Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 266782 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Palaczk Mester:  nem elég a vizes mosás, hanem kell a sav passziválása is!!!   Egyszerű lúgos kémhatású oldattal elérheted a kívánt hatást. (mosópor, vagy mosogatószer koncentrált oldatával megöntöd a tetthelyet, és utána jöhet a víz)

Én visszamennék, és így is lekezelném..
Hát, nem sima vízzel nyomattam, hanem a "mosás" programot választottam, ami habzó (nyilvánvalóan mosószeres, samponos) forró vizet nyomat a pisztolyból. Majd utána leöblítettem tiszta vízzel is. Ez csak elég volt, remélem  :yes: ... Ma körülnéztem a motortérben, szép száraz, tiszta, sehol nincsenek nyomai maradék folyadéknak, vagy annak, hogy a "sav" kárt tett volna valamiben, lemart volna festéket vagy ilyesmi. (Azért tettem idézőjelbe, mert jó híg lehetett már - ugye, előző este töltöttem bele cellánként kb. 1.7 deci vizet.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hát, nem sima vízzel nyomattam, hanem a "mosás" programot választottam, ami habzó (nyilvánvalóan mosószeres, samponos) forró vizet nyomat a pisztolyból. Majd utána leöblítettem tiszta vízzel is. Ez csak elég volt, remélem  :yes: ... Ma körülnéztem a motortérben, szép száraz, tiszta, sehol nincsenek nyomai maradék folyadéknak, vagy annak, hogy a "sav" kárt tett volna valamiben, lemart volna festéket vagy ilyesmi. (Azért tettem idézőjelbe, mert jó híg lehetett már - ugye, előző este töltöttem bele cellánként kb. 1.7 deci vizet.)

Oké, ezt a samponos vizet nem írtad, azért reflektáltam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
(Azért tettem idézőjelbe, mert jó híg lehetett már - ugye, előző este töltöttem bele cellánként kb. 1.7 deci vizet.)

Szerintem nem lehetett az híg, hanem pont olyan mint aminek lennie kellet. Akkor volt inkább nagyon tömény mikor nem volt benne víz! Elvégre nem a sav tünt el az akkuból hanem a víz, ezért kell csak vízzel feltölteni.


redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
e12 corolla akksi
« Válasz #153 Dátum: 2013.09.11 18:12:39 »
Sziasztok!

Kis segítséget kérnék: milyen akkut lenne érdemes vennem E12 angol gyártású 1.4 7 éves Corollába? Eddig a szerintem gyári volt benne, Delphi, 36Ah. Eléggé kicsi. Még működik, de most mindenképpen rászántam magam a cserére, mert minden nap kell az autó. 20e Ft a max amit szánnék rá. A kérdések: jó bele a hagyományos akksi, vagy japán típusú kell; normál típusúból a bárdinál lenne Jász Akku 60 Ah-s, ez jó bele, vagy elég a kisebb is?

Előre is köszi a válaszokat!

redbandy

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
A Varta katalógus szerint passzol bele a 45Ah és 56Ah-s akku is. Normál méret, jobb + os. Ha eddig jó volt bele a 36Ah most biztos nem vennék bele 60Ah-sat, mert felesleges. A saruk átmérőjét azért ellenőrizd, hogy a normál akku méretének megfelelő e (a + 19.5mm, a - 17.9mm).

Amúgy én a "normál" akkukat preferálom. Mert vannak az "emelt indítóáramú" akkuk is (pl. dízel motornál lehet előírás), ezekben vékonyabb lemezekből gyártják a rácsot és  többet tudnak beleépíteni, nagyobb a felület, nagyobb áramot tud leadni, viszont egy lemez gyengébb, emiatt rövidebb az élettartamuk. Azonos térfogatból és súlyból, a kisebb indítóáramu akku lesz a hosszabb élettartamú...

redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Árban nagy különbség igazából a 45 Ah és az 55 Ah-s között van a kinézett gyártónál. A 45 Ah-s 14200, az 55 Ah-s 17900, a 60 Ah-s 19000 Ft. Ha bőven elég lenne a 45 Ah-s, akkor azt venném, ha indokoltabb a nagyobb, akkor nagyobbat.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Ha eddig jó volt bele a 36Ah most biztos nem vennék bele 60Ah-sat, mert felesleges.
Nem felesleges, a nagyobb  kapacitás mindenképpen jobb, és hosszab élettartamú is, mert ua. a fogyasztókkal kevésbé meríted, illetve több benne a tartalék.


Azonos térfogatból és súlyból, a kisebb indítóáramu akku lesz a hosszabb élettartamú...
Ez alapvetően igaz, viszont általában a kisebb indítóáramúak mellé ritkán párosul a megfelelő cellazárlat elleni védelem (pl. tasakszeparátor).

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Nem felesleges, a nagyobb  kapacitás mindenképpen jobb, és hosszab élettartamú is, mert ua. a fogyasztókkal kevésbé meríted, illetve több benne a tartalék.
...
Ezt megerősítem. Az 1.6 Carinába már 50 Ah körülieket elegendőnek írják, de az előző tulaj jó húzása volt, hogy egy 70Ah feletti Vartát rakott bele.
Hála Istennek ez akármilyen hidegben is simán indított mindig  :yes:
Marutiban a 40Ah-s meg hidegben meghal  :eek:

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
A 36Ah akku is lehúzott 7 évet. Akkor a 45Ah-s is le fog, vagy ha nem, akkor az nem a kapacitása miatt lesz. :)

Amúgy én az 56Ah-sat venném az 1.4-es Corollába, ha benzines lenne, és a 72Ah-sat, ha dízel.

Ha a pénznek jobb helye is van, akkor a 45Ah, ha a pénz nem számít, akkor, ízlés szerint, ami belefér.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
enyémben is 56os van, 1.4vvti.
télen nyáron elsöre indít.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

redbandy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Végül 60 Ah-st vettem, 17150 lett a vége egy kis kedvezménnyel, pénteken a helyére került. Jöhet a hideg! :-)


A 36Ah akku is lehúzott 7 évet. Akkor a 45Ah-s is le fog, vagy ha nem, akkor az nem a kapacitása miatt lesz. :)

Amúgy én az 56Ah-sat venném az 1.4-es Corollába, ha benzines lenne, és a 72Ah-sat, ha dízel.

Ha a pénznek jobb helye is van, akkor a 45Ah, ha a pénz nem számít, akkor, ízlés szerint, ami belefér.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Szombaton megkotlott az akksim...  :cry: Akibor cartársnak köszönhetően bikázással elindult, de elég bizonytalan már a dolog, nem merek így elmenni messzebbre...

Szóval új akksi kell. Ki, mit ajánlana? Valami jól terhelhető kellene, egyrészt a dízelsége miatt, másrészt a zene miatt...

Találtam egy ilyen oldalt, kicsit kesze-kusza a típusmegjelölés, de a méretek stimmelnek szerintem: http://www.24batteries.com/en/car-battery/Toyota/

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
;)
máskor próbálj meg dombtetőn parkolni;);)
bosch,varta. inkább varta.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
;)
máskor próbálj meg dombtetőn parkolni;);)
bosch,varta. inkább varta.
Beztos jót tesz a dízölnek a "betolásos" takatikitaka :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Úgy néz ki Yuasa lesz, 72Ah-s. Nagyobb nem fér be.   :no:

Sajnos ezzel a gyári alá lövök 2 Ah-val, de remélem nem lesz gond...  ::)