Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 271296 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Nekem a Kínából rendelt akksi 2 órát ír ki és tényleg annyit is bír.  :)  :clap:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Szerintem mostmár én is leírthatom, hogy bírja a bő 2 órát két töltés között.  :yes: Eddig jó vételnek tűnik ennyiért (6800Ft). Ahogy az iPhone 4S-hez rendelt aksi is bírja (minden bizonnyal az eredeti már gyengélkedett). Elvileg a 2-2,5 nap készenlét kényelmesen meglehetne, ha nem használnám folyamatosan a wifit-t, GPS-t és mostanában a BT-t is, meg, ugye, céges telefon is egyben.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.27 11:20:28 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni hogy ha most berakok egy olyan aksit ami 4 hónapos és felkapcsolom a világítást akkor jót vagy rosszat teszek vele. Fel szeretném tölteni és nem volt lemerülve gondolom ha lemerül azután tudom feltölteni hogy lemegy 0-ra. A régi is tűrhető még ..és itt van ez a szinte új lehet hogy az újat kellene beletenni.

Azért vettem mert az volt az 1 szerelő véleménye hogy gyenge már 2009-es és ha állt lemerült 4-5 nap alatt :surrender: de most jön 1 kis csavar mert a rádió direktbe volt kötve de meg lett javítva így a régi aksi is működik még,és nem tudom melyiket használjam. :no:

Ehhez kellene 1-2 jó tanács..
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Le ne merítsd!

Kell egy jó akksitöltő, arra rátenni, és ha tud csepptöltést, akkor 1-2 napra rajta hagyni.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
üdv,

Felesleges lemeríteni, a teljes lemerítés az nem használ, inkább csak árt az ólomakkuknak.
Ha van töltő akkor feltöltheted, és mehet a kocsiba. Egy 4 hónapos akku egyből mehet a kocsiba, majd feltölti magának.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Azért ha van töltő mindenképp érdemes ráakasztani... Sokkal finomabban tölti mint a generátor...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Azért ha van töltő mindenképp érdemes ráakasztani... Sokkal finomabban tölti mint a generátor...

Jaja!! És még a mocit sem kell járatni drága benzinen.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Jaja!! És még a mocit sem kell járatni drága benzinen.

Nagyon szépen köszönöm Mindenki segítő szándékát és úgy cselekszem ahogy leírtátok..PiciPeti...Kalmi...micila :tc: :clap:
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Nagyon szépen köszönöm Mindenki segítő szándékát és úgy cselekszem ahogy leírtátok..PiciPeti...Kalmi...micila :tc: :clap:

Ilyen az aksi amit már fel is raktam a töltőre:...http://kepfeltoltes.hu/140830/120_www.kepfeltoltes.hu_.jpg..    55Ah-ás..480-as

Csak az én töltőm kb. 20 éves de még működik..csak 2 amperrel tölt..ha helyesen írtam,már az ampert. Ezt rajta hagyom holnap délutánig és mehet a helyére..a régit hogy tudnám valamennyire "fickósan" tartani vagy szép lassan meghal..az egyébként 60 Ah volt.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.30 19:27:07 írta jozso60 »
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ilyen az aksi amit már fel is raktam a töltőre:...http://kepfeltoltes.hu/140830/120_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak az én töltőm kb. 20 éves de még működik..csak 2 amperrel tölt..ha helyesen írtam,már az ampert. Ezt rajta hagyom holnap délutánig és mehet a helyére..a régit hogy tudnám valamennyire "fickósan" tartani vagy szép lassan meghal..az egyébként 60 Ah volt.

Kell venni a régi töltő helyett egy újat, ami már csepptöltést és még egy csomó fícsört tud, amit a régi nem. Nekem is kell(ene) vennem egy Cteck töltőt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Normál felhasználásra bőven elég egy Lidl/Aldis töltő is sztem. Ctek-et én csak spirálcelláshoz vennék.  ::)

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Normál felhasználásra bőven elég egy Lidl/Aldis töltő is sztem. Ctek-et én csak spirálcelláshoz vennék.  ::)

Hát ahogy megnéztem az árát a Ctek-nek..még jó hogy ültem  :lol: ez már olyan szerkezet amit én biztos nem tudnék kihasználni..esetleg egy aksival foglalkozó cég.

A célnak megfelel a sokkal olcsóbb is..remélem nem kell sűrűn töltögetni.
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Mini prodzsekt!

Adott egy 45Ah 400A délkoreai 2004 calcium aksi. Évekig tűrte-bírta a gazdija nemtörődöm használatát, amikor is az első alkalommal letérdelt (2008). Akkor egy vidéki konferencián kicserélték ród aszisztansz megoldással. Hozzám került a térden pihent aksi 2009 végén. Akkor a jó öreg bos töltővel és sok türelemmel sikerült életre kelteni Cs Rózsi álmából. Többször segített többeken töltött pót aksiként. Legutóbb 2014 márciusában az eredeti helyére került, mert a ród aszisztansz megoldással bekerült aksi cellazárlatban elhunyt. Azóta ismét a gazdija nemtörődöm használatát szenvedte, mikor is hétfőn sztrájkba kezdett egy teljes pihentetett hétvége után. Meghívást kaptam a post mortem konzíliumra azzal, hogy esetleg kézrátéttel feléleszthető. Nem úgy lett. Csere Exide 45 Ah 430A az új nyúzható aksi. A héten több alkalommal próbálkoztam a dzsentli csepptöltéssel, eredménytelenül. Tegnap este elővettem a matuzsálem bos töltőt, rá akasztottam az aksira és csoda történt, felvette a töltést. Szakaszos töltéssel felpumpáltam 10,5V fölé úgy hogy azt a fesz szintet már tartotta is. Ma rákötöttem az Aldi-s töltőt és felpiszkáltam a töltést 14,4V-ra. Szó mi szó parafenomén lettem! Jöhetnek a nem cellazárlatos aksik revitalizációra.

Köszönet;
Agyarka - ezen a topicban - értékes  és átadott ismereteinek az aksikkal és töltésükkel kapcsolatban, és PiciPetinek a multiméterének használatáért.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Mini prodzsekt!

Adott egy 45Ah 400A délkoreai 2004 calcium aksi. Évekig tűrte-bírta a gazdija nemtörődöm használatát, amikor is az első alkalommal letérdelt (2008). Akkor egy vidéki konferencián kicserélték ród aszisztansz megoldással. Hozzám került a térden pihent aksi 2009 végén. Akkor a jó öreg bos töltővel és sok türelemmel sikerült életre kelteni Cs Rózsi álmából. Többször segített többeken töltött pót aksiként. Legutóbb 2014 márciusában az eredeti helyére került, mert a ród aszisztansz megoldással bekerült aksi cellazárlatban elhunyt. Azóta ismét a gazdija nemtörődöm használatát szenvedte, mikor is hétfőn sztrájkba kezdett egy teljes pihentetett hétvége után. Meghívást kaptam a post mortem konzíliumra azzal, hogy esetleg kézrátéttel feléleszthető. Nem úgy lett. Csere Exide 45 Ah 430A az új nyúzható aksi. A héten több alkalommal próbálkoztam a dzsentli csepptöltéssel, eredménytelenül. Tegnap este elővettem a matuzsálem bos töltőt, rá akasztottam az aksira és csoda történt, felvette a töltést. Szakaszos töltéssel felpumpáltam 10,5V fölé úgy hogy azt a fesz szintet már tartotta is. Ma rákötöttem az Aldi-s töltőt és felpiszkáltam a töltést 14,4V-ra. Szó mi szó parafenomén lettem! Jöhetnek a nem cellazárlatos aksik revitalizációra.

Köszönet;
Agyarka - ezen a topicban - értékes  és átadott ismereteinek az aksikkal és töltésükkel kapcsolatban, és PiciPetinek a multiméterének használatáért.

Legközelebb felénk jársz, kapsz kettő darab akksinak látszó tárgyat, ha megfelel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Legközelebb felénk jársz, kapsz kettő darab akksinak látszó tárgyat, ha megfelel.

Aznap este a hírekben;Aksinak látszó tárggyal "fenyegette" cartársát, aki ezt komolyan véve elmene érette, vala.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu