Szerző Téma: Torque: valós idejű motorinfók az ODBII protokollon, ELM-327 adapterrel  (Megtekintve 61195 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
3.000.- HUF alatt elérhető, igaz ki tudja, hogy jó-e, ideér-e, a szokásos béjes rizikófaktor.
Az enyém is kintről jött.

ELM-327 BT

Aztán van még itt más is, ami OBDII
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.09 17:19:08 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.


espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Köszönöm szépen a vàlaszokat, most igy màr tudom, hogy pontosan miröl is van szo!

Valoszinüleg egy Bluetooth-os adaptert fogok én is akkor venni.

Amùgy, még soha nem csinàltam ilyet, tehàt szeretném tudni, hogy elvileg el lehet valamit rontani ha a Torque programmal kisérletezek majd az elején?

Mire kell majd igazàn figyelni?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Köszönöm szépen a vàlaszokat, most igy màr tudom, hogy pontosan miröl is van szo!

Valoszinüleg egy Bluetooth-os adaptert fogok én is akkor venni.

Amùgy, még soha nem csinàltam ilyet, tehàt szeretném tudni, hogy elvileg el lehet valamit rontani ha a Torque programmal kisérletezek majd az elején?

Mire kell majd igazàn figyelni?

Ennek a mestere Agyarka. Nekem is ő magyarázta el, hogy hogyan kell felismertetni a géppel, valamint Ő nagyon belefolyt a lelkivilágába, tudtommal mindenféle grafikonokat, meg út-idő statisztikákat is készít a kinyert adatokból. Neki egy HSD-s Yarisa van, ami ebből a szempontból is nóvum.

Egyébként jellemzően kinyerni tudsz vele adatokat, így az ECU lelkébe nem nagyon tudsz belemászni elvileg.  Max. hibakódot tudsz vele kiüttetni, ha éppen van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Elképzelhető, hogy benzines Aurissal nem megy ez a kütyü? Ebben a listában csak dízelek vannak.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Kizártnak tartom. Az enyém simán csacsog micila verdájával is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Enyém ilyen, kedvezőbb árfolyam mellett vettem kb. 1800 Ft.-ért korábban, de most sem vészes 2200-ért.
Van rajta ki-be kapcsoló gomb, így rajta lehet hagyni a kocsin. Kis diszrét megjelenésű, nem egy nagy bumszli, észre sem lehet venni.



HTC telefonommal hibátlan és próbáltam a családban lévő KIA cee'd-sw-vel, Chevrolet Aveo-val, Toyota Yaris-szal, mindegyikkel jól megy.

« Utoljára szerkesztve: 2013.11.10 15:43:27 írta robi (Robi) »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Enyém ilyen, kedvezőbb árfolyam mellett vettem kb. 1800 Ft.-ért korábban, de most sem vészes 2200-ért.
Van rajta ki-be kapcsoló gomb, így rajta lehet hagyni a kocsin. Kis diszrét megjelenésű, nem egy nagy bumszli, észre sem lehet venni.



HTC telefonommal hibátlan és próbáltam a családban lévő KIA cee'd-sw-vel, Chevrolet Aveo-val, Toyota Yaris-szal, mindegyikkel jól megy.
Ugyanez van nekem is.:)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
@robi, @bepi

Pont ettöl az Ebay àrustol vettétek, akinek a hirdetését linkelted? (én is szàndékozom ugyanis rendelni egy ilyet a napokban)
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Ó hát elég rég vettem, már nem emlékszem. Elég ha van néhány ezer minősítése, és 98%-on felüli pozitív, akkor nyugodtan rendelj.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
OK, köszi!
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Ő nagyon belefolyt a lelkivilágába,
Köszönöm a dicsérő szavakat, de sajnos nem érdemlem meg. Csak annyira folytam bele, hogy a még több kérdésem merült fel. Nem feltétlenül a Torque-val, hanem az autó állapotával kapcsolatban. Mivel a hozzáférhető gyári dokumentációk is hiányosak, ezért megakadtam. Alkalom adtán majd más HSD-kből is ki szeretném olvasni a kérdéses paramétereket.

A progi használatáról majd készítek egy szájbarágós összefoglalót.
A programmal ismerkedők dolgát néhány mutató elrendezés (Layout szabad fordításban) mentésének megosztásával megkönnyíthetnétek.
A verzió és a műszerek feltüntetése az eligazodást megkönnyíti.
A YHSD-ét még csiszolom, de lassan kialakul a leggyakrabban figyelt és a naplózott adataim teljes listája.

elvileg el lehet valamit rontani ha a Torque programmal kisérletezek majd az elején?
Nem, véglegesen elrontani nem tudsz semmit a Torque-val és egy jól működő ELM kompatibilis adapterrel.
Néhány autó nem szereti, ha a gyújtásráadásakor szkannnelik az OBD csatlakozóját, és égve marad miatta a MIL lámpa.
A figyelmeztető hangjelzések kikapcsolása a Torque-val is csak addig működik amíg az eszköz csatlakoztatva van.

Elképzelhető, hogy benzines Aurissal nem megy ez a kütyü? Ebben a listában csak dízelek vannak.
A lista nem teljes. A korai benzines E12 (2002- ) sem szerepel benne, ennek ellenére működik vele.

a csatlakozás az OBD eszköz és a telefon között elég nehézkes, szórakozni kell vele
Elég nagy szórással gyártják, a BT -részével van leggyakrabban probléma.
A megoldás általában másik telefon, vagy másik op. rendszer.-(
 
az egyik elektromos motorra folyamatosan valami mínusz 12501 körüli rpm-et ír ki, szóval az tuti nem jó...
Pedig jót mutat, csak nem arra vagy kíváncsi.-)
Inkább az MG2 nyomatékát állítsd be. "Vitorlázásnál" =0.  Amennyiben rutinosan +-4 en belül tudod tartani elképesztő fogyasztást lehet produkálni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.10 20:08:05 írta Agyarka »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
A progi használatáról majd készítek egy szájbarágós összefoglalót.
...
Inkább az MG2 nyomatékát állítsd be. "Vitorlázásnál" =0.  Amennyiben rutinosan +-4 en belül tudod tartani elképesztő fogyasztást lehet produkálni.
Úúúú ezt nagyon megköszönném!!! Ha leírnád, hogy...

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Beállítottam a főképernyőre, hogy lássam azt, hogy az adott út üzemanyagban mennyire került. Ahogy megyek, szépen megy felfelé a szám.

Viszont ez a mutató akkor is "pörög", igaz nagyon lassan, ha áll a motor. Vajon miért?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Beállítottam a főképernyőre, hogy lássam azt, hogy az adott út üzemanyagban mennyire került. Ahogy megyek, szépen megy felfelé a szám.

Viszont ez a mutató akkor is "pörög", igaz nagyon lassan, ha áll a motor. Vajon miért?

Szerintem valami szinkronizációs bug lehet. Esetleg a beállítások mélyén valami....   Emlékeim szerint valami MPG (vagy valami hasonló) beállításoknál be lehet állítani plusz, mínusz irányban az eltérést. Lehet, hogy itt kellene finomhangolni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.