Szerző Téma: F1 versenyek  (Megtekintve 353234 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Versenyek
« Válasz #1170 Dátum: 2008.06.08 23:58:45 »
Tudom, tudom, csak kérdeztem. ::)  :clap: :clap: :clown:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

mykos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Versenyek
« Válasz #1171 Dátum: 2008.06.09 01:15:03 »
Én csak azt nem értem, hogy ezeknek a srácoknak olyan reflexeik vannak, hogy 320-nál egy, a pályán lévő alkatrészt símán kikerülnek, a boxban meg 80-nál málé módon belecsattannak a másikba?!?!  :eek:

Aerodinamika és fizika -> 600kilós kocsi ekkora gumiszélességen nem produkál megfelelő felületi nyomást a tapadáshoz, mintha jégen mennének 130-alatt állatira csúszkálnak ezek a varrógépek. Felette már megjön a leszorítóerő és akkor már tapadnak, el is   fordította a kormányt, de akkor már tök mindegy volt. Csak ezt a részt néztem meg külön videón, a nagy cécót nem láttam, de mindkét vezetői hiba szép volt :cool2:
AE111 Station Wagon 1,6 16i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1172 Dátum: 2008.06.10 20:38:13 »
Hamilton nem először volt ilyen flegma. Egyszer a dobogón a másik két versenyzőt tolta hátra "nagyvonalúan". Az se volt semmi.
Eleinte csíptem a srácot a jó helyezései miatt de mára ez megváltozott.


Dettó! Pontosan akkor fordult nagyot, nagyon nagyot a véleményem róla. Amikor hátralökte a dobogón a másik kettőt. Az egy undorító gesztus volt. Rettentően el van szállva ez a kis nyikhaj. OK hogy ügyes pilóta, ezt nem vitathatja el tőle senki; de emberileg számomra roppant ellenszenvessé vált, és ezt ez a mostani húzása csak megerősítette.

Korábban Alonsót utáltam, de ő beérni látszik. Nagyon nehéz higgadtan kezelni egy ilyen szitut, amiben most van, hogy ti. egy kvázi harcképtelen autóban ül többszörös bajnokként, de ő képes ezt józanul tudomásul venni, és kihozni az adott helyzetből a maximumot. Korábban forrófejű, arrogáns gyökérnek tartottam, de úgy tűnik, benőtt a feje lágya.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1173 Dátum: 2008.06.10 20:43:55 »
Én csak azt nem értem, hogy ezeknek a srácoknak olyan reflexeik vannak, hogy 320-nál egy, a pályán lévő alkatrészt símán kikerülnek, a boxban meg 80-nál málé módon belecsattannak a másikba?!?!  :eek: Az viszont tipikus Kimi volt, ahogy lereagálta. Egy hátbaveregetés, kis mutogatás a lámpára, aztán ment a dolgára. Szerintetek Alonso mit csinált volna? :hammer: :2guns: :death: :fuk2: :fuk2: :double fuck: :devil: :single fuck: :gunsmilie: :asshole: :chris: :nuke:

Ez nekem sem fér a fejembe, hogy ilyen hibát hogy véthet nemhogy egy F1-es pilóta, de akár csak egy átlagos autóvezető is  :wacko: ??? A boxban relatíve tök lassan mennek, az a villogó piros lámpa meg akkora volt mint egy tehén, ráadásul azt is jól láthatta, hogy az előtte lévő két autó áll egymás mellett. Már vagy két másodperce álltak, amikor beléjük zúzott, kvázi lassítás nélkül. Miközben egy ilyen F1-es autó boxutca-tempóról nagyságrendileg 1 mp alatt megáll. De nem is fékezett! És Rosberg sem! Ennyire hogy lehet elbambulni, mégis hova néztek, mire figyeltek??? Nem vágom  :turned:

Na mindegy, szvsz full megérdemelték a büntetést, főleg Hamilton. Rosberg valószínűleg csak a Hamilton kocsiját bámulta maga előtt, őt kevésbé tartom hibásnak.

Az meg, ahogy Raikkönen lereagálta a dolgot, 10 pontos volt: "nézz csak oda, hülyegyerek... oda! ... gratulálok!"  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1174 Dátum: 2008.06.10 20:53:37 »
És itt sok sok szovjet háborús filmet vetítettek akkoriban. No és az egyik arról szólt, hogy a németek a 2. vh előtt sok sok szovjet és lengyel fiatalt ejtettek fogjul, akiket átképeztek német katonának. Egy lengyel srác még tiszt is lett közülük. Sikeres volt. A film azzal ért véget, hogy megkezdődött a háború és a szovjet meg a lengyel "német" katonák büszkén indultak saját nemzetük ellen harcolni, támadni.

Az OFF/Beszélgessünk mindenféléről topikban válaszoltam!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1175 Dátum: 2008.06.10 20:55:28 »
Én csak azt nem értem, hogy ezeknek a srácoknak olyan reflexeik vannak, hogy 320-nál egy, a pályán lévő alkatrészt símán kikerülnek, a boxban meg 80-nál málé módon belecsattannak a másikba?!?!  :eek:

Aerodinamika és fizika -> 600kilós kocsi ekkora gumiszélességen nem produkál megfelelő felületi nyomást a tapadáshoz, mintha jégen mennének 130-alatt állatira csúszkálnak ezek a varrógépek. Felette már megjön a leszorítóerő és akkor már tapadnak, el is   fordította a kormányt, de akkor már tök mindegy volt. Csak ezt a részt néztem meg külön videón, a nagy cécót nem láttam, de mindkét vezetői hiba szép volt :cool2:

Aerodinamika ide, fizika oda, egy mai F1-es autó kb. 18 méteren áll meg 100 kmh sebességről. Míg egy átlagos modern személyautó, ugye, ennek legalább a duplájáról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Versenyek
« Válasz #1176 Dátum: 2008.06.10 21:47:46 »
80-al ment, mert ugye annyi a max a boxutcában, és kb. 6-8méterre vette észre a bajt. Hát nem is állt meg :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1177 Dátum: 2008.06.10 23:45:28 »
80-al ment, mert ugye annyi a max a boxutcában, és kb. 6-8méterre vette észre a bajt. Hát nem is állt meg :)

Na ja, de mégis hova figyelt, ha nem maga elé?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Versenyek
« Válasz #1178 Dátum: 2008.06.10 23:49:04 »
80-al ment, mert ugye annyi a max a boxutcában, és kb. 6-8méterre vette észre a bajt. Hát nem is állt meg :)

Na ja, de mégis hova figyelt, ha nem maga elé?
Állítólag a kormányon lévő kijelzőt nézte és a gombokat nyomkodta...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Versenyek
« Válasz #1179 Dátum: 2008.06.11 00:15:16 »
80-al ment, mert ugye annyi a max a boxutcában, és kb. 6-8méterre vette észre a bajt. Hát nem is állt meg :)

Na ja, de mégis hova figyelt, ha nem maga elé?
Állítólag a kormányon lévő kijelzőt nézte és a gombokat nyomkodta...
Hát végülis valahol jogos. A boxban többnyire amúgy is csak vonatoznak. Nade akkor is!
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1180 Dátum: 2008.06.11 01:05:45 »
80-al ment, mert ugye annyi a max a boxutcában, és kb. 6-8méterre vette észre a bajt. Hát nem is állt meg :)

Na ja, de mégis hova figyelt, ha nem maga elé?
Állítólag a kormányon lévő kijelzőt nézte és a gombokat nyomkodta...

Aha, értem. Nekem meg áramszedő van a fejemen és én vagyok a villamos  ::) ... Idézzétek csak vissza magatokban a szitut! Ezerrel ment a hirig azon, hogy kinek sikerül előbb kijönni a boxból. Épp változott a sorrend. Ki van csukva, hogy egy ilyen szituban úgy guvadta volna a kormányt, hogy még a perifériás látásával se észlelte volna, hogy autók állnak előtte, mellesleg bazinagy piros fény villog jobboldalt. Ilyen nincs. De ahhoz persze nincs elég gerince, hogy elismerje: "bocs, elbambultam, hibáztam"  :dots: ... De azt se értem, hogy a csapat miért nem szólt a fülére, hogy a kijárat még zárva van ?!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Versenyek
« Válasz #1181 Dátum: 2008.06.11 19:28:12 »
Na akkor tisztázzuk a dolgot.
Tavaly pont itt, Kanadában zárták ki Massát, meg talán Rosberget azért, mert a boxból kihajtottak a tilos jelzés ellenére, szinte ugyanez az eset volt. Azóta mindenki nagyon vigyáz a safety caros szitukra. Kanadában a box viszonylag gyorsabb a többi pályához képest - nagy kanyarok vannak az "igazi" pályán - ezért történt az, hogy a boxbejáratnál már zöld volt a lámpa, a kijáratnál még nem, hiszen nem ment el ott a teljes mezőny. Ezt mindenkinek tudnia kell,  hiszen minden verseny előtt végigelemzik az adott pálya minden négyzetcentijét, nem létezik, hogy erről ne essék szó.
Ezenkívül a kijáratnál jobb oldalt ott villogott - nem virít, hanem kifejezetten villog - a piros lámpa, ezt nem lehetett nem észrevenni. De ha nem látta, ott volt előtte 2 db autó, azokat csak észrevette, ráadásul a McLaren csapat is elismerte, hogy még rádión is szóltak neki.
Ehhez képest még ő van felháborodva, hogy milyen keményen megbüntették. Ennyi erővel inkább örüljön, hogy belerongyolt Räikkönenbe, mert különben kizárták volna...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Versenyek
« Válasz #1182 Dátum: 2008.06.13 23:16:36 »
Na akkor tisztázzuk a dolgot.
Tavaly pont itt, Kanadában zárták ki Massát, meg talán Rosberget azért, mert a boxból kihajtottak a tilos jelzés ellenére, szinte ugyanez az eset volt. Azóta mindenki nagyon vigyáz a safety caros szitukra. Kanadában a box viszonylag gyorsabb a többi pályához képest - nagy kanyarok vannak az "igazi" pályán - ezért történt az, hogy a boxbejáratnál már zöld volt a lámpa, a kijáratnál még nem, hiszen nem ment el ott a teljes mezőny. Ezt mindenkinek tudnia kell,  hiszen minden verseny előtt végigelemzik az adott pálya minden négyzetcentijét, nem létezik, hogy erről ne essék szó.
Ezenkívül a kijáratnál jobb oldalt ott villogott - nem virít, hanem kifejezetten villog - a piros lámpa, ezt nem lehetett nem észrevenni. De ha nem látta, ott volt előtte 2 db autó, azokat csak észrevette, ráadásul a McLaren csapat is elismerte, hogy még rádión is szóltak neki.
Ehhez képest még ő van felháborodva, hogy milyen keményen megbüntették. Ennyi erővel inkább örüljön, hogy belerongyolt Räikkönenbe, mert különben kizárták volna...

Nagyon el van szállva a kiscsávó. Őszintén remélem, hogy idén sem ő nyeri meg a VB-t !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Versenyek
« Válasz #1183 Dátum: 2008.06.21 23:22:21 »
Ma egész jók voltunk....


Francia Nagydíj, rajtsorrend


1. sor: Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), Felipe Massa (brazil, Ferrari) 
2. sor: Fernando Alonso (spanyol, Renault), Jarno Trulli (olasz, Toyota)
3. sor: Heikki Kovalainen (finn, McLaren-Mercedes), Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber)
4. sor: Mark Webber (ausztrál, Red Bull), David Coulthard (brit, Red Bull)
5. sor: Timo Glock (német, Toyota), Nelson Piquet (brazil, Renault)                 
6. sor: Nick Heidfeld (német, BMW Sauber), Sebastian Vettel (német, Toro Rosso)   
7. sor: Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes), Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso)   
8. sor: Nakadzsima Kazuki (japán, Williams), Jenson Button (brit, Honda)
9. sor: Rubens Barrichello (brazil, Honda), Giancarlo Fisichella (olasz, Force India)
10. sor: Adrian Sutil (német, Force India) Nico Rosberg (német, Williams)


Forrás: www.index.hu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Versenyek
« Válasz #1184 Dátum: 2008.06.21 23:52:51 »
Ráadásul Kovalainent megbüntették, mert feltartotta Webbert, tehát mostmár így néz ki a rajtrács.
Gabe 254.