Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 271406 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
ki kell venni az akksit, zárlat ellenőrzés, viz esetleg utántöltése, savszint, és rárakni töltöre egy éccakát.  :hug:

Ki kell venni azt az akksit, valóban, aztán elvinni a riszájklinges csaveszhoz és nála hagyni.  :yes:

Ezt követően ballagni az akkuboltba és egy belevalót megvenni.  A leírtak alapján az az akku kuka.

Lehet fordítva is, ha még indítja a verdát, ez esetben egy normálisabb akkuboltban ki is cserélik ingyen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Mekkora akksit vegyek bele? 44-45Ah elég gondolom, de indítóáramban elég komoly eltérések vannak 360-as már jó?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Mekkora akksit vegyek bele? 44-45Ah elég gondolom, de indítóáramban elég komoly eltérések vannak 360-as már jó?
Marutiban kb. akkora volt, szerintem nagyobb kellene bele.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Mekkora akksit vegyek bele? 44-45Ah elég gondolom, de indítóáramban elég komoly eltérések vannak 360-as már jó?
Nekem 56Ah BOSCH S3 volt benne, 6 év után (megelőzés jelleggel) cseréltem 56Ah Varta black dynamics-re.
Kétszer fordult elő, hogy nem indult a motor:
1. amikor a főtengely szíjtárcsát az önindítóval lazítottam le (ki volt véve az EFI biztosíték).
2. amikor fenthagytam a slusszkulcsot az irodában és álltam a kocsi mellett a mélygarázsban
[rohog]

diegho

  • Vendég
Marutiban kb. akkora volt, szerintem nagyobb kellene bele.

Gyárilag tuti 44-45-el jön. Jelenleg is ekkora lehet benne, nem néztem meg. 1.3-as motorhoz általában 44-45-öt szoktak mondani.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Gyárilag tuti 44-45-el jön. Jelenleg is ekkora lehet benne, nem néztem meg. 1.3-as motorhoz általában 44-45-öt szoktak mondani.
Az "indítóáramra" gondoltam, ha jól emlékszem, annyit tudott, ami benne volt. De minimum 330A-t.

diegho

  • Vendég
Az "indítóáramra" gondoltam, ha jól emlékszem, annyit tudott, ami benne volt. De minimum 330A-t.

A legtöbb 44-45Ah-s 360-at tud.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
A legtöbb 44-45Ah-s 360-at tud.
Az önindító névleges áramfelvétele olyan 100-140A körül lehet típustól függően (1kW-1.4kW-os indítómotor). Tehát simán elég a 44Ah-s akku 300A feletti indítóárama is.
Ha hosszútávon gondolkodsz az akkuval, akkor inkább nagyobb Ah kapacitású akkut vegyél, a normál indítóáramú (olcsóbb) fajtából, azok hosszabb élettartamúak, mint "kis kapacitásban és méretben" nagy indítóáram leadására képes akkuk (ezekben az elektródák felületét úgy növelik, hogy több, vékonyabb rácsot/lemezt alakítanak ki, a nagy áram leadásához, de az ismételt töltési és kisütési ciklusuk alatt hamarabb elhasználódnak).

diegho

  • Vendég
Utánaolvastam és gyakorlatilag a prémium akksikon kívül, bármit veszek, nem lehet tudni milyen lesz. Az összeset több helyen gyártják, mindegyiknek vannak szar szériái és gyengébb üzemei. Így úgy döntöttem, hogy azt veszem meg, amit a legolcsóbban megkapok, 2 év garancia így is lesz rá.

diegho

  • Vendég
No kimérettem a dolgokat. A töltés 14.48V, az akksi indításkor 10.2V tehát az akksi kezd problémás lenni.

Azt is mondták, hogy 55Ah körülit vegyek inkább. 2000 a felár, de az tovább jó lesz ilyen rövid távokra.

Meg is néztem neten miket kapok olcsóért:
Banner Mammut 14.000
Electric Power 13.550
Jenox Classic 14.000
Mercure Standrad 13.490

Ezek már szállítással együtt vannak. Nekem az Electric Power a szimpi, a Banner ilyen olcsó izéje szerintem 1ft felárat sem ér, de ha máshogy van nyugodtan jöhetnek a tippek.
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.24 11:10:03 írta diegho »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
én jenoxra voksolnék.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

diegho

  • Vendég
én jenoxra voksolnék.

Ez valami új márka? Most eléggé akciós 20%-al van leárazva.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
ja,feltörekvő,lengyel. itt van a központjuk tőlem 50mre.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

diegho

  • Vendég
ja,feltörekvő,lengyel. itt van a központjuk tőlem 50mre.

Elég minőséginek tűnik, bár a magyar honlapjukat nem tudom megnézni.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Utánaolvastam és gyakorlatilag a prémium akksikon kívül, bármit veszek, nem lehet tudni milyen lesz. Az összeset több helyen gyártják, mindegyiknek vannak szar szériái és gyengébb üzemei. Így úgy döntöttem, hogy azt veszem meg, amit a legolcsóbban megkapok, 2 év garancia így is lesz rá.
Ha van rá keret, érdemes kicsit nagyobbat venni, mint ami még épp elbírja, vagy akár a gyáritól is. Akkor még gyengélkedő állapotban is elég sokáig elhúzza.
Nekem egy 70 Ah feletti fekete Varta van benne, előző tulaj erősítő miatt használhatott ekkorát, mert jóval kisebbeket dobnak Carinához a keresők (50 Ah körülieket akár). Elég régi darab, kapacitása sem olvasható, de 720 A az "indítóáárama", ez leolvasható róla. Elég sokat használom rövidtávon (5km-re dolgozok, sokszor megyek boltokba, 1-2 km-ekre, többször napi 7-8 indítás simán benne van), de még mindig gond nélkül pöccinti be a motort, hála Istennek. Tölteni külön még nem kellett >3 év alatt.
Fizikailag éppen befér a helyére. Ezért ha módom lesz rá, nagyobbat teszek bele én is a gyárinál, ha megtehetem.
Bocs azoktól, akik már többedszerre olvassák ezt az okfejtést  :1eye: