Szavazás

Válasszatok a talihoz dátumot! :)

Május 8-10.
6 (40%)
Május 15-17.
9 (60%)

Összes szavazó: 15

Szavazás lezárva: 2015.04.19 23:15:49

Szerző Téma: 2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba  (Megtekintve 110014 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #105 Dátum: 2015.03.19 09:13:54 »
Ez a vezetéstechnikai tréning jó program lehetne, mint, ahogy gondolkodtam a Gyula mellett lévő gokart pályázáson is, de az idő szűkössége miatt ezek nem valószínű, hogy beleférnének.  :)
A szervezőkön (rajtunk) kívül gyakorlatilag majd' mindenki BP-ről, vagy messzebbről jön, ami az utazási időt és a programokat jelentősen befolyásolja.

A magam részéről azt javasolnám mindenkinek, ha megoldható, akkor pontosan a távolság miatt célszerűbb lenne már pénteken lejönni - egy nap szabit is kivéve péntekre -, mert a szombati érkezés teljes egészében elvenné a szombati nap felét. Sokkal kényelmesebb szombat reggel a hotelben ébredni, reggelzini, elkészülni és sietség nélkül összeverődni a közös programig.
Mi is mindig így utaztunk az elmúlt években a tavaszi- és őszi találkozók helyszíneire (Pécs, Sopron, Balaton) és ÍGY volt kényelmes.  :sorcerer: :yes:

A szombati napra tervezem a nagyobb programot, a borkóstolóval egybekötött ebédet Kardoskúton. Ide, viszont, érthető okok miatt csak úgy tudunk menni, hogy a létszámot előre fixáljuk, mert X főre főznek, illetve számolják a szükséges borok mennyiségét. Nem étterem és nem vendéglátó egység, így nem fér bele +1 fő sem az előre leadott létszámba és pont emiatt fordítva sem árcsökkentő tényező, ha valaki meggondolja magát és lemondja. Szóval, ez a program a szervezését illetően a szokásosnál nagyobb "fegyelmet" igényel, de a vasárnapi Pósteleki Mókus Csárda már sokkal szabadabb, hiszen ez rendes vendéglátó hely, annyian megyünk, ahányan szeretnénk.  :) :yes:
Sőt, itt borgácsozási lehetőség is adott - előzetes egyeztetés alapján -, arra is lehetőség van, bár, én ezt csak azért nem javaslom, mert akkor legalább 2 ember kiesik a közös programból, ami sztem nem korrekt. Úgy jó a tali, ha együtt vagyunk-vonulunk. Úgyis olyan keveset találkozunk... :hug:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Tavaszi Tali - Programok
« Válasz #106 Dátum: 2015.03.19 10:02:37 »
És akkor a programok:

május 15 péntek:

- érkezés Gyulára, a Hamburgerbár előtti parkolóba. Ez a gyorsétkezde helyi szinten is, de országosan is ismert és elismert. 1990-ben kezdte a tulaj árulni a szendvicseket ezen a helyen egy egyszerű, lengyel lakókocsiból (a'la Üvegtigris). Azóta, nem kicsit kinőtte magát. (Érdekes módon, Gyulára nem települt Mcdonald's, nem engedték be. Vajon miért?  ::) :szemez:  :clap:) Szenzációsan finom hamburgereik és döner van itt, én huszon éve egyetlen féle hamburgert eszek itt, egyszerűen nekem annyira bejön, hogy magamnak másmilyet még nem vettem.  :lol: Ha a vacsorát követően marad még időnk és kedvünk-energiánk, sétálhatunk a belvárosban, útba ejtve a Kiskézműves Cukrászdát. (Ez itt olyan, mint Szegeden a Virág Cukrászda, Debrecenben a Gara, stb)

május 16. szombat:

- Délelőtt bevárjuk azokat a tagokat, akik esetleg mégiscsak szombaton tudnak jönni. Az ebédünket az előzőekben említett Kardoskúton fogyasztjuk el, jó idő esetén, ezt követően a polgármester úr (a házigazda) a helyi természeti érdekességeket mutatja meg nekünk. Itt könnyedén el tudunk tölteni egy fél délutánt is (kütyüb*zik figyelem, NINCS 3G!  :whistling: :devil: :lol: ), ezután kis kerülőt téve megnézzük az algyői földgázmező-rendszerhez tartozó egyik emlékhelyet, ahol több, mint 50 évvel ezelőtt egy nagy robbanás következtében a "puszta" közepén keletkezett egy hatalmas kráter, ami elnyelt pár tucat embert és gépeket, valamint, egy komplett fúrótornyot, amit a mai napig nem sikerült feltárni, csak a tragédia 50. évfordulójára készíttetek egy emlékhelyet.
Ha ezt követően időnk még engedi, ellátogatunk a Lökösházi Bréda-kastélyhoz is, melyet pár éve újítottak fel és naplementét követően fényjáték tesz különlegessé. Ez nem biztos, hogy belefér, majd a helyszínen meglátjuk...

május 17. vasárnap:

- Délelőtt, miután mindenki magához tért, teszünk egy sétát Bcsaba, vagy Gyula belvárosában - sajnos, vagy épp szerencsére a bcsabai belváros felét éppen most újítják fel, elég "vegyesek" az állapotok jelenleg, ezért gondoltam elternatívaként Gyulára is -, ihatunk egy finom Illy kávét, sütizhetünk. Az ebéd Pósteleken lesz a Mókus Csárdában. Párommal tervben van a találkozóig, hogy teszünk a konyhával egy próbakóstolást, mert mióta (2 éve) újra megnyitották, még nem jutottunk el ide. A környezet nagyon kellemes, erdőben van, a pósteleki kastélyrom környezetében, szépen kialakított parkkal.

Gasztronómiai szempontból van több lehetőség is Békéscsabán.

Itt van pl. a Brill Étterem, ami országos szinten is megállja a helyét, köszönhetően díjnyertes séfjének, több forrásból is nagyon jókat hallottam már róla.
Van még a Kisvendéglő a Hargitához nevű étterem is, ahol már mi is voltunk és abszolút elégedettek voltunk a kiszolgálás és az ételek minőségével. Rendkívül hangulatos hely.
Ezeket mindenképpen érdemes megfontolni, mint szombati ebédet, abban az esetben, ha a borkóstoló a megnövekedett létszám miatt költségessé válna. Azt tudni kell, hogy kb 15 fős részvételig lehet úgy számolni, hogy 1-1 palack bor elegendő kóstolási mennyiséghez juttatja a résztvevőket. 20 főnél már muszáj minden típusból 2 palackot megnyitni, hiszen, 1-2 cl mennyiséggel nem lehet bort kóstolni, ehhez minimum 4-5cl szükséges, de 5cl és 1dl közötti mennyiség az ideális. Fajtánként 2 palack bor dupla költséget jelent és az ebéddel együtt már valószínűleg nem férnénk bele a 8000Ft/fő árba.
Ennek fényében gondoltam azt, hogy a másik két (Brill Bisztró és Hargita) étterem is kiváló gasztro alternatívát jelentene.

Talán jó ötlet lehet kiírni egy szavazást a szombati ebéddel kapcsolatban!  :sorcerer: Kardoskútra választ elég április elején-közepén adni, addig mindenki átgondolhatja a lehetőségeket. Én legszívesebben mindegyiket bevenném a programba, de ahhoz kellene még plusz 2-3 nap a találkozóhoz...  ::) :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #107 Dátum: 2015.03.19 14:07:35 »
A magam részéről azt javasolnám mindenkinek, ha megoldható, akkor pontosan a távolság miatt célszerűbb lenne már pénteken lejönni - egy nap szabit is kivéve péntekre -, mert a szombati érkezés teljes egészében elvenné a szombati nap felét. Sokkal kényelmesebb szombat reggel a hotelben ébredni, reggelzini, elkészülni és sietség nélkül összeverődni a közös programig.
Azért egy megadott időpontra simán oda lehet érni.
Régebben sokszor megfordultam Békésen, Hmvhelyen, Deszken és Mezőhegyesen, ahol reggel 7-kor volt a találkozó. ;) (mellesleg az M5 akkor még drága volt, így mellőztük)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #108 Dátum: 2015.03.19 14:28:22 »
Az elmúlt évek tapasztalata szerint a szombat délelőtti érkezéssel elmegy az idő.  :whistling:
Év elején sztem mindenkinek van még 1 szabadnapja még az éves keretből... vagy legalább egy fél napja. :1eye:
Ezt csak azért vetettem fel, hogy ne a rohanásról szóljon az ittlét.
Biztos vagyok benne, hogy mindenki szidni fogja az ide vezető utat (a korábbiakban javasolt Kiskunfélegyházi útvonalon inkább ne gyertek, mert a 47-est folyamatosan újítják fel és káosz van arra), aztán ebéd, császkálás ide-oda, és este kidől. Ez enyhíthető lenne a pénteki érkezéssel.  :flowers: :surrender: Persze, mindez csak ötlet, felvetés. Én itthon leszek.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #109 Dátum: 2015.03.19 15:11:56 »

Év elején sztem mindenkinek van még 1 szabadnapja még az éves keretből... vagy legalább egy fél napja. :1eye:

Majd megpróbálom kikönyörögni a főnökömtől  :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #110 Dátum: 2015.03.19 15:20:25 »
Az elmúlt évek tapasztalata szerint a szombat délelőtti érkezéssel elmegy az idő.  :whistling:
Asszem Sopronban nem nagyon kellett ránk várni, sőt Gyöngyiékre sem.  ;)
Megmondod hányra kell ott lenni és ott leszünk. Idegen helyen rosszul alszom, így jobb korán kell kelni mint egész éjjel forgolódni  :szemez:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #111 Dátum: 2015.03.19 15:48:15 »
Oksi!  :surrender:

Sztem 10 óra lehet a kitűzött időpont a találkára, mert mire szállást elfoglaljátok, az is lesz fél-1 óra és utána is marad időnk, hogy ne rohanjunk sehova.  :) Ha nektek ez így vállalható.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #112 Dátum: 2015.03.19 15:49:01 »
Majd megpróbálom kikönyörögni a főnökömtől  :D
Helyes. Azért, ha húzná emiatt a száját, érdemes lenne kezdeményezned vele egy 4 szem közti elbeszélgetést...  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #113 Dátum: 2015.03.19 17:43:00 »
Mester!  Oké, hogy péntek, meg oké, hogy megyünk, nade mikorra érjünk le pénteken???  Reggel, délben, este??? 

És mikortól lehet elfoglalni a szállást?  Mert az lenne az ideális, ha a cuccokat letennénk a szálláson, oszt utáne mennénk falni, sétálni, önmegvalósítani, Jagert inni usw.

Borkóstoló:  a magam és a párom nevében azt tudom mondani, hogy mi nem ragaszkodunk a borkóstolós programhoz. Bort egyáltalán nem fogyasztunk, a párom nem szereti, én meg nem  :no: ihatom eü. okok miatt. Ezzel együtt, ha a banda odamegy, megyünk  mi is, jó a rántott husi.   :yes:

Ha maradunk a városban és eszünk valahol másutt, abban is benne vagyunk.  :yes: :yes:

 :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.19 17:58:24 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #114 Dátum: 2015.03.19 18:48:50 »
Ha minden úgy alakul, akkor már délelőtt ott leszünk (munkát szerveztem péntekre Bcsabára)  :yes:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #115 Dátum: 2015.03.19 19:38:49 »
Ha minden úgy alakul, akkor már délelőtt ott leszünk (munkát szerveztem péntekre Bcsabára)  :yes:
Ez jó hír. Valszeg mi szabin leszünk aznap.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #116 Dátum: 2015.03.19 21:15:26 »
Ha minden jól megy, szeretnék én is eljutni erre a talira  :yes: ... remélem, sikerül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #117 Dátum: 2015.03.19 21:20:47 »
Sztem 10 óra lehet a kitűzött időpont a találkára, mert mire szállást elfoglaljátok, az is lesz fél-1 óra és utána is marad időnk, hogy ne rohanjunk sehova.  :) Ha nektek ez így vállalható.
10? Bőven jó! :yes: Ha 8-at mondtál volna, az sem lenne gond  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #118 Dátum: 2015.03.19 21:54:11 »

Ha minden jól megy, szeretnék én is eljutni erre a talira  :yes: ... remélem, sikerül.
Hogy a hurrikánba ne menne minden jól addig! Naná, hogy itt a helyed!!![emoji4]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:2015 Tavaszi Tali - május 15-17. Békéscsaba
« Válasz #119 Dátum: 2015.03.19 22:07:25 »
Hogy a hurrikánba ne menne minden jól addig!
Ezen a héten 132 órát dolgozom ;) ... ezen a HÉTEN. És májusban még több a tanuló  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )