Szerző Téma: Toyota gyári multimédia központ és navigáció  (Megtekintve 180334 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #525 Dátum: 2022.04.03 21:51:13 »
Töltöm, holnap telepítem.
Nekem nem kellett kivenni a KaliSWDL.log fájlt tavaj októberben.  :hmmmm:
Na majd meglátjuk. Ha felment, megírom.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #526 Dátum: 2022.04.04 13:44:01 »
Az aktiválási kódot beírtam előre, az említett log lájlt töröltem így gond nélkül települt kb 18 perc alatt (reősen redukált térképállománnyal - mert kicsi esélyt látok, hogy pl Észak-Írországba, Észtországba vagy éppen Portugáliába autóval mennék ;) )

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #527 Dátum: 2022.04.08 13:42:05 »
Üdv Mindenki!

Van itt a fórumban valaki, akinek MY22-es Corollája van?
Nem tudom regisztrálni a multimédia egységet, mert a Smart Connect Pro még nem szerepel a honlapon... így pár feature nem is működik.

A másik kérdésem leginkább azokhoz, akik MyT-t használnak, hogy milyen funkciók elérhetőek jelenleg? Nálam nagyon szegényes a kínálat, azon túl, hogy látom hol áll az autó és hány % benzin van benne semmi másra nem jó. Pedig promózták a távoli nyitás/zárást, ablakok felhúzása, stb.

Köszönöm előre is!

Üdv,
kavarc
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #528 Dátum: 2022.05.01 11:37:05 »
Köszi az emlékeztetőt, letöltöttem, kicsomagoltam, beírtam a kódot, kitöröltem a logfilet és pár fölösleges országot. Fel is ment szépen.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #529 Dátum: 2022.05.03 10:46:44 »
Sziasztok! Szeretném lecserélni a gyári cd-s fejegységet (2 din) valami új, modern dologra. Tudtok valami bevált egységet ajánlani, köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #530 Dátum: 2022.05.03 20:42:38 »
Attól függ mit értesz modern-en.  ;)

Én szintén az Avensisbe szereltettem egy gyári TNS510-es fejegységet, SD kártyán rajta van a teljes EU térkép, színes képernyős tolatókamera van rákötve, van rajta usb bemenet és AUX, és az mp3-as írt Cd-ket is lejátsza a fejegység - természetesen a bluetooth révén pedig a telefont is kezeli.
És persze ha nehéz lenne az angol nyelv, a rendszer magyarítható, sőt ha kell még magyar hangon is meg tud szólalni.

Nincsen rajta internet meg azonnali dugó figyelmeztető meg hasonló apróságok, ahogy a térkép is csak úgy frissül, ha megveszed hozzá a frissített SD térképet - szóval ha ezen "kellemetlenségekkel" együtt tudsz élni, én bátran ajánlom ezt az "elavult" gyári navigációs rendszert.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #531 Dátum: 2022.05.04 13:25:31 »
Köszi :)
Modern alatt arra gondoltam, hogy nem kazi és nem cd. Ha telóról BT-vel mehet a zene, az például már nekem jó. Azt nem írtam, de nem a navi, hanem a zene nekem az elsődleges szempont.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #532 Dátum: 2022.05.04 14:55:38 »
Köszi :)
Modern alatt arra gondoltam, hogy nem kazi és nem cd. Ha telóról BT-vel mehet a zene, az például már nekem jó. Azt nem írtam, de nem a navi, hanem a zene nekem az elsődleges szempont.
Yatour kiegészítőket ismered?
http://www.youtube.com/watch?v=Gw5Ji-asDT0

Lesz Bluetooth, lesz USB MP3
« Utoljára szerkesztve: 2022.05.04 14:59:31 írta Nagycitrom »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #533 Dátum: 2022.05.04 19:35:12 »
Hirtelen a ráncfelvarrt T25-ös gyári fejegysége jutott eszembe, azon már nem volt kazetta nyílás, de az mp3-at már le tudta játszani a CD-je, a magasabb felszereltségűekben pedig egy 4 lemezes CD-tár is megbújt benne.
Bontóban ki lehet esetleg fogni egyet, sok roncsot hoznak be a mai napig is belőle.

De ezzel sajnos a BT még nem lenne megoldva.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #534 Dátum: 2022.05.05 12:54:14 »
Yatour kiegészítőket ismered?

Régebben hallottam róla. Teljes körű megoldás? Megbízható? Magyarországi beszerzési forrása van? Macera a beszerelése? Köszi :)
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #535 Dátum: 2022.05.06 21:16:15 »
Régebben hallottam róla. Teljes körű megoldás? Megbízható? Magyarországi beszerzési forrása van? Macera a beszerelése? Köszi :)
USB, SD, AUX, Bluetooth. Azt nem tudom, hogy nekede ez teljeskörű vagy sem.
Megbízható.
Beszerezhető Mo-on is, de gugli a barátod, mert jópár éve volt már, hogy használtunk ilyet (T27-ben).
Macera? Passz, mert nem tudom mihez csatlakoztatnád. Ki kell szerelni a fejegységet, csatlakoztatni, a kütyüt átvezetni a kesztyűtartóba és visszaszerelni. Semmivel nem macerásabb, mint egy új fej.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #536 Dátum: 2022.05.07 10:17:32 »
Köszi 🙂
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #537 Dátum: 2022.05.24 10:13:51 »
Frissíteni akartam a TNS 510-es gyári Navigáció SD térképét, és sajnálattal hallom, hogy a Toyota befejezte a rendszer támogatását, az utolsó kiadott térkép a 2020-2021 ver 2.

Persze így is szép, hogy eddig is támogatva volt ez a már öregnek (de korántsem elavultnak) számító rendszer.  :yes:
Azért kidobni nem fogom a kocsiból.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #538 Dátum: 2022.05.25 13:49:26 »
Frissíteni akartam a TNS 510-es gyári Navigáció SD térképét, és sajnálattal hallom, hogy a Toyota befejezte a rendszer támogatását, az utolsó kiadott térkép a 2020-2021 ver 2.

Persze így is szép, hogy eddig is támogatva volt ez a már öregnek (de korántsem elavultnak) számító rendszer.  :yes:
Azért kidobni nem fogom a kocsiból.  ;)
Ez számomra kifejezetten irritáló. Mármint, hogy leállnak a frissítéssel. Az OFF Zafirámba vettem egy gyári navis fejegységet, nem is elsősorban a navi miatt, hanem a jobb hangzás miatt. A navi is használható, de a legutolsó térkép frissítés 2015-ös. EZ a dühítő. Mi a fenéért nem tudnak évente 1db update-et kiadni és elkérni a frissítésért mondjuk 5000Ft-ot. Kifizetném, mert, bár a kijelzőn nyilak jelzik az utat, nem térkép, de adatforgalom nélkül, lemezről működik, azaz, belföldön-külföldön (Teljes EU) ingyen és megbízhatóan használható. Piti dolog ez, hogy leállnak a frissítésekkel...  :cry:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Toyota gyári multimédia központ és navigáció
« Válasz #539 Dátum: 2022.05.25 16:01:08 »
Nem nagyon értek hozzá, de ugye a TNS esetében még SD kártyán adták ki a frissítéseket, régebbi verziók esetében pedig DVD-n (ami talán egy mai tininek már nem is mond semmit, nemhogy az, hogy mi az a VHS kazetta...  :wacko: ) - tehát gazdaságilag gondolom nem éri már meg frissíteni - illetve már az elmúlt években is biztosan csak ráfizetéses volt.
Így is szép dolognak tartom, hogy legalább a Toyota 2021-ig adott ki frissítéseket (szemben ugye az általad említett Opellel, aki már 2015-ben leállt ezzel).
A mai Navik meg már ugye netről meg ki tudja miről mennek és frissülnek, szóval ahogy a CD-k, majd a DVD-k, úgy az SD kártyák felett is szép lassan eljárt az idő.

Ami utak meg épültek közben, nos ott majd kicsit meghülyül továbbra is a rendszer és csak a nagy ürességet mutatja majd, a TNS510-es volt olyan jó, hogy ne akarjam most ezért kidobni a kocsiból, hiszen tudja az mp3-at kezelni, usb, aux, meg ki tudja milyen bemenetek vannak rajta, bluetooth is van, no és persze a képernyőjén megjelenik a tolatókamera képe, szóval marad.  :wub: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61