Szavazás

Válasszatok a talihoz dátumot! :)

Május 8-10.
6 (40%)
Május 15-17.
9 (60%)

Összes szavazó: 15

Szavazás lezárva: 2015.04.19 23:15:49

Szerző Téma: 2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba  (Megtekintve 108955 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #75 Dátum: 2015.02.25 20:58:20 »
Micila, ugye tudod, hogy off topicolsz?  :whistling:
Ha szeretnél jönni, jelentkezz, de ilyen - már bocsánat - lényegtelen dolgokkal hadd ne foglalkozzunk már. A topic címe egyértelműen Békéscsaba. Soha nem is volt szó Békésről, hacsak nem a megyét említettük így.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #76 Dátum: 2015.02.25 21:15:27 »
Micila, ugye tudod, hogy off topicolsz?  :whistling:
Ha szeretnél jönni, jelentkezz, de ilyen - már bocsánat - lényegtelen dolgokkal hadd ne foglalkozzunk már. A topic címe egyértelműen Békéscsaba. Soha nem is volt szó Békésről, hacsak nem a megyét említettük így.  :flowers:

Ha bírom idővel + egyébbel akkó mék, egyébként első hsz! :whistling: :tt2:
Má mé off ha a témához vakkantok, he?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #77 Dátum: 2015.02.25 21:53:35 »
Véleményem szerint, ha Bepi úgy írta, "ide, Békésbe", akkor egyértelműen a megyére utalt, ugyanis ha a településre gondolt volna, akkor azt írja, hogy Békésre. De majd megkérdezem Grétsyt, itt is van a telefonszáma, megadjam? :tt2:
Gabe 254.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #78 Dátum: 2015.02.25 22:24:26 »
Oké Gabe, köszi!

Akkor kérném a többieket, hogy jelezzék részvételi szándékukat, hogy időben tudjuk (az esetleges kedvezményt Kgabe  :) ) intézni a foglalásokat.

Gondolom, alábbiak biztosan jönnek:
Mickey + 1 fő
nagycitrom + kleingy
whis+1 fő
kmr + 3 fő(?)
MrIP + 1 fő
Szilvi + Dalmi
.
.
.
???
Amennyiben a május 15-16-17 marad az időpont a lista az alábbira módosul:

Mickey + 1 fő
nagycitrom + kleingy
whis+1 fő
kmr + 3 fő(?)
MrIP + 1 fő
Szilvi + Dalmi
Nico+musspici
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #79 Dátum: 2015.02.26 00:48:22 »
Jön Rosberg is? :O
Gabe 254.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #80 Dátum: 2015.02.26 05:51:22 »
Véleményem szerint, ha Bepi úgy írta, "ide, Békésbe", akkor egyértelműen a megyére utalt, ugyanis ha a településre gondolt volna, akkor azt írja, hogy Békésre. De majd megkérdezem Grétsyt, itt is van a telefonszáma, megadjam? :tt2:
Ez a tied, ammeg azenyim! :whistling: (Ja, "mire gondolt a költő...?") :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.26 06:18:45 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #81 Dátum: 2015.02.26 07:05:07 »
Musspici, szuper! Az időpont úgy tudom, végleges. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #82 Dátum: 2015.02.26 10:59:06 »
Mickey + 1 fő
nagycitrom + kleingy
whis+1 fő
kmr + 1 fő
MrIP + 1 fő
Szilvi + Dalmi
Nico+musspici


De még nem 100%. Másik, még nem véglegesített programtól függ, hogy jó lesz-e nekem ez a hétvége.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #83 Dátum: 2015.02.26 11:43:24 »
kmr, oké.  ;)
---------------------------
Beszéltem az esetleges borkóstolóval egybekötött ebéd kapcsán a kardoskúti polgival.
Nagyon örült, hogy felvetődött itt, mint program lehetőség, szerinte az időpont is célszerű a helyi természeti- és gasztro értékek "tálalásához".
Az volt a kérése, hogy amennyiben a szándékunk konkretizálódik az ebéddel egybekötött borkóstoló témában, úgy elég április közepén-végén visszatérjünk rá konkrétan. Addig azt kellene eldöntsük, hogy mi az az összeg, amiben hajlandóak vagyunk elmenni, mert főleg ettől is függ a fogások száma, ettől, pedig a borok száma, típusa.
Lehetőség van arra is, hogy csináljunk egy bográcsos pörköltet is és ezután kóstolnánk borokat, de az igazi lényeg gasztronómiai szempontból éppen az, hogy az egyes fogásokhoz (étel ízvilághoz) lehessen kacsolni a neki megfelelő bort. Tehát, a feeling úgy adja magát, ha 3-4 fogáshoz (amiben salátakülönlegességtől kezdve, bárány, valamint valódi, házi, sajtkülönlegességek) legalább ugyanennyi féle bort kóstolunk.

A várható létszmának 10-15 főt mondtam, itt a 15 fő lenne az a felső határ, amihez bortípusonként elegendő 1-1 palackot megnyitni a kóstoláshoz illő mennyiség miatt. Nagyobb létszámnál már 2 palackkal kellene számolni, ami értelem szerűen növelné az árat.

Gyermek menü nem probléma, nekik külön is lehetőség van ebédet csinálni (például rántott husi + sült krumpli).

Hogy mégis, milyen összegben szoktak ezek a kóstolók menni?

1. Ha csak borkóstoló van ételek nélkül, az kb 5000Ft/fő szokott lenni szinte bárhol.
2. Ebéddel (több fogásos) egybekötött borkóstoló inkább 7-8000Ft/fő körül szokott alakulni.
3. A kifejezetten prémium borkóstolók 14-15.000Ft is lehetnek, de ott nem is 3-4 fogásról van szó, hanem, sokkal többről...

Azt gondolom, hogy a 2. lehetőség lenne az, amit nekünk kellene mérlegelni és konszenzusban eldönteni, hogy vállaljuk-e. Részemről nem kérdéses, hogy igen, meggyőződésem, hogy közületek is, bárki ízlésének meg fog felelni ár/érték arányban és szerintem ugyanúgy emlékezni fogtok rá évek múltán is, ahogy a villánykövesdi Fülemüle Csárdára.
A Gyuri (vendéglátó) ezeket a "rendezvényeket" saját elmondása szerint nem elsősorban a profit miatt csinálja, sokkal inkább a "küldetés-tudat" miatt, hogy a magyar borok és fantasztikus magyar konyha remekeit és ezek megfelelő párosításait terjessze, ismertesse meg a magyar emberekkel. Ahogy említettem korábban, ő elhivatott tagja a "Magyar Borkör" társaságnak, a tavalyi borkóstolón, amin volt szerencsém részt venni, el is hiszem minden szavát.  :)

Létszámnak a 12 fő ideális, de 15 fővel is nagyon jó tud lenni, ennél több résztvevő esetén a társaságnak kicsit tudni kell viselkedni, hogy 1 óra (és néhány pohár bor) után ne essen szét a rendezvény (mert a vendéglátó nemcsak felszolgál, hanem mind az ételekre, mind a borokra vonatkozó tudnivalókat, történeteket elmondja).

A gasztronómiai élvezetek után lehetőségünk lenne szintén a vendéglátó vezetésével tenni egy sétát a pusztában, illetve, a nemzeti park területén. A május hónapban a természeti látnivalók is "megérkeznek", így itt, akár egy délutánt is eltölthetnénk. Ez egy olyan környék, ahol nincs nagyvárosi alapzaj, alig látni légkábeleket is. Aki utóbbiakhoz van szokva, annak mindenképpen érdekes lesz.

Ez a program mindenképpen szombati időtöltés lenne.

Ha valakit érdekelne a milliő, javaslom, lapozzon vissza ebben a topicban, mert töltöttem fel képeket, nem is egyet...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #84 Dátum: 2015.02.27 08:06:45 »
Szuper program lenne én benne vagyok.  :clap: Az árban szerintem is a 2. lenne mindenkinek a legelfogadhatóbb.  :)
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #85 Dátum: 2015.02.27 08:09:46 »
Módosítanám kicsit a létszámot. Egyrészt én nem Dalmival, hanem egy nagykorú személy társaságában mennék.  :D Másrészt Kinga már nem fórumozik, de ők is jönnének.

Mickey + 1 fő
nagycitrom + kleingy
whis+1 fő
kmr + 1 fő
MrIP + 1 fő
Szilvi + 1 fő
Nico+musspici
Kacsa + 1 fő
Szilvi 62

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #86 Dátum: 2015.02.27 11:48:45 »
Rendben, Szilvi, vettem az infót!  :yes: ;)

MrIP-ékről mit lehet tudni? Ők is tervezik jönni?

-----------------

Ehhez a szombati tervezett programhoz még annyit, hogy - bár kicsit félve írom  :D - van nekünk egy céges T6-os Transporterünk, ami 8 utast + sofőr képes szállítani. Lehet magán célra is igénybe venni, hivatalos módon. A díjazása NAV norma alapján történik:
1. NAV nomra fogyasztásra 8,0 l/100km
2. NAV által meghatározott havi üzemanyag egységár (most 367Ft/l)
3. 18Ft+Áfa / km (51km x 18Ft x 2 = 1836 Ft + Áfa)
Ez jelenleg összesen most, februárban 2978+1836=4814x1,27=6114Ft bruttó.

Csak azért jutott eszembe ez a lehetőség is, mert egy borkóstoló csak úgy a jó, ha mindenki aktívan is részt tud venni benne.  :) Ez a Transporter a benne utazók számára +2 fő részére tud biztosítani lehetőséget borfogyasztásra. Nyilván, ezen kívül szükség lesz még sofőrökre, de ennyivel is kevesebbre. A mikrobusz vezetését egy kollégámmal meg lehetne beszélni, hogy jöjjön el sofőrnek...
Célszerű lenne minél kevesebb autóval menni.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #87 Dátum: 2015.02.27 21:00:10 »
MrIP-ékről mit lehet tudni? Ők is tervezik jönni?
Minél kevesebbet, az a jó  [rohog] Nagyon nagy valószínűséggel megyünk.  :hug:
Egyébként most dögrováson vagyok , elkapott valami nyavaja, pénteki talira sem mentem  :cry:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #88 Dátum: 2015.02.27 21:43:25 »
Jobbulást, druszám, mi - az egész családdal kivéve a kutya - múlt héten voltunk kollektív táppénzen.  :wacko:

Örülök, hogy jöttök!  :clap:

Trotterék? Véletlen folytán felejtettelek ki benneteket a kis listámból... természetesen úgy gondolom, hogy Ti is jöttök. ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #89 Dátum: 2015.02.28 08:55:34 »
Jobbulást, druszám, mi - az egész családdal kivéve a kutya - múlt héten voltunk kollektív táppénzen.  :wacko:

Örülök, hogy jöttök!  :clap:

Trotterék? Véletlen folytán felejtettelek ki benneteket a kis listámból... természetesen úgy gondolom, hogy Ti is jöttök. ::)

Nagyon jó lenne, azon vagyok, hogy sikerüljön, de még nem biztos - szokás szerint -, ezért ugyan figyelemmel kísértem a fejleményeket, nem reagáltam.
Mivel munkaügyileg nagyobb változás előtt-alatt állok ez határozza meg a jövőt is és természetszerűen a talin való részévételt is.

Amennyiben az utolsó pillanat eljön, hogy döntsünk, akkor szólj, akár teleón is rám, hogy mi a helyzet.

Nagyon szépen köszönöm, hogy nem felejtettél el, igazán jól esett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.