Szerző Téma: F1 versenyek  (Megtekintve 353253 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1260 Dátum: 2008.09.15 18:24:51 »
Kivéve Glock leszorítása meg Webber meglökése...

Jaaa, hát azért persze "hozta a formáját", naná  :censored: ... Tőle az ilyen kis "stiklik" már lassan fel sem tűnnek az embernek  :hammer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1261 Dátum: 2008.09.15 18:28:30 »
Akiket még nagyon utáltam: Villeneuve, és Montoya.


Imádtam mindkettőt! Ők tudtak és mertek is harcolni Schumi ellen! Keményen odatették magukat, és jelenlétükkel színesítették a futamokat...
Én ennyire megrögzötten Schumahert utáltam... (aláírom, hogy nagyon tehetséges, jólkoncentrált pilóta volt, és bámulatos pályafutása volt! Tudom, hogy az F1 a pénzről szól, de az általad említett pilóták sok izgalommal teli percet adtak a nézőknek-nekünk.
Kit érdekel mit nyilatkoznak, ha így vezetnek? Több Villeneuve, Hamilton, Montoya kellene, mert nincs annál roszabb, mint amikor elindulnak, és vonatoznak másfél órát, esetleg a boxban egy két előzés... Túl van szabályozva a sport, Hamilton meg mer (és tud is) előzni, ezért mindenki sportszerűtlennek, arrogánsnak, erőszakosnak titulálja!
Szerintem csinálja csak. :innocent:

"nyíltsisakos harcot"  akarok minden futamra :flowers:
Palik László

Egy dolog a vezetői tudás, és egy másik dolog a pályán kívüli magatartás. Montoya ebben a legsötétebb dél-amerikai nagyvárosi gettók szintjén mozgott, például. Ráadásul az ő esetében a vezetői kvalitásokról sem voltam különösebben meggyőződve. Volt pár jó futama, de ezt még rengeteg pilóta mondhatja el magáról.

Hamilton sem azért ellenszenves, mert tud (és mer) előzni. Hanem mert azt hiszi, hogy neki mindent szabad, és nem ismeri be a hibáit. Ez még nem teljes lista, de alapvetően leírtam már korábban.

Hakkinen megmutatta, hogy a kettő (a bajnok és a szimpatikus ember) nem összeegyeztethetetlen! Ő is mert, és tudott is harcolni Schumacher ellen (két szezonban le is győzte) - és érdekes módon képes volt mindezt övön aluli nyilatkozatok, gyűlölködés és mocskos trükkök nélkül véghezvinni (megjegyezem, ez részükről kölcsönös volt, Schumacher is maximálisan respektálta és elismerte Hakkinent).
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.15 18:30:22 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Versenyek
« Válasz #1262 Dátum: 2008.09.15 18:44:54 »
Mért kell összekeverni a versenyzést a nyilatkozatokkal? Olyan mintha arról beszélgetnénk, hogy XY politikus milyen családapa....
Szvsz az számít, hogy mit produkál abban, amiben a legjobbnak kellene lennie.

Hamilton tényleg nem szerény! Elismerem! Nekem szimpatikus ez a fajta mindenkit provokáló, lázadó "vagányság", neked nem... Nincs ebből baj!
Lezárhatjuk? :1eye:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1263 Dátum: 2008.09.15 19:28:31 »
Mért kell összekeverni a versenyzést a nyilatkozatokkal? Olyan mintha arról beszélgetnénk, hogy XY politikus milyen családapa....
Szvsz az számít, hogy mit produkál abban, amiben a legjobbnak kellene lennie.

Hamilton tényleg nem szerény! Elismerem! Nekem szimpatikus ez a fajta mindenkit provokáló, lázadó "vagányság", neked nem... Nincs ebből baj!
Lezárhatjuk? :1eye:

Még inkább ne zárjuk le, mert nem értelek.

1. A versenyzőnél a nyilatkozatok szervesen hozzátartoznak az illető "működéséhez". Ezeket a nyilvánosság előtt, a versenyzői tevékenységével kapcsolatosan, részben hivatalos keretek között teszi. Egyébként is, ugye, egy EMBERT ítélünk meg, nem valami gépet. Amúgy a politikusos példa nem igazán jó, mert a politikus magánéletének ugye elvileg nincs köze a hivatásához; ezzel együtt, aligha szavaznék egy olyan politikusra, akiről mondjuk tudni lehetne, hogy a magánéletben egy szemét alak.

2. Ha a te logikád szerint gondolkodom, akkor nem értem pl., hogy mi bajod volt Schumacherrel? Mint versenyző, maximálisan hatékony és eredményes volt. Akik utálják, jellemzően pontosan olyasmikkel érvelnek, amik miatt én is utálom pl. Hamiltont. Hogy nagyarcú volt, meg arrogáns, meg mit tudom én... Szóval, ha csak az számít egy versenyzőnél, hogy miként versenyez, akkor mi volt a gond Schumacherrel?

(Ami Hamiltont illeti: szimpatikus volt neked pl. az, ahogy a szezonnyitó verseny díjátadóján hátralökte a dobogón a versenyzőtársait? Tyűűű, az aztán mekkora egy lázadó vagány gesztus volt, de tényleg!)
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.15 19:30:32 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Versenyek
« Válasz #1264 Dátum: 2008.09.15 20:14:19 »
Szerintem annyira szervesen nem tartoznak össze... Az évkönyvekbe, a történelembe nem kerülnek be....

A második ponthoz:  hasonlóképp vélekedek róla, mint sokan Hamiltonról.... csak a személye elleni unszimpátiát tudom felhozni, amíg nem veszi le a bukósisakot, addig semmi bajom vele! Teljesen egy lapon említem őket, mindketten "saját koruk" meghatározó pilótái... Schumi már bizonyított, de örömmel látom, hogy Hamilton is ezen fáradozik...

Megnéztem youtubeon az említett videót, azt is több féleképpen lehet értékelni, mint a nyilatkozatokat.... Hátralökésnek nem mondanám, inkább csak kiugrott közülük örömében....
Azt még ettől függetlenül hozzátenném, hogy tiszteletet tényleg nem sokat tanúsít a versenyzőtársaival szemben.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1265 Dátum: 2008.09.15 20:16:04 »
Szerintem annyira szervesen nem tartoznak össze... Az évkönyvekbe, a történelembe nem kerülnek be....

A második ponthoz:  hasonlóképp vélekedek róla, mint sokan Hamiltonról.... csak a személye elleni unszimpátiát tudom felhozni, amíg nem veszi le a bukósisakot, addig semmi bajom vele! Teljesen egy lapon említem őket, mindketten "saját koruk" meghatározó pilótái... Schumi már bizonyított, de örömmel látom, hogy Hamilton is ezen fáradozik...

Megnéztem youtubeon az említett videót, azt is több féleképpen lehet értékelni, mint a nyilatkozatokat.... Hátralökésnek nem mondanám, inkább csak kiugrott közülük örömében....
Azt még ettől függetlenül hozzátenném, hogy tiszteletet tényleg nem sokat tanúsít a versenyzőtársaival szemben.

Jó, OK, akkor nagyjából ennyiben tényleg maradhatunk is. Neked szimpi, nekem nem - majd meglátjuk, mit alkot a későbbiekben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Versenyek
« Válasz #1266 Dátum: 2008.09.15 21:07:20 »
Jó, OK, akkor nagyjából ennyiben tényleg maradhatunk is. Neked szimpi, nekem nem - majd meglátjuk, mit alkot a későbbiekben.

Hat igen, Hamilton...Az elejen az ismerosom azt mondta, hogy inkabb valo az egesz sztori egy igazi Reader's Digest best-sellernek mint az F1-be. Neki azert nem volt szimpi, mert mar tul szep volt, hogy igaz legyen... ahogy kezdodott. (elso ev, F1 atlagnal sotettebb bor(persze ezzel sincs semmi baj!!!), testvere toloszekben fogdossa edasapja kezet minden futam alatt.)
Aztan meg olyanra nott az arca, hogy a boxutcaba csak lapjaval tud behajtani.
Schumachert meg azert nem szeretik, mert az O sikersorozata kezdetevel kotheto kb. egybe az F1 ellaposodasa, lasd: soxor semmi izgalom. Hogy O tehet e rola? Ki tudja.
Amugy, ha izgalmas F1-et akarok nezni, akkor megnezem peldaul itt ezt:clap:
Ma ilyen leszoritasokert/elozesekert evekig tiltanak el Oket az F1tol.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1267 Dátum: 2008.09.15 22:36:55 »
Schumachert meg azert nem szeretik, mert az O sikersorozata kezdetevel kotheto kb. egybe az F1 ellaposodasa, lasd: soxor semmi izgalom. Hogy O tehet e rola? Ki tudja.

Valahol biztosan ő "tehetett róla", igen - azzal, hogy túl jó volt  :yes: ... Rengetegen szimplán ezért utálták. Ha valaki ennyire jó, az mindig polarizálja az embereket. Ehhez jött a tény, hogy német, márpedig szomorú tény, de tény, hogy továbbra is rengetegen utálják a németeket (szerintem ennek is az az oka, hogy túl jók, de ez már nem tartozik ide). Ráadásul volt a nagyon hosszú karrierje során (kvázi törvényszerűen) néhány ellenszenves momentum, ami nyilván olaj volt a tűzre az utálói számára. Némelyikért valóban ő volt a felelős (pl. a Villeneuve elleni húzása), némelyikért nem (pl. a Ferrari idióta, túlzásba vitt taktikázása, amikor Barrichellora ráparancsoltak, hogy engedje el).

Amúgy viszont azt ne felejtsük el, hogy az első két évében olyan autóval nyert, amelyről az akkori konkurrensei is azt nyilatkozták, hogy művészet volt nyerni vele (ez különösen a 94-es Benettonra igaz). Utána roppant szívós és roppant türelmes munkával, embertelen kitartással segített újra nyerőképessé tenni a Ferrarit, és nagyon keményen megküzdött az első Ferraris VB-címéért, meg utána is némelyikért (pl. a 2002-esért, amit csak hajszállal nyert meg Raikkönen előtt). Az utolsó két évében szintén kőkeményen küzdött (nagyon sok komoly eredményt felmutatva), részben egy esélytelen autóval, egy sokkal fiatalabb, hatalmas tehetség (Alonso) ellen, aki ráadásul jobb autóban ült. Szóval azért nem volt éppen egy akadálymentes sétagalopp a karrierje. És hogy volt három év, amikor ő meg az autója egész egyszerűen olyan ütőképes kombinációt alkottak, hogy a többiek labdába sem tudtak rúgni ellenük? Hja - hát sokaknál kereshető ezért a felelősség, de biztosan nem Schumachernél vagy a Ferrarinál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1268 Dátum: 2008.09.16 10:32:06 »
A versenyzőnél a nyilatkozatok szervesen hozzátartoznak az illető "működéséhez". Ezeket a nyilvánosság előtt, a versenyzői tevékenységével kapcsolatosan, részben hivatalos keretek között teszi.

Összevissza talán egy fél versenyzői nyilatkozatot néztem meg, még régen egy futam után, egyszerűen nem érdekel ::) lehet pont azért hogy ne utáljam meg mint embert, hanem mint versenyző+gép tudjak rajongani valakiért, s engedj meg egy régi-régi sztorit: nagyon sztároltam egy énekesnőt, mit ad Isten egy benzinkúton összefutottam vele, rém bunkó, és lekezelő volt, egy óriási csalódás, pedig lehet csak rossz napja volt, előtte vették el a kedvenc plüssállatát, tököm tudja, de a lényeg hogy utána nem tudtam elvonatkoztatni ettől a találkozástól :alien:

Ezért nem érdekel milyen mondjuk Hamilton miután kiszállt a szekérből, a lényeg hogy verseny közbe mit csinál, és ezért szeretem Alonsót is, néz meg mit bűvészkedik a Renóval, és ezért nem értem azokat (ezt most magadra ne vedd!) akik sztárolnak egy-egy versenyzőt, ökölre mennek (lásd tavaly Hamilton-Alonso rajongói tábor) meg megy a személyeskedés, kit érdekel? ez autóverseny, nem celeb-valóságshow...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1269 Dátum: 2008.09.16 19:27:52 »
A versenyzőnél a nyilatkozatok szervesen hozzátartoznak az illető "működéséhez". Ezeket a nyilvánosság előtt, a versenyzői tevékenységével kapcsolatosan, részben hivatalos keretek között teszi.

Összevissza talán egy fél versenyzői nyilatkozatot néztem meg, még régen egy futam után, egyszerűen nem érdekel ::) lehet pont azért hogy ne utáljam meg mint embert, hanem mint versenyző+gép tudjak rajongani valakiért, s engedj meg egy régi-régi sztorit: nagyon sztároltam egy énekesnőt, mit ad Isten egy benzinkúton összefutottam vele, rém bunkó, és lekezelő volt, egy óriási csalódás, pedig lehet csak rossz napja volt, előtte vették el a kedvenc plüssállatát, tököm tudja, de a lényeg hogy utána nem tudtam elvonatkoztatni ettől a találkozástól :alien:

Ezért nem érdekel milyen mondjuk Hamilton miután kiszállt a szekérből, a lényeg hogy verseny közbe mit csinál, és ezért szeretem Alonsót is, néz meg mit bűvészkedik a Renóval, és ezért nem értem azokat (ezt most magadra ne vedd!) akik sztárolnak egy-egy versenyzőt, ökölre mennek (lásd tavaly Hamilton-Alonso rajongói tábor) meg megy a személyeskedés, kit érdekel? ez autóverseny, nem celeb-valóságshow...

Valahol igazad van, bár én nem tudom ennyire különválasztani a két dolgot. Ezzel együtt, Hamilton versenyzőként is... hm... kifogásolható. Egyrészt roppant ügyesen vezet, ez tény, ezt nem lehet elvitatni tőle. Másrészt viszont az összes (!) kollégája egyetért abban, hogy túl sokat enged meg magának, úgy megy mintha egyedül lenne a pályán, veszélyesen vezet. Nézd csak meg, miket lehet erről olvasni a neten.

Ezzel együtt, ne érts félre, azt mondom, hogy szegényebb lenne a mai F1 Hamilton nélkül - de, finoman szólva, még érnie kell kicsit a srácnak, és biztos vagyok benne, hogy ennek jót tenne az, ha idén nem ő nyerné meg a VB-t. Ha megnyeri, nagyobb lesz az arca, mint a Tejútrendszer  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1270 Dátum: 2008.09.16 23:39:14 »
...és biztos vagyok benne, hogy ennek jót tenne az, ha idén nem ő nyerné meg a VB-t. Ha megnyeri, nagyobb lesz az arca, mint a Tejútrendszer  ::)

Jó hasonlat :D de ne feledd mit nyilatkozott tavaly mikor lecsúszott a VB-címről, majd jövőre megnyeri ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1271 Dátum: 2008.09.17 10:56:12 »
Már nem azért, de az a nyilatkozat egy cseppet sem nagyképű, sőt! Nagyon is realista!
Nem a tartalommal van a baj, hanem a stílussal. Ha azt mondta volna pl., hogy "kár, hogy a verseny második felére elállt az eső, úgy érzem, hogy akár egészen jó helyezést is elérhettem* volna", akkor senki nem szólna egy szót sem.
* nem tudom, megfigyeltétek-e, hogy vannak, akik többesszámot használnak, ilyenkor utalván a versenymérnökre, és a kis teamre, akikkel közvetlenül együtt dolgoznak; ezzel jelzik: tudják, a háttérben működő csapatemberek nélkül semmire sem mennének. Hamilton mindig egyesszámban beszél...
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Versenyek
« Válasz #1272 Dátum: 2008.09.17 11:49:22 »
Másrészt viszont az összes (!) kollégája egyetért abban, hogy túl sokat enged meg magának, úgy megy mintha egyedül lenne a pályán, veszélyesen vezet. Nézd csak meg, miket lehet erről olvasni a neten.

Megnezted a videot amit belinkeltem? (Gondolom mar hamarabb is lattad)
A mai legveszelyesebb F1 pilota is osszepisilne magat, ha hirtelen visszatennenk ugy  15 evet...  :whistling:



Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Versenyek
« Válasz #1273 Dátum: 2008.09.17 20:57:40 »
A nyilatkozatokhoz még annyit hozzátennék, hogy gondolom senki nem a versenyző anyanyelvén, felsőfokú nyelvvizsgával nézi/hallgatja azokat....
Símán lehet fordítási hiba, sőt, úgy nagyobb a szenzáció.... A média hajlamos felfújni dolgokat, aztán mindenki azzal érvel, hogy olvasta valahol....  :tt2:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Versenyek
« Válasz #1274 Dátum: 2008.09.18 11:13:48 »
Ebben igaza van Andrisnak. Hamilton, ha épp nem pont olyan dolgokról beszél, amiben ő volt konkrétan érintett, akkor többesszámot használ. Érdemes elolvasni az f1.com-on a post-race press conference részeket. Ott pontosan azt írják, amit mondtak...pl itt
Gabe 254.