Szerző Téma: F1 versenyek  (Megtekintve 353257 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Versenyek
« Válasz #1365 Dátum: 2008.11.03 00:11:10 »
Sztem leszedálták, nehogy túlságosan buzgó legyen... :whistling:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1366 Dátum: 2008.11.03 09:27:32 »
A Glock-Hamilton-féle összeesküvés elmélethez egy adalék.
Trulli, aki szintén száraz gumikon maradt a végére, ugyanolyan kört futott utolsóra, mint Glock (1:44.800, illetve 1:44.731). Azt azért elég nehéz elképzelni, hogy direkt ment ő is lassan, hogy Hamilton megelőzhesse Glockot és ne lógjon ki a lóláb...
Arról nem is beszélve, hogy a vége annyira kaotikus volt, hogy senki nem tudta, ki hányadik. Vettel utólag tudta meg, hogy kis híján ő döntötte el a vb-címet.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.03 09:48:49 írta music »
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1367 Dátum: 2008.11.03 10:09:38 »

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Re: Versenyek
« Válasz #1368 Dátum: 2008.11.03 14:10:52 »
Szerintem ( mint hozzáértő) Glock bizony elengedte. Többször visszanéztem a felvételt. Csúszkálni kellet volna neki a száraz gumikkal. Vagy rohadtul nem nyomta neki.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1369 Dátum: 2008.11.03 17:35:44 »
A Glock-Hamilton-féle összeesküvés elmélethez egy adalék.
Trulli, aki szintén száraz gumikon maradt a végére, ugyanolyan kört futott utolsóra, mint Glock (1:44.800, illetve 1:44.731). Azt azért elég nehéz elképzelni, hogy direkt ment ő is lassan, hogy Hamilton megelőzhesse Glockot és ne lógjon ki a lóláb...
Arról nem is beszélve, hogy a vége annyira kaotikus volt, hogy senki nem tudta, ki hányadik. Vettel utólag tudta meg, hogy kis híján ő döntötte el a vb-címet.

Röhejes az egész összeesküvés-elmélet. Tényleg azt sem tudták a káoszban, hogy ki hol tart éppen. Eleve abszurd a feltételezés, hogy Glock ezért két (!!) helyezést odadobott volna. Egyszerűen így alakult, Hamiltonnak óriási szerencséje volt - vagy Massának óriási peche, tökmindegy. Mondjuk, azon a ponton majdnem lenyeltem a nyelvem dühömben & elkeseredésemben - de utólag ilyen "magyarázatokat" keresni, hogy Glock elengedte - hát nem tudom, kinek/mire jó ez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1370 Dátum: 2008.11.03 19:38:51 »
Vettel utólag tudta meg, hogy kis híján ő döntötte el a vb-címet.

Az összeesküvés elméletet én is elvetem, de azt mondjuk nehezen képzelem el hogy nem szóltak rá a fülére, hogy ha tartja Hamiltont akkor Massa világbajnok, ugyanúgy ahogy Hamilton is nagyon jól tudta, hogy ha nem előzi meg Vettelt, (és nem tudta volna megelőzni) akkor buktavári van...

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1371 Dátum: 2008.11.03 19:41:07 »
Röhejes az egész összeesküvés-elmélet.

Ha most Massa a világbajnok akkor meg az lenne, hogy Kubica direkt bekavart Hamiltonnak, ezért tudott elmenni Vettel is és azért ""tartotta fel"", mert Ferrari motor van benne :ph34r:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1372 Dátum: 2008.11.03 23:51:50 »
Röhejes az egész összeesküvés-elmélet.

Ha most Massa a világbajnok akkor meg az lenne, hogy Kubica direkt bekavart Hamiltonnak, ezért tudott elmenni Vettel is és azért ""tartotta fel"", mert Ferrari motor van benne :ph34r:

Bizony ám, pontosan ezt gondoltam a dologról a verseny után  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1373 Dátum: 2008.11.03 23:53:24 »
Vettel utólag tudta meg, hogy kis híján ő döntötte el a vb-címet.

Az összeesküvés elméletet én is elvetem, de azt mondjuk nehezen képzelem el hogy nem szóltak rá a fülére, hogy ha tartja Hamiltont akkor Massa világbajnok, ugyanúgy ahogy Hamilton is nagyon jól tudta, hogy ha nem előzi meg Vettelt, (és nem tudta volna megelőzni) akkor buktavári van...

Kötve hiszem, hogy ezt a csapata közölte volna Vettellel. Minek nyomasztották volna ilyesmivel, hogy "rajtad áll a VB sorsa"? Neki az volt a célja, hogy jobb pozícióban végezzen, több pontot szerezzen. Természetesen azt sem hiszem, hogy Glockkal közöltek volna ezzel kapcsolatos információt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1374 Dátum: 2008.11.04 10:01:43 »
Kötve hiszem, hogy ezt a csapata közölte volna Vettellel. Minek nyomasztották volna ilyesmivel, hogy "rajtad áll a VB sorsa"? Neki az volt a célja, hogy jobb pozícióban végezzen, több pontot szerezzen.

Oké-oké, nem azt mondom, hogy ráolvasták a fejére, hogy most pedig rajtad áll a VB, de sztem tudta, hogy 5.ik helyen áll, tudta hogy Hamilton van mögötte, sztem azt is bemondták, hogy Massa az első helyen, azt meg már a macskám is napokkal ezelőtt tudta, hogy egy ilyen verzió Massa v.bajnoki címét jelenti, ok hogy a végén nagy kavarodás volt, de ahogy tudtad Te is meg én is, úgy tudták a csapatok is hogy ki hol áll, a rádión meg azért megy a duma :flowers: Sztem, aztán persze ki tudja, nem ültem ott ::)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Versenyek
« Válasz #1375 Dátum: 2008.11.04 17:53:18 »

....
....a végén nagy kavarodás volt, de ahogy tudtad Te is meg én is, úgy tudták a csapatok is hogy ki hol áll, a rádión meg azért megy a duma :flowers: Sztem, aztán persze ki tudja, nem ültem ott ::)

Tudomásom szerint a rádióbeszélgetések nyilvánosak, a FIA ellenőrzi őket, párat tv-be is bevágnak, meg gondolom mindent rögzítenek... (Ha jól rémlik a Ferrari sportszerű, mitöbb csodás csapatutasításai miatt született ez a szabály)
Az elején meg szerintem senki nem gondolta az idei év alapján, hogy Glock ennyire elöl lesz, úgyhogy a köridők és némi egyéb utánaolvasás alapján visszavonom Timo Glock meggyanúsítását ::)

tutinet, nézd meg Glock és nézd meg a többi "szárazpályás-gumis" utolsó 2körét, gyakorlatilag egy másodpercen belöl mentek egymáshoz képest, az utolsó körben mind 1:44körüli időket mentek. (Glock és Trulli is)

kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1376 Dátum: 2008.11.04 19:20:18 »
Tudomásom szerint a rádióbeszélgetések nyilvánosak, a FIA ellenőrzi őket, párat tv-be is bevágnak, meg gondolom mindent rögzítenek...

No és ::)

Gondolom azért senkit se büntetnek meg ha bemondják ki hanyadik helyen áll ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1377 Dátum: 2008.11.04 21:02:40 »
Kötve hiszem, hogy ezt a csapata közölte volna Vettellel. Minek nyomasztották volna ilyesmivel, hogy "rajtad áll a VB sorsa"? Neki az volt a célja, hogy jobb pozícióban végezzen, több pontot szerezzen.

Oké-oké, nem azt mondom, hogy ráolvasták a fejére, hogy most pedig rajtad áll a VB, de sztem tudta, hogy 5.ik helyen áll, tudta hogy Hamilton van mögötte, sztem azt is bemondták, hogy Massa az első helyen, azt meg már a macskám is napokkal ezelőtt tudta, hogy egy ilyen verzió Massa v.bajnoki címét jelenti, ok hogy a végén nagy kavarodás volt, de ahogy tudtad Te is meg én is, úgy tudták a csapatok is hogy ki hol áll, a rádión meg azért megy a duma :flowers: Sztem, aztán persze ki tudja, nem ültem ott ::)

OK, tudhatta, de szerintem egy ilyen szituban nem sok minden jut el érdemben az agyukig. Ha csak abba belegondolok, hogy nekem mennyire kizárólag csak a "feladat" jár az eszemben, mikor pl. versenyzek valakivel a szerpentinen, és ott zúzunk egymás mellett a kanyarban  ::) ... Azt sem hallom, ha hozzám szólnak. Nem jut el a felfogóképességemig. Ilyenkor nem nagyon marad szabad kapacitás.

(Kicsit offos példa, de ezért jobb vadászbombázók és harci helikopterek esetében is a kétszemélyes elrendezés, mint az egyszemélyes. Éles helyzetben a pilótát annyira leköti a gép vezetése, hogy mással szinte képtelen foglalkozni, más ingerek kvázi el sem jutnak a tudatáig.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1378 Dátum: 2008.11.05 10:37:30 »
(Kicsit offos példa, de ezért jobb vadászbombázók és harci helikopterek esetében is a kétszemélyes elrendezés, mint az egyszemélyes. Éles helyzetben a pilótát annyira leköti a gép vezetése, hogy mással szinte képtelen foglalkozni, más ingerek kvázi el sem jutnak a tudatáig.)

Ez így van :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1379 Dátum: 2008.11.05 22:31:36 »
Kötve hiszem, hogy ezt a csapata közölte volna Vettellel. Minek nyomasztották volna ilyesmivel, hogy "rajtad áll a VB sorsa"? Neki az volt a célja, hogy jobb pozícióban végezzen, több pontot szerezzen.

Ez igaz mivel ez volt az utolsó futam, de közel se hidd el, hogy év elején csak ennyi a céljuk. Mindenki bajnok szeretne lenni, ezért van ott. Nyiltan nem mondja meg a kamerába de fejben ott van a VB elsőség mindegyikükben. Vettel jövőre már esélyesként indulhat a VB elsőségért ha a technikájuk nem a szezon közepére érik meg. Mindenképpen számolni kell vele. Sumival se számoltak 94-ben de 97- ben se (akkor vették el a pontjait) mégis ő lett a bajnok. 97-ben megbüntették ezért nem sikerült neki 99-ben balesete volt 2006-ban meg tudjuk (motorelfüstölés) az is az ő éve volt inkább, mint Alonsóé.

Szóval jövőre már 5-6 tényleges eddig bizonyított VB esélyes pilótánk lesz.

Hogy Vettel jövőre VB-esélyes-e? Hát, talán. De csak nagyon talán. Nem is annyira saját maga, hanem inkább a kocsija miatt. Róla, mint pilótáról simán én is azt gondolom, hogy ha jövőre beültetnék mondjuk egy McLarenbe, bajnok-esélyes lenne. De a Red Bull... hát, ehhez azért elég nagy csodának kéne történnie. Meglátjuk. Mindenesetre drukkolok neki  :yes:

Sumiról és 97-ről annyit, hogy számomra (is) ő minden idők legjobb F1-es pilótája, de 97-ben jogosan büntették meg.

Idézet
OK, tudhatta, de szerintem egy ilyen szituban nem sok minden jut el érdemben az agyukig. Ha csak abba belegondolok, hogy nekem mennyire kizárólag csak a "feladat" jár az eszemben, mikor pl. versenyzek valakivel a szerpentinen, és ott zúzunk egymás mellett a kanyarban  ::) ... Azt sem hallom, ha hozzám szólnak. Nem jut el a felfogóképességemig. Ilyenkor nem nagyon marad szabad kapacitás.

Igen , de te ill mi itt azért átlagemberek vagyunk, átlagos tulajdonságokkal. Ők viszont ott a kocsikban nem azok. Fejben ott kell lenni minden fontos információnak, szektoridők, a pálya teljes vonalvezetése, benzinmennyiség,kanyar sebességek, sebességváltás,  gumik ill. azok kopási folyamata, fékerő szabályozás ezt 1 körön belül többször is változtatják  - mindenki másképp - tehát erre sincs egységes megtanulható recept, külső körülmények, szél eső, pálya állapota. Igaz, sok műszer is rendelkezésre áll és ott a boxutca ahonnét sok infot kapnak de ezt nekik fejben rendezni kell és azonnal dönteni , észnél lenni.

Ez stimmel, de pont ezért igyekeznek minél kevesebb fölös infóval terhelni őket. És szvsz Vettelnek az adott szituban az, hogy rajta áll a VB sorsa, abszolút fölös infó lett volna - sőt, káros infó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )