Szerző Téma: Elektromos autózás / önvezetés  (Megtekintve 118199 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #465 Dátum: 2024.03.06 13:44:12 »
Amióta eltűnt innen a környékről a sok autóját este a lakásból töltő autó és az a sok, a járdán áthúzott töltőkábel-rengeteg (mintha egy ügyességi pályán lettél volna), és akkor ugye nem beszélve arról, amikor az autópályán még 120-as tempóval is leelőzöm őket, mert már 130-nál elkezdenek sokat fogyasztani ezek az elektromos csodák, és akkor nem maradna energia a visszaútra... én se látom sok gyakorlati hasznát az elektromos autónak. Pláne nem ezeknek a "prémium" SUV-oknak, amikről remélhetőleg egyszer lekerül majd az igazságtalanul rájuk kiadott zöld rendszám, mert azok ám aztán a "zöldek" a javából...  :no: :hmmmm:
Én komolyan nem értem meg azokat, akik kábelt lógatnak jobbra balra. Minek vesz elektromos autót, ha nincs hol töltenie? Fegyvert fogtak a fejéhez? Ha meg otthon nem tudja tölteni, akkor 2 sarkon belül nincs dc gyorstöltő? Ez most olyan, mint a mosóbenzin biznisz a 80-as években. Pont annyira veszélyes is. Főleg ezek a narancssárga hosszabbítók. Betiltanám az összeset. Vas van benne réz helyett, meg 2 év UV sugárzástól úgy megkeményedik, hogy törik. Szigetelési ellenállása nincs meg. Nedvességet se bírja.
Nekem semmi bajom az autópályán 120-al menőkkel, sőt, kevésbé balesetveszélyes, mint akik 160-al tolnak le, mert tudják, hogy a nemzeti trafi 155nél még nem fotóz, ami vicc. Ha nem 1000km-et megyek, akkor én sose megyek 120nál többel. Pár percet veszít vele az ember, de ilyen benzinárak mellett...
Laco 73 :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #466 Dátum: 2024.03.06 16:43:11 »
A töltést én se értem, vagyis nincs garázsuk, szóval valahova csak be kell dugni a hosszabbítót - illetve ha ki is építettek hozzá egy töltőt, akkor megint a garázs hiánya a gond. De mondom, ezt itt a környékünkön tapasztaltam, lehet máshol jobb a helyzet.
 
Az elektromos autóknál pedig mindig az első 3 érv egyike arról szól, hogy hú bakker, micsoda gyorsulása van 100-ra, még a sportautókat is lehagyja, stb, stb. Mondjuk végig ilyen üzemmódban lámpától lámpáig gyorsulva 100 km-es hatótávjuk sem lesz, de persze erről hallgatnak.  :innocent:

Illetve ne felejtsük el az autók össztömegét az akksi miatt, ezekre nem tehetsz fel gagyi Linglong meg ki tudja milyen no name gumikat a sebességindex, és persze a terhelési index végett sem. 1 garnitúra gumi, ami ezeknél max 2 szezont megy el (persze erről is hallgatnak), pedig 500-600e Ft.
Most nyilván nem a Leaf és az Up! modellekre gondoltam.  :innocent: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #467 Dátum: 2024.03.06 16:45:55 »
Nagyon tanulságos cikk, hogy milyen fafejűek a nagyvállalatok. Nekik az az érdekük, hogy márkaszervizben vagyonokért javíttasd a kocsit. Ez nagyon szomorú.
A másik szomorú dolog a garanciális feltételek. Koreai gyártóknál Magyarországon 15ezrenként kell vinni szervizbe ellenőrzésre az e autót. Kb. semmit se csinálnak, csak pollenszűrőt cserélnek és számláznak. De ha 15001nél viszed, akkor buktad a garit, szóval ha rendesen használod a kocsit, akkor 14500nál elviszed, mert mire időpontot kapsz, stb... Emiatt 1-2 szervizt még rádvernek pluszba. Ellenben külföldön ugyanezeket a márkákat 15999-el is elviheted szervizbe, nem buktad a garit. Kivéve, ha Magyarországra hozod. Mert ha csak 1 pecsételés mellett is átlépte a 15000km-et, akkor bukta a garit. Na ez a nettó szemétség.

Itthon meg inkább az fordul elő, hogy kiszámlázzák a cserét munkadíjjal együtt, és persze hozzá se nyúlnak az alkatrészhez. Elmegy az még egyszer annyit szlogennel.  :censored: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #468 Dátum: 2024.03.07 19:48:23 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:Elektromos autózás / önvezetés
« Válasz #470 Dátum: 2024.03.12 14:53:52 »
Hát igen, csak a szokásos...
Idézet
például a Mercedes-Benz azért lobbizik, hogy a következő évtizedben is eladhasson belső égésű motorral szerelt autókat

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518