Szerző Téma: F1 versenyek  (Megtekintve 353236 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1230 Dátum: 2008.08.13 16:05:23 »
Még annyit tennék hozzá, ami árnyalja a dolgokat, hogy Hamilton sokkal erőszakosabban vezet, mint Räikkönen. Ennek van pozitív hozadéka, jóval hatékonyabban tud előzni, de van negatív is, nyírja a kocsit. Egy defekt még lehet véletlen, de neki ez már a 3. másfél év alatt...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1231 Dátum: 2008.09.08 10:33:51 »
Nem vagyok egy Hamilton-fan, sőt... de azért az mégsem járja, hogy összevissza módosítgatják a futamok eredményét. A Ferrari megint hibázott, ki kellett volna vinni őket a boxba intermediate-gumikra, és kettős győzelem lett volna a vége. Glock az utolsó körét 37(!) mp-cel gyorsabban teljesítette ilyen gumikon, mint az a Hamilton, aki bő 10 mp-et vert rá Massára egy kör alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.08 10:35:41 írta music »
music     

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1232 Dátum: 2008.09.08 17:42:42 »
Nem vagyok egy Hamilton-fan, sőt...

Én se, de ez tényleg nevetséges volt...........

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Versenyek
« Válasz #1233 Dátum: 2008.09.08 19:53:20 »
Óv a Mclaren, de szerintem a FIA nem csinál mégegyszer hülyét magából...

Szerintem sem volt jogos, az meg gusztustalan, hogy díjátadó után módosítanak az eredményen...
Mért nem adják oda szezonkezdésnél a Ferrarinak a VB címet?  :2guns:
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Versenyek
« Válasz #1234 Dátum: 2008.09.08 20:29:48 »
Glock az utolsó körét 37(!) mp-cel gyorsabban teljesítette ilyen gumikon, mint az a Hamilton, aki bő 10 mp-et vert rá Massára egy kör alatt.
Cserébe őt is megbüntették szegényt...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1235 Dátum: 2008.09.08 20:30:51 »
Glock az utolsó körét 37(!) mp-cel gyorsabban teljesítette ilyen gumikon, mint az a Hamilton, aki bő 10 mp-et vert rá Massára egy kör alatt.
Cserébe őt is megbüntették szegényt...
No nem ezért :winkiss:
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Versenyek
« Válasz #1236 Dátum: 2008.09.08 20:38:58 »
Részben igen. Ha a szabályokat betartva lassít a sárga zászlónál, akkor nem fut ilyen utolsó kört. Amúgy meg tényleg felfoghatatlan, hogy mi a francért nem cseréltek intermediate-re...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1237 Dátum: 2008.09.09 15:34:30 »
Úgy látszik, a helyzet mégsem ennyire egyértelmű
1
2
Így már azért más a gyerek fekvése
music     

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1238 Dátum: 2008.09.09 19:37:19 »
Úgy látszik, a helyzet mégsem ennyire egyértelmű
1
2
Így már azért más a gyerek fekvése

Mi az hogy "lendületből megtámadni", mikor elengedsz magad mellett valakit :sorcerer:

Amúgy abban tényleg hibázott hogy később sztem tisztá(bba)n megelőzhette volna...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Versenyek
« Válasz #1239 Dátum: 2008.09.09 21:55:34 »
Úgy látszik, a helyzet mégsem ennyire egyértelmű
1
2
Így már azért más a gyerek fekvése

Mi az hogy "lendületből megtámadni", mikor elengedsz magad mellett valakit :sorcerer:

Amúgy abban tényleg hibázott hogy később sztem tisztá(bba)n megelőzhette volna...


De nem létezik olyan írott szabály, amely kimondja, hogy mennyi időre kell visszaengedni! (hány méter, hány kanyar, hány kör... )
Szerencsétlen fél autóval megelőzte, elfogyott a pálya, levágta a kanyart.... Tény.
De visszaengedte! A célvonalon Kimi 6km/h-val gyorsabban ment át, tehát a "lendületből támadást" még az egyenes közepén kizárhatjuk....  Szélárnyékban sem volt...
Kimi símán túl hosszút fékezett a célegyenes végén, ez nem Hamilton hibája...
De az a bosszantó, hogy ettől az esettől függetlenül esett ki Raikkonen, tehát nem értem mire fel a nagy igazságosztás....
Főleg eredményhirdetés után.... Jó, hogy nem zárták ki egyből Hamiltont, az találóbb lett volna, vagy megkaphatta volna Kimi a 6pontot...

Valenciába meg Massa megúszta azzal, hogy kapott pénzbüntetést....
Vicc az egész...
kisa
born to ride

Peti

  • Vendég
Re: Versenyek
« Válasz #1240 Dátum: 2008.09.10 00:03:08 »
A célvonalon Kimi 6km/h-val gyorsabban ment át, tehát a "lendületből támadást" még az egyenes közepén kizárhatjuk....  Szélárnyékban sem volt...
Kimi símán túl hosszút fékezett a célegyenes végén, ez nem Hamilton hibája...
De az a bosszantó, hogy ettől az esettől függetlenül esett ki Raikkonen, tehát nem értem mire fel a nagy igazságosztás....
Főleg eredményhirdetés után.... Jó, hogy nem zárták ki egyből Hamiltont, az találóbb lett volna, vagy megkaphatta volna Kimi a 6pontot...

Valenciába meg Massa megúszta azzal, hogy kapott pénzbüntetést....
Vicc az egész...

Ha a levágás/visszaengedés után semmi se történik, Hamilton bejön és győz, akkor azt mondom necces a szitu, de! A célegyenes utáni kanyarban meglökte Kimi, utána ugye vissza is előzte mikor leköröztek, aztán kicsúszott Kimi, Hamilton elment, tehát volt még utána kakaskodás bőven, akkor miről beszélünk???

Na mindegy, kár is ragozni... :no:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1241 Dátum: 2008.09.10 20:34:43 »
Ha a levágás/visszaengedés után semmi se történik, Hamilton bejön és győz, akkor azt mondom necces a szitu, de! A célegyenes utáni kanyarban meglökte Kimi, utána ugye vissza is előzte mikor leköröztek, aztán kicsúszott Kimi, Hamilton elment, tehát volt még utána kakaskodás bőven, akkor miről beszélünk??? 
Ennek dacára, ha csak ezt az esetet nézzük, egyre inkább az az érzésem, hogy nem volt teljesen kóser Hamilton. Más kérdés, hogy ezt így kell-e szankcionálni, hiszen Schumacher ennél durvább "trükkökkel" 2 vb-címet szerzett a hétből, és akkor senki nem szólt semmit.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Versenyek
« Válasz #1242 Dátum: 2008.09.10 20:41:07 »
PL utolsó körben kiállni drive-thru-ra?!  :whistling: :ph34r:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1243 Dátum: 2008.09.10 21:17:33 »
Hamilton abszolút megérdemelte a büntetést. Undorító volt, ahogy az interjún önelégülten vigyorogva Raikkönenre kente a felelősséget. Megnéztem volna utána a pofáját, mikor megtudta a hírt a büntijéről  :yes: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Versenyek
« Válasz #1244 Dátum: 2008.09.13 14:04:05 »
Vicces az időmérő edzés. Teljes a káosz.  :wacko: