Szerző Téma: Torque: valós idejű motorinfók az ODBII protokollon, ELM-327 adapterrel  (Megtekintve 60147 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
A tiltást hogy érted? Mechanikusan? Vagy rejtett kapcsoló van valahool az OBD csati felé vezető szálakon?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
A tiltást hogy érted? Mechanikusan? Vagy rejtett kapcsoló van valahool az OBD csati felé vezető szálakon?

A nyílt fórumon nem mennék bele a részletekbe, de igen, hardweresen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Vettem.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Sziasztok. Bedöglött a kék színű , áttetsző burkolatú" Vaterás " Elm327 kütyüm. Először szakadozott a kapcsolat a telefonnal, most már nem világítanak a ledek sem a készülékben. Szétszedtem , újraforrasztottam a csatlakozó lábait, de semmi. Kuka.
Rendelnék helyette másikat. Kinek , melyik változat működik megbízhatóan már régóta?
http://auto-motor.vatera.hu/auto_motor_szerszam_szereles/elm327_v2_1_bluetooth_hibakodolvaso_2352605996.html          ez volt az enyém.
Vagy ilyet?   http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/autodiagnosztika/elm327_bluetooth_hibakod_olvaso_obd2_1141_2346190961.html

Esetleg ilyet? Ez kapcsolóval van ellátva, de nem tudom, hogy szerkezetileg tud e többet a másik kettőnél, vagy csak eggyel több hibalehetőség, a kapcsoló miatt ?  http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/autodiagnosztika/elm327_bluetooth_diagnosztika_elm_327_kapcsolos_2351419895.html
 Köszi.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.02 15:25:04 írta Csazso »
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
A kapcsolós egyrészt gyorsabb, másrészt fixen a csatlakozó hagyható a 40 mAh fogyasztás nélkül.
Selejt mindegyikből akad.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.02 15:40:58 írta Agyarka »

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
A kapcsolós egyrészt gyorsabb, másrészt fixen a csatlakozó hagyható a 40 mAh fogyasztás nélkül.
Selejt mindegyikből akad.
Köszi
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

mickeymiller

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17

- Menü/ Beállítások/ Extra Pids szenzorok kezelése/ menü/ előre def. szett hozzáadása
választhatunk a programban lévők közül, vagy kereshetünk magunknak pl.
   PIII/ Auris HSD/CT200h
   PIII PHEV 
   YHSD
   metric CSV(vesszővel tagolt) munkalapnak a telefon v.tablet Torque/extendedpids könyvtárába mentése után.
   Androidnál pl. File Expert, BB-nél Ghost Commander segítségével vagy FTP-vel a letöltött *.csv a megfelelő könyvtárba másolható.

Szia Agyarka!
Avensis 2.2 D4D -hez melyik Pid a jó?Egy kicsit nekem ez kínai.
Köszi.
Együtt jobb eltévedni mint egyedül!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Szia!
A linkelt PID-ek nem Avensishez vannak. Az Avensis és közösség nem annyira aktív mint a hibrides ezért nem rögzítették, és a szervíz dokumentációval összevetve nem dekódolták a kommunikációját.

Torque használatával a speciális PID ek hiányában csak az általános adatok értelmezhetőek.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.04 22:09:56 írta Agyarka »

mickeymiller

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Köszönöm!Ezzel is sokat segítettél! :otlet:
Együtt jobb eltévedni mint egyedül!

hp16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Sziasztok
2002-es Corolla TS-nél a Torque pro nem jelzi a hibakódokat minden más megy,ABS hibakód van azt szeretném kiolvasni,kilehet így valahogy?
köszi

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Sziasztok
2002-es Corolla TS-nél a Torque pro nem jelzi a hibakódokat minden más megy,ABS hibakód van azt szeretném kiolvasni,kilehet így valahogy?
köszi

Szia!

A Torque-el én sem vagyok megelégedve, ezt használom hibakód olvasásra, kiválóan alkalmas erre a célra:

ScanMaster for ELM327 OBD-2

(Ki is tudja ütni, ha erre van szükség)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Alvó topik ébresztés  ::)
Milyen megoldást ajánlotok T27 Ave Android kombóra?
Élő adatot szeretnék olvasni, néha megtorpan a kocsi.
Tisztitgatások már megvoltak, mielőtt elkezdek vezérlésmódosítót és folytószelepet cserélgetni meg szervizből elhozni a kocsit hogy náluk nem jelentkezett a hiba inkább nézegetek grafikonokat.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Tudom, hogy nem az, de a TechStream nem jöhet szóba? Az egyik oldalon megnéztem, még le is lehet tölteni. A kábel nem túl drága, win10 alatt megy, és szerintem élő adatot is lehet vele nézni  :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Időszakos a probléma, telefon pedig mindig nálam van.
Hardver szempontjából elég ha valamelyik random BT-set veszem, vagy azok között is van különbség?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Értem. Mivel ez elég Toyota specifikus rendszer, hátha lát olyan bugyrot, amiből kiderülhet a baja akkor is, ha éppen nem menet közben jön elő.
Sajnos Carinán nincs OBD2, így ezekben nincsen tapasztalatom.