Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 580904 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Biztosítás
« Válasz #3420 Dátum: 2024.03.17 16:01:18 »
Én jártam így az E10-el anno.
Úgy 12-13 éves lehetett, főútra kirongyolt elém egy Skoda. Neki beszakadt a bal hátsó tengelye (tréler kellett neki), nálam az eleje elég csúnya lett de saját kereken hazagurultam.
Rendőr jött, tiszta ügy volt, neki meg kellett volna állni.

Biztosító le GTK-zta, és azt mondta roncs árat fizetnek érte. Valami 120ezret ajánlottak volna! (Normál piaci értéke úgy 450ezer volt akkoriban)
Úgy kellett bemenjek ügyfélszolgálatra balhézni. Alig tudtam megértetni velük, hogy annyit adjanak már, hogy az eredeti állapotot visszaállíthassam, ami nyilván nem 120ezer. Hát nem én voltam a hibás, bakker!!!
Munkára kell a kocsi... "Méltányosságból" megoldották...
« Utoljára szerkesztve: 2024.03.17 16:02:57 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3421 Dátum: 2024.03.17 21:02:22 »
Yarisra megjött a névváltoztatós biztosító ajánlata. A tavalyi 33,5-ből idénre 38,5 lett. Ez 15%-os emelkedés. B10-ben volt most is, tavaly is, kárt nem okoztunk, a Covid óta - bár nem azzal összefüggésben - alig megyünk vele, évi 2-3e km-t, de nem számít. Megnéztem az összehasonlítást, lényegesen jobbat a Posta kínál csak, ott 6.000-et lehetne spórolni, nem tudom, megérné-e, én nem fogok oda átkötni. A második helyezett Signal már csak párszáz Ft-tal tudna jobbat kínálni, viszont, amin meglepődtem, ha most mennék a sajáthoz, az 11e Ft-tal többe kerülne, mint régi ügyfélként, ami a harmadik legjobb ajánlat.
Hát ezt is megértük, hogy díjazzák a hűséget...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Biztosítás
« Válasz #3422 Dátum: 2024.03.18 09:56:09 »
Ügyfélkapum van nekem is, ott értesítettek már múlt évben is, hogy ha kérek sárga csekket a fizetéshez, akkor milyen sms számot kell bepötyögni. És persze a jármű platformon már megannyi autót lekérdeztem a rendszáma alapján.  ;)

Viszont ez a 2024-es változás tényleg kimaradt nekem, nekem is nehéz elhinnem, de ez van.  :innocent: :hmmmm:
Tegnap jött ügyfélkapuba értesítés, meglehetősen színes/szagos jogi szövegezésű - egyből a szívemhez kaptam hogy mi ez már megint - aztán kiderült hogy csak a gépjármű adó.
Most már kíváncsiságból feltettem ezt a NAV mobilappot, abban is megjelenik, ott sokkal felhasználóbarátabb módon, és egyből be is lehet fizetni ótépé szimpölpéjjel tetszőleges bankkártyával.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Biztosítás
« Válasz #3423 Dátum: 2024.03.18 19:28:10 »
Igen, ma én is megkaptam a ügyfélkapus tárhelyre a pdf fájlt / levelet, amiben a biztosítási összegről írnak.

Én valahogy az autó esetében (holott tudom a rendőrök már simán le tudják kérni) ragaszkodom a sárga csekkhez, szóval felhívtam őket, és igényeltem 2 db sárga csekket az autóknak. A biztosítást már online fizetem régóta, de természetesen azért letöltöm, és a forgalmi mellett tartom az igazolást a befizetésről. Ne legyen rá szükség, de megnyugtat, hogy ott van kéznél.  :surrender:

Sosem lehet tudni, mert hiába a mai modern csúcstechnika és egyebek, én már jártam úgy kormányablakban is, hogy összeomlott a rendszer, és nem lehetett ügyet intézni aznap, elküldtek mindenkit, és vissza kellett menni.
Ha most netán a rendőrségi autóban is elmegy az összeköttetés a központtal, akkor mi történik? Elengednek, vagy ott tartanak, amíg meg nem bizonyosodnak róla, hogy a gépjármű után befizettem mindent?  :innocent: :szemez:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Biztosítás
« Válasz #3424 Dátum: 2024.03.18 20:47:24 »
Arról nem szerzel tudomást... az állampolgári bizalom megrendíthetetlen kell maradjon.

Egyébként az összeköttetésük a központtal nem polgári frekvenciákon történik, annak esélye hogy "elmegy" minimális, közel nulla, elég rendesen be vannak technikailag biztosítva, azon csöppet se aggódj, hogy neked kell támogatnod az ő munkájukat azzal, hogy túlteljesíted a törvényi előírást, nem veregetik meg a válladat úgyse érte.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Biztosítás
« Válasz #3425 Dátum: 2024.03.18 21:14:51 »
Meg hát az a darab kinyomtatott papír - amilyet bárki nyomtathat - mit bizonyít?
Csak akkor, ha ellenőrizni is lehet - biztosítónál, banknál, postánál. ;)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Biztosítás
« Válasz #3426 Dátum: 2024.03.19 06:16:21 »
Rajta van a biztosító neve, 2 aláírás pecséttel, az autó adatai, az üzembentartó adatai, a szerződés száma, az érvényesség kezdete és a biztosítási időszak, és az oldalán még egy vonalkóddal is.  ;)

Amikor kötelező volt magadnál tartani, akkor se volt rajtuk több infó - de a ritka esetek közül, amikor ellenőriztek úgy rémlik szépen megnézték, és visszaadták, azaz nem ültek be vele a kocsijukba lecsekkolni. De utoljára valamikor tízen éve lehetett, hogy igazoltattak.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3427 Dátum: 2024.03.19 08:59:33 »
Ha most netán a rendőrségi autóban is elmegy az összeköttetés a központtal, akkor mi történik? Elengednek, vagy ott tartanak, amíg meg nem bizonyosodnak róla, hogy a gépjármű után befizettem mindent?  :innocent: :szemez:
Pontosan meg van határozva, hogy milyen iratokat kell magadnál tartani az autóban. Semmi jogalapjuk nincs ott tartani téged egy sárgacsekk hiánya miatt (ami nem is hiány).
Jó, ha az ember tisztában van az alavető jogaival, kötelességével  ;)
Természetesen mindenki azt cipel magával, amit akar, csak egy saját vélemény volt ez is  :flowers:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Biztosítás
« Válasz #3428 Dátum: 2024.03.19 14:37:34 »
Tisztában vagyok a jogaimmal, az amolyan költői kérdés volt, hogy mi lenne, ha...  ;)
Amúgy 1 kezemen meg tudom számolni az elmúlt 25 évben hányszor igazoltattak az úton (persze maradjon is meg ilyen jónak ez a statisztika  :innocent: ;) ).

Illetve az az 1db csekk és a biztosítós papír szépen elfér a forgalmi mellett, és nem húzza le a zsebemet sem, szóval maradnak.  ;) :D :innocent: Sőt, még a biztosítási kötvényem is ott figyel a kesztyűtartóban, micsoda pazarlás.  :surrender: :D :hug:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3429 Dátum: 2024.03.19 21:58:24 »
Tisztában vagyok a jogaimmal, az amolyan költői kérdés volt, hogy mi lenne, ha...  ;)
Amúgy 1 kezemen meg tudom számolni az elmúlt 25 évben hányszor igazoltattak az úton (persze maradjon is meg ilyen jónak ez a statisztika  :innocent: ;) ).
Akkor miért is?  :D ;)
Illetve az az 1db csekk és a biztosítós papír szépen elfér a forgalmi mellett, és nem húzza le a zsebemet sem, szóval maradnak.  ;) :D :innocent: Sőt, még a biztosítási kötvényem is ott figyel a kesztyűtartóban, micsoda pazarlás.  :surrender: :D :hug:  ;)
Magát a sárga csekket nem használom évek óta. Időigényes, macerás. Ha mégsem tudom kikerülni, akkor is online fizetem be a banki oldalon (vagy app). Így minden befizetett sárga csekk nálam van mindig  :tt2: :flowers:

Te mindent papír apapon tárolsz, én meg digitálisan. Mindkettőnek van rizikója. Nálad, hogy megsemmisül, nálam hogy armageddon esetén esetleg nem elérhető  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2024.03.19 22:02:48 írta Nagycitrom »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Biztosítás
« Válasz #3430 Dátum: 2024.03.20 15:43:47 »
Akkor miért is?  :D ;)

Mert ahogy abban a gyenge ételkiszállító reklámban is elhangzott, "mert jól esik".  :D :lol:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Biztosítás
« Válasz #3431 Dátum: 2024.03.20 15:52:29 »
Te mindent papír apapon tárolsz, én meg digitálisan. Mindkettőnek van rizikója. Nálad, hogy megsemmisül, nálam hogy armageddon esetén esetleg nem elérhető  :lol:

Igen, van benne valami.  :hmmmm:
Bár ha rendszerezve vannak, és tudatosan el vannak rakva, akkor nem vesznek el. Az autópálya matrica igazolószelvényét is el kell tenni 5 évig vagy meddig, bár ott hiába is rakod el még a nap káros sugaraitól távol eső fiókba, a tinta csak el kezd kopni rajta. ;) A tankolásról is elteszem a nyugtát, bár azt igazából csak azért, hogy ha netán eladnám az autót, akkor tudom igazolni, hogy na ez az autó tényleg csakis E5-ös benzinnel járt.  :innocent:

Sárga csekk esetében amúgy én is csak minimálisat "kérek" és fizetek be így, hogy a bélyegzővel is "nyoma" legyen, hogy be lett fizetve, és persze hogy mikor. Ilyen az adóval kapcsolatos dolog, mint pl az autó és a hétvégi ház után fizetendő ingatlan vagy miféle adó, de az összes rezsi meg egyéb számlát már én is természetesen digitálisan kérem, és online fizetem be, úgy kötöttem eleve a szerződést, hogy nem kérek csekket és havi kimutatást sem - mert azért valahol óvjuk a környezetet is.  ;) :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #3433 Dátum: 2024.04.06 08:45:47 »
Igen, van benne valami.  :hmmmm:
Bár ha rendszerezve vannak, és tudatosan el vannak rakva, akkor nem vesznek el. Az autópálya matrica igazolószelvényét is el kell tenni 5 évig vagy meddig, bár ott hiába is rakod el még a nap káros sugaraitól távol eső fiókba, a tinta csak el kezd kopni rajta. ;) A tankolásról is elteszem a nyugtát, bár azt igazából csak azért, hogy ha netán eladnám az autót, akkor tudom igazolni, hogy na ez az autó tényleg csakis E5-ös benzinnel járt.  :innocent:

Sárga csekk esetében amúgy én is csak minimálisat "kérek" és fizetek be így, hogy a bélyegzővel is "nyoma" legyen, hogy be lett fizetve, és persze hogy mikor. Ilyen az adóval kapcsolatos dolog, mint pl az autó és a hétvégi ház után fizetendő ingatlan vagy miféle adó, de az összes rezsi meg egyéb számlát már én is természetesen digitálisan kérem, és online fizetem be, úgy kötöttem eleve a szerződést, hogy nem kérek csekket és havi kimutatást sem - mert azért valahol óvjuk a környezetet is.  ;) :innocent:

Ezt sem értem, hiszen ha on-line veszed, akkor virtuális igazolást kapsz.  Nem szoktam kinyomtatni, ott az e-mail a telefonomon. De a NÚSZ kamera mindent is lát, ha nincsen az útdíj befizetve, akkor jön a bünti.  Én még nem láttam és nem is hallottam olyat, hogy valakihez is odament volna egy NÚSZ ellenőr, hogy kérem a jegyeket, bérleteket...   Ha meg papír alapon veszed, benzinkútnál stb, akkor is bent van a rendszerben a vétel ténye.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Biztosítás
« Válasz #3434 Dátum: 2024.04.06 10:19:04 »
Nem tudom, ez amolyan régi beidegződés - ha meglátsz egy rendőrt az utcán, akkor is megmozdul valami kis görcs féleség a gyomrod tájékán, még ha te is vagy a világ legbecsületesebb emberi is, valamiért benne van sokunkban.

Ahogy a régi "módszer" is, ha igazoltatni akartak..., és úgy döntöttek, hogy valami szabálytalanságot fognak/akarnak találni, akkor addig kerestek, amíg valóban nem találtak valamit, amibe bele lehet kötni. Ma már lehet nem így működik, de sosem lehet tudni.  :hmmmm: :innocent:
Ma már az úgymond kresz-táska se kötelező a kocsiban, mégis napra készen tartom, pót izzókat is figyelem, és ha elszakadt a szál, akkor cserélem... ahogy az EÜ dobozt is, ha lejárt a kötöző meg a géz szavatossága, akkor cserélem őket.  :innocent:
Így vagyok a papírokkal is, még ha nem is kell, de sosem lehet tudni...  :innocent:

A telefonon tárolt dolgok is jók, de mi van, ha... lemerül éppen, leesik, és besül a gép... elfelejted a jelszavad, meghekkelik a rendszert - vagy éppen karbantartás miatt nem tudsz belogolni és bizonyítani, hogy van neked X Y visszaigazolásod a vételről, stb, stb.
Éves pálya matrica vásárlásánál is jobb szeretem, ha kézzel fogható "nyoma van" a vásárlásnak, 1 db cetli az egész évente - ja és ha benzinkúton veszed meg, és nem online, akkor kapsz érte tök felesleges és értelmetlen pontokat, amikkel aztán nem sok mindent tudsz kezdeni.  :lol: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61