Szerző Téma: Torque: valós idejű motorinfók az ODBII protokollon, ELM-327 adapterrel  (Megtekintve 60193 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
No kipróbáltam, a tablet kommunikál az adapterrel. De sajnos egyik az OBD Car Doctor által ismert protocol sem jó a kocsihoz...

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
No kipróbáltam, a tablet kommunikál az adapterrel. De sajnos egyik az OBD Car Doctor által ismert protocol sem jó a kocsihoz...
nekem a protokol scan során egyszer végig fut, aztán újra kezdi, és ott a test 4-nél leragad, és sikerül csatlakoznia.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
nekem a protokol scan során egyszer végig fut, aztán újra kezdi, és ott a test 4-nél leragad, és sikerül csatlakoznia.

Az Avensis esetében végig fut a teszt, megáll "protocol 0 - null" vagy valami hasonló értéken és kész. Vártam pár percet, de innét már nem mozdult.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Az Avensis esetében végig fut a teszt, megáll "protocol 0 - null" vagy valami hasonló értéken és kész. Vártam pár percet, de innét már nem mozdult.
próbáld fixen arra rakni, amit írtam, hátha...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Torque alapok:

- Tölsd le, majd telepítsd az oprendszernek megfelelő alkalmazást: droid, BlackBerry
 A pár Euros Pro verzió megvásárlásával támogatod a fejlesztőt, és lehetőséget biztosítasz a további fejlesztésre!

- Kapcsold be a telefon/tablet BT vevőét és az ELM327-es adaptert, majd párosítsd őket.
  Kapcsolódási problémák lehetséges megoldása itt.
  Opcionálisan wifis eszköz is alkalmazható.

- A program indítása után Menü/ Beállítások/ OBD2 adapter beállítások menüpontokon értelemszerűen végigmegyünk.
  A BT automatikus Be/Ki kapcsolás bepipálása megkönnyíti a későbbi használatot. A gyorsabb kommunikációt csak az újabb chippes
  adapterekhez válasszunk.  Nálam Enchanced MPG calc BE, Boost calc method MAP.

- Menü/ Járműprofil-ban létrehozzuk a saját autó profilt a kocsi főbb paraméterei alapján.
  Javaslom a szeparált műszerfal beállítását, az adott autóhoz tartozó adapter és protokol
  (CAN 11bit 500k baud, vagy a régebbieknél ISO 9141-2) kiválasztását.

- az Adapter Status programmal ellenőrizzük az eszközök beállításait.

- Menü/ Beállítások/ Extra Pids szenzorok kezelése/ menü/ előre def. szett hozzáadása
választhatunk a programban lévők közül, vagy kereshetünk magunknak pl.
   PIII/ Auris HSD/CT200h
   PIII PHEV 
   YHSD
   metric CSV(vesszővel tagolt) munkalapnak a telefon v.tablet Torque/extendedpids könyvtárába mentése után.
   Androidnál pl. File Expert, BB-nél Ghost Commander segítségével vagy FTP-vel a letöltött *.csv a megfelelő könyvtárba másolható.
- Menü/ Beállítások/ Bejegyzés & adatok feltöltése/ Beljegyzés amikor a nyomaték elindul BE
                                                                             /Csak ha az OBD ...                            BE
                                                                             /GPS log                                            BE
                                                                             /kiválasztani mi kerüljön bejegyzésre pontnál hozzáadni ami számunkra érdekes,
pl. HSD-knél:
"Speed (OBD)(km/h)"
"Engine RPM(rpm)"
"Batt Pack Current Val(Amperes)"
"HV Battery Current(Amp)" (for Prius2)
"State of Charge(%)"
"Wheel Cylinder Pressure Sensor(V)"
"Regen Cooperation(Off/On)"
"Accel Pedal Pos #1(%)"
"Actual Engine Torque(Nm)"
"Trip Distance(km)"
"Fuel used (trip)(l)"
"Fuel flow rate/minute(CC/min)"
"Engine Coolant temperature"
"Ambient Temperature"
"HV System Indicator"
"Engine Load"
"MG1 revolution"
Szabálytalan kilépés, tápelvétel esetén a program nem menti el a naplózott adatokat!

- Menü/ Beállítások/ Egységek C, Kg, PSI, Nm kiválasztása

- A realtime informátionban programrészben a ízlés szerint a képernyőre pakolhatjuk az univerzális illetve az egyedi PID-eket,
 oprendszer/ készülék váltás esetén a mentéseket a Torque/ Dashboards könyvtárban találjuk.
 HSD-k esetén leginkább az MG2 nyomaték kijelzése segít a takarékos vezetésben.

-Menü/Beállítások/ Riasztók kezelése/ Menü/ riasztó hozzáadása -nál
  lehetőség van a magas hűtővízfok riasztási értékének beállítására, vagy a GPS szerinti közig bírságot közelítő sebességre
  való figyelmeztetésre (sajnos csak 1 úttípusra , praktikusan autópálya)

- a Track Recorder programot fedélzeti kameraként használhatjuk, a felvételt sajnos csak 1etlenösszefüggő fájlba képes elmenteni.
- a térképes megjelenítés jópofa, de csak áttekintésre alkalmas.

  Az adatok részletes kielemzését a Torque Log Analyzer-el végezhetjük
    ->Chrome esetén bővítménnyel, aminek használatáról itt olvashatunk.
    -> Vagy ennek a táblázatnak a segítségével.
   A GPS adatok miatt, én az utóbbi táblázat másolatának OFFLINE használatát javaslom.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.18 23:42:40 írta Agyarka »


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Mind tök egyforma, de készülj fel, hogy lehet, cseréltetni kell majd, nem mindig működnek elsőre.  :)
         

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Nekem például nem akar összejönni a kapcsolat. A Torque látja az adaptert, de az autóval már nem találja a kapcsolatot. Villog a kék autóikon. Beállítottam a fent írt protokollt a Vehicle Profile-ba, de akkor sem megy, hanem egy idő után elkezdi az automata keresést és nem talál megfelelőt.

Kuka az adapter?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Kell játszani vele, gyújtás rajta, lent, először tel be, aztán torqe rá, stb. Nekem anno elsőre vagy 15 perc játék volt, mire kolleganő autójával összehoztam, utána ment.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Nekem is az első párosítás "játék" volt a türelmemmel, de semmilyen protokollt nem kellett állítgatni. Minden alapértelmezés szerinti beállításon volt.
Már nem emlékszem pontosan, de
1. csatlakoztatni a "műszert" az autóhoz.
2. telefonon bekapcs a BT
3. ha van, a kütyün is bekapcs a BT
4. gyújtás ráad
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Köszi, a segítséget, esetleg annyi, hogy a kettő közül van megbízhatóbb, vagy tök mind1?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Köszi, a segítséget, esetleg annyi, hogy a kettő közül van megbízhatóbb, vagy tök mind1?
Sztem tök mindegy. Ha működik, mindkettő ugyanúgy működik. Sanszos, hogy a belseje egy és ugyanaz mindnek, max a külső burkolatban, esetleg a burkolat színében térnek el (hosszabb-rövidebb, fehér, fekete, kék, van-e rajta BT be-kikapcsoló gomb, vagy nincs).
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Sziasztok.
Adott egy 2000 kiadású yaris verso.
Hol találom meg ezen a csatlakozót, egyáltalán ez már Obd-s?
Vettem anno kábelt a fábiámhoz, ez nem blútyukos,  hanem usb-vel kapaszkodik a laptophoz.
Megfelelő program (de melyik?) esetén jó lehet a kábel a yarishoz?

Ebben a kérdésben várnám a hozzáértők segítségét.
Feri.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sziasztok.
Adott egy 2000 kiadású yaris verso.
Hol találom meg ezen a csatlakozót, egyáltalán ez már Obd-s?
Vettem anno kábelt a fábiámhoz, ez nem blútyukos,  hanem usb-vel kapaszkodik a laptophoz.
Megfelelő program (de melyik?) esetén jó lehet a kábel a yarishoz?

Ebben a kérdésben várnám a hozzáértők segítségét.
Feri.

Ha ODBII normás a Yaris, akkor jó lesz vele a Torque, meg a kanócod is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Ha ODBII normás a Yaris, akkor jó lesz vele a Torque, meg a kanócod is.

Ok, de hol keressem a bemenetet?
A torque,  az nem androidos program?
Mert, nekem laptopra kellene.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.06 19:44:26 írta feconike »