Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 177002 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

octane

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
  • irresponsible wreck diver and thermik hunter
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #15 Dátum: 2016.02.22 14:57:24 »
Sziasztok!

Sajnos épp lemaradtam a három éven belüli navigáció frissítéséről. Tudtok valakit aki tud ebben segíteni?
Prius 3 (2013) Touch&Go navi van benne (JBL GreenEdge felirattal és egy 57037-es számmal a fejegység sarkában)
Jelenleg 2012-es térkép fut rajta.
Gondolkodom tehát vagyok, s ha nem gondolkodom sokkal jobban vagyok.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #16 Dátum: 2016.10.24 12:54:54 »
Csak egy kis linket szúrok be ide, a 2016-os Verso-ban gyárilag Toyota Touch 2 (with Go) van, dedikált topikkal itt.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.24 12:56:42 írta robi (Robi) »

mesh

  • Vendég
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #17 Dátum: 2016.12.20 15:36:03 »
Sziasztok!

Végigböngészve jelenlegi tudásommal az internetet, nem kerültem közelebb egy problémám/felvetésem megoldásához.

Egy 2008-as Corollában lévő gyári multimédiás egység ügyében vagyok bizonytalan. Ez a rendszer ha minden igaz akkor Win CE alapú, azonban sajnos nem tudom, hogyan lehetne rávenni egy operációsrendszer frissítésre. Azért is szeretném a frissítést, mert elég sokszor kidobja a windowsos hibaüzenetet, miszerint elfogyott a memóriája, így elfelejti az összes beállított rádióadót, újra kell hangolni őket. Rendszerességet nem fedeztem fel benne, hogy mikor is találja ki ezt a gondot, van, hogy egy úton 2-3x is produkálja, van, hogy hónapoking rendben van. A telefon/kihangosítóval is vannak hasonló gondok, ekkor fatal error hibát ír ki.

Arra gondoltam, hogy talán ezekre lehetne megoldás egy rendszerfrissítés.
Ezt a multimédia egységet kizárólag Argentin/Brazíl videókban találtam meg youtube-on (Corolla M1 keresésre dobja ki a találatokat), és az egyiken látható egy másfajta oprendszer, szóval valahogy össze lehetne hozni ezt a frissítést.

Valaki eszközölt már a képen látható oprendszer frissítésében? Nem a wifi lenne a lényeg, hanem csupán egy stabilabb rendszer. Talán az elmúlt 8 évben volt valamilyen frissítés.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv






« Utoljára szerkesztve: 2016.12.20 16:01:31 írta mesh »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #18 Dátum: 2016.12.20 19:14:39 »
Azta! WinCE-s gyári fej? Tuti okosítható...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #19 Dátum: 2016.12.20 20:51:11 »
...
Márkaszervíz mit mondott rá?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #20 Dátum: 2016.12.20 21:57:36 »
Hátha ő tud segíteni: http://navilex.hu/toyota.html

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #21 Dátum: 2017.04.14 18:39:54 »
Nem biztos, hogy súlyos és égetô kérdést old meg a következô info, de megosztom friss tapasztalatom.
Doverbôl Wembley stadionhoz az Economic, azaz senem gyors, senem rövid navigációs út, a fizetôs körgyûrûs hidat is kizárva, a Congestion Charge határánál hozott el, azaz a St Pancrast és a Madame Thusseau elôtti kilóméteres sort is meg lehetett csodálni. Hogy a rossebb essen bele. :)
Azaz, óvatosan kell bánni ezzel az opcióval.

avensis imre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #22 Dátum: 2017.06.22 10:10:08 »
Sziasztok.

Nemrég vettem egy Avensist. Van benne egy B9010-es gyári Navi.
A Navi már megvételkor sem üzemelt. Folyamatosan azt írja ki hogy: "A program cannot be read."
A legszomorúbb, hogy a Naviban lévő rádió se megy így.
Az előző tulaj azt mondta, hogy azért nem megy mert egy szerelő levette az akku-sarut, és a márkaszervízben vissza tudják telepíteni.
Nos a debreceni márkaszervízben nem tudtak segíteni, mert nincs DVD-jük. (ez elég nagy csalódás)
A kocsival kaptam egy gyári E14-es térkép dvd-t, azzal sem csinál semmit.

Az elmult 2 hónapban sok fórumot nézegettem, és több emberrel is beszéltem telefonon.
De a hallottak ellentmondásosak.

Az egyik verzió, hogy ha bármilyen Toyotába való térképet beteszek azon van egy alapprogram ami feléleszti a készüléket.
Hát ezt már próbáltam 1-2 dvd-vel, de semmi változás.

A másik verzió, hogy a gyártó adott a kocsikhoz egy állítólagos MESTER-dvd-t és csak az tudja feléleszteni, és utána már bármilyen toyotás térkép dvd betehető.  :hmmmm:
Nos ilyen dvd-t sajnos még képen sem láttam,ha egyáltalán létezik.  :no: :no:

Szóval a fő kérdésem a MESTER dvd, létezik? Ha igen honnan lehet egyet szerezni?

Előre is köszönöm a választ.  ::)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #23 Dátum: 2017.06.22 12:46:39 »
Én felhívnék pár nagyobb, látogatottabb Toyota szalont, valaki csak találkozott már ilyennel...

Ha nem, akkor TMH-nak levél, ha valakinek, nekik biztos infójuk van.  :yes:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #24 Dátum: 2017.06.22 13:25:21 »
navilex.hu kizárt hogy ne tudjon segíteni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #25 Dátum: 2017.06.23 16:45:48 »
Sziasztok.

Nemrég vettem egy Avensist. Van benne egy B9010-es gyári Navi.
A Navi már megvételkor sem üzemelt. Folyamatosan azt írja ki hogy: "A program cannot be read."
A legszomorúbb, hogy a Naviban lévő rádió se megy így.
Az előző tulaj azt mondta, hogy azért nem megy mert egy szerelő levette az akku-sarut, és a márkaszervízben vissza tudják telepíteni.
Nos a debreceni márkaszervízben nem tudtak segíteni, mert nincs DVD-jük. (ez elég nagy csalódás)
A kocsival kaptam egy gyári E14-es térkép dvd-t, azzal sem csinál semmit.

Az elmult 2 hónapban sok fórumot nézegettem, és több emberrel is beszéltem telefonon.
De a hallottak ellentmondásosak.

Az egyik verzió, hogy ha bármilyen Toyotába való térképet beteszek azon van egy alapprogram ami feléleszti a készüléket.
Hát ezt már próbáltam 1-2 dvd-vel, de semmi változás.

A másik verzió, hogy a gyártó adott a kocsikhoz egy állítólagos MESTER-dvd-t és csak az tudja feléleszteni, és utána már bármilyen toyotás térkép dvd betehető.  :hmmmm:
Nos ilyen dvd-t sajnos még képen sem láttam,ha egyáltalán létezik.  :no: :no:

Szóval a fő kérdésem a MESTER dvd, létezik? Ha igen honnan lehet egyet szerezni?

Előre is köszönöm a választ.  ::)

Nem értem, hogy miért kell több helyen is ugyanazt megkérdezni.  Ide már nem írom le a megoldási javaslatomat. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 900
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #26 Dátum: 2017.06.26 19:58:00 »
 :hmmmm: én meg a Verso-s topicban kérdeztem az uj gyári naviról, úgyhogy itt már nem merek.... :helpsmilie:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #27 Dátum: 2017.06.26 20:07:38 »
:hmmmm: én meg a Verso-s topicban kérdeztem az uj gyári naviról, úgyhogy itt már nem merek.... :helpsmilie:
Ott Robi sokkal bővebben és alaposabban fog tudni válaszolni szerintem, mint itt bárki más.

vm69

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #28 Dátum: 2017.07.03 17:31:47 »
Sziasztok!

Kinéztem egy fejegységet pontosan ezt: https://auto.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Toyota_multimedia_elado_67962459.htm


Kérdezni szeretném,hogy ez beépíthető-e  2005 ös évjáratú Avensis T25 be? 

Köszönöm a segítséget!


Gmanus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #29 Dátum: 2017.07.08 16:37:54 »
Sziasztok!
RAV4 térképfrissítés bajom van, de nem műszaki. Amikor  Toyota Ügyfélportálon fizetni kéne, a fiókom adatait beilleszti, beírom a telefonszámot utána viszont nem fogadja el, mert a cím első sora mögött pirossal megjelenik egy szöveg, amit a kitöltendő rész kitakar. Valamilyen karaktert nem írhatok, vagy be kell írnom, nem tudom. Akármit írok akárhova nem fogadja el. Ha kihagyom, akkor pampog, hogy a cím első sorát is ki kell tölteni. Szerintetek mit kellene oda beírni.
Köszönöm!