Szerző Téma: F1 versenyek  (Megtekintve 353168 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1350 Dátum: 2008.11.02 21:22:39 »
Akkor miért csúszkált még azután is, hogy "elengette" őket?
Nagy színész, mi?

Bírom az ilyen összeesküvés elméleteket.
Amúgy meg a célegyenesnél kezdett először esni, az eset meg az előtt volt. Nem volt száraz ott a pálya...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1351 Dátum: 2008.11.02 21:27:45 »
Akkor miért csúszkált még azután is, hogy "elengette" őket?
Nagy színész, mi?


Az, előtte 3 körig tudott a vízben menni, utána a végére hirtelen nem ?

Vajon mi történt a közben leesett esővel?
Hmmm....
Megvan!
A pályára került!
Á, nem.
Akkor nem lehetne mást hibáztatni.
És hova lenne az összeesküvés...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1352 Dátum: 2008.11.02 21:30:38 »
Szerintem szólj Massának, hogy valami nem stimmel a Toyota és Glock körül, mert ez a buta, képes volt ezt nyilatkozni:
"Minden tökéletes volt ma, de sajnos ez nem volt elég. Azt hiszem nagyszerű bajnokságot teljesítettünk idén, volt jó néhány boldog pillanat és hibáztunk is párszor aminek megfizettük az árát. A szezonok különböznek, néha tökéletes az évad, minden sikerül, sok versenyt nyerhetsz egy hibátlan autóval, de néha csak jönnek egymás után a jó és rossz dolgok, ez a versenyzés."

Hö, még hogy a Ferrari hibázni...
Elcsalták!!!!


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1353 Dátum: 2008.11.02 21:44:34 »
Én meg azt akarom alig elhinni,hogy az a versenyző,aki az utolsó
3 körben a szakadó eső ellenére simán tartotta az előnyét ,az
pont az utolsó fél körben lassul le,miután Hamikát megelőzte
Vettel.

És egy a 4.helyen levő versenyző lehúzódik,nem is
próbálkozik a pozíció tartásával ráadásul a száraz részen
mentek el mellette.
Biztos láttál már esőt. Amikor még száraz az út, hiába szakad, nem okoz nagy gondot, de amikor már vizes, akkor van baj. Azért lassult le a végére, mert akkora veszett el a tapadás.
De még egyszer mondom, ha Glocknak is felteszik időben az esőgumit, akkor maradt volna szépen Kovalainen mögött, és ezek az összeesküvés elméletek fel sem merülnek.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1354 Dátum: 2008.11.02 21:50:42 »
 :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:

(Ez volt a véleményem a végeredményről.)

Arról viszont, hogy miért alakult így, nem kell cenzúrázni a véleményemet. Nem volt itt semmi csalás. A vakvéletlen révén a friss eső miatt taknyos pályán a száraz gumikkal botladozó Glockot pont utolérték és megelőzték a célvonal előtt. A Toyota döntése, hogy Glockot kint tartja, így is eggyel jobb befutót eredményezett - nekik. Ha kimennek ők is és felteszik az esőgumit, sowieso nincs ez az egész dráma.

Ezzel együtt: elementáris örömöt éreztem, amikor látszott, hogy Vettel mögé kerülve Hamilton beszart, összezavarodott és nem tud mit kezdeni a helyzettel, hogy épp most, így, 3 körrel a vége előtt elbukja a VB-t, egy Vettel, egy Toro Rosso révén  :devil: :devil: :devil: :yes: :yes: :yes: ... Szenvedhetett abban a pár percben, mint a kutya, és nagyon megérdemelte ezt az érzést  :excl: Remélhetőleg érik, fejlődik valamit tőle. Mert abban a pár percben sehol nem volt a nagy Esőmenő, a Galaxis méretű arccal felvértezett, mindenki másra magasról xaró nagy Bajnok  :whistling: ... Ejjj, de szép volt  :yes: ! Nem csodálom, hogy könnyes lett a szeme, mikor végül mégis nyert. Talán megjegyzi majd ezt a leckét!

Massa most tökéletesen küzdött, megrázó volt látni a felindultságát, és levettem a virtuális kalapomat, mikor képes  volt időt és energiát fordítani arra, hogy Hamiltonnak gratuláljon. Abban bízom, hogy ő is érettebb, és keményebb lesz a következő szezonban. Pár futamot magának csexett el - ha ez jövőre nincs, akár nyerhet is. Én nem bánnám.

Alonso is jól ment - ha jövőre a Renault jobb lesz, simán ott lehet a VB-esélyesek között. Élvezettel figyelnék egy Massa-Alonso-Hamilton harcot, amibe esetleg még Raikkönen is beleszólhatna - föltéve, ha jövőre megtalálja végre az elvesztett morálját  ::) ...

Vettelből meg akár a jövő Schumachere is lehet még, annak alapján, amit ennek a szezonnak így a vége felé mutatott. Ezzel az autóval így menni... Óriási tehetség, nagyon remélem, hogy így tudja majd folytatni is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1355 Dátum: 2008.11.02 22:05:19 »
De most nem Spa-ban voltunk, így ha mindenki mással megy ki Glock, akkor nem a 4. helyen kocsikázik.

A nekem nem tetsző hanggal/képpel meg úgy vagyok, hol lehalkítom, elkapcsolom.
Persze akkor meg nincs min fortyogni. Ez olyan, mint amikor betelefonálnak X műsorba, hogy milyen vacak.
Akkor minek nézi/hallgatja?
Ma pl. azért nem vacsoráztam halászlét, mert nem szeretem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1356 Dátum: 2008.11.02 22:07:48 »
Ma pl. azért nem vacsoráztam halászlét, mert nem szeretem.
Pedig szegény nejed főzött vagy 20 literrel... :devil: :devil: :devil:
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Versenyek
« Válasz #1357 Dátum: 2008.11.02 22:08:14 »
Ma pl. azért nem vacsoráztam halászlét, mert nem szeretem.
Bezzeg a harcsapaprikást!  :yes:  :whistling:
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1358 Dátum: 2008.11.02 22:13:21 »
Túróscsuszával!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1359 Dátum: 2008.11.02 22:13:43 »
Ma pl. azért nem vacsoráztam halászlét, mert nem szeretem.
Pedig szegény nejed főzött vagy 20 literrel... :devil: :devil: :devil:

Nem.
De miért nem?
 :whistling: :whistling: :whistling:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1360 Dátum: 2008.11.02 22:30:02 »
Nem. De miért nem?  :whistling: :whistling: :whistling:
Mert Hamilton megelőzte Glockot két kanyarral a vége előtt.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1361 Dátum: 2008.11.02 22:34:47 »
Nem. De miért nem?  :whistling: :whistling: :whistling:
Mert Hamilton megelőzte Glockot két kanyarral a vége előtt.

Igen, ezen annyira felháborodott a hal, hogy leugrált az asztalról, és visszacuppogott a Vásárcsarnokba.
De csak ezért.
 :ph34r:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1362 Dátum: 2008.11.02 22:37:44 »
A pilóták nyilatkozata:

"

Timo Glock (6. helyezés):
"A verseny végén száraz pályára való abroncsok voltak az autómon, amikor elég jól rákezdett az eső, és szinte lehetetlen volt haladni az utolsó körben. Keményen harcoltam, amennyire csak tudtam, de nehéz volt a pályán tartani az autót és sok helyet vesztettem közvetlenül a kör végén. A legjobb hatban végezni megfelelő eredmény számomra, mert a hétvége korábbi szakaszában szenvedtem az autóval. Nagyon közel voltunk a negyedik helyhez, ezért egy kicsit csalódott vagyok. Végül is ez volt az első szezonom a Toyotával, és elégedett vagyok az egésszel. Az elején nem volt könnyű számomra, de az autó sokat javult, és én is fejlődtem az év során. Hockenheim óta a dolgok pozitívan alakultak számomra, átléptem a célul kitűzött 20 pontos határt, és dobogón is álltam, ami egy jó teljesítmény. Most még keményebben kell dolgoznunk a következő évre, hogy újabb előrelépést érjünk el."

Jarno Trulli (8. helyezés):
"Eseménydús verseny volt. Jól rajtoltunk, és az első körök elég jól mentek, amikor Felipe Massát követtem. Aztán elkezdett felszáradni a pálya, és száraz abroncsra váltottunk. Sajnos beragadtam Fisichella mögé, aki sokkal lassabb volt, mint én. Nem volt meg a kellő sebességem ahhoz, hogy megelőzzem őt, ezért sok időt vesztettem azokban a körökben. Amint elhúztam tőle, én voltam az egyik leggyorsabb a pályán, sokat javultam, és csökkentettem a különbséget az előttem álló srácokhoz képest, de mindez nem volt elég. Amikor esni kezdett, úgy döntöttünk, hogy a száraz aszfaltcsíkra való abroncsokon maradunk, és szereztünk egy pontot. A második helyről rajtolva elszalasztottunk egy lehetőséget, de összességében jó világbajnokságon vagyunk túl, és én nagyon boldog vagyok emiatt. Most az a célunk, hogy jövőre még nagyobb fejlődést érjünk el. Végül szeretném elmondani azt, hogy a Richard Cregannel való 5 éves munka fantasztikus volt, és a lehető legjobbakat kívánom neki karrierje során."

Richard Cregan csapatmenedzser ugyanis távozik a Toyotától, és a jövőben az Abu-Dzabi Nagydíj szervezőit segíti majd. "

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Versenyek
« Válasz #1363 Dátum: 2008.11.02 23:03:07 »
Az a gondom, hogy nem először veszti el a helyeket a Toyota a boxban, mindíg sikerül akkorát taktikázni, hogy több helyet hátrakerüljenek.

A végén egyszerűen rizikóztak, ha kicsit kevésbé esik, akkor sokkal előrébb kerülnek, sőt, így is nyertek 1-1 helyet!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1364 Dátum: 2008.11.03 00:09:45 »
Ezzel együtt: elementáris örömöt éreztem, amikor látszott, hogy Vettel mögé kerülve Hamilton beszart, összezavarodott és nem tud mit kezdeni a helyzettel, hogy épp most, így, 3 körrel a vége előtt elbukja a VB-t, egy Vettel, egy Toro Rosso révén  :devil: :devil: :devil: :yes: :yes: :yes: ... Szenvedhetett abban a pár percben, mint a kutya, és nagyon megérdemelte ezt az érzést  :excl: Remélhetőleg érik, fejlődik valamit tőle. Mert abban a pár percben sehol nem volt a nagy Esőmenő, a Galaxis méretű arccal felvértezett, mindenki másra magasról xaró nagy Bajnok  :whistling: ... Ejjj, de szép volt  :yes: ! Nem csodálom, hogy könnyes lett a szeme, mikor végül mégis nyert. Talán megjegyzi majd ezt a leckét!

Tényleg teljesen szétzuhant, mondjuk ehhez kellett ez a Vettel gyerek is, nagyon jó pilóta :yes:
Hamilton meg az egész futam alatt levolt csavarva, ha a végén nem látom kiszállni el se hiszem hogy ő terelte a McLarent :flowers: