Szerző Téma: Torque: valós idejű motorinfók az ODBII protokollon, ELM-327 adapterrel  (Megtekintve 61186 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ok, de hol keressem a bemenetet?
A torque,  az nem androidos program?
Mert, nekem laptopra kellene.

A csatlakozó tekintetében nem tudok segíteni, a Yaris fórumrészben nyilván azonnal vágják majd a tulajdonosok, hogy hol is van.
PC-s program tekintetében utána kell néznem, mert én már nagyon régen droidos progival nyomom.  Van valahol egy CD-m ilyen programokkal. Este utánanézek, ha addig nem jön válasz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
A csatlakozó tekintetében nem tudok segíteni, a Yaris fórumrészben nyilván azonnal vágják majd a tulajdonosok, hogy hol is van.
PC-s program tekintetében utána kell néznem, mert én már nagyon régen droidos progival nyomom.  Van valahol egy CD-m ilyen programokkal. Este utánanézek, ha addig nem jön válasz.
nekem YARIS 2-ben bal oldalt lent van a műszerfal alatt. Ha felfelé nézel a pedálok irányából, biztos meglátod
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Köszönöm, meglett.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
A csatlakozó tekintetében nem tudok segíteni, a Yaris fórumrészben nyilván azonnal vágják majd a tulajdonosok, hogy hol is van.
PC-s program tekintetében utána kell néznem, mert én már nagyon régen droidos progival nyomom.  Van valahol egy CD-m ilyen programokkal. Este utánanézek, ha addig nem jön válasz.

Megköszönném a programot,mert akkor nem kellene  megvennem az androidost.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
pedig megéri...nem fog kiforgatni a vagyonodból...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
pedig megéri...nem fog kiforgatni a vagyonodból...

Azt gondolom, csak már van egy kanócos.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Megköszönném a programot,mert akkor nem kellene  megvennem az androidost.

Szóval: EasyObdII, vagy Scanmaster Elm, vagy a wOBD  programra rákeresel és már töltheted is.

Sajnos nem találom a CD-t, amin rajta van, a kanócos verziót egyik fórumtársunktól "örököltem", aztán vettem egy BT-st.  Ezzel lényegesen egyszerűbb, praktikusabb. A kanócos meg bővebb, ámbátor menet közbeni loggolás némileg bonyolultabb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Szóval: EasyObdII, vagy Scanmaster Elm, vagy a wOBD  programra rákeresel és már töltheted is.

Sajnos nem találom a CD-t, amin rajta van, a kanócos verziót egyik fórumtársunktól "örököltem", aztán vettem egy BT-st.  Ezzel lényegesen egyszerűbb, praktikusabb. A kanócos meg bővebb, ámbátor menet közbeni loggolás némileg bonyolultabb.

Köszönöm, egyiket leszedtem, remélem működik.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Nálam a scanmaster jött be a legjobban.  ;)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
A következő projekt az lesz, hogy a Yaris II-ben lévő OBD portot ketté osztom, legyen kettő belőle egy ilyennel.

Azért, hogy az automatikus ajtózáró és vész-villogtató OBD adapterem mellett, férjen el az ELM-327-es is - mostmár muszáj, mivel a fejegység Androidos  :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
és müködik a két kütyü párhuzamosan???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Hát, majd kiderül. Elvileg tud működni, eszközöktől függ.
Ha megnézed, egyiknek sincs bekötve/kihasználva az összes érintkezési pontja, és nem is ugyanazokat használják. Mindez csak próba során derülhet ki.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 08:07:43 írta robi (Robi) »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hát, majd kiderül. Elvileg tud működni, eszközöktől függ.
Ha megnézed, egyiknek sincs bekötve/kihasználva az összes érintkezési pontja, és nem is ugyanazokat használják. Mindez csak próba során derülhet ki.

Na erre igazán kíváncsi vagyok, igaz a Priusban ez kicsit nehezen kivitelezhető, az ODBII blokkolás miatt.  Pedig az automata ajtózár igencsak hiányzik, nagyon megszoktam. A Torque működtetése is picit nehezebb, de ennyit megér a csúnya bácsik elleni védelem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
a csúnya bácsik elleni védelem.
Ez alatt mit értesz, Torque-ilag?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ez alatt mit értesz, Torque-ilag?

Azt, hogy az ODBII csatim alaphelyzetben tiltva van, azért, hogy ne lehessen a csúnya bácsiknak mindenféle programozással lábon elvinni a járgányt.

Ezáltal a BT, vagy a kábel csatlakoztatása kicsit bonyolultabb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.