Szerző Téma: Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)  (Megtekintve 65397 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Éppen ideje, hogy legyen egy ilyen topic is.  Ha mégfsem, majd elsüllyed.

Ma léptem be a Wazerek közé, egyelőre tanulom. Szívesen fogadok bármiféle oktatást, kiselőadást, szemléltetést usw. :)

Egy bajom azért van, ami nem az alkalmazás hibája: az autós töltőm nem tudja visszatölteni a telefonból kivett energiát, folyamatosan csökken az akksiszintem.  Hiába, no, a nagy kijelző, a GPS és az adatforgalom egyeüttesen zabál.  A hárombetűs is hasonlóan viselkedik.  Pedig a töltő 1500 MAH-s...
Lehet, hogy nagyobb kellene.

Vissza a progihoz: elsősorban városban látom távlati hasznát, ma pl. már torlódást jelentettem a Margit krt.-ról, meg a Róbert K. krt.-ról hazafele. :-)

Sőt régen látott barátommal is összehozott, igaz csak üzenet formájában, sőt Nagycitrommal is váltottunk egy üzit.  Szóval szokom. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #1 Dátum: 2013.08.28 19:46:48 »
az autós töltőm nem tudja visszatölteni a telefonból kivett energiát, folyamatosan csökken az akksiszintem.  Hiába, no, a nagy kijelző, a GPS és az adatforgalom egyeüttesen zabál.
A gyári fali töltőd milyen paraméterekkel rendelkezik (A/V)?
Néhány telefonnak nem tetszik a szabvány 5V, és van amelyik 2A-es tápot kér. Néha találkoztam kábel/csati hibával, látszólag minden rendben volt, de tölteni csak a saját kábelével volt hajlandó (nem Apple készülék).
Az említett funkciók átlag készüléknél nem generálnak 500mA-nál nagyobb fogyasztást.   

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #2 Dátum: 2013.08.28 19:59:03 »
A gyári fali töltőd milyen paraméterekkel rendelkezik (A/V)?
Néhány telefonnak nem tetszik a szabvány 5V, és van amelyik 2A-es tápot kér. Néha találkoztam kábel/csati hibával, látszólag minden rendben volt, de tölteni csak a saját kábelével volt hajlandó (nem Apple készülék).
Az említett funkciók átlag készüléknél nem generálnak 500mA-nál nagyobb fogyasztást.

A gyáriján 5V 1A van feltüntetve. a szivargyújtótöltő is névlegesen ennyi, az egy noname töltő, by Speedshop.  De 220V-ról nem próbáltam GPS-t használni stb.

A gyári töltője egy USB-mikro USB kábel, ami belemegy a 220 dugóba. Ez utóbbiba van beintegrálva az AC/DC konverter.  Made by PRC. :-)

Mondjuk azért nem vagyunk semmik, 3 hozzászólásból kettő OFF topic.  :1eye: :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #3 Dátum: 2013.08.28 20:15:49 »
egy noname töltő,
nem a telefon saját kábelével ... . Az bizony okozhatja a nem elegendő töltést. Mondjuk a tiedben a kijelző sem kicsi. Próbáld ki a lakásban beüzemelve fali töltővel. Amennyiben megy, a Tescoban kapható olcsó 2A-s szivargyújtós USB táp, + a telefon saját kábelével használva jónak kell lennie.

3 hozzászólásból kettő OFF topic.
Nem OFF, a szoftverhez a hardver is elengedhetetlen.-)

Egyébként jópofa a Waze, de a rádiót hallgatni jobban szeretem. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.28 20:18:01 írta Agyarka »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #4 Dátum: 2013.08.28 20:19:53 »
Nokia töltő a Samu S II-t még tölti is a Waze használat mellett (az E52-höz kaptam még).

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #5 Dátum: 2013.08.28 21:00:31 »

Egyébként jópofa a Waze, de a rádiót hallgatni jobban szeretem. ;)
és mi tart vissza?

ha megnyomod a menu gombot, a felugró ablak fejlécének bal oldalán ott egy hangszóró ikon. Ha egyszer rákattansz, akkor csak a figyelmeztetéseket mondja majd (rendőr, veszély, stb.), ha még egyszer, akkor teljesen néma lesz.


Egyébként bárkinek szívesen segítek waze ügyben, elég jól ismerem ;)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #6 Dátum: 2013.08.28 21:07:56 »
Hiába, no, a nagy kijelző, a GPS és az adatforgalom egyeüttesen zabál.  A hárombetűs is hasonlóan viselkedik.  Pedig a töltő 1500 MAH-s...
Lehet, hogy nagyobb kellene.

Vissza a progihoz: elsősorban városban látom távlati hasznát, ma pl. már torlódást jelentettem a Margit krt.-ról, meg a Róbert K. krt.-ról hazafele. :-)

Ez fura. Nekem a Galaxy S3-on kocsiban fut a car home ultra + tunein rádió + waze az előtérben, és a 700 mAh töltő tudja tölteni... Ott valami nem gömbölyű, lehet, a kábeled rossz, de nagyobb töltőt semmiképp se vegyél, mert tavasztól őszig állandóan le fog tiltani a töltés, mert túlmelegszik az akksi...

Egyébként mint azt már sokszor sok helyen leírtam, a Waze nem navigáció, hanem közösségi dugókerülő alkalmazás. Bár most, hogy végre vannak találati javaslatok is a Googletől, sokkal pontosabban lövi be a házszámokat is.

jelölj be facebookon
Dr. Nagy Marcell, ott a Waze logó is az avataromon ;)
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #7 Dátum: 2013.08.28 21:09:20 »
ha már Facebook :

http://facebook.com/waze.hu
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #8 Dátum: 2013.08.28 21:16:39 »
ha már Facebook :

http://facebook.com/waze.hu
Trotter66, mielőtt felemlegeted az utsó posztot a facebookon, oda is én tettem ki, nem onnan vettem :D

Nos egyebek:

A saját dolgaitokat (pontok, ilyesmi) a http://world.waze.com linken tudjátok megnézni, ha beléptetek. Itt a livemap linken meg tudjátok nézni az összes utatokat, amikor futott a Waze, ezt logolja mindig, térképen megjeleníti.

a kliensben nagyon jópofa az útvonal megosztása, ezt akár emailben, akár sms ben el tudjátok küldeni, ami a fogadó oldalon egy linket jelent, ha azt megnyitják, látni fogják, hova mész és mikor érsz oda én jellemzően nejemnek szoktam átdobni, és akkor tudja, mikor érek haza.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #9 Dátum: 2013.08.28 21:34:53 »
nagyobb töltőt semmiképp se vegyél, mert tavasztól őszig állandóan le fog tiltani a töltés, mert túlmelegszik az akksi... 
A töltő nem végez töltés szabályozást, csak V stabilizálással, A korlátosan tápot biztosít.
A töltés szabályozását maga a telefon készülék végzi, természetesen az akku hőmérsékletének figyelembe vételével. Nyugodtan lehet nagyobb áramkorláttal rendelkező tápot alkalmazni, ha a V megfelelő, mert a készülék úgyis leszabályoz, és csak max. az algoritmusának megfelelő A-rel fog tölteni függetlenül attól,hogy a táp többet tud adni. Alacsonyabb A (azaz gyengébb) táp esetén az lesz a szűk keresztmetszet, és a készülék nem tud max.-on tölteni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.28 21:42:30 írta Agyarka »

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #10 Dátum: 2013.08.28 21:42:36 »
A töltő nem végez töltés szabályozást, csak V stabilizálással, A korlátosan tápot biztosít.
A töltés szabályozását maga a telefon készülék végzi, természetesen az akku hőmérsékletének figyelembe vételével. Nyugodtan lehet nagyobb áramkorláttal rendelkező tápot alkalmazni, ha a V megfelelő, mert a készülék úgyis leszabályoz, és csak max. az algoritmusának megfelelő A-rel fog tölteni függetlenül attól,hogy a táp többet tud adni. Alacsonyabb A (azaz gyengébb) táp esetén az lesz a szűk keresztmetszet, és a készülék nem tud max. tölteni.
Pont ezért mondom, ugyanis a  gyári kernel 2Ah-nál szabályoz csak le, és nyáron az ablakban a 700 mAh is felmelegíti sokszor letiltásig.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re: Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #11 Dátum: 2013.08.28 21:54:47 »
a  gyári kernel 2Ah-nál szabályoz csak le, és nyáron az ablakban a 700 mAh is felmelegíti sokszor letiltásig.
Amennyiben 2A-nál szabályoz le, akkor a gyári töltőnek is 2A-nak kellene lennie. Normális töltés szabályozás esetén melegedéskor vissza vesz az A-ből akár 0-ig. Ellenkező esetben rosszul van megírva a szoftver.
A rosszabbik eset,amikor az akku sem bírja a 2A-es töltést, mert maga a hardver is rosszul méretezett. Sok koppintásban előfordul, hogy nem megfelelő alkatrészeket használnak együtt.

OFF
Trotter, ha gondolod nyugodtan pakold át az összes nem idevalót az akkus,vagy a telefonos topicba.-)
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.28 22:02:15 írta Agyarka »

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Amennyiben 2A-nál szabályoz le, akkor a gyári töltőnek is 2A-nak kellene lennie. Normális töltés szabályozás esetén melegedéskor vissza vesz az A-ből akár 0-ig. Ellenkező esetben rosszul van megírva a szoftver.
A rosszabbik eset,amikor az akku sem bírja a 2A-es töltést, mert maga a hardver is rosszul méretezett. Sok koppintásban előfordul, hogy nem megfelelő alkatrészeket használnak együtt.

OFF
Trotter, ha gondolod nyugodtan pakold át az összes nem idevalót az akkus,vagy a telefonos topicba.-)
Samsung telefon gyári kernellel 2 - nél szabályoz, és 1A a gyári töltő.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #13 Dátum: 2013.08.28 22:53:09 »
csak szólok, hogy kint a legújabb verzió a playen
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #14 Dátum: 2013.08.28 23:21:53 »
ja,le is updételtem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки