Szerző Téma: Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)  (Megtekintve 66435 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #150 Dátum: 2016.08.24 20:23:38 »
Ha már meg van tervezve az út, akkor bal alsó nagyitó ikon, a keresés mezőre bökni, majd a listából kiválasztani az Üzemanyagtöltő állomások és ...-ot.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #151 Dátum: 2016.08.24 23:27:31 »
Aha, na, a kereső ikon nem jutott volna eszembe. Nyomkodtam mindent, csak azt nem...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #152 Dátum: 2016.11.01 15:00:48 »
Skacok, nezegetem ezt a waze navit, miben jobb ez mkndjuk a gougli sajat telefonos navigaciojanal?  Kevesebbet fogyaszt ?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #153 Dátum: 2016.11.01 15:02:48 »
jaja...2 literböl kijön...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #154 Dátum: 2016.11.01 18:56:13 »
Skacok, nezegetem ezt a waze navit, miben jobb ez mkndjuk a gougli sajat telefonos navigaciojanal?  Kevesebbet fogyaszt ?
Alapvetően nem sok a különbség, főleg amióta a gugli felvásárolta a Waze-t és az ottani felhasználók közlekedési infói jelennek meg a gugli naviban is.
Közösségi dolgokban tud többet, de ha az nem használod, akkor tényleg nem sok a különbség. Meg annyi, hogy te ne járulsz hozzá információval mások navijához.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #155 Dátum: 2016.11.01 23:10:13 »
Ez a useres közlekedési infós dolog biztosan nagy áldás lehet, sajnos a gyári tmc itt Mo-n nincs a helyzet magaslatán, a Petőfi Rádió baromi lassan frissít, vagy egyáltalán nem is frissít... Tegnap is le akart téríteni az M7-esről, aztán nem volt már ott semmi. Utána ugyanez az Üllői úton, ahol szintén már nyoma se volt bármiféle balesetnek/torlódásnak.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #156 Dátum: 2016.11.02 07:45:38 »
Koszi. Maradok akkor a rendes terkepnel

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #157 Dátum: 2016.11.02 09:24:24 »
Hali!

Kb egy éve vagyok wazer, szerintem itthon jobb, mint a gugli tervezője. Tapasztalatból mondom, hogy a wazer sokkal több és aktuálisabb jelentést tartalmaz, mint a gugli térképe. Gyanítom idő kell, amig átfut a jóváhagyási folyamaton...
Szal, itthonra bátran ajánlom. Talán a telefon akksival kicsit pazarlóan bánik, de töltőre dugod és probléma megoldva.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #158 Dátum: 2016.11.02 09:44:11 »
Én is csak a Waze-t használom belföldön. Igaz, már többször előfordult Budapesten, hogy egyszerűen lemaradt a navigálásban, főleg a belvárosi utazásaim alkalmával, amit nem értek, miért történik. A belvárosi kis utcákban egyáltalán nem száguldoztam (nem is lehet), mégis, egy-egy irányváltást követően egyszerűen megáll a navigáció, nem követ. Aztán, egyszer csak magához tér...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #159 Dátum: 2016.11.02 10:56:22 »
pár napja én is tapasztaltam ugyanezt...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #160 Dátum: 2016.11.02 11:06:35 »
Hali!

Kb egy éve vagyok wazer, szerintem itthon jobb, mint a gugli tervezője. Tapasztalatból mondom, hogy a wazer sokkal több és aktuálisabb jelentést tartalmaz, mint a gugli térképe. Gyanítom idő kell, amig átfut a jóváhagyási folyamaton...
Szal, itthonra bátran ajánlom. Talán a telefon akksival kicsit pazarlóan bánik, de töltőre dugod és probléma megoldva.
Max egyetértek!
1:45 perces út nekem 26% akksi kb (folyamatos kijelzővel)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #161 Dátum: 2016.11.02 11:08:45 »
Én is csak a Waze-t használom belföldön. Igaz, már többször előfordult Budapesten, hogy egyszerűen lemaradt a navigálásban, főleg a belvárosi utazásaim alkalmával, amit nem értek, miért történik. A belvárosi kis utcákban egyáltalán nem száguldoztam (nem is lehet), mégis, egy-egy irányváltást követően egyszerűen megáll a navigáció, nem követ. Aztán, egyszer csak magához tér...
Az a készülék GPS késése, tehát nem a soft hibája, nem látja az autót az épületek között.

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #162 Dátum: 2016.11.03 07:58:36 »
Igen, nagyon valószínű, hogy a készülék vevője és az oprendszer (Android?) lassúsága együtt okozza.
Egy céleszközzel (WayteQ X960BT) összehasonlítva jelentős a különbség. A telóm is lemarad néha, a pontossága erősen kérdéses (kb +/- 10 méter, ami miatt kereszteződésekhez érve kicsit több figyelmet követel), viszont olyan navi programot teszek fel, amilyet akarok. Mondjuk a navimra is, már egy idő óta...  ::)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #163 Dátum: 2016.11.06 10:42:28 »
Én is csak a Waze-t használom belföldön. Igaz, már többször előfordult Budapesten, hogy egyszerűen lemaradt a navigálásban, főleg a belvárosi utazásaim alkalmával, amit nem értek, miért történik. A belvárosi kis utcákban egyáltalán nem száguldoztam (nem is lehet), mégis, egy-egy irányváltást követően egyszerűen megáll a navigáció, nem követ. Aztán, egyszer csak magához tér...
Belvárosi szűk utcákban csak akkor marad stabil, ha van legalább egy helix antennád. Az meg smartphone-ra nincs, legfeljebb akkor ha barkácsolna rá az ember, miután szétbarmolta a hátlapot, hogy legyen GPS antenna kimenete. Normál okostelefon GPS antennája a magas házak közt akkor is hajlamos elveszteni a jelet, ha lenne optikai rálátás. Gondolom a fémgőzölt szélvédő, meg a gyenge integrált antenna is okozza. A szoftverek ezt inkább kisimítják, hogy a user ne vegye észre. Egy 10 éves Helix antennás Garmin kevésbé fog jelet veszteni, mint egy sima telefon.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Waze!! (nem dühöngő, közösségi közlekedési platform)
« Válasz #164 Dátum: 2017.05.06 18:41:43 »
A legújabb Waze verzió nem használható GPS only  beállítással, mindenképpen kell neki a WiFi és Mobil hálózat is a poziciómeghatározáshoz. Hát tôlem nem kapja meg, Ment vissza egy elôzô verzió.