Szerző Téma: Torque: valós idejű motorinfók az ODBII protokollon, ELM-327 adapterrel  (Megtekintve 60211 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Tegnap leszedtem egy CarDash nevű progit, Winphone-ra, sokkal gyorsabban, és biztosabban találja meg a kapcsolatot mint a torque. Nem kell vele szerencsétlenkedni, hogy mikor dugom be, mikor csatlakozok, mikor rakom rá a gyújtást, ez tényleg plug&play.  :yes:
Sajnos csak próbaverzió, így csak fordulatszámot tud mérni, de ahogy néztem közel annyi opciója van mint a torque-nek.

Gondolkozok rajta, hogy megveszem a fullos verziót.  :hmmmm:
Sajna nincs fent a kölcsönzőn. És ahogy néztem, Wp-re nem is egyszerű tört cuccot telepíteni.  :no:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Szerintem valami szinkronizációs bug lehet. Esetleg a beállítások mélyén valami....   Emlékeim szerint valami MPG (vagy valami hasonló) beállításoknál be lehet állítani plusz, mínusz irányban az eltérést. Lehet, hogy itt kellene finomhangolni.

A Torque által mért adat egyébként érzésre olyan 10%-kal több, mint amint a fedcomp ír, ami általában egy picit alacsonyabbat mutat, mint a valóság. Most mondjuk az utolsó tankolásnál tök pontos volt a fedcomp...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tegnap leszedtem egy CarDash nevű progit, Winphone-ra, sokkal gyorsabban, és biztosabban találja meg a kapcsolatot mint a torque. Nem kell vele szerencsétlenkedni, hogy mikor dugom be, mikor csatlakozok, mikor rakom rá a gyújtást, ez tényleg plug&play.  :yes:
Sajnos csak próbaverzió, így csak fordulatszámot tud mérni, de ahogy néztem közel annyi opciója van mint a torque-nek.

Gondolkozok rajta, hogy megveszem a fullos verziót.  :hmmmm:
Sajna nincs fent a kölcsönzőn. És ahogy néztem, Wp-re nem is egyszerű tört cuccot telepíteni.  :no:

Így igaz, a Droid sokkal lazább, szabadabb, mint a WP.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Sajna nincs fent a kölcsönzőn. És ahogy néztem, Wp-re nem is egyszerű tört cuccot telepíteni.  :no:
Erre csak azt tudom mondani, hogy vannak dolgok, amiért (ha bejön amit tud és akarod támogatni a fejlesztőt, aki ezért újabb fícsöröket ad majd az update-ekben és akarsz is frissítéseket) megéri pénzt kiadni. ;)
         

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Persze, nem is vagyok igazából ellene, mert én se szívesen dolgozok ingyen.  ::)

Csak megszoktam hogy meg lehet oldani "okosba".  :sorcerer: :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Persze, nem is vagyok igazából ellene, mert én se szívesen dolgozok ingyen.  ::)

Csak megszoktam hogy meg lehet oldani "okosba".  :sorcerer: :D
Egyetértek, én jó ideje úgy szoktam, hogy amit lehet, okosítok, de ha tényleg használom, akkor letörlöm és tényleg megveszem, mert szeretném támogatni a fejlesztőt, hogy legyen kedve tovább fejleszteni az adott appot. Én sem szívesen dolgozom ingyen. :)
         

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Én ezt vettem ettől az eladótól, simán ideért 3 hét alatt hiba nélkül, megy is rendesen.
http://www.ebay.com/itm/360723784594?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
ami érdekes, hogy a yarison megy a torque-kal, de a hiace-en nem. Ez utóbbi azért érdekes, mert ugyanakkor másik progi tud kapcsolódni a hiace ECU-hoz, csak a Torque nem, még akkor sem, ha a másikból kilesett működő kommunikációs szabványt adom meg neki direktben, hogy azzal próbálkozzon...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Pontosan mi ez a másik program? Mert a 2003 előtti Toyota dízelek nem OBD protokollt használnak még akkor sem, ha a csatlakozó már az. Szóval jól jönne nekem ez a másik cucc az ECU olvasgatásához.


marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Pontosan mi ez a másik program? Mert a 2003 előtti Toyota dízelek nem OBD protokollt használnak még akkor sem, ha a csatlakozó már az. Szóval jól jönne nekem ez a másik cucc az ECU olvasgatásához.
Az OBD Car Doctor freeaz, ki tud jelezni dolgokat, de egyszerre csak egyet (van  fizetős verzió is) és grafikonon is ábrázolja az idő függvényében, valamint persze a hibajeleket is olvassa, tárolja, ilyesmi..

Elhinném, amit írsz, ha ez a progi nem olvasná ki a dolgokat: de megteszi. Méghozzá a hivatalos ISO 14230-4 KWP (5 baud init) protokollon keresztül. Márpedig ha ez sikerül neki, akkor az OBD2 és nem más.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.27 13:04:02 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Köszönöm. Akkor a Hiace ECU-je lehet már más mint az Avensisé... :hmmmm:

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Köszönöm. Akkor a Hiace ECU-je lehet már más mint az Avensisé... :hmmmm:
remélem, neked is összejön a dolog, ha esetleg nem, a honlapjuk alapján elég segítőkésznek tűnnek, és megpróbálnak segíteni, ha küldesz nekik logot a sikertelen ECU-kapcsolódásról.

Egy kis infó a honlapról, hogy mióta van OBD2:

 OBD-II is an expanded set of standards and practices developed by SAE and adopted by the EPA and CARB (California Air Resources Board) for implementation by January 1, 1996.
Strangely and unusually Europe was slower on the implementation of OBD2.  Europe OBD (also known as EOBD) became mandatory for all new European car designs in 2000, existing cars in 2001 and diesels 2004 (however most manufacturers implemented it significantly earlier – as many cars were also sold in the US).
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.27 13:21:56 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Nem csak a benzinesekben? A múltkor néztük szerelővel és a régi, 90 lovas, még nem CR dízelhez való protokollal lehet kommunikálni a kocsi ECU-jével. Kíváncsi vagyok ez a program tudja-e.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Nem csak a benzinesekben?
már javítottam a hsz-t :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Kipróbáltam a programot, de valami gond lehet az OBD adapterrel, mert egy idő után már nem akart kommunikálni a telefonommal. Majd beszámolok még a fejleményekről (másik telefon, másik adapter).