Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 271311 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Éppen ezért akarok én is a 55-öst tenni bele a 45-ös helyett.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Éppen ezért akarok én is a 55-öst tenni bele a 45-ös helyett.
Értem, szuper  :)
Még annyi, hogy jó azt is nézni, hogy télen ha kinnt áll a kocsi, akkor is tudja az akku az indítást, ezért ezt jó végiggondolni, mivel mindenki maga ismeri a körülményeit. Az enyém csak egy tető alatt áll, nagyjából lehűl a környezeti hőmérsékletre minden.

diegho

  • Vendég
Értem, szuper  :)
Még annyi, hogy jó azt is nézni, hogy télen ha kinnt áll a kocsi, akkor is tudja az akku az indítást, ezért ezt jó végiggondolni, mivel mindenki maga ismeri a körülményeit. Az enyém csak egy tető alatt áll, nagyjából lehűl a környezeti hőmérsékletre minden.

Én garázsban tartom. Nincs nagy meleg bent, de azért jobb, mint a szabadban.

Bakker. Ebben a gyári akksi van!!!  :helpsmilie: most néztem meg és ez gyári Optifit vagy mi 48AH 220A!!!-es Toyota akksi! Ez most komoly? 20 éves múlt az autó  :surrender:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Én garázsban tartom. Nincs nagy meleg bent, de azért jobb, mint a szabadban.

Bakker. Ebben a gyári akksi van!!!  :helpsmilie: most néztem meg és ez gyári Optifit vagy mi 48AH 220A!!!-es Toyota akksi! Ez most komoly? 20 éves múlt az autó  :surrender:
Ez biztos?  :eek:
9-10 évnél többet nem nagyon hallottam  :1eye:

diegho

  • Vendég
Ez biztos?  :eek:
9-10 évnél többet nem nagyon hallottam  :1eye:

Hát bakker 3 évig volt márkaszervizben szervizelve az autó, az öreg, akitől ismerősöm vette helyi szerelőhöz hordta, a srác meg nem hiszem, hogy márkaszervizben vett akksit bele. Lehet kiszerelem és megnézem a gyártási évet, ha rajta van. Egy október feliratot látok rajta és 93 novemberben készült az autó, szóval ez eddig stimmel!  :eek:

diegho

  • Vendég
Megnéztem is nincs a szervizkönyvbe bejegyezve akksi csere, pedig minden vezetve volt végig. A kiszerelésnél videózni fogok! Közben megrendeltem a Jenox-ot.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.24 14:18:28 írta diegho »

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Hát bakker 3 évig volt márkaszervizben szervizelve az autó, az öreg, akitől ismerősöm vette helyi szerelőhöz hordta, a srác meg nem hiszem, hogy márkaszervizben vett akksit bele. Lehet kiszerelem és megnézem a gyártási évet, ha rajta van. Egy október feliratot látok rajta és 93 novemberben készült az autó, szóval ez eddig stimmel!  :eek:
Szerintem már cserélt akku, de azért kiváncsi vagyok mikori, (szokott lenni rajtuk gyártási idő jelzés).

OFF
Honnan lehet tudni, mikor készült az autó?
ON

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
OFF
Honnan lehet tudni, mikor készült az autó?
ON
1.Hozzávetőleg: Nézd meg a biztonsági öv gyártási adatait a cetlijén. Remélhetőleg ezt nem cserélték az előző tulajok....
2. Pontosan: Bemész egy márkaszervizbe, és alvázszám/motorkód alapján megmondják. Én is onnan tudom, és ez alapján számolom a kicsikém korát.
ON

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Én garázsban tartom. Nincs nagy meleg bent, de azért jobb, mint a szabadban.

Bakker. Ebben a gyári akksi van!!!  :helpsmilie: most néztem meg és ez gyári Optifit vagy mi 48AH 220A!!!-es Toyota akksi! Ez most komoly? 20 éves múlt az autó  :surrender:
Az Optifit nem gyári, a gyári az Toyota.
Idézet
Optifit alkatrészek:

Az eredeti alkatrészek a konstruktőrök elvárásainak teljesen megfelelő, állandóan kiváló minőségű alkatrészeket jelentenek. Ez a Toyota javító és karbantartó tevékenységének alkatrész-oldali támasza.

Az OPTIFIT alkatrészek az eredeti alkatrészeket helyettesítő, megfelelő termékek (javarészt a Toyota eredeti alkatrészeinek beszállítóitól), azokkal technikai és biztonsági szempontból közel megegyeznek.

Az OPTIFIT alkatrészeket kizárólag a Toyota hálózat forgalmazza. Az OPTIFIT termékskála nem helyettesíti az eredeti Toyota alkatrészeket, mivel alapvető célja, hogy a régebben gyártott típusokhoz az eredeti Toyota alkatrészeknél kedvezőbb árú, de megbízható minőségű termékeket kínáljon az Önök részére.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

diegho

  • Vendég
Szerdán jön meg az új akksi, akkor meglesem mikori a régi.

diegho

  • Vendég
Nem találtam semmi dátumot a régi akksin, így nem tudom mennyi ideig húzta.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Igen.....Szerelgetve sosem, barkácsolva igen..... Gyönyörű a faék az akku lefogatásnál [rohog]
Nekem is így van rögzítve az akksi a Camryben - sőt, édesapám Avensisében is. Fa "közdarab" segítségével van rögzítve az akksi  :yes: - mondjuk, én lefújtam matt feketére, hogy annyira mégse nézzen ki fának  :yes: ! De a szerepét tökéletesen betölti. A nem-japán standard méretű akksit máshogy nem nagyon lehetne a gyári tartóval megfelelően rögzíteni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Minden autóba lehet belevaló méretű/házú akkumulátort venni, amit le lehet fogatni a gyári "technológiával" és én ehhez ragaszkodom.

A többi csak gányolás :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden autóba lehet belevaló méretű/házú akkumulátort venni, amit le lehet fogatni a gyári "technológiával" és én ehhez ragaszkodom.

A többi csak gányolás :yes:
Lehet így is nevezni ;) ... ha ugyanannyiba kerülne a kettő, én sem "gányolnék". Így viszont, azért a jópár ezres megtakarításért, nekem ugyan nem fáj, hogy ott van a keret meg az akksi között egy fadarab  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
A lefogató alatt vastag 4 rétegre hajtogatott bőrdarab. :) Tszta gyárinak néz ki ezzel is. Akku nem mozog stabilan a helyén.
Vagy lehet a pálcán a menetet folytatni...