Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 181433 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mourinho01

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #570 Dátum: 2023.11.06 01:19:59 »
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani,hogy a gyári navigációban hol lehet kikapcsolni a csipogást,ami a trafikat jelzi? Elég idegesítő.
köszönöm

kova81hu

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #571 Dátum: 2023.11.16 08:58:01 »
Sziasztok
Új vagyok a csoportban. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok 2023 Highlander Navi frissítés hogyan működik?
Köszönöm a válaszokat.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #572 Dátum: 2023.11.16 16:20:27 »
Sziasztok
Új vagyok a csoportban. Olyan kérdéssel fordulok hozzátok 2023 Highlander Navi frissítés hogyan működik?
Köszönöm a válaszokat.
Csak 6 h.sz-t kellett vonal visszagörgetni ;)

A  MyToyota oldalon regisztrálsz, felveszed az autódat a listádra, kiválasztod a multimédia egységedet.
Utána ha bejelentkezel, az e-Bolt link alatt megtalálod a megvsárolható térképeket, szoftvereket, firissítést, licenszet.
Általában évente 2x van akció, amikor 2 év komplett licensz, frissítés áráért 3 évet kapsz (évente 2x térképfrissítéssel októben és áprilisisban).


3 év MapCare & Szolg.
129.00 €

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #573 Dátum: 2023.11.17 08:20:49 »
Csak 6 h.sz-t kellett vonal visszagörgetni ;)

A  MyToyota oldalon regisztrálsz, felveszed az autódat a listádra, kiválasztod a multimédia egységedet.
Utána ha bejelentkezel, az e-Bolt link alatt megtalálod a megvsárolható térképeket, szoftvereket, firissítést, licenszet.
Általában évente 2x van akció, amikor 2 év komplett licensz, frissítés áráért 3 évet kapsz (évente 2x térképfrissítéssel októben és áprilisisban).


3 év MapCare & Szolg.
129.00 €

En sajnos naponta nezem es nem latom, hogy most lenne 3 eves akcio :no:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #574 Dátum: 2023.11.17 08:33:18 »
Illetve azt latom, hogy amikor bejelentkezek, es a kocsim adatait figyelembe veszik akkor nincs 3 eves akcio a H verziora: Map Update Autumn 2023 Toyota Touch 2Go Plus(High)
de ha csak latogatokent lepek be akkor latom, hogy egy masik verziora van:a CY17 jelolessel. De gondolom, hogy ez az en automhoz nem jo.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #575 Dátum: 2023.11.17 10:50:17 »
En sajnos naponta nezem es nem latom, hogy most lenne 3 eves akcio :no:
Pedig van, csak mi már kiestünk belőle.
Ha nem vagyok bejelentkezve, ott van a 3 éves lehetőség, de az nem jó a fejegységemhez. Szóval már "öregek vagyunk" a kedvezményre  :censored:
Jelenleg 119 EUR a komplett 1 éves licensz+térkép a Touch2 & Go L rendszerhez.
Egy normális androidos fejegység beépítve kb 300e Ft. Lehet matekozni, melyik legyen. Én telefont nem tudok hova és nem is akarok kirakni.
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.17 21:45:40 írta Nagycitrom »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #576 Dátum: 2023.11.17 14:59:19 »
Koszi, nos, irtam a Toyotanak (Belga), hogy ez most rosszul esik nekunk, mint buszke Toyota tulajdonosok, es ha ez nem resze a programozott elavulas strategiajuknak, akkor talan gondoljak meg, hogy a regebbi valtozatok gazdait sem kellene semmibe venni, mert most minden cent szamit.
Persze, hogy tudom, hogy ezt nagy ivben le lehet szrni, de mikozben milliok mennek el reklamokra, lehet ezen is morfoondirozni, hogy ez meg milyen reklam. Meglatjuk mit valaszolnak. Altalaban szoktak.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #577 Dátum: 2023.11.17 21:49:28 »
Koszi, nos, irtam a Toyotanak (Belga), hogy ez most rosszul esik nekunk, mint buszke Toyota tulajdonosok, es ha ez nem resze a programozott elavulas strategiajuknak, akkor talan gondoljak meg, hogy a regebbi valtozatok gazdait sem kellene semmibe venni, mert most minden cent szamit.
Persze, hogy tudom, hogy ezt nagy ivben le lehet szrni, de mikozben milliok mennek el reklamokra, lehet ezen is morfoondirozni, hogy ez meg milyen reklam. Meglatjuk mit valaszolnak. Altalaban szoktak.
Ez eszerint EU szintű dolog. Én a TMH-től informálódtam szeptemberben, de az tény, hogy nem konkrét típusra kérdeztem rá.
Anno a Google támogatás is igy került ki a rendszerből egyik napról a másikra. Pedig azzal együtt lehetett teljesen kihasználni a rendszert.

Reklám: az új autót kell eladni, a mienket már eladták ;)  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.17 21:55:38 írta Nagycitrom »

Bumba

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #578 Dátum: 2023.11.22 13:36:31 »
Ez eszerint EU szintű dolog. Én a TMH-től informálódtam szeptemberben, de az tény, hogy nem konkrét típusra kérdeztem rá.
Anno a Google támogatás is igy került ki a rendszerből egyik napról a másikra. Pedig azzal együtt lehetett teljesen kihasználni a rendszert.

Reklám: az új autót kell eladni, a mienket már eladták ;)  :no:

Azért egyszer megöregszik az autónk is, és le fogjuk cserélni, akkor majd ez is számítani fog, milyen autót veszünk legközelebb.... Egyébként én is a garancia végét várom, mert irtó gáz, hogy minden téli/nyári kerékcsere után kálvária a TPMS okosítása, illetve hogy többek között nem lehet kerekenként megnézni a nyomást... (A telefon-tükrözés hiányáról ne is beszéljünk.) Persze ha nem a hivatalos szoftver kerül fel, akkor a frissítéseket eleve elfelejthetem, mégis úgy gondolom, megérné.

Mourinho01

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #579 Dátum: 2023.11.26 03:58:54 »
sziasztok!
A naviba beépített Traffipaxok  hangos csipogás jelzésének megszűntetésére van valami megoldás? Ha igen, hol lehet megszüntetni,h. ne jelezze hanggal?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #580 Dátum: 2023.11.26 06:29:42 »
sziasztok!
A naviba beépített Traffipaxok  hangos csipogás jelzésének megszűntetésére van valami megoldás? Ha igen, hol lehet megszüntetni,h. ne jelezze hanggal?
Szia!
Nem vagyok érintett, ezért kérdezem, hogy az alábbi megoldás jó lehet neked?
https://www.youtube.com/watch?v=RXQ7-svLpHI

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #581 Dátum: 2023.11.26 14:00:33 »
sziasztok!
A naviba beépített Traffipaxok  hangos csipogás jelzésének megszűntetésére van valami megoldás? Ha igen, hol lehet megszüntetni,h. ne jelezze hanggal?
Itt is ( ;) ) azt javaslom, hogy halkítsd le.
Külön állítható a navi hangja.
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.30 08:33:20 írta Nagycitrom »

Mourinho01

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #582 Dátum: 2023.11.30 02:30:32 »
köszönöm a segítségeket, megnézem!


Mourinho01

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #583 Dátum: 2023.12.10 12:31:30 »
Itt is ( ;) ) azt javaslom, hogy halkítsd le.
Külön állítható a navi hangja.

Sziasztok!
Továbbra sincs megoldás..A navi hangját,ha a menuben leveszem, akkor is jön a borzalmas csippogás. Egyébként a vicc az,h. nem is használom a navit, a rádió megy, és amikor felmegyek a pályára, borzalmas hangerővel csipog kettőt-hármat, pedig nem lépünk át semmilyen sebességhatárt.  Levettem a menüből a navi hangját, de nem segített, a youtube videós se, mert nem olyan a navigáció menüje,nincs ilyen menüpont . A kormányműről vezérelhető műszefalon találtam olyat,ahol van speed limit (hang és /vagy visual vagy egyik sem)  az visual-ra van állítva, hang nincs engedélyezve. 

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #584 Dátum: 2023.12.10 13:44:32 »
Sziasztok!
Továbbra sincs megoldás..A navi hangját,ha a menuben leveszem, akkor is jön a borzalmas csippogás. Egyébként a vicc az,h. nem is használom a navit, a rádió megy, és amikor felmegyek a pályára, borzalmas hangerővel csipog kettőt-hármat, pedig nem lépünk át semmilyen sebességhatárt.  Levettem a menüből a navi hangját, de nem segített, a youtube videós se, mert nem olyan a navigáció menüje,nincs ilyen menüpont . A kormányműről vezérelhető műszefalon találtam olyat,ahol van speed limit (hang és /vagy visual vagy egyik sem)  az visual-ra van állítva, hang nincs engedélyezve.
Ez nem a sebesség túllépést jelzi, hanem hogy telepített traffipaxhoz közeledsz. Mivel a pályán vannak zömében ilyenek, azért ott hallod. Semmi köze a sebességedhez.
A "borzalmas hangerővel csipog" (kettőt, nem hármat ;) ) dolgot nem értem, mert nálam egyéltalán nem tolakodó, hangos. Diszkréten csipog kettőt és ennyi.
A Speed Limit értelemszerűen nem ez, hanem beállíthatod, hogy az adott útszakaszra vonoatkozó sebességhatárt túllépve milyen módon jelezzen.

User manual?  :hmmmm:

Settings -Térkép - görgess a legvégére:

 Telepített traffipaxok megjeleníése (vedd ki a pipát)
 Online traffipaxok megjelenítése (vedd ki a pipát)