Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 177020 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Dátum: 2015.08.29 07:09:05 »
Egyre többünk autójában teljesít szolgálatot a Toyota gyári multimédiás egysége. Az ezzel kapcsolatos frissítések és fejlesztések iránti igény tárgyában kerestek meg. Úgy vélem, hogy többünket is érint a téma, így mindenképpen érdemes új témát nyitni, aztán majd meglátjuk.

Ebben a topicban kizárlólag  a Toyota gyári multimédiás központjaival kapcsolatos okosságok kapnak helyet.

A nem gyári eszközökkel kapcsolatos hasonló kérdésekre a szokásos "kütyüs" topicban lehet válasz kapni cartársainktól.

A nem szorosan a topic témájához tartozó hozzászólások  figyelmeztetés nélkül törlésre kerülnek.

Jó fórumozást kívánok!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #1 Dátum: 2015.08.29 13:02:24 »
Gondoltam írok egy kis "Tudtad-e hogy:" -ot:
(B9016-os tapasztalatok)

- A Beépített navik Windows alapúak, ezért is tud pl. WMA-t is lejátszani (használ bárki wma-t?)
- Lehet folyamatosan log-olni a bejárt utat, pöttyöket hagy a térképen
- Be lehet kalibrálni a navit, ha valamiért nem lenne pontos (koorditátát vagy a térképen a pontos helyünket is meg lehet adni)
- Be lehet állítani, milyen átlagsebességgel számoljon lakott területen belül/kívül/autópályán
- Ha nem működik a TMC a térkép frissítése általában megoldja a gondot
- A legfrissebb verzió jelenleg a 2015-2016 ver.1 térkép, amelyet 2015.áprilisban adtak ki
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #2 Dátum: 2015.09.03 06:57:12 »
Majd akkor fogok újra beepitett gyári navit használni, amikor olyan szinten lesz, mint most a waze. A gyári Navi ehhez képest sehol nincs, több szempontból elmarad mögötte. Külföldön jól jön de csak addig amíg magasak a roaming díjak.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #3 Dátum: 2015.09.03 08:51:09 »
Majd akkor fogok újra beepitett gyári navit használni, amikor olyan szinten lesz, mint most a waze. A gyári Navi ehhez képest sehol nincs, több szempontból elmarad mögötte. Külföldön jól jön de csak addig amíg magasak a roaming díjak.

Igen sajnos a Waze mindent ver, hiába buta a kezelőfelülete meg idióta a megjelenítése, a tudása mindent visz.
Az, hogy óbudáról délpestre a legnagyobb délutáni csúcsban is 45-50 perc alatt hoz le a megszokott 1 óra 20 perces hungária helyett, az mindent tarol.

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #4 Dátum: 2015.09.03 11:08:25 »
Szasztok!
Új Toyota Avensis (2008. 2.0VVti) tulajdonosként kérdezném, hogy mi az a Waze, de közben a neten utánanézve látom, hogy egy ingyenes közösségi közlekedési program, ami navigációra is használható. Kérdezném, hogy ezt letöltve a gyári navi készüléken lehet-e futtatni, vagy csak mobilról egyéb eszközről használjátok, és mi a működtetésének menete?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #5 Dátum: 2015.09.03 12:16:00 »
Szasztok!
Új Toyota Avensis (2008. 2.0VVti) tulajdonosként kérdezném, hogy mi az a Waze, de közben a neten utánanézve látom, hogy egy ingyenes közösségi közlekedési program, ami navigációra is használható. Kérdezném, hogy ezt letöltve a gyári navi készüléken lehet-e futtatni, vagy csak mobilról egyéb eszközről használjátok, és mi a működtetésének menete?
Gyári navin csak a gyári navis program fut.
A Waze-t androidra, iPhonra és Win Phonra tudod letölteni, ezeken tudod használni

baltamas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #6 Dátum: 2015.09.03 12:38:04 »
Gyári navin csak a gyári navis program fut.
A Waze-t androidra, iPhonra és Win Phonra tudod letölteni, ezeken tudod használni

Köszönöm!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #7 Dátum: 2015.09.03 13:44:30 »
Vagy utólagosan beépített androidos multimédia fejegységen, de ez offtopik itt.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #8 Dátum: 2015.09.03 20:07:08 »
Én számtalan navit használtam már, waze-t is, kedvencem a TomTom volt, azóta sem találtam annyira jó és egyértelmű kezelőfelületet sehol.
A gyári navival most elég jól elboldogulok, bár érdemes az utat is nézni, ma a TMC mindenképp le akart terelni a Hungáriáról, pedig egész jól haladt - szerinte dugó volt.
Ugyanez a waze-el is előfordult, Mogyoródiról akart egy 50m-es szakaszt kerülni úgy 6-800m kerülővel. Aztán belepofázott a telefonos beszélgetésembe. Utána töröltem...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #9 Dátum: 2015.09.03 23:24:42 »
Én számtalan navit használtam már, waze-t is, kedvencem a TomTom volt, azóta sem találtam annyira jó és egyértelmű kezelőfelületet sehol.
A gyári navival most elég jól elboldogulok, bár érdemes az utat is nézni, ma a TMC mindenképp le akart terelni a Hungáriáról, pedig egész jól haladt - szerinte dugó volt.
Ugyanez a waze-el is előfordult, Mogyoródiról akart egy 50m-es szakaszt kerülni úgy 6-800m kerülővel. Aztán belepofázott a telefonos beszélgetésembe. Utána töröltem...
Nincs az a TMC, ami pár perccel a baleset után lehoz a pályáról a rumlis szakasz előtt (Waze). Sok félórát spórolt már meg nekem a pályán ezzel.
A hangot meg le lehet venni ((teljes navi - csak figyelmeztetések - néma)  ;)

Van egy 730Go TomTom nekem is, de közel sem tud annyira "figyelmesen tervezni", mint a waze. Egy újra tervezés is min 5-10 mp, ami a waze-nál 1. Egy pesti sok kis utcás szitunál ez nagyon nem mindegy.

Szerintem nagyon elhamarkodottan döntöttél amikor törölted  :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #10 Dátum: 2015.09.04 05:19:53 »
A Waze-nek van külön topicja, itt eléggé OFF.  :flowers:
 :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #11 Dátum: 2015.09.06 21:09:13 »
Valakinek nem aktuális a gyári HDD-s navi update?

Avensis/RAV4/Verso/AURIS tulajokat keresek:
Találtam egy gyors megoldást, ami a 2-3 óráról kb. fél órára rövidíti a folyamatot, viszont kéne hozzá egy-egy önként jelentkező.
És a lényeg, hogy már nem helyhez kötött a navi frissítése, azaz valamilyen megbeszélt helyen is meg tudom oldani.
Mivel nem teljesen rizikómentes a dolog (a legrosszabb esetben vissza kell mennem a műhelybe vele...) ezért kedvezményesen megcsinálom az adott típusból az első jelentkezőnek.
Privát üzit küldjetek lszi.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #12 Dátum: 2016.01.23 08:55:42 »
Gondoltam írok egy kis "Tudtad-e hogy:" -ot:
(B9016-os tapasztalatok)

- Be lehet állítani, milyen átlagsebességgel számoljon lakott területen belül/kívül/autópályán


Ezt hogy, hol lehet állítani?

zoltantak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #13 Dátum: 2016.01.27 18:20:11 »
Sziasztok !
Megkaptam a magyar nyelvü navi utasitást  :clap:
 TMC nincsen a menü pontban . Ki tudna valami okoságot miért nincsen és esetleg megoldást rá , hogy elérhető legyen. Prius 2 2006-os
Köszönöm

zoltantak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #14 Dátum: 2016.01.28 07:36:19 »
Lemaradt : 2015-2016 Ver 2 E 1C