017.10.20 11:13:02 »
A 6.10.0WL-es csomagban HERE 2017.Q1-es térképek vannak  :clap:  Full-EU!

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #39 Dátum: 2017.10.20 16:54:43 »
Köszi, hogy leírtad a változást. Igaz ma reggel addig küzdöttem amíg megtaláltam. A büdös iMacról este nem engedte usbre másolni, ma Windows alatt kellett.
Viszont bôven több volt az installálás mint egy óra! Ugyanis szoftware frissítés is volt, nem csak a térkép.
No, majd holnap megnézzük 840 km-en, hogy mutatja az utat 🤓

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #40 Dátum: 2017.10.20 17:43:43 »
Én Linux-ot használok, le tudtam tölteni (Firefox) és ki is csomagolni. Itt is komplett rendszer-frissítés volt, nem csak térkép, de ugyanúgy kb. 35 perc alatt végzett vele mint a múltkor (Verso). A tavaly megszűnt Aupeo szolgáltatást nyújtó app-ot is eltávolították a rendszerből.
FM-RDS-TMC, meg Online TMC is rendben van, Aha Online Rádió továbbra is rendben működnek.
Mintha picit gyorsabban boot-olna mint a korábbi verziók.
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.20 17:45:47 írta robi (Robi) »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 901
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #41 Dátum: 2017.10.23 17:13:15 »
Az elsô 1600 km-en nem volt trükkös iránymutatás 🤗

Mikus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #42 Dátum: 2017.11.08 11:51:50 »
A tavaly megszűnt Aupeo szolgáltatást nyújtó app-ot is eltávolították a rendszerből.
Érdekes, hogy a frissítés után nálam is eltűnt, de mostanra valahogy visszakerült. Igaz, hogy nem működik, de ott van... :eek:

dutra

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #43 Dátum: 2017.11.10 15:10:27 »
Sziasztok,

Feleségemnek 2015-ös Versoja van Touch 2 with Go navigációval (az autóváráslás után egy évvel szereltettük be). Érdekesen viselkedik a navi, hátha más is tapasztalta: haladunk a navi által tervezett úton, ahol mondja lekanyarunk, de a navi mégis úgy érzékeli, hogy egyenesen megyünk tovább. Emiatt elkezd újratervezni, majd észbekap, hogy mégis kanyarodtunk, ezért ismét tervez egyet. Érdekes módon fixen, adott helyeken tudja ezt produkálni. Ez nagyban rontja a használhatóságot, főleg, ha olyan helyen járunk, amit nem ismerünk. Nem gondolnám, hogy a térkép ennyire pontatlan lenne, pl. a Petőfi-híd pesti felhajtójánál is előfordult, vagy a budai oldalon a Margit-híd környékén, amik azért eléggé frekventált helyek.
A szerviz szerint ilyen előfordul, de szerintem nem kéne. Telefonokkal, saját régebbi Avensisemmel (abban TNS700 B9013 van) soha nem tapasztaltam ilyet. Több frissítést tettem már fel az elmúlt években, de kb. annyit ért, hogy máshol jön elő a hiba. Próbáltam azt is, hogy menet közben néztem telefonon és a kocsin is a gps koordinátákat párhuzamosan. Annyit láttam, hogy a kocsinak kisebb a "felbontása", azaz nem írta ki akkora pontossággal pozíciót mint a telefon, hanem kerekített.

Tapasztalt már vki ilyen jelenséget?


Köszönöm,
Roland

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #44 Dátum: 2017.11.10 16:49:02 »
Időnként (havonta 2-3-szor) nálam is előjön, ma pl. előfordult a Mozaik utcánál, ő azt hitte hogy a Hajógyári szigetre megyek, miközben a rakpartra kanyarodtam. Úgy 2-3 másodpercig tartott a zavar. Ez tipikusan gyenge vétel miatt van, elő szokott jönni régebbi fajta PDA/PNA eszközöknél is.

A service manuál szerint (amely leírja ábrákkal hogy a gyári navit hogyan kell beszerelni) a GPS antenna a légbeömlő nyílások fölött van, a burkolat alatt. Szerintem ez tök béna hely, innen biztos, hogy nehezebben lát ki az antenna, mintha mondjuk a sebességmérő óra, vagy a kis multifunkciós kijelző fölé tették volna.

Okostelefonnal összehasonlítani nem ér, az számtalan forrásból pontosítani képes a pozíciót, GSM antennatornyok meg a levegőben észlelhető WiFi-k helyzetét figyeli folyamatosan, mobilneten kap akkurátus GPS-hold-pozíciókat ami alapján könnyebben ki tudja számítani saját pozícióját stb. (próbálj GPS-t használni egy okostelefonnal úgy, hogy nincs benne SIM kártya és a WiFi-t is letiltod - akkor már az sem lesz annyira pontos)
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.10 16:55:20 írta robi (Robi) »