Szerző Téma: Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)  (Megtekintve 65389 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #165 Dátum: 2017.05.06 18:53:41 »
A legújabb Waze verzió nem használható GPS only  beállítással, mindenképpen kell neki a WiFi és Mobil hálózat is a poziciómeghatározáshoz. Hát tôlem nem kapja meg, Ment vissza egy elôzô verzió.
Gyanútlanul frissítettem én is. Olvasom, hogy mit akar. Na ezeket nem engedélyezem, aha' ki is dob, addig nem használható amíg önként hozzá nem járulsz. Szerintem az emberek 95% -ban el sem olvassák vagy meg sem értik, hogy mit okéznak le!

"A folytatáshoz engedélyezze eszközén a tartózkodási hely észlelését a Google helyszolgáltatásának használatával."
"GPS, Wi-Fi és mobilhálózat használata"
"Névtelen helyadatok küldése a Google számára a Google helyszolgáltatásának segítségével MÉG AKKOR IS, HA ÉPPEN EGYETLEN ALKALMAZÁS SEM FUT"
 :nono:  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.06 18:55:30 írta Fery »
Fery

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #166 Dátum: 2017.05.06 19:09:04 »
Nagyon ellenszenves ez a nyomulás, lehet sikerül ezzel kinyírniuk egy jó alkalmazást.
Néztem az értékeléseket (angolt), minden tizedik 1 csillagos emiatt.
Ráadásul nekem 3-4 szeres a készenléti fogyasztásom, ha GPS helyett GPS+WiFi+Mobil network van beállítva a helymeghatározásban.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #167 Dátum: 2017.05.06 19:41:10 »
Nagyon ellenszenves ez a nyomulás, lehet sikerül ezzel kinyírniuk egy jó alkalmazást.
Néztem az értékeléseket (angolt), minden tizedik 1 csillagos emiatt.
Ráadásul nekem 3-4 szeres a készenléti fogyasztásom, ha GPS helyett GPS+WiFi+Mobil network van beállítva a helymeghatározásban.
Remélem visszakoznak, mondom remélem, annyira nagyon nem bízom benne.
Előszedtem én is egy előző verziót.
Amíg lehet használni így, addig marad. Közben keresek másikat, illetve tesztelés alatt van :)
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #168 Dátum: 2017.05.06 20:53:04 »
Közben keresek másikat, illetve tesztelés alatt van :)
Mid van?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #169 Dátum: 2017.05.06 21:03:07 »
A legújabb Waze verzió nem használható GPS only  beállítással, mindenképpen kell neki a WiFi és Mobil hálózat is a poziciómeghatározáshoz. Hát tôlem nem kapja meg, Ment vissza egy elôzô verzió.
Ezt nem igazán értem.
Az útvonal tervezéshez eddig is kellett valamilyen netes kapcsolat (WiFi vagy mobilnet), mert ugye nem telepített térképből dolgozik. De utána már el volt offline is. Ez változott meg?
Nem tudom mikor frissült, de én rendszeresen használom úgy, hogy közben átmegyek Ausztriába, majd vissza és azalatt ugye nincs online kapcsolat, mert a roming tiltva van. Olyankor kiírja hogy hálózatkeresés és megy tovább a navigáció. Akár 40-50 km át is.
Akkor most ha megszakad a mobilnet kapcsolat, most mit csinál? Kilép? Vagy nem navigál tovább? Vagy nem értem mit írtok.  :eek:

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #170 Dátum: 2017.05.06 22:23:19 »
A helyzetet többféleképpen is meg lehet határozni:
- GPS alapján
- Mobil cellainfó alapján
- a WiFi ahova csatlakozol hol vagy.
Androidban beállítható, hogy csak GPS-t használjon vagy a másik kettőt is. (Beállítások / Google / Helyadatok)
Nos a Waze eddig megelégedett a GPS-el, bár minden induláskor sírt a másik kettőért, ha az nem volt bekapcsolva.
Az új verzióban már nem elég a csak GPS alapjáni helymeghatározás, holott egy autós navigációnál felesleges a másik két mód. Egyértelműen arra megy a játék, hogy kapcsold be és hagy is úgy, így bármikor tudja a Goggle, hogy hol jársz, akkor is, ha a GPS jelet nem fog a telefon. Nem véletlen, hogy jobban merül is ilyenkor a telefon, hiszen egyfolytában megy a nyomkövetés a háttérben.

Szóval nem az adatforgalomról van szó, hanem a helymeghatározás módjáról.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #171 Dátum: 2017.05.07 12:54:42 »
A helyzetet többféleképpen is meg lehet határozni:
- GPS alapján
- Mobil cellainfó alapján
- a WiFi ahova csatlakozol hol vagy.
Androidban beállítható, hogy csak GPS-t használjon vagy a másik kettőt is. (Beállítások / Google / Helyadatok)
Nos a Waze eddig megelégedett a GPS-el, bár minden induláskor sírt a másik kettőért, ha az nem volt bekapcsolva.
Az új verzióban már nem elég a csak GPS alapjáni helymeghatározás, holott egy autós navigációnál felesleges a másik két mód. Egyértelműen arra megy a játék, hogy kapcsold be és hagy is úgy, így bármikor tudja a Goggle, hogy hol jársz, akkor is, ha a GPS jelet nem fog a telefon. Nem véletlen, hogy jobban merül is ilyenkor a telefon, hiszen egyfolytában megy a nyomkövetés a háttérben.

Szóval nem az adatforgalomról van szó, hanem a helymeghatározás módjáról.
Aha, tehát a mobil cellainformációról van szó, így már értem :flowers:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #172 Dátum: 2017.05.10 19:38:34 »
Mid van?
Előkerültem.
Az ingyenesek között tesztelem a HERE WeGo, iGo SzülinApp, (Waze visszamegy előző verzió, amíg hagyják ezzel így működni)
Tesztelem még tomtom és a sygic, ezek közül valamelyiket megveszem majd.

Különben meg xpet jól leírta, összefoglalta!
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.10 19:41:00 írta Fery »
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #173 Dátum: 2017.05.10 20:07:47 »
Az ingyenesek között tesztelem a HERE WeGo, iGo SzülinApp,...Tesztelem még tomtom és a sygic, ezek közül valamelyiket megveszem majd.
Ja de ezek nem közösségiek...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #174 Dátum: 2017.05.10 21:21:19 »
A helyzetet többféleképpen is meg lehet határozni:
- GPS alapján
- Mobil cellainfó alapján
- a WiFi ahova csatlakozol hol vagy.
+ a telefon mozgasérzékelője alapján,
de vannak egyéb, komplikáltabb módszerek is.

A mobil cellakra az aGPS miatt van szükség, a hivatalos magyarázat szerint... .

Egyes régebbi telefonok nem voltak hajlandóak SIM kártya nélkül pozíciót találni, és érdekes módon, adat előfizetés nélkül is működtek.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.10 21:23:47 írta Agyarka »

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #175 Dátum: 2017.05.10 21:36:54 »
Ööö izé.  Mozgásérzékelővel hogyan lehet helyzetet meghatározni?
Az aGPS indok csak meskete. Pár éve valóban voltak gondok MTK chisetes GPS-ekkel, ma már szerintem ez nem jellemző. És még ha így is lenne miért kötelező bekapcsolni? Ezt nekem nem magyarázzák meg, de sajnos a nagy többség azt se tudja miről van szó, észre sem veszi, mert már rég be van kapcsolva nála minden helymeghatározó bizbaz.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #176 Dátum: 2017.05.11 10:43:08 »
Ööö izé.  Mozgásérzékelővel hogyan lehet helyzetet meghatározni?
Az aGPS indok csak meskete. Pár éve valóban voltak gondok MTK chisetes GPS-ekkel, ma már szerintem ez nem jellemző. És még ha így is lenne miért kötelező bekapcsolni? Ezt nekem nem magyarázzák meg, de sajnos a nagy többség azt se tudja miről van szó, észre sem veszi, mert már rég be van kapcsolva nála minden helymeghatározó bizbaz.
Nem tudom, de repülőgépeken az IRS (Inertial reference systems) használata ha jól emlékszem előbb volt mint a GPS navigáció. Lehet van párezer oldal dokumentáció az interneten róla.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #177 Dátum: 2017.05.11 13:46:31 »
Ja de ezek nem közösségiek...
Nem, de nem is baj nekem. Mondhatom, hogy kijátszottam már ezzel magam :)
Ami marad az is jó. A TomTom már online traffi elhelyezéssel is fel van ruházva, még próbálom, tesztelem.
Különben az utolsó frissítéskor tapasztaltam, hogy nagyon idétlenül tervezett útvonalat folyamatosan a waze. Többször felül kellett bírálnom, nem beszélve róla, hogy a forgalmi akadályokat amire kijelzi már bele is futottam. Szóval annyira nem hatott meg.
A lényeg, visszateszem az előtte lévő verziót és megy a míg megy a közösségi  :flowers:
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #178 Dátum: 2017.05.11 14:29:40 »
Igen. A Toyota gyári navija is online közlekedési infókból táplálkozik, és többnyire ugyanarra ajánl elkerülőt, mint a Waze itt Budapesten, csak mondjuk úgy kevesebb kisutca beiktatásával. Egy biztos a Touch2 with Go útvonal-időszámítása is tökéletes, gyakorlatilag percre pontosan mondja meg mikor fogsz célba érni, a valós közlekedési adatok figyelembevételével. Nem annyira csilivili mint a Waze, és nem közösségi, de az általa elért adatok szerintem akkurátusak.

Szoktam összehasonlítgatni őket, gyakran teszem fel a Wazet a gyári mellé, ez alapján írom ezt.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #179 Dátum: 2017.05.11 20:50:07 »
Nem, de nem is baj nekem. Mondhatom, hogy kijátszottam már ezzel magam :)
Ami marad az is jó. A TomTom már online traffi elhelyezéssel is fel van ruházva, még próbálom, tesztelem.
Magyarországra is megy rendesen a TomTom TMC?