Szavazás

Válasszatok a talihoz dátumot! :)

Május 8-10.
6 (40%)
Május 15-17.
9 (60%)

Összes szavazó: 15

Szavazás lezárva: 2015.04.19 23:15:49

Szerző Téma: 2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba  (Megtekintve 108902 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #15 Dátum: 2014.07.27 08:10:19 »
Én is a Brillre gondoltam, de a 12900 Ft/fő listár "kissé" magas.

A Fenyveshez mit szóltok? A Retróhoz volt szerencsém párszor, míg a Mondi-ba jártuk kalorikus javításokra és karbantartásokra. Lakható, csöndes és az árak sincsenek az égben.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
2015 Tavaszi tali
« Válasz #16 Dátum: 2014.07.27 10:00:49 »
A Fenyveshez mit szóltok? A Retróhoz volt szerencsém párszor, míg a Mondi-ba jártuk kalorikus javításokra és karbantartásokra. Lakható, csöndes és az árak sincsenek az égben.
Megnézem majd, milyen állapotban van mostanság, mert ez is és a telekszomszédságában lévő Garzon Szálló is kvázi a szoc időkből maradt meg, igaz, folyamatosan működnek, tudtommal. Árban biztos olcsók, de azért az elmúlt találkozók alapján azért körvonalazódott bennünk már egy minimum színvonal, illetve, ár/érték arany.
Arra is gondoltam, hogy pár gyulai panziót is megkérdeztnék, a Szentbekallai szallashoz hasonlóan. Igazából szerintem mindegy, melyik városban lenne a csapat szállása, hisz mindkettőben lenne helyszín, amit meglátogatnánk. Sőt, Gyula turista város, több látnivaló van, mint Csabán. :)

Egyébként a Mondi csarnok melletti kis utat még Strabag színekben jómagam művezettem. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.27 10:02:23 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #17 Dátum: 2014.07.27 11:49:49 »
Én is a Brillre gondoltam, de a 12900 Ft/fő listár "kissé" magas.
Tessék csak újraolvasni azt az árlistát!

Ami meg a fenyvest illeti: nem rossz a hely, de ha egyrészt valaki autó nélkül akar este egyet sétálni, onnan nem fog bebumlizni, másrészt meg én nem ennék a Fenyves konyhájából ;) Az árakról meg annyit, hogy épp 100 forinttal olcsóbb ott egy kétágyas szoba két főnek, mint a Brillben.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
2015 Tavaszi tali
« Válasz #18 Dátum: 2014.07.27 11:55:47 »

Tessék csak újraolvasni azt az árlistát!

Ami meg a fenyvest illeti: nem rossz a hely, de ha egyrészt valaki autó nélkül akar este egyet sétálni, onnan nem fog bebumlizni, másrészt meg én nem ennék a Fenyves konyhájából ;) Az árakról meg annyit, hogy épp 100 forinttal olcsóbb ott egy kétágyas szoba két főnek, mint a Brillben.
No, akkor ezek szerint én nézhettem el valamit... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: 2015 Tavaszi tali
« Válasz #19 Dátum: 2014.11.30 10:04:18 »
Mennénk mi is szívesen, remélem megfelelő lesz a kitűzött időpont.
Brill Bistro szerepel a tervezett éttermek listáján?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
2015 Tavaszi tali
« Válasz #20 Dátum: 2014.11.30 11:59:21 »

Mennénk mi is szívesen, remélem megfelelő lesz a kitűzött időpont.
Brill Bistro szerepel a tervezett éttermek listáján?
Igen. Elég jó séfje van, különféle szakmai díjak birtokosa. Mi még nem ettünk a főztyéből, több közvetlen ismerősöm is jó véleménnyel van róluk. Én a hoteljüket is bevettem a lehetséges szálláshelyek közé, de addig lesz még két vacsiúj szállásnak való hely is.
Időben fel fogom mérni a lehetőségeket.

Bcsaba-Gyula közt Pósteleken van a Mókus csárda, teljes "zöld környezetben", vagy Békéscsabán a Fiume étterem. Utóbbiban ettünk, számunkra abszolút korrekt, bőséges és finom volt. Van egy másik városrészben egy erdélyi étterem, tradicionális, hangulatos, szintén finom kajával. Vannak tehát gasztronómiai lehetőségek itt is.

Nyilván nem fogom a Fülemüléhez hasonlítani, mert az nálam a TOP.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #21 Dátum: 2014.11.30 13:00:15 »
Ok, köszi az infot.


Szerintem próbáljátok ki!
Most volt egy műsor a tv-ben amiben a Brillben jártak és a séf készített egy menüt. Nekem tetszett a koncepció (helyi alapanyagok, ételek, jó konyhatechnikával).
Megnéztem mit írnak róla máshol, az étteremkritikusok szerint - amivel persze nem mindenki ízlése egyezik meg - a vidék egyik legjobb étterme. Magam részéről annyiban biztosan egyetértek velük, hogy előnyben részesítem a fine dining-ot a csárda stílussal szemben.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
2015 Tavaszi tali
« Válasz #22 Dátum: 2014.11.30 13:19:43 »

Ok, köszi az infot.


Szerintem próbáljátok ki!
Most volt egy műsor a tv-ben amiben a Brillben jártak és a séf készített egy menüt. Nekem tetszett a koncepció (helyi alapanyagok, ételek, jó konyhatechnikával).
Megnéztem mit írnak róla máshol, az étteremkritikusok szerint - amivel persze nem mindenki ízlése egyezik meg - a vidék egyik legjobb étterme. Magam részéről annyiban biztosan egyetértek velük, hogy előnyben részesítem a fine dining-ot a csárda stílussal szemben.
Jó, igyekszünk majd sort keríteni rá.
Nem is tudtam, hogy ilyen elismert a hely. Régebben oda jártunk menüt ebédelni, az átlagos volt, olyan, mint bármelyik más egyszerűbb kis étterem, kifőzde. Azóta biztos sokat valtozott, mert menü már tudtommal nemigen van, csak a'la'carte.

A hotelük, bár kb 100m-re van az étteremtől és "csak" 3 csillagos, nagyon kulturált, több 4 csillagosnak mondott hotelt megszégyenít.

----------------------

Van lehetőség azon a hosszú 7vegen arra, hogy aki akarja, elvigye az autóját abban az autokozmetikába, ahol az én autóm is szokott szépülni.  Kb 1,5-2 hónappal előre kell bejelenteni, de ezt el tudom intézni. Az eredmény felől, és hogy a tulaj elégedett lesz, garanciát vállalok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #23 Dátum: 2014.11.30 19:57:24 »
Mi nap mint nap eszünk a brillben, igaz nem a la carte, hanem menüből, de az is korrekt. Ami a minősítéseket illeti, különféle magazinok szerint a hazai top 20-ban van.
A szállójukat nem ismerem, de ha gondoljátok, vagy Csabától vagy Mónikától leinfózom ;) (tulajok)

A múltkor itt ettünk nagyon jót. :yes:
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
2015 Tavaszi tali
« Válasz #24 Dátum: 2014.11.30 20:03:09 »

Mi nap mint nap eszünk a brillben, igaz nem a la carte, hanem menüből, de az is korrekt. Ami a minősítéseket illeti, különféle magazinok szerint a hazai top 20-ban van.
A szállójukat nem ismerem, de ha gondoljátok, vagy Csabától vagy Mónikától leinfózom ;) (tulajok)

A múltkor itt ettünk nagyon jót. :yes:
Pont ezt hívjuk mi erdélyi étteremnek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #25 Dátum: 2014.12.12 10:27:09 »
Mivel, a megyénk és főleg a mi közvetlen környékünk (Bcsaba, Gyula, Békés) igen "erős" a kolbász terén, van egy olyan lehetőség is a leendő programok között, hogy az idén nyár végén átadott vadiúj Csaba Park hagyományőrző komplexumban lehet venni - eddig még - igen jó áron kínált kolbászt, hurkát, cigánykát, oldalast, tarját, és egyéb nagyon jó minőségű sertés terméket. A magam részéről érdemesnek tartom ide is betérni, ah már jöttök, és akár vihettek is belőle haza a hűtőbe.

Ha van/lesz rá igény, szívesen utánajárok pontosan a részleteknek e téren is.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #26 Dátum: 2014.12.12 10:30:27 »
mi az a cigányka?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #27 Dátum: 2014.12.12 10:34:29 »
mi az a cigányka?
Felcsillant a szemed, mi?!  :lol: :D

disznómáj ledarálva, kolbász hús, bors és kb egy óriás fasírt formára gyúrva, hálóba téve, kisütve a kolbász zsírban. Fincsi.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #28 Dátum: 2015.01.03 22:17:03 »
Az év végi - szűkebb körű - céges ebédünk egy dél-békési tanyán volt megrendezve, egy felettébb kellemes és hangulatos borkóstoló keretében.
Képzeljétek el: Kardoskút település határában, a pusztában (már lakott területen kívül), ahol kb pár száz méterre vagyunk csak a környék legnagyobb és legjelentősebb természetvédelmi területétől (a költöző madarak egyik kedvenc pihenőhelye ez), van egy teljesen autentikus tanya, semmi csicsa, de búbos kemencétől kezdve (amiben rendszeresen szoktak nyulat sütni a vadásszezonban) minden van, ami oda kell.
A hely tulajdonosa, Kardoskút település frissen megválasztott polgármestere, egy fiatal, de roppant közvetlen, szimpatikus és kedves úriember (egy egyszerű paraszt gyerek, a szó legjobb értelmében) és felesége. Éppen a második gyermeküket várják és nyilván van egy Toyota Hilux-uk.  :yes: :clap:
A Gyuri, mert így hívják a tulajt, a Magyar Borkört vezeti, rendszeresen szerveznek kisebb társaságoknak (ismert emberek is!) ebéddel, vagy inkább vacsorával egybekötött borkóstolókat ide, de, elmondása szerint, arra kínosan ügyel, hogy minden egyes ételhez maga válassza az illő bort, végig is kóstolja a menüt és a választott bort!

A mi megvendégelésünkkor olyan borokat válogatott össze, amelyek kevésbé ismertek idehaza, de mégis rendkívül jó minőségű, esetenként ritka fajták.
Készítettem néhány képet is az ebédről, mert nem titkolt ötletem, hogy elcsábítsalak benneteket ide, a tavaszi találkozó alkalmával, de nyilván ez közös megegyezés kérdése, hiszen, önköltséges lenne.

A menülapot csatolva töltöttem fel ezen post alá...

És akkor a hangulatképek:




Indításnak egy Somlói száraz pezsgővel kezdtünk. Fura, soha nem hallottam még róla, de igen finom még száraz mivoltával is. Nem kommersz pezsgő íze van.


...majd érkezett a fácán előétel. Nekem már ez ízorgia volt és akkor még hol voltunk a desszerttől?!  :lol:


Az alábbi tészta különblegesség nem szerepelt az étlapon, de frenetikus íze volt (eredeti olasz tésztafajta - kb széles metélt, édeskés sonkás sajtmártás)


...és hozzá a borok:


I. Főfogás a libasült párolt lilakáposztával. A liba saját udavri nevelés, tápot sem látott, egész életükben ki vannak engedve a pusztába legelészni. Nincs tömés, nincs import. Szenzációs volt!  :yes:


Hozzá a megfelelő bor:



II. Főfogás a vadnyúlterrin csipkesásával (vörös gyümölcsökből készített házi lekvár). Itt én már néma csendben ettem és élveztem az ízeket, megszólalni nem tudtam...



És következett a desszert: Eliza saját sparheltjükben sütött leveles almás-diós finomsága, megbolondítva egy kis pálinkával, mézzel, kókuszreszelékkel. Hozzá a N.A.G és a nehezen beszerezhető Tokaji Szamorodni Oremus. Na, itt már nemhogy én nem találtam szavakat, de nem is volt...






És végül a helyszín...


Remélem, tetszett a bemutató, beszéljük meg, hogy érdekel-e benneteket, természetesen leszervezem, ha igen.
A környéken vannak még látnivalók, egy napot el lehet tölteni errefelé is.
Ilyen helyeken még nem voltunk így, együtt... :otlet:

Mit szóltok?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:2015 Tavaszi tali
« Válasz #29 Dátum: 2015.01.03 22:27:12 »
kardoskút,kaszaper,mezőkovácsháza,10éve sokat jártam arra.
orosházától van 5-10km emlékeim szerint délre.
az én világom,alföld;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки