Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 271350 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
ha belefért,akkor belevaló;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Majd kicsit "berhelni" kell még, mert az alsó tálcáról is lelóg, meg a tetejére teszek egy 5-10 mm-es közdarabot, mert alacsonyabb a gyáritól és a leszorító pánt nem fekszik fel teljes felületen.
1.4VVti (2004)

TZoli

  • Vendég
Én is ezen a héten cseréltem akksit a kocsimban, indított még rendesen de az akkuház illesztéseinél kezdett belőle párádzani a dzsuva...  (meg 7 éves is már)
Varta Blue Dynamic került bele, 60Ah-s, méreteiben is egyezik a gyárival, nem kell berhelni semmit a lefogatással.

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Jónap!
Egyszer már kérdeztem akkumulátorral kapcsolatban és akkor azt a választ kaptam, hogy nem érdemes a gyárit venni, hanem kaptam ajánlásokat márkákra.
Holnap mennék venni és a véleményeteket kérném. A Bá..i-ba venném itt van kedvezményem. A következők a lehetőségek:
Bosch Silver (0092S50050), 63A, 610 indítóáram
Bosch Silver (0092S40050), 60A, 540 indítóá.
Exide Safe power, 60A 600 indítóá.

Az ajánlásotokban szerepelt a Bosch S5, de ebből nekem nem derül ki, hogy ez az lenne, illetve az Exide Premium gondolom ez a safe power az lenne.
A régi gyári aksik azok 54-56 A és 540 körüli indító volt, most már 60A és 600 körüli indítóá. aksit raknak bele. Nem tudom, hogy a 63A-s Bosch bele mehet e, illetve a 60A Bosch 540 indítója kevés lehet esetleg. Ezekben kérnék segítséget.
Köszönöm előre is
Avensis 2014
2.0 D-4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ha árban is jó, én 63-ast venném.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Na a mai nap folyamán beszerzésre került az Akku Aktivátor vagy Regeneráló 12/24 vagy micsoda, 20mp-ként villan egyet a LED, a dobozka rögzítését még nem sikeredett megoldanom, majd még tágítom rajta a lukat hogy rámenjen az egyik lefogató anya alá.
OFF: Vótam műszeres fényszóróbeállításon is, meg lett dicsérve a 16 éves kocsi hogy milyen jó állapotban van és 10-nek néz ki (nézték már 5-6-nak is szal öregszik :( ). ON
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
én is raktam be egyet micila műhelyben,tapasztalni még nem tudtam semmit. ;(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
én is raktam be egyet micila műhelyben,tapasztalni még nem tudtam semmit. ;(
Hmmmm, tapasz!!! Te egy zseni vagy, akkor már mehet is a rögzítés  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Na a mai nap folyamán beszerzésre került az Akku Aktivátor vagy Regeneráló 12/24 vagy micsoda, 20mp-ként villan egyet a LED, a dobozka rögzítését még nem sikeredett megoldanom, majd még tágítom rajta a lukat hogy rámenjen az egyik lefogató anya alá.
OFF: Vótam műszeres fényszóróbeállításon is, meg lett dicsérve a 16 éves kocsi hogy milyen jó állapotban van és 10-nek néz ki (nézték már 5-6-nak is szal öregszik :( ). ON

én sima kétoldalú ragasztóval felragasztottam az akksi tetejére

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
én sima kétoldalú ragasztóval felragasztottam az akksi tetejére
Lehet nekem is az lesz, bár jobban örülnék egy csavaros-kötésnek: sok ott a rázkódás meg hasonló jelenségek. Elvileg kézzel már kitágítottam annyira hogy egy 10-es anyás csavarra rá lehet csavarni, kéne találnom itthon valami eszközt, amivel tovább tudom :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Lehet nekem is az lesz, bár jobban örülnék egy csavaros-kötésnek: sok ott a rázkódás meg hasonló jelenségek. Elvileg kézzel már kitágítottam annyira hogy egy 10-es anyás csavarra rá lehet csavarni, kéne találnom itthon valami eszközt, amivel tovább tudom :D

Én ettöl nem félek mert ha el is enged a ragasztó amit kötve hiszek mert elég erös (Tesa tükörragasztó) és ügye zsirtalanitottam a felületet elötte. Naszóval akkor is kivan még kötve 2 madzaggal is :) szóval elhagyni nem fogom...

Fúróra nem gondoltál még?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Én ettöl nem félek mert ha el is enged a ragasztó amit kötve hiszek mert elég erös (Tesa tükörragasztó) és ügye zsirtalanitottam a felületet elötte. Naszóval akkor is kivan még kötve 2 madzaggal is :) szóval elhagyni nem fogom...

Fúróra nem gondoltál még?
Szégyen nem szégyen, nem tartok szerszámokat itthon, elektronikus fúróm sincs, még nézelődök egyre nagyobb facsavarok között aztán marad a hagyományos tágítás :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Na szerváltam szomszédot és megfúruk meg kapott egy rugós alátétet+anyát. Most már Katiban a gyerek  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Na szerváltam szomszédot és megfúruk meg kapott egy rugós alátétet+anyát. Most már Katiban a gyerek  ::)
Pedig épp ajánlani akartam az ollót a luk tágításra.  [rohog]

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
A Lidl-ben ismét kapható a Ctek utánzat töltő, ha jól látom már digitális fesz. kijelzővel. Csodát ne várjon tőle senki.