Szerző Téma: Toyota Corolla WRC Replica 1,6 4A-FE  (Megtekintve 11612 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Toyota Corolla WRC Replica 1,6 4A-FE
« Válasz #30 Dátum: 2014.12.16 22:03:54 »
Szerdán lementem vidékre...Megtankoltam a kocsit...8,5 liter újra. Nem hiszem, hogy erre van állva a város/lábam, ha simogatom a pedált, ha nem.
Termosztátot még gyárit nem kérdeztem meg, de rajta leszek, bár a ,,teszt" erejéig jó egy utángyártott 2 ezres darab is szerintem...
Most kicsit megnyaggattam az autót, forgott már 4200-at is. Egész erőteljesnek tűnik...Kíváncsi leszek a következő tankolás eredményére. Amúgy most sem ment feljebb a mutató, szemből meg akkor éppen nem tudtam fotózni, mert útban volt a kormány, és a 3. fotó sikerült, addigra meg már kapkodtam, mert indult a sor.
Bocs, nem követtem mindent nyomon.
Milyen 4A-FE van benne? Denso-s?
Ez a 8,5 liter nem kevés: nekem legutóbb 7,4 volt, de általában 7,5 vagy alatta. 8,5 akkor sem volt, amikor az M6-on mentünk Bp-re valós 140 mellett négyen, januárban.
Gondolkodok, mi okozhatja.
Termosztát is persze. Alapelőgyújtás mennyi, ha állítható?
Lambdaszonda jól szabályoz?
Motorolaj, váltóolaj milyen benne?

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Toyota Corolla WRC Replica 1,6 4A-FE
« Válasz #31 Dátum: 2014.12.18 09:21:58 »
2. generációs a 4A-FE motor benne, 110 LE forgalmi szerint, amio 79/80 kW-nak felel meg azt hiszem.
Termosztát azért sanszos, mert a vízhőfokmérő nem megy fel addig ameddig kéne, s ki tudja mikori a termosztát benne, de iszonyat, hogy milyen rossz helyen van...bár már láttam rosszabbat is. :D
Motorolajból 5W40 teljesen szintetikus Castrolt kap a bejáratás idejére, váltóolajból meg konkrétan nem tudom mi került bele, a gyári előírás szerint lett hozzá véve minden.
Ha a lambdaszondát úgy érted, hogy dob-e hibakódot, vagy ilyesmi, akkor nem.
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Toyota Corolla WRC Replica 1,6 4A-FE
« Válasz #32 Dátum: 2014.12.18 09:35:19 »
na, mesélj.

Mesélek is rögvest.
Szóval...múlt héten együtt voltunk barátnőmmel, majd vasárnap ment haza. Kivittem a keletibe, majd jöttem haza. Közben egy bácsi beállt a Celica mögé, de már az is eléggé furcsa volt... (láttam a parkolást)
Jövök vissza, állnak a Celica előtt úgy, hogy oda autó nem fért volna be. Nézem a lökhárítót, igen, az úriember beletolatott, eléggé szépen.

Kihívtam a rendőrt, hogy intézkedjen, korrektek voltak, próbálták elérni a tulajdonost természetesen sikertelenül, odébbtolatták az autót, hogy a másik autót is lefényképezhessék, mert annyi hely nem volt...Meg a káromat is lefotózták több szögből, stb... Kitöltöttük a több oldal papírt, majd behuppantak, mentek volna el, mire a fentebb említett furcsán beparkoló úr jött, beszállt a kocsijába, egy kövérgázzal tolatva vonóhoroggal egész a Corolla lökhárítójába... Egész durvát szólt az üvegszál...  :censored: Apám kb. ablakon keresztül megölte az embert, mire a rendőrök vissza ki, és átbeszéltük a dolgot. Tekintve, hogy senki sem volt itthon, anyám lehozta a kutyát, mondtuk neki, hogy jó, hogy jön, írhatja rögvest a kék-sárgát...Mire? A Celica nem az ő nevén fut. Mondom de a Corolla igen...  :clap: Hát nem hitte el, hogy mi történt, gondolhatjátok.





Most jön majd a kárszakértő, már a telefonban is eléggé furcsa volt, kíváncsi leszek mi lesz, mert ugye erre nem megy már fel a gyári lökhárító, mert az ~20 centivel kb. ,,rövidebb".
Józsi vagyok :-)

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re:Toyota Corolla WRC Replica 1,6 4A-FE
« Válasz #33 Dátum: 2014.12.18 09:36:45 »
Az autón időközben kicseréltem a 4 gyertyát, ablaktörlőket, azóta legalább szépen törölnek.  :clap:
Illetve még visszavan a termosztátnak a cseréje, ami szintén a kocsiban van, csak a munkám nem engedte, hogy világosban csinálhassam a dolgot, amit azért jobb lenne...
Józsi vagyok :-)